Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianych włosów jest woskowanie w salonie lub w domu. Jego mechanizm jest prosty, skuteczny w przypadku wszystkich rodzajów włosów, ale przy wyborze kompozycji i metody usuwania roślinności z różnych obszarów można zauważyć pewne osobliwości.

Istnieje kilka sposobów wykonania zabiegu w domu, dlatego przed rozpoczęciem należy znać środki ostrożności, zasady wykonywania i późniejszą opiekę.

Korzyści z woskowania

Zalety zabiegu to:

 • Długotrwały efekt. W przeciwieństwie do golenia maszynką, kiedy odcina się tylko widoczną część włosa, efekt depilacji woskiem utrzymuje się od 3 do 8 tygodni, w zależności od rodzaju włosów i cech sylwetki.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
 • Skóra nie jest uszkodzona. W trakcie depilacji nie ma ryzyka zarysowań, nacięć, przez które mogą przenikać infekcje, a po zabiegu nie pozostają żadne blizny.
 • Brak sztywnego włosia. Włosy, które po chwili odrastają, stają się bardziej miękkie, jaśniejsze, bardziej niewyczuwalne, nie powodując swędzenia i dyskomfortu.
 • Delikatny peeling. Golenie może wysuszać skórę, powodować podrażnienia, uczucie ściągnięcia, a wosk pozwala delikatnie usunąć warstwę rogową naskórka, zmiękczając naskórek, wygładzając.
 • Regularna depilacja może spowolnić wzrost poprzez zmniejszenie aktywności mieszków włosowych. Włosy zaczynają rosnąć mniej gęsto, a na niektórych obszarach roślinność może z czasem całkowicie zaniknąć.
 • Łatwość wdrożenia. Zabieg można wykonać w domu, nie wymaga to skomplikowanego specjalnego sprzętu, a koszt metody jest do zaakceptowania.
 • Zaczerwienienie, które mogą wystąpić po zabiegu, miną po 2-3 godzinach.

Wady woskowania

Pomimo wielu zalet woskowanie w domu ma kilka wad:

 • Bolesne odczucia podczas usuwania. Ta wada jest indywidualna, wszystko zależy od progu bólu, stopnia wrażliwości.

  Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
  Depilacja paskami wosku jest łatwa do wykonania w domu. To prawda, że ​​zabieg wiąże się z bolesnymi odczuciami o różnym nasileniu.
 • Problem wrastania to zjawisko, z którym boryka się 30% kobiet. Ale dla wielu nie jest to poważna wada, ponieważ wrastanie występuje w jednej ilości i można je usunąć pęsetą.
 • Dla większej skuteczności w przeprowadzaniu każdej kolejnej sesji konieczne jest, aby włosy odrosły co najmniej 4-5 mm. Kompozycja „nie złapie” krótszej długości, co u niektórych kobiet wywołuje dyskomfort.
 • Przy indywidualnej nietolerancji wosk jako produkt pszczelarski może powodować reakcję alergiczną, podrażnienie utrzymujące się przez długi czas.

Decyzja o przeprowadzeniu depilacji jest podejmowana po obiektywnej ocenie wszystkich zalet i stopnia nasilenia ewentualnych niedociągnięć w sposób indywidualny.

Środki ostrożności

Istnieje kilka środków ostrożności, które należy podjąć:

 1. Przed woskowaniem dużych powierzchni należy wykonać test reakcji skóry. Kompozycję nakłada się na nadgarstek lub wewnętrzną stronę łokcia. Reakcję należy obserwować przez cały dzień. Jeśli alergia nie rozwinęła się, możesz bezpiecznie przystąpić do leczenia innych obszarów.
 2. Woskowanie przeprowadza się ostrożnie w obszarach o zwiększonej wrażliwości. Przy indywidualnej nietolerancji i niskim progu bólu warto wybrać łagodniejszą metodę usuwania roślinności.
 3. Na opalonej skórze woskowanie można wykonać, ale dopiero po 2 dniach od aktywnej ekspozycji na słońce. Z estetycznego punktu widzenia ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że istnieje ryzyko nieestetycznej pigmentacji.

Również na kilka dni przed wystąpieniem miesiączki oraz w okresie samej miesiączki, przy przeziębieniach, warto odłożyć zabieg.

Przeciwwskazania

Wybierając metodę depilacji woskiem, niezależnie od tego, czy wykonywana jest w salonie, czy w domu, ważne jest, aby zapoznać się z listą przeciwwskazań. Są podzielone na absolutne i względne. Jeśli za pierwszym razem należy kategorycznie zrezygnować z zabiegu, wówczas w obecności reszty woskowanie jest możliwe, ale nie jest pożądane.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Bezwzględne przeciwwskazania są następujące:

 • Cukrzyca znajduje się w fazie dekompensacji, ponieważ powolna regeneracja jest charakterystyczna dla stanu patologicznego.
 • Phlebeurysm. Istnieje ryzyko krwawienia, uszkodzenia, zmienionej patologii naczyniowej.
 • Przyjmowanie niektórych leków. Stosowanie preparatów zewnętrznych, miejscowych retinoidów, peelingów ściernych, kwasów, depilacja okolic twarzy jest przeciwwskazane.
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego, choroba niedokrwienna serca.
 • Choroby onkologiczne, okres terapii, obecność nowotworów, brodawczaków, znamion, brodawek, świeżych blizn.
 • Choroby autoimmunologiczne i niedobory odporności.
 • Choroby układu krążenia, oznaki słabej hemokoagulacji.
 • Choroby skóry, ropne zmiany, opryszczka w ostrej fazie.
 • Skóra po przeszczepie, ze świeżymi tatuażami, kolczykami.
 • Nietolerancja składników kompozycji.

Względne przeciwwskazania:

 • Ciąża. Decyzja zależy od stanu kobiety, ale kobietom w ciąży nie zaleca się wykonywania zabiegu.
 • Po „zastrzykach upiększających” (kolagen, botox) należy odczekać 3-7 dni z depilacją.
 • Po dermabrazji, jeśli nie minęły co najmniej 3 miesiące od jej wykonania.
 • Przeziębienia. Woskowanie można wykonać, jeśli nie powoduje to pogorszenia samopoczucia.
 • Okres owulacji. W połowie cyklu może wystąpić zwiększona wrażliwość, co może powodować silny ból.

Przed podjęciem decyzji o woskowaniu należy wiedzieć o wszystkich przeciwwskazaniach. Pomoże to uchronić się przed niechcianymi konsekwencjami.

Metody depilacji woskiem

Procedurę można wykonać na kilka sposobów za pomocą:

 1. Gorący wosk. Najważniejsze jest podgrzanie masy w termostacie przed nałożeniem. Gdy masa stwardnieje, roślinność jest usuwana ostrym ruchem skierowanym przeciwko wzrostowi. Tej metody należy przestrzegać ostrożnie, ponieważ przegrzanie kompozycji może prowadzić do bolesnego oparzenia. Za zalety uważa się minimalne oddziaływanie kompozycji z powierzchnią skóry, nie są wymagane żadne dodatkowe paski. Wysokie temperatury rozgrzewają skórę, rozszerzając pory, ułatwiając usuwanie włosów.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
 2. Ciepły wosk... Najdelikatniejsza metoda woskowania, eliminująca ryzyko poparzeń.Kompozycję najpierw podgrzewa się w stopionym wosku, a następnie nakłada się ją w jednolitej warstwie za pomocą wałków lub szpatułki. Na wierzch nakłada się paski, które następnie odrywa się w kierunku wzrostu równolegle do skóry.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
 3. Wosk na zimno. Znany z prostoty i szybkości wykonania, w której materiał jest wstępnie nakładany na taśmy. Wystarczy je trochę podgrzać w dłoniach do temperatury ciała, przykleić na depilowanych miejscach wzdłuż wzrostu, a następnie oderwać ostro w przeciwnym kierunku, jak najbliżej skóry.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
 4. Film. Technologia użytkowania jest podobna do woskowania na gorąco. Metoda jest bezpieczna, ponieważ temperatura topnienia jest niższa, co wyklucza możliwość poparzenia. Wosk topi się w urządzeniu do temperatury roboczej. Następnie konieczne jest nałożenie kompozycji równą warstwą szpatułką. Obszar jest obrabiany z silnym naciskiem dla lepszego przylegania włosów do kompozycji. Masa jest stopniowo chwytana przez film, który odrywa się gwałtownym szarpnięciem do siebie.

Odmiany wosku do zabiegu

W sprzedaży jest kilka rodzajów wosku do zabiegu:

 • w nabojach;Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
 • w bankach;
 • ziarnisty lub film;Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
 • brykietowany;
 • w dyskach;
 • w tabletkach lub kulkach;
 • paski wosku.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Każdy rodzaj materiału ma swoje zalety, stopień wydajności, ekonomię zużycia i bezpieczeństwo użytkowania w domu.

Jak wybrać najlepszy wosk

Wybierając materiał do woskowania w domu, należy wziąć pod uwagę zalety i wady każdej z odmian. Wkłady są ekonomiczną i wygodną formą, kompozycję nakłada się za pomocą wałka, ale do ogrzewania konieczne jest zakupienie pionowej topiarki wosku. Materiał w puszkach jest używany w salonie, ponieważ duże woluminy umożliwiają jednoczesną pracę z kilkoma klientami.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

W domu wygodniej jest używać pasków woskowych, ponieważ masa nie wymaga wstępnego przygotowania, jest już nałożony na taśmy i jest gotowy do użycia. Ale metoda ma niewielką wadę - do obróbki jednego obszaru pasek nakłada się kilka razy, a krótkie włosy mogą w ogóle nie zostać usunięte.

Dodatkowo można „wyczyścić” okolicę pęsetą, usuwając pozostałe włoski. Nowoczesny rodzaj materiału - granulat - ma wiele zalet. Jest bezpieczny, skuteczny, eliminuje oparzenia i ma ekonomiczne zużycie. W składzie znajduje się guma, dzięki czemu masa przez długi czas zachowuje elastyczność, łatwo ją odrywa folią, nie uszkadzając skóry.

Przy wyborze rodzaju wosku ważne jest, aby zrozumieć obszary, w których będzie on używany. Aby uniknąć zranienia delikatnych miejsc, lepiej jest użyć gorącego i filmowego wosku, skuteczniej usuwają włosy, mniejszy kontakt ze skórą, nie powodując podrażnień.

Jak wybrać aparat do podgrzewania wosku

Do topienia wosku i utrzymania wymaganej temperatury podczas zabiegu służą specjalne urządzenia.

Istnieją dwa główne typy topielników wosku:

 1. Kaseta. Modele służą do topienia wosku we wkładach. Może być dwojakiego rodzaju - z podstawą i bez podstawy. Urządzenie bez podstawy jest częściej używane w domu, podgrzewa masę w 30-40 minut. Urządzenie wraz z podstawą posiada stojak na którym montowany jest wkład, czas nagrzewania to 20 minut.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
 2. W puszkach. Voskoplav wyposażony jest w specjalny łącznik, w którym montuje się puszki. Im więcej elementów grzejnych, tym więcej wosku nagrzewa się jednorazowo. Przeważnie te modele są używane w salonach, ponieważ mogą podgrzać od 400 do 800 ml masy.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Istnieją również nowoczesne modele hybrydowe topielników do wosku z połączonym rodzajem grzania.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

 • obecność regulatora temperatury;
 • objętość pojemnika na jednostkę puszkującą i liczbę wnęk na kasetę;
 • obecność termostatu;
 • Zużycie energii;
 • łatwość woskowania;
 • gęstość mocowania kaset i materiał konstrukcyjny;
 • wyposażenie dodatkowe (okienko kontrolne, wskaźnik).

Koszt topiarki różni się w zależności od modelu i dodatkowych opcji.

Skład zestawu do depilacji

Aby depilacja woskiem w domu przebiegała z maksymalnym efektem, w sprzedaży dostępne są specjalne zestawy.

Skład standardowy:

 • kompaktowe urządzenie do podgrzewania masy;
 • 1 lub 2 wkłady woskowe;
 • paski do depilacji;
 • balsam przed depilacją do oczyszczania i odtłuszczania;
 • olejek do pielęgnacji skóry po zabiegu.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Najprostszy zestaw typu „wszystko w jednym” może zawierać tylko gotowe paski i natłuszczone chusteczki w saszetce.

Depilacja różnych stref

Jak woskować okolice bikini

Zabieg w okolicach bikini może być klasyczny lub głęboki (brazylijski). Lepiej jest to wykonać za pomocą ciepłego lub gorącego materiału woskowego. Do czasu depilacji rozmiar włosów musi wynosić co najmniej 5 mm, dlatego po 4-5 dniach konieczne jest ogolenie włosów na łonie i między pośladkami.

Gradacja:

 1. Tuż przed depilacją należy wziąć prysznic lub umyć wybrany obszar mydłem. Usuwanie włosów na parowanej skórze jest łatwiejsze. Zaleca się osuszanie skóry oraz dezynfekcję dłoni i depilowanych miejsc.
 2. Przygotuj wszystkie narzędzia, podgrzej wosk w aparacie do temperatury nie wyższej niż 40 stopni.
 3. Za pomocą szpatułki nabierz niewielką porcję podgrzanej kompozycji, nałóż na miejsce równomierną warstwą w zależności od wzrostu włosów. Jeśli używany jest wkład, wosk nakłada się za pomocą wałka. Na kompozycję nałożony jest pasek.
 4. Po 3-4 sekundach pasek odrywa się gwałtownym ruchem, przeciwdziałając porostowi włosów, które następnie pozostaną na pasku.
 5. Jeśli roślinność na miejscu nie zostanie całkowicie usunięta, możesz powtórzyć procedurę.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Cały obszar bikini jest traktowany w ten sam sposób, a także nad łonem wzdłuż linii kostiumu kąpielowego.

Procedura ręczna

Aby samodzielnie wykonać woskowanie ręczne, wystarczy metoda na zimno. Aby to zrobić, możesz użyć uniwersalnego zestawu, który zawiera paski woskowe i olej.

Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Algorytm depilacji jest prosty:

 1. Paski należy najpierw rozgrzać w dłoniach do temperatury ciała.
 2. Na oczyszczoną i suchą powierzchnię dłoni przyklej pasek wzdłuż linii włosów.
 3. Oderwij pasek ostrym ruchem po 2-3 sekundach. W razie potrzeby potraktuj obszar ponownie.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Podobny algorytm dla metody gorącej i ciepłej. W tym przypadku kompozycję podgrzewa się wstępnie w stopionym wosku. Po zabiegu zbierz pozostały wosk serwetką nasączoną olejem.

Pieszo

Etapy depilacji woskiem nóg:

 1. Skóra jest oczyszczana, leczona środkiem dezynfekującym, aby zapobiec podrażnieniom.
 2. Skórę należy osuszyć, jeśli stosuje się gorący wosk, dodatkowo poddaje się ją działaniu talku.
 3. Podgrzany wosk nakłada się na porost włosów wałkiem lub szpatułką w równej warstwie, na wierzch nakłada się pasek i kilkakrotnie dociska.
 4. Po kilku sekundach pasek odrywa się gwałtownym ruchem.
 5. Aby skóra była gładka, nie pozostały włosy, obszar można ponownie pielęgnować.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Podczas obróbki obszaru powyżej kolana mogą wystąpić bolesne doznania, dlatego skórę należy lekko pociągnąć wolną ręką.

Woskowanie pach

Do woskowania pach w domu zaleca się stosowanie metody gorącej, ponieważ kierunek wzrostu włosów w tym miejscu jest inny.

Kroki procedury:

 1. Rozgrzej masę w aparacie do temperatury 60 stopni. Znak ten gwarantuje najbardziej efektywny efekt.
 2. Aby uniknąć wrastania włosków, przeprowadza się peeling, skórę oczyszcza się, suszy i odkurza talkiem w proszku.
 3. Podgrzaną masę nakłada się na porost włosów szpatułką lub wałkiem, na wierzch nakłada się pasek.
 4. Po kilku sekundach pasek odrywa się gwałtownym ruchem, ale nie do góry, ale do siebie.
 5. W razie potrzeby procedurę powtarza się. Po przetworzeniu wosk usuwa się serwetką nasączoną olejem.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Ponieważ skóra w tej strefie ma tendencję do rozciągania się, w trakcie tego procesu należy ją lekko przyciągnąć do siebie, aby zmniejszyć ból.

Na twarzy

Do leczenia okolicy twarzy (czułki, podbródek, brwi) odpowiedni jest zarówno ciepły wosk, jak i gotowe paski. Zbyt rozgrzana kompozycja, jeśli jest stosowana nieprawidłowo, może prowadzić do poparzeń delikatnej skóry.

Procedura krok po kroku:

 1. Wymagany obszar jest oczyszczony z kosmetyków. Aby powiększyć pory, można namoczyć na ciepło, wyszorować skórę i natrzeć ją balsamem odtłuszczającym.
 2. Kompozycję podgrzewa się do 40-50 stopni, skórę nakłada się szpatułką wzdłuż wzrostu włosów.
 3. Na górze nałożone są wąskie paski. Gdy masa ostygnie, po kilku sekundach zrób ostrą separację przeciwko porostowi włosów.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Podobny algorytm depilacji przy użyciu zimnego wosku z gotowymi paskami. Jeśli wykonywana jest korekta brwi, należy wziąć pod uwagę, że włosy rosną w różnych kierunkach, dlatego przy nakładaniu pasków należy wziąć pod uwagę kierunek wzrostu.

Zasady usuwania pozostałości wosku

Jeśli depilacja woskiem wykonywana jest w domu, ważne jest, aby znać zasady usuwania kompozycji z powierzchni skóry na koniec sesji kosmetycznej. Wiele osób próbuje zmyć lepkie pozostałości wodą, ale ta metoda jest nieskuteczna, ponieważ kompozycja zawiera żywice. Po dokładnym umyciu wodą skóra może ulec zapaleniu i zaczerwienieniu.

Aby szybko i łatwo usunąć pozostałości wosku, zaleca się użycie:

 • krem z dużą zawartością tłuszczu;
 • serwetki w zestawie do woskowania;
 • olej (roślinny lub oliwkowy);
 • skoncentrowany roztwór mydła;
 • specjalne środki do tego przeznaczone.

Można użyć gorącej suszarki do włosów, ale zachowaj ostrożność, ponieważ niewłaściwie używana może się poparzyć. Aby to zrobić, kawałek tkanki należy podgrzać suszarką do włosów, a następnie nałożyć na obszar z resztkami lepkiej masy. Po czym można go łatwo usunąć.

Jak dbać o skórę po zabiegu

Mimo że depilacja woskiem w domu jest najbezpieczniejszym zabiegiem, po nim skóra wymaga starannej pielęgnacji.

Zalecenia po woskowaniu:

 • Nie należy brać prysznica ani moczyć woskowanych powierzchni przez 6 godzin.
 • Nie chodź do sauny, łaźni przez pierwsze 2 dni.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia
 • Unikaj intensywnej aktywności fizycznej przez pierwsze 12 godzin po woskowaniu.
 • Nie zaleca się wystawiania skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, lepiej też odmówić masażu i zabiegów spa przez 2 dni.
 • Unikaj noszenia zbyt ciasnych rzeczy syntetycznych. Taki kontakt może spowodować podrażnienie, reakcję alergiczną.
 • Jeśli pojawi się podrażnienie, możesz nasmarować miejsca maścią Bepanten lub sokiem z aloesu.
 • Pierwszego dnia po zabiegu okolicy pachowej niepożądane jest stosowanie dezodorantu.
 • Bezpośrednio po woskowaniu zaleca się nakładanie specjalnych preparatów spowalniających wzrost włosów.

Okresowo, począwszy od 5 dnia po pierwszym zabiegu, zaleca się szorowanie skóry, delikatny peeling lub gommage przygotowujący skórę do nowego zabiegu i eliminujący problem wrastania włosów.

Skuteczność stosowania kremu w spowolnieniu wzrostu włosów

Aby przedłużyć efekt, na strefy depilacji nakłada się środki spowalniające wzrost włosów: specjalne kremy lub preparaty ludowe. Skuteczność produktu zależy od jego składu, a także od regularności stosowania. Powinien zawierać substancje roślinne, takie jak ekstrakt ze skórki zielonego orzecha włoskiego, oczaru wirginijskiego, pestki dyni, kurkuma, mleko sojowe, korzeń hiacyntu i inne.

Czasami krem ​​może powodować podrażnienia, aby tego uniknąć, skład powinien zawierać olej z pestek winogron, glicerynę lub lecytynę.

Im bardziej naturalny skład, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że krem ​​będzie powodował podrażnienia lub alergie. Wysokiej jakości krem ​​znacznie wydłuży czas między sesjami pozostawiając skórę gładką i zadbaną.

Ze środków ludowych skuteczne są cytryny i białe winogrona. Po zabiegu na wszystkie okolice, z wyjątkiem bikini, podaje się sok winogronowy lub cytrynowy. Innym popularnym przepisem jest zmieszanie mąki grochowej i kurkumy, nałożenie masy na skórę, a po wysuszeniu usuń ją.

Jak często depilować woskiem

Woskowanie to skuteczna metoda zwalczania niechcianej roślinności, którą z powodzeniem można przeprowadzić w domu. Tempo wzrostu zależy od kilku czynników, w każdej strefie rosną w innym tempie. Po pierwszym zabiegu powierzchnia skóry pozostaje gładka przez 2-3 tygodnie.Depilacja woskiem w domu: strefy bikini, nogi, twarz, zasady postępowania, paski woskowe, kulki, granulki, aparaty, kremy, sposób użycia

Częstotliwość zabiegów na okolice bikini, kończyny górne i dolne to 4-6 tygodni, na twarz 2-3 tygodnie, ale wiele zależy od indywidualnych cech.

Strona główna Filmy woskujące

Depilacja woskiem: jak to zrobić w domu:

https://www.youtube.com/watch?v=O3Ky2fI7FDA

Depilację woskiem wykonujemy w domu:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Irina S., 28

  W porównaniu do mechanicznego usuwania włosów za pomocą aparatu woskowanie jest mniej bolesne.

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy