Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu

Kobiety na różne sposoby pozbywają się niechcianych włosów. Jednak po zabiegu depilacji nowe włosy stają się sztywniejsze i często wrastają, czemu towarzyszy stan zapalny. Ta choroba nazywa się pseudofolliculitis.

Przynosi estetyczny i fizyczny dyskomfort. Jest to szczególnie ważne w okolicy bikini, ponieważ tutaj włosy są grubsze niż gdziekolwiek indziej. Pozbądź się ich metodami ludowymi, peelingami, peelingami i specjalnymi preparatami, w tym homeopatycznymi.

Jak usunąć wrastające włosy

Peelingi, peelingi, środki ludowe to pierwsza pomoc w przypadku wrastających włosów. Jeśli jest ich wiele, usunięcie zajmie dużo czasu. Najłatwiejszym sposobem rozwiązania problemu jest wyrośnięcie dwóch, trzech, czterech włosów.

Aby to zrobić, unikaj depilacji w jakikolwiek sposób przez 2-3 tygodnie i włącz peeling lub peeling do pielęgnacji skóry w celu złuszczenia martwych komórek. Nie zaleca się wyciskania ani wyrywania włosów, ponieważ te traumatyczne działania przyczyniają się do rozprzestrzeniania się infekcji.

Usuwanie mechaniczne odbywa się w następujący sposób:

 1. Kąpią się w gorącej wodzie lub parują skórę nakładając ręcznik nasączony gorącą wodą. Prowadzi to do otwarcia porów, ułatwiając zabieg.
 2. Następnie użyj peelingu lub peelingu do usunięcia płatków skóry, które zatykają Twoje pory.
 3. Następnie należy leczyć skórę płynem zawierającym alkohol lub specjalnym środkiem o właściwościach dezynfekujących. Pęsetę wciera się tym samym narzędziem. Używając narzędzia, delikatnie podważ włosy i wyciągnij je za końcówkę.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu
 4. Jeśli chcesz usunąć więcej włosów, leczenie dłoni i narzędzi przeprowadza się ponownie.

Aby wykluczyć rozwój stanu zapalnego, przez dwa dni należy przetrzeć skórę środkiem dezynfekującym lub nasmarować maścią ze środkami antyseptycznymi.

Ważny! Jeśli w miejscu wrastania włosa powstał guz lub ropień, nie można zastosować mechanicznego usuwania owłosienia.

Jak zapobiegać wrastaniu włosków

Skóra w okolicach bikini jest wrażliwa i cienka.

Aby zapobiec wrastaniu, a także towarzyszącemu procesowi zapalnemu, konieczne jest:

 • wybierz najlepszy sposób usunięcia roślinności;
 • przestrzegać technologii usuwania;
 • zastosuj peeling lub peeling, fundusze te pomagają przebić się przez już wrośnięte łodygi włosów i zapobiegają wrastaniu innych;
 • unikać ekspozycji na promienie ultrafioletowe, ponieważ wrastanie jest bardziej intensywne;
 • stosować produkt do skóry o właściwościach nawilżających;
 • nie używaj ostrych przedmiotów do usuwania włosów, takich jak igły.

Jak prawidłowo usunąć włosy, aby nie wrastały

Każda technika usuwania włosów wiąże się z określonymi zasadami. Brzytwa tnie roślinność, dzięki czemu włosy stają się ostre na końcach. Powoduje to dodatkowe podrażnienie skóry.

Jeśli usuwanie odbywa się przez golenie, skórę należy wstępnie odparować. Włosy są następnie przycinane brzytwą w zależności od wzrostu włosów.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu

Jeśli zabieg przeprowadza się za pomocą wosku, nakłada się go na suchą skórę, którą zaleca się wstępnie schłodzić. Kompozycja jest odrywana przeciw porostowi włosów.

Używając pasty cukrowej, nakłada się ją na skórę pokrytą talkiem przeciw porostowi włosów i odrywa w zależności od wzrostu.

Depilacja

W przypadku ostrej brzytwy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że wrastające włosy w okolicy bikini po goleniu. To znacznie ułatwi i przyspieszy procedurę. Do golenia optymalna jest roślinność o długości około 1 mm. P.Zanim pozbędziesz się długich włosów, warto je najpierw przyciąć.

 1. Przed goleniem weź gorącą kąpiel.
 2. Następnie szoruje się skórę.
 3. Środek do golenia nakłada się na leczoną okolicę bikini.
 4. Usuń roślinność brzytwą.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu
 5. Za każdym razem, gdy przeciągasz instrument po powierzchni skóry, przepłucz go pod bieżącą wodą.
 6. Po zakończeniu golenia zmyć resztki kremu i włosów.
 7. Skóra zostaje wysuszona, a dłonie i bikini są traktowane środkiem antyseptycznym.
 8. Aby spowolnić wzrost włosów, skórę nawilżamy specjalnym środkiem.
 9. Jeśli skóra jest podrażniona, należy zastosować maść przeciwzapalną.
 10. Jeśli dojdzie do skaleczenia, natychmiast je zdezynfekuj, spłukując krem ​​do golenia i zatamuj krwawienie wacikiem.

Efekt depilacji utrzymuje się tylko od dwóch do trzech dni.

Woskowanie

Woskowanie jest bardziej bolesne, ale efekt utrzymuje się prawie miesiąc. Po zabiegu nierzadko występują podrażnienia i stany zapalne, dlatego ważne jest przestrzeganie zasad pielęgnacji skóry.

 1. Skórę należy najpierw pokryć środkiem antyseptycznym, jednak musi być ona sucha.
 2. Wosk jest przygotowany: jest podgrzewany w łaźni parowej lub w specjalnym urządzeniu i rozprowadzany cienką warstwą w kierunku wzrostu włosa.
 3. Następnie nakłada się pasek na wierzch, kompozycję można chwycić i ostrym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu roślinności oderwać.
 4. W ten sposób leczy się cały obszar bikini.
 5. Następnie nakładane są środki przeciwzapalne.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu

W pierwszych dniach należy nasmarować obszar depilacji maścią antyseptyczną. Peelingów i peelingów nie używa się przez 5-7 dni.

Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie włosów

W okolicach bikini będzie mniej wrastających włosków, jeśli wybierzesz właściwy sposób ich pozbycia się. Eksperci zalecają shugowanie, ponieważ golenie wymaga częstego leczenia określonego obszaru, a to jest niepożądane. Najbardziej preferowana częstotliwość usuwania roślinności to raz na 2 tygodnie.

Niepożądana jest również depilacja mechaniczna za pomocą depilatora, ponieważ skóra jest uszkodzona. Po ekspozycji na urządzenie zmienia się kierunek wzrostu włosa, co tylko przyczynia się do powstania włosków wrastających. Shugaring, w przeciwieństwie do wymienionych metod, jest delikatniejszą metodą depilacji.

Wrastające włosy po shugowaniu

Dosłodzenie jest reklamowane jako sposób na usuwanie włosów, po którym rosną znacznie mniej, jednak nie jest to do końca prawdą. Jeśli istnieje predyspozycja do wrastania, włosy odrosną po shugowaniu, zwłaszcza jeśli nie jest przestrzegana technologia usuwania.

Schemat i zasady pielęgnacji po depilacji

 1. Bezpośrednio po zabiegach należy przetrzeć skórę środkiem przeciwbakteryjnym.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu
 2. Należy stosować środki nawilżające i odżywcze, ale dopiero po ustąpieniu podrażnienia.
 3. Pierwszego dnia po zabiegu nie zaleca się zabiegów wodnych zarówno w łazience, pod prysznicem, jak iw otwartych zbiornikach.
 4. Odzież należy wybierać z naturalnych materiałów.
 5. Krój odzieży musi wykluczać tarcie w leczonym obszarze.
 6. 1-2 razy w tygodniu, nie częściej, począwszy od 2 tygodni. po depilacji stosować peelingi i peelingi. Po ich nałożeniu skórę należy nawilżyć: nasmarować kremem, mlekiem lub olejem.
 7. Profesjonaliści zalecają stosowanie peelingu w ramach przygotowania do depilacji, a po zabiegu preferują peeling. Należy pamiętać, że każda kompozycja może wywołać reakcję alergiczną, dlatego przed nałożeniem na leczony obszar skład sprawdza się, nakładając niewielką ilość na zgięcie łokcia.
 8. Peeling rozprowadza się ruchami masażu przez 2-3 minuty, a następnie zmywa wodą.

Z którym lekarzem się skontaktować

Jeśli stan skóry budzi niepokój (występuje wiele ropnych ropni lub powiększają się, wychwytując nowe obszary skóry), należy skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem, a następnie po pomoc chirurgiczną.

Wrastające włosy, które pozostają pod skórą, nie są w stanie same się rozpuszczać i wywołują jeszcze większe stany zapalne. Czasami ropień otwiera się bez pomocy. Następnie ranę należy leczyć antybiotykami, a następnie zamknąć sterylnym opatrunkiem.

Przepisy na szorowanie i obieranie

Wrastające włoski w okolicy bikini (jak się ich pozbyć w domu, omówione poniżej) zaleca się leczyć domowymi środkami. Należy je stosować z dużym wyprzedzeniem, nie czekając, aż wrastające włosy zaczną ropieć.

Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu
Wypróbuj peeling kawowy, aby pozbyć się wrastających włosków w okolicy bikini
 1. Do peelingu kawowego dodaje się naturalny olej kokosowy, który nawilża i odżywia skórę. Kawa działa w niej bezpośrednio jak peeling. 2 łyżki stołowe masło należy roztopić na małym ogniu w łaźni wodnej i ostudzić do stanu ciepłego. Następnie dodaj po 1 łyżce. kawa, sól i cukier. Wszystkie składniki miesza się drewnianymi sztućcami. Używany zgodnie z przeznaczeniem.
 2. Peeling kawowy przygotowywany jest również według prostszej receptury, łączącej mieloną kawę z oliwą z oliwek. Efekt też będzie dobry.
 3. 3 łyżki oliwa z oliwek miesza się z 2 łyżkami. miód (płynny lub kandyzowany), dodaj 2 łyżki. cukier i kilka kropli olejku lawendowego.
 4. 3 łyżki sok z aloesu wyciśnięty z liści, wymieszany z 3 łyżkami. mąkę kukurydzianą i dokładnie wymieszać.
 5. 3 zakładka. ugniataj aspirynę i zalej 2 łyżki. woda. Kompozycję nakłada się na skórę masującymi ruchami. Następnie natrzyj 3% nadtlenkiem wodoru.
 6. 1 łyżka sodę rozcieńcza się 2 łyżkami. ciepłą wodę, wetrzyj, następnie pozostaw na kilka minut i spłucz wodą. Po zabiegu nakłada się krem.
 7. Połącz 2 łyżki. glina biała z 1 łyżką. sok z pietruszki, dodać 3 krople. świeżo wyciśnięty sok z cytryny i nałóż kompozycję. Po 10 minutach zmyć wodą. Ta kompozycja pomoże w przebarwieniach.
 8. Połącz 3 łyżki. sól morska i 1 łyżka. chuda lub oliwa z oliwek.
 9. Weź 3 łyżki. sól morska, 1 łyżeczka. świeżo wyciskany sok z cytryny, 1 łyżka. kawa mielona, ​​1 łyżka. Oliwa z oliwek.
 10. Wymieszaj 3 łyżki. sól morska, po 1 łyżce stołowej olej kosmetyczny i posiekaną skórkę pomarańczy, dodać 2 krople. ekstrakt z cytryny i grejpfruta.
 11. Podłącz 1 łyżeczkę. olej roślinny z 1 łyżką. sól morska i 1 plasterek grejpfruta, posiekany w blenderze ze skórką.
 12. Wymieszaj tabletki aspiryny z gliceryną: 1 łyżeczka. obu składników. Przeprowadza się zabieg leczniczy, a następnie mechaniczny usuwa wrastające włoski pęsetą.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu
 13. Aby zrobić peeling z płatków owsianych, potrzebujesz 3 łyżki. płatki owsiane pokruszone na proszek, do którego należy dodać tłustą śmietanę i miód w równych ilościach do konsystencji dogodnej do aplikacji. Po obróbce obszaru bikini kompozycję zmywa się wodą.
 14. Jeszcze łatwiej jest traktować skórę cukrem. Nakłada się na odparowaną, nawilżoną skórę po kąpieli.
 15. Działa podobnie jak drobny peeling solny. To zajmie 3 łyżki. sól, którą podobnie jak cukier należy wcierać w problematyczny obszar, a następnie zmywać wodą. Sól ma właściwości antyseptyczne.

Jeśli wrastające włosy już się łamią, nie można stosować peelingów i peelingów.

Środki ludowe

Wrastające włosy w okolicy bikini (jak się ich pozbyć mechanicznie krok po kroku, rozważono) można również usunąć metodami ludowymi:

 1. Miejsca objęte stanem zapalnym leczy się punktowo pastą do zębów lub proszkiem do zębów rozcieńczonym wodą. Kompozycję pozostawia się do wyschnięcia na 30 minut, a następnie zmywa.
 2. Oliwa z oliwek pomoże zmiękczyć skórę, umożliwiając włosom przebicie się na powierzchnię skóry. Nasmaruj bikini rozgrzaną oliwą z oliwek i pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz wodą.
 3. Proszek badyagi rozcieńcza się 3% nadtlenkiem wodoru, aby uzyskać kleik. Stosuje się go przez 15 minut codziennie przez tydzień.
 4. Kwas salicylowy może być stosowany w leczeniu włosów nakłutych w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Kompozycję należy stosować przez 5 dni, aby włosy same wyszły. Ponieważ kwas salicylowy bardzo mocno wysusza skórę, po zabiegu należy wetrzeć krem ​​nawilżający.
 5. Zgodnie z metodami ludowymi konieczne jest użycie kompresu z pieczonej cebuli. Cebulę piecze się, następnie przecina na pół i nakłada na stan zapalny przez 3 godziny, po tym czasie należy odciąć cienką warstwę, która miała kontakt ze skórą i ponownie wykonać kompres. Według opinii takie działania szybko prowadzą do otwarcia ropnia.
 6. Domową maść cebulową przygotowuje się w następujący sposób: upiecz jedną cebulę, zamień ją w kleik, dodaj 1 łyżeczkę. płynny miód i mąka. Powstały kleik jest rozmazany stanem zapalnym do 5 razy dziennie.
 7. Innym lekarstwem obejmującym pieczoną cebulę jest kompres z dodatkiem startego mydła do prania. Na 2 części cebuli weź 1 część mydła, aplikuj bezpośrednio na miejsce zapalenia.
 8. Bardziej wygodnym lekarstwem jest proszek z płatków róży kadzidła i liści aloesu. Ten proszek pomaga złagodzić stany zapalne. Musi być używany 5 lub więcej razy dziennie.
 9. Do pielęgnacji skóry możesz użyć octu jabłkowego.

Środki homeopatyczne

Należy zachować ostrożność przy wyborze leków homeopatycznych, ponieważ mogą one wywołać reakcję alergiczną. Dodatkowo produkt nieprzeznaczony do okolic intymnych może zaburzać mikroflorę.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu

W każdym razie przed użyciem produktu należy go przetestować, aby sprawdzić, czy spowoduje alergię. Narzędzie powinno mieć działanie przeciwzapalne, łagodzić obrzęki, przyspieszać naprawę tkanek i mieć działanie przeciwświądowe.

Wśród skutecznych środków homeopatycznych należy wymienić krem ​​Natur 2 GUNA. Przeznaczony jest bezpośrednio do pielęgnacji okolic intymnych, dlatego nie narusza mikroflory, poprawia strukturę tkanek, nawilża skórę, łagodzi stany zapalne.

Krem Arnika działa antybakteryjnie, łagodzi stany zapalne, wspomaga regenerację skóry w przypadku mikrourazów, zapobiega pojawianiu się plam starczych.

Żel Traumeel S stosuje się przy ropniach i stanach zapalnych. Blokuje rozwój infekcji, stanów zapalnych, działa przeciwświądowo, łagodzi obrzęki, działa przeciwbólowo. Konieczne jest przetwarzanie za jego pomocą bikini od 2 do 5 rubli / dzień.

Lek

Wrastające włoski w okolicach bikini (jak się ich pozbyć przy pomocy kosmetyków i jakie wybrać, opisaliśmy poniżej) nie ulegnie stanom zapalnym, jeśli podczas depilacji zostaną użyte następujące preparaty:

 1. Miramistin, który jest skutecznym środkiem antyseptycznym. Powinny pielęgnować skórę po depilacji. Zapobiega rozwojowi bakterii wewnątrz.
 2. Chlorheksydyna (również antyseptyczna) - działa przeciwzapalnie.
 3. Furacilin - zabija bakterie, które mogą powodować stany zapalne.
 4. Retin-a to lek, który zapobiega zatykaniu porów i rogowaceniu skóry.

Kosmetyki do wrastających włosów

Inhibitor włosów KaloWrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniuspray na bazie ekstraktów roślinnych. Spowalnia wzrost włosów, nie powoduje podrażnień i swędzenia.

Regularne stosowanie balsamu dobrze nawilży skórę, zapobiegnie stanom zapalnym i wrastaniu.

Nie tylko spowalnia wzrost włosów, ale także powoduje ich przerzedzenie. Stosuje się go trzykrotnie co 15 minut bezpośrednio po usunięciu roślinności.

Drugiego dnia zabieg powtarza się. Jeśli używa się maszynki do golenia, skórę należy wytrzeć do czysta za każdym razem po zabiegu.

Tend Skin (balsam) - łagodzi stany zapalne, jest odpowiedni dla skóry wrażliwej, jednocześnie dezynfekuje, zmniejsza przebarwienia.

Stosuje się go zarówno po manipulacjach, jak i podczas przetwarzania przed zabiegiem. Balsam zapobiega podrażnieniom.

Jest rozprowadzany i nie zmywany. Ma właściwości antyseptyczne, ponieważ zawiera aspirynę i izopropanol. Składniki takie jak gliceryna, glikol propylenowy, cyklometikon działają zmiękczająco.

Podobny do poprzedniego produktu jest balsam Skin Doctors Ingrow Go. Według producenta stany zapalne i przebarwienia zostaną zlikwidowane w jak najkrótszym czasie, dosłownie w jeden dzień.

W rzeczywistości nie pomaga to tak szybko, ale jest naprawdę skuteczne. Podobnie jak w poprzednim preparacie, składnikami aktywnymi są izopropanol, glikol propylenowy i aspiryna. Produkt nakłada się wacikiem bezpośrednio po goleniu lub dzień po depilacji.

Jeśli nie chcesz bawić się proszkiem Badyaga, możesz użyć żelu Badyaga Forte. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przyspiesza regenerację skóry. Lek nakłada się na leczony obszar przez 30 minut, a następnie zmywa wodą.

Maści łagodzące stany zapalne

Wrastające włosy w okolicy bikini (jak się ich pozbyć zostało już opisane) w obecności stanu zapalnego leczy się maścią z antybiotykiem. Blokuje rozwój bakterii. Jest przepisywany już wtedy, gdy włosy zaczęły zrywać. Obszar należy zdezynfekować przed nałożeniem maści.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu

Narzędzie stosuje się 1-2 razy na dobę, ponadto nie zaleca się stosowania go razem z peelingami, peelingami, ponieważ silnie wysusza skórę. Aby nie dopuścić do interakcji maści z innymi środkami, zaleca się nakładanie jej po godzinie od nałożenia innego preparatu.

Jeden procent żelu „Dalacin” zawiera u podstawy fosforan klindamycyny. Muszą przetwarzać skórę 2 r. / D.

Do ropienia zastosuj balsam Tretinoin. Jego głównym przeznaczeniem jest leczenie trądziku, jednak sprzyja otwieraniu się ropni i ich szybkiemu gojeniu. Stosuje się po zabiegach wodnych 1 r./dzień. Po kilku godzinach należy go zmyć.

Maść Ichthyol nakłada się na noc w przypadku ropni bezpośrednio w miejscu zapalenia. Następnie miejsce zawija się folią spożywczą i pozostawia do rana. Przetwarzanie odbywa się 2 ruble / dzień. codziennie.

Antybiotyki

Jeśli zaczął się ropień, wymagane są doustne antybiotyki. Jednym z najbardziej skutecznych jest Cephalexin... Przyjmuje się go w ciągu 1-2 tygodni zgodnie z zaleceniami lekarza. Samoleczenie może powodować działania niepożądane związane z niestrawnością, niskim ciśnieniem krwi, alergiami, reakcjami ze strony układu sercowo-naczyniowego.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu

Tetracyklina jest również przyjmowana doustnie co 6 godzin, 1 tabletka zgodnie z zaleceniami lekarza.

Komplikacje i konsekwencje

Jeśli nie podejmiesz odpowiednich działań na czas, podrażnienie, które pojawiło się na początkowym etapie, nie ograniczy się do samego procesu. Uszkodzenie przekształca się w ropień, któremu towarzyszy przebarwienie. Przy długim przebiegu procesu możliwa jest infekcja pobliskich tkanek.

W trudnych przypadkach, jeśli stan zapalny nie ustąpi i pojawią się guzy wypełnione białym płynem, którym jest ropa, należy skorzystać z pomocy chirurgicznej, ponieważ samodzielne usunięcie ropnia może spowodować zatrucie krwi i pogorszyć sytuację.

Jeśli powstał guz, prawdopodobnie jest to oznaka nie tylko wrastania włosów, ale także rozwoju choroby dermatologicznej, nowotworu.Podobne objawy występują czasami w przypadku liszaja, zapalenia mieszków włosowych, frinodermy. Wszelkie obrażenia mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Musisz udać się do dermatologa lub kosmetyczki. Na podstawie wyników badania wyciągnie wniosek, co jest przyczyną zapalenia. Lekarz może zlecić dodatkowe badania w celu określenia rodzaju czynnika zakaźnego lub wykonać biopsję.

Aby postawić prawidłową diagnozę, musisz określić związek między depilacją a stanem zapalnym. Jeśli pojawia się zaraz po depilacji, jest to włos wrastający.

Wrastające włosy w okolicy bikini (jak się ich samodzielnie pozbyć, szczegółowo omówione w artykule) należy usunąć: im szybciej to zrobisz, tym lepiej, ponieważ ropnie w okolicy bikini można łatwo zranić ubraniem. I to jest bezpośrednia droga do rozwoju ropnia.

Ponadto, gdy rozwija się stan zapalny, ropnie powodują ból podczas ruchu. Konieczne jest posmarowanie okolicy maścią antybiotykową, a po ustąpieniu stanu zapalnego naparować skórę i złuszczać.

Jeśli guzek nie powoduje znacznego dyskomfortu, należy tymczasowo przerwać depilację i leczyć miejsce lokalizacji maściami przeciwbakteryjnymi, na przykład Baziron, Proderm, Dalatsin. Jeśli nie ma poprawy, musisz skontaktować się z kosmetyczką.Wrastające włosy w okolicy bikini: jak się ich pozbyć w domu. Jak usunąć, jeśli stan zapalny, stał się guzem, po depilacji, shugowaniu

Po depilacji na jej miejscu może pojawić się ciemna plama, należy postępować w następującej kolejności:

 1. Systematycznie złuszczaj. Pomoże to usunąć górną warstwę skóry i rozjaśnić obszar.
 2. Nałóż codzienną maść regenerującą, na przykład Badagu Forte lub maść salicylową, rozprowadzając ją przez 15 minut, a następnie spłucz wodą.
 3. Przetrzyj skórę balsamem domowej roboty, takim jak świeży sok z cytryny lub olej rycynowy, lub nałóż maskę aspirynową. Pomoże to rozjaśnić plamy.

Aby pozbyć się wrastających włosków w okolicy bikini w domu, należy przestrzegać wszystkich wymagań dotyczących dezynfekcji i procedury. W trudnych przypadkach zaleca się skorzystanie z pomocy chirurgicznej, ponieważ nieudolne działania mogą spowodować rozwój wtórnej infekcji.

Projekt artykułu: Mila Friedan

Filmy z wrastającymi włosami

Jak pozbyć się wrastających włosów. 5 prostych zasad:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Liza

  zauważyłem, że wrastały mi włosy, jeśli skóra nie była wcześniej parzona i wyszorowana. Kiedy zacząłem wykonywać te zabiegi, wrastające włosy zniknęły!

  Odpowiedzieć
 2. Wiktoria

  Dzięki za pomocny i interesujący artykuł!
  Wrastające włosy to bardzo częsty problem w kosmetologii, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zwykle występują w miejscach, w których włosy są najtrudniejsze. Spróbuję twoich metod

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy