Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i po

Od połowy XX wieku implanty piersi stały się szeroko stosowane w świecie chirurgii plastycznej. Obecnie mammoplastyka jest najczęstszą ze wszystkich operacji plastycznych.

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i po
Powiększanie piersi implantami w kształcie kropli pozwala uzyskać dobry wynik przy minimalnym ryzyku powikłań po mammoplastyce.

Zalety implantów w kształcie łzy do powiększania piersi

U pacjentów z długą klatką piersiową zaleca się powiększenie piersi implantami w kształcie łzypoza tym anatomiczny kształt wygląda bardziej naturalnie, chociaż koszt takiego implantu jest wyższy.

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i po
Kształt łezki implantów piersi poprawia kształt piersi, eliminując ubytki i efekty zwiotczenia.

Zaletą implantów w kształcie kropli jest:

 • implanty w kształcie kropli mają naturalny kształt: najszersza dolna część pozwala uzyskać piękną krągłość, natomiast górna po korekcji nieznacznie unosi się, co pozwala skorygować obwisłe piersi po karmieniu;
 • implanty łezki lepiej zachowują swój kształtkiedy zmienia się pozycja ciała, zależy to również od gęstości skorupy i wypełniacza;
 • nie ma problemuprowadzące do niemożności karmienia piersią, gdyż implanty są wprowadzane głęboko i nie zakłócają procesu laktacji;
 • powiększanie piersi implantami łezki pozwala ukryć fakt korekty piersi dzięki dokładnemu dopasowaniu do naturalnego kształtu piersi.

Jakie implanty w kształcie kropli wybrać

Do powiększania piersi stosuje się implanty w dwóch formach: okrągłej lub w kształcie kropli, nazywane są również anatomicznymi.

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i poInteresujący fakt! Pierwsze implanty były okrągłe i wypełnione solą fizjologiczną.

Wypełniacz do nowoczesnych implantów to nie tylko roztwór soli, częściej preferowany jest żel silikonowy, który jest przezroczystą lepką substancją lub wypełniacz hydrożelowy. Istnieją implanty z wypełnieniem mieszanym, ale rzadko.

Inne są również powierzchnie implantów: gładkie lub teksturowane... Drugi jest korzystniejszy dla organizmu, ponieważ jest lepiej postrzegany przez tkanki wewnętrzne i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zwłóknienia.

Ważne do zapamiętania! Wybór nowoczesnych implantów jest dość zróżnicowany.Jednak przy wyborze najbardziej odpowiedniego modelu implantu wykwalifikowany lekarz bierze pod uwagę przede wszystkim kształt ciała oraz wielkość klatki piersiowej pacjentki, aby uzyskać maksymalną naturalność podczas korekcji piersi.

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i po
Nowoczesne technologie pozwalają na produkcję implantów piersi wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia wynikające z naturalnego zużycia.

Ostateczny wynik operacji plastycznej w dużej mierze zależy od wybranego implantu. Ze względu na duże zapotrzebowanie istnieje wiele firm zajmujących się produkcją implantów piersi. Niektórzy już dobrze ugruntowali swoją pozycję w tej dziedzinie jako najbardziej wiarygodni producenci.

Do czołowych producentów implantów piersi należą:

 1. Polytech Health & Aesthetics GmbH -niemiecka firma, która zapewnia bezpłatne ubezpieczenie przez cały okres użytkowania. Implanty firmy Polytech minimalizują ryzyko powstania tkanki koloidalnej w okolicy endoprotezy. Ceny implantów Polytech wahają się od 1400 do 1600 USD.
 2. Nagor - firma produkująca implanty ze specjalną wielowarstwową powłoką, którą można dobrze wszczepić w tkankę człowieka i zminimalizować ryzyko przemieszczenia endoprotezy.
 3. Arion - francuska firma zajmująca się produkcją implantów od ponad 40 lat udziela dożywotniej gwarancji. Średni koszt 100 tysięcy rubli
 4. Mentor - firma produkująca implanty w kształcie kropli o najbardziej precyzyjnych krzywiznach, co wyróżnia je spośród wszystkich innych endoprotez tego typu, a pierś wygląda najbardziej naturalnie.
 5. McGhan Company produkuje implanty o unikalnej teksturowanej powierzchni, która minimalizuje ryzyko zwłóknienia.
 6. Eurosillicon - firma, która wykorzystuje najnowsze technologie w produkcji implantów, zapewnia nieskończoną trwałość swoich produktów w przystępnych cenach - 120 tys. rubli.

Wskazania i przeciwwskazania

Plastyka piersi to przede wszystkim operacja chirurgiczna, który posiada szereg wskazań do stosowania, a także przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i po
Przed zabiegiem powiększenia piersi należy podjąć świadomą decyzję, gdyż w niektórych przypadkach lekarz może odmówić wykonania zabiegu.

Wskazaniem do operacji plastycznej jest:

 • umiejętność korygowania niepełnosprawności fizycznej (na przykład w przypadku zerwania symetrii lub po usunięciu piersi);
 • minimalizowanie problemów z kręgosłupem spowodowanych dużymi piersiami;
 • korekta obwisłych piersi podczas karmienia piersią;
 • zwiększenie poczucia własnej wartości w przypadku niezadowolenia kobiety ze swojego wyglądu i wyeliminowanie kompleksów z tym związanych.

Przeciwwskazań do plastyki piersi jest znacznie więcej, a przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw.

Główne przeciwwskazania to:

 • nie zaleca się wykonywania mammoplastyki dla dziewcząt w wieku poniżej 18 lat, ponieważ tworzenie się gruczołów mlecznych nie zostało jeszcze zakończone;
 • operacja jest przeciwwskazana dla osób z ciężkimi chorobami przewlekłymi;
 • nie powinieneś uciekać się do plastiku podczas chorób zakaźnych;
 • nie możesz wykonać operacji podczas ciąży i laktacji;
 • kategorycznie przeciwwskazane u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia;
 • w obecności chorób onkologicznych;
 • z cukrzycą;
 • w przypadku zaburzeń hormonalnych;
 • z odchyleniami psychologicznymi.

Lista wymaganych analiz

Każda operacja wymaga od pacjenta przeprowadzenia serii testów.którego celem jest wykrycie przeciwwskazań i ryzyka powikłań w trakcie lub po operacji.

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i poBądź ostrożny! Każda analiza ma swój określony okres ważności, w którym jest ważna, dlatego analizę należy przeprowadzić w ściśle wyznaczonym przez chirurga terminie.

Testy wymagane do operacji powiększania piersi za pomocą implantów łezkowych lub okrągłych:Data wygaśnięcia analiz wymaganych do operacji
Kliniczne badanie krwi 

2 tygodnie

 

Ogólna analiza moczu
Test krzepnięcia krwi
Określenie współczynnika Rh 

1 miesiąc

Określenie grupy krwi
Analiza biochemiczna
Test na HIV 

2 miesiące

Analiza chorób przenoszonych drogą płciową
Sprawdź, czy nie ma wirusowego zapalenia wątroby typu C, B.
Mammografia 

1 rok

Fluorografia
Elektrokardiogram 

30 dni

Konsultacja terapeuty

Okresy przedoperacyjne i operacyjne

Przed operacją należy zastosować się do szeregu zaleceń.przygotowanie ciała do operacji i uproszczenie okresu rehabilitacji.

Te zalecenia obejmują:

 • za kilka dni przed zbliżającą się operacją musisz dobrze wypocząć, unikać stresu fizycznego i emocjonalnego;
 • trzeba zrezygnować z alkoholuponieważ alkohol nie jest kompatybilny ze środkami znieczulającymi;
 • zaleca się powstrzymanie się od palenia dwa tygodnie przed operacją, ponieważ nikotyna przyczynia się do pogorszenia gojenia;
 • nie chudnąć po operacjiponieważ utrata masy ciała niekorzystnie wpływa na wygląd piersi i zwiększa ryzyko konieczności wykonania operacji korekcyjnej. Lepiej dostosować wagę przed mammoplastyką.

Po operacji pacjent spędza dzień pod opieką personelu medycznego w szpitalu.

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i po
W porozumieniu z lekarzem należy szczegółowo opisać stan zdrowia i niczego nie ukrywać, aby specjalista mógł obiektywnie ocenić wynik operacji.

W okresie pooperacyjnym należy wziąć pod uwagę następujące niuanse:

 • ból powstający w okolicy operowanej okolicy - to normalne, dlatego należy przepisać leki przeciwbólowe;
 • natychmiast po zakończeniu operacji noszenie bielizny uciskowej niezbędnej do zapobiegania przemieszczaniu się implantów, a także w celu zmniejszenia obrzęku pooperacyjnego;
 • szwy pooperacyjne należy przetrzeć środkiem antyseptycznym, aby zmniejszyć ryzyko ropienia rany;
 • w przypadku procesów zapalnych lub jeśli odczuwasz dyskomfort spowodowany implantem, należy go natychmiast usunąć. W razie potrzeby ponowna operacja jest możliwa nie wcześniej niż za 2-3 miesiące;
 • jeśli stan zapalny jest powierzchownyjest traktowany jako efekt uboczny i jest leczony miejscowo;
 • po operacji pacjent często ma gorączkę, mdłości, osłabienie - wszystko to jest normalną reakcją na ciało obce.

Cechy i etapy operacji powiększania piersi

Powiększanie piersi implantami zarówno w kształcie kropli, jak i okrągłymi pozwala uzyskać „nową” pierś, a wielkość i kształt zależy od wybranej endoprotezy.

Metody wszczepiania implantów różnią się linią nacięcia i jego umiejscowieniem:

 • metoda pachowa lub pachowa - nacięcie wykonuje się pod pachą, co pozwala uniknąć widocznych blizn w okolicy klatki piersiowej, a implant wprowadza się pod mięsień piersiowy większy;
 • metoda periareolowa - nacięcie przebiega wzdłuż dolnej części otoczki, a protezy endoprotezowe wprowadza się pod gruczoł mlekowy lub w mięsień piersiowy. Blizny po takiej operacji są prawie niewidoczne, ale nie jest to zalecane kobietom, które planują w przyszłości mieć dziecko i karmić piersią, gdyż przy takim nacięciu nie da się uniknąć nawet drobnych urazów piersi;
 • metoda podsutkowa- nacięcie wykonuje się bezpośrednio pod piersią. Ta operacja pozostawia blizny, które mogą być ukryte przez fałd pod piersią. Nie zalecane dla młodych pacjentów.

Przed zabiegiem powiększenia piersi z użyciem implantów chirurg bada stan piersi, dokonuje niezbędnych pomiarów, a następnie określa kształt nacięcia. Wymaga to porozumienia z pacjentem.

Podczas operacji zawsze stosuje się znieczulenie ogólne. Nacięcie wykonuje się w wyznaczonym miejscu, uzyskuje się kieszeń do wprowadzenia endoprotez. Po ustaniu krwawienia chirurg wprowadza implanty.

Skóra jest zszywana specjalnymi wchłanialnymi szwami. Operacja trwa maksymalnie 3 godziny. Na miejsce jego wykonania zakładany jest bandaż i zakładany jest specjalny bandaż, który jest niezbędny do zmniejszenia obrzęku i utrzymania uzyskanego kształtu.

Okres rehabilitacji po zabiegu

Aby skrócić okres rehabilitacji, należy wziąć pod uwagę niektóre rady ekspertów, aby regeneracja organizmu była szybsza, a efekt uzyskanego wyniku mógł zostać zachowany przez dłuższy czas.

Eksperci zalecają spełnienie następujących warunków:

 • ograniczenie ruchów rąk po operacji i nie podnoś ich powyżej poziomu ramion, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia tkanki i pojawienia się nagromadzenia krwi;
 • w ciągu dwóch tygodni spać na plecach;
 • w ciągu 21 dni po liftingu lub powiększanie piersi implantami w kształcie kropli, nie należy wykonywać żadnych prac domowych, starać się unikać stresujących sytuacji;
 • należy zmniejszyć ilość spożywanego płynuzmniejszyć rozwój obrzęku;
 • przez cały czas należy nosić odzież uciskową co najmniej miesiąc po operacji. Wtedy - tylko w ciągu dnia lub podczas ćwiczeń;
 • całkowicie konieczne wykluczyć alkohol i palenie;
 • powstrzymaj się od jedzenia pikantnych potraw;
 • ciepły prysznic dopuszczony do przyjęcia piątego dnia po operacji;
 • po prysznicu jest to konieczne zdezynfekować szwy wacik zamoczony w alkoholu;
 • uprawiać sport ustąpił po 2 miesiącach.
Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i po
Bielizna uciskowa pewnie unieruchamia pierś, zapobiegając przemieszczaniu się implantu aż do całkowitego zagnieżdżenia się w tkance.

Pacjent musi zgłosić się na umówioną wizytę lekarską w celu rutynowej kontroli.

Rzadkie komplikacje. Pęknięcie implantu

Według statystyk tylko w 1-2% przypadków po mammoplastyce może wystąpić szereg negatywnych konsekwencji, do których należą:

 • rozwój zwłóknienia;
 • ropienie - reakcja organizmu na ciało obce;
 • utrata czucia spowodowana uszkodzeniem zakończeń nerwowych podczas operacji;
 • prawdopodobieństwo przemieszczenia lub pęknięcia implantów.

Wynika to głównie z błędów lekarza, nieprzestrzegania zaleceń pooperacyjnych lub urazów.

Przed wszczepieniem implantu do tkanki ulega on przemieszczeniu, która jest kontrolowana przez noszenie odzieży kompresyjnej, a także ogranicza obciążenie ciała i prawidłową postawę podczas snu.

W przypadku przemieszczenia endoprotezy grozi utrata pożądanego kształtu, a jeśli przemieszczenie nastąpiło asymetrycznie, konieczne staje się wykonanie drugiej operacji.

Przyczyną pęknięcia implantu jest zużycie ścian spowodowane ruchami oddechowymi klatki piersiowej. Dlatego wcześniej konieczna była wymiana implantów co 5 lat. Nowoczesne endoprotezy wysokiej jakości praktycznie wykluczają samorozerwanie implantu.

Po zabiegu powiększenia piersi, w przypadku pęknięcia implantu (kroplowego lub okrągłego) w wyniku mechanicznego uderzenia lub urazu piersi, należy go wymienić lub usunąć.

Co należy wiedzieć przed zabiegiem powiększania piersi

Przed podjęciem ostatecznej decyzji na korzyść mammoplastyki należy poznać i wziąć pod uwagę szereg warunków i czynników.

Jeśli pragnienie jest tylko ulotną zachcianką lub modą i nie jest związane z prawdziwym problemem, istnieje szansa, że ​​operacja zostanie odrzucona.

Jeśli problem jest niewielki, można go łatwo rozwiązać za pomocą ćwiczeń i odpowiedniej odzieży.

8 podstawowych pytań życiowych dotyczących kobiet, które decydują się na ten krok

Czy można mieć operację przed porodem?

To kobieta decyduje, czy wykonać operację przed porodem, czy po nim. Należy jednak liczyć się z tym, że po porodzie i karmieniu piersią jego kształt może ulec zmianie i konieczna będzie wymiana implantu lub operacja korekcyjna.

Czy po operacji mogę karmić piersią?

Jeśli podczas operacji nie doszło do zmiany gruczołu mlekowego, operacja plastyczna w żaden sposób nie wpłynie na możliwość karmienia piersią.

Jak długo należy czekać po ciąży, porodzie i laktacji?

Poczekaj, aż piersi całkowicie wyzdrowieją po zakończeniu karmienia. Trwa od 8 miesięcy do roku, w zależności od indywidualnych cech organizmu.

Czy mogę zrobić, jeśli pacjent ma mastopatię?

Mastopatia nie jest przeszkodą w zabiegu powiększania piersi za pomocą implantów.

Czy funkcja piersi jest upośledzona lub czy istnieje ryzyko choroby piersi?

Prawidłowo wykonany zabieg i zastosowanie dobrej jakości implantów nie wpływa na chorobę piersi.

Bądź ostrożny! Powiększanie piersi za pomocą zbyt dużych implantów w kształcie łzy może prowadzić do martwicy spowodowanej naciskiem na piersi.

Czas spędzony w klinice

Jeśli nie ma powikłań, a stan po operacji wrócił do normy bez ryzyka powikłań, pacjent spędza dzień lub dwa w klinice.

Żywotność implantu piersi

Wielu producentów nowoczesnych implantów rości sobie na swoje produkty dożywotnią gwarancję, ale nikt nie może zagwarantować, że z czasem piersi nie stracą pożądanego kształtu, a kobieta znów będzie musiała zmienić rozmiar lub kształt swoich piersi.

Wymiana implantów

Nowoczesne implanty charakteryzują się trwałością i nie podlegają zmianom związanym z wiekiem, w przeciwieństwie do tkanek ciała. Istnieje jednak możliwość zużycia implantu ze względu na pojawienie się fałd na jego powierzchni.

Oprócz z wiekiem tkanka piersi może rozciągać się pod ciężarem endoprotez, co spowoduje również konieczność wymiany lub korekty.

Uwaga! Jeśli nie ma pęknięcia lub zmiany kształtu piersi, gdy pacjentka przestaje lubić pierś, nie ma wskazań do wymiany implantów.

Koszt implantów i operacji w Rosji, krajach bliskiej i dalekiej zagranicy

Ceny implantów zależą od marki producenta, różnice w charakterystyce i jakości pomiędzy endoprotezami są znikome. Minimalny koszt wynosi od 20000 rubli za sztukę, ale jakość produktów będzie niska. Średnio cena waha się od 40000 rubli. i wyżej.

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy w mammoplastyce. Zdjęcia przed i poKoszt implantów piersi ma bezpośredni wpływ na operacje plastyczne i wynosi 10-50% całkowitej kwoty.

Koszt mammoplastyki zależy od regionu, kliniki, usług chirurga i jest tworzony z uwzględnieniem następujących czynników:

 • koszt konsultacji z chirurgiem plastycznym;
 • koszt badania przed operacją;
 • koszt implantów;
 • znieczulenie;
 • praca lekarzy wykonujących operację;
 • opłata szpitalna.
KrajŚredni koszt operacji
Rosjaod 80000 do 500000 rubli
Ukrainaod 1600 do 4000 $
Szwajcarianie mniej niż 10000 $
Hiszpaniaokoło 5000 $
Niemcy8000 $
Republika Czeska, Węgry, Słowacja2000 — 3000 $
Kuba1200 $
Brazyliaod 1200 do 5000 $

Uzyskane rezultaty nie trwają wiecznie: skóra starzeje się, co znajduje odzwierciedlenie w efekcie uzyskanym po operacji.

Z czasem konieczna będzie operacja korekcyjna, które odbywają się w obszarach problemowych. Zabiegi korekcyjne nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i nie zajmują dużo czasu.

Przydatne filmy na temat powiększania piersi za pomocą implantów w kształcie kropli i cechach mammoplastyki

Powiększanie piersi implantami w kształcie łzy to skuteczna i stosunkowo bezpieczna operacja.Cechy operacji i zalecenia dotyczące wyboru rodzaju implantu przedstawiono w tym klipie wideo:

Jak zachować się po operacji mammoplastyki - zalecenia ekspertów w tym klipie wideo:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Anastazja

  Artykuł informacyjny. Studiując informacje o mammoplastyce, nie myślałem o zintegrowanym podejściu do operacji.

  Odpowiedzieć
 2. Christina

  Każdego roku ogromna liczba kobiet kładzie się na podłodze noża chirurga. A wszystko po to, aby zwiększyć rozmiar biustu. I robią to nie tylko dojrzałe kobiety, teraz, według statystyk, dziewczyny pod nożem pod nożem mają mniej niż 25 lat.
  Choć statystyki tych operacji są generalnie pozytywne, to jednak nie zapominajmy, że zdarzają się przypadki, gdy organizm odrzuca implant, a kobieta zaczyna odczuwać nie tylko dyskomfort, ale także silny nieznośny ból.
  Oczywiście wszystko to może prowadzić do bardzo złych konsekwencji, aż do poważnej choroby lub rozkładu.
  Bardzo często, jeśli implanty wprowadzała młoda kobieta, to kilka razy w życiu musi iść pod nóż lekarza. I to oczywiście w przypadku, gdy wszystkie przeszłe operacje zakończą się sukcesem.
  Ale każda operacja to bardzo duże ryzyko, ponieważ podczas operacji wszystko może się zdarzyć.
  Lekarze mogą udzielić ogólnych porad dotyczących pielęgnacji piersi, ale nawet po serii wstępnych badań nie będą w stanie z całą pewnością stwierdzić, czy wystąpi u Ciebie indywidualna nietolerancja na ciało obce w organizmie.
  Przed powiększeniem piersi konieczne jest wykonanie wszystkich badań w ośrodku onkologicznym. Specjaliści za pomocą testów powinni dowiedzieć się, czy możesz rozwinąć raka piersi, a jeśli istnieje nawet niewielkie ryzyko, to w żadnym wypadku nie należy wszczepiać implantów. Zadbaj o swoje zdrowie!

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy