Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Ćwiczenia nóg są najpopularniejsze wśród dziewcząt, które chcą schudnąć poprzez aktywność fizyczną. Niektórzy szukają pomocy u instruktora fitness na siłowni, inni decydują się na opanowanie efektownych kompleksów w domu. Oba podejścia zasługują na uwagę i trochę wiedzy przed szkoleniem.

Ogólne zalecenia dotyczące wykonywania zestawu ćwiczeń nóg

Ćwiczenia nóg w celu utraty wagi wykonywane są w intensywnym tempie, z dużą liczbą powtórzeń na kilka podejść i przerwami między nimi trwającymi 20-30 sekund. W takim przypadku zajęcia należy rozpoczynać bez ciężarków, używając wyłącznie własnej masy ciała.

W miarę wzrostu siły i wytrzymałości mięśni zaleca się włączenie do złożonych ćwiczeń z hantlami, gumką lub użycie obciążników na nogach: od 0,25 kg do 5 kg na każdą nogę. Warto pamiętać o złotej zasadzie dla początkujących: należy ściśle przestrzegać techniki wykonywania każdego elementu ćwiczenia, aby uniknąć kontuzji i skręceń.

Podczas ćwiczeń należy kontrolować oddech: wydech zawsze wykonywany jest z wysiłkiem, aw fazie ujemnej, czyli przy powrocie do pozycji wyjściowej, wdech.

Rzeczy do zrobienia i przygotowania przed rozpoczęciem ćwiczeń:

 • Wygodne buty sportowe, jeśli ćwiczysz we wspólnej siłowni. Możesz ćwiczyć boso lub w skarpetkach, jeśli kompleks jest wykonywany w domu lub na oddzielnej siłowni na specjalnej powłoce.

  Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez
  Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia nóg w celu utraty wagi w wygodnych butach.
 • Elastyczne legginsy i luźny top, które nie krępują ruchów i nie przeszkadzają w koncentracji na mięśniach.
 • Czystą, przefiltrowaną wodę należy pić małymi łykami do woli między seriami.
 • Wykonuj trening cardio w postaci skakania, biegania w miejscu lub intensywnego marszu z wysokim uniesieniem bioder przez 5 minut.

Jeśli celem ćwiczeń jest utrata wagi, należy przestrzegać pewnych zasad żywieniowych, a mianowicie obserwować deficyt kalorii z pożywienia i napojów dziennie.

Aby to zrobić, podstawowy wskaźnik metaboliczny jest obliczany za pomocą wzorów (na przykład Harris-Benedict, Mifflin-San Geor lub Ketch-McArdle) lub za pomocą kalkulatorów online. Zaleca się odjęcie 200-500 kcal od uzyskanej liczby, w zależności od intensywności ćwiczeń i pożądanego czasu na odchudzanie.

Najskuteczniejszy system 7 ćwiczeń dla dziewczynek

Piękne, smukłe nogi to marzenie każdej dziewczyny. Kompleks efektywnych ćwiczeń nie wymaga specjalnych umiejętności, specjalnego sprzętu sportowego i opieki trenera. W fitness istnieje wiele ćwiczeń wykorzystujących masę własnego ciała.

Są praktyczne i funkcjonalne, ponieważ zaangażowane są te grupy mięśni, które są wykorzystywane podczas codziennego stresu w życiu codziennym. Są to głównie mięśnie czworogłowe, bicepsy udowe, mięśnie pośladkowe, mięśnie podudzi. Podstawowym warunkiem jest wewnętrzna motywacja do osiągnięcia celu oraz 30-50 minut wolnego czasu 3-4 razy w tygodniu.

Przysiad „Plie”

Ćwiczenie przysiadu Plie przyszło do fitnessu z baletu.

Technika wykonania:

 • Nogi należy rozstawić znacznie szerzej niż szerokość ramion, skarpetki należy odwrócić na boki na tyle, na ile pozwala staw skokowy, ale nie mniej niż 45o... Połóż ręce na pasku lub zegnij ręce w zamku przed sobą. Alternatywnie możesz postawić krzesło przed sobą i oprzeć się na plecach, aby zachować równowagę.
 • Ramiona należy odciągnąć do tyłu, łopatki połączyć, plecy wyprostowane. Wyobraź sobie, że tył głowy i kręgosłup dotykają ściany. Trzymaj brodę równolegle do podłogi.
 • Przykucnij, aż uda będą równoległe do podłogi. W tym przypadku kolana powinny „patrzeć” na palce.
 • Powinieneś wrócić do pozycji wyjściowej, skupiając się na piętach.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Zalecane jest wykonanie ćwiczenia 16-20 razy w 4 seriach.

Poruszaj nogami

Ćwiczenia nóg należy wykonywać do momentu wyczucia silnego pieczenia w pracujących mięśniach. W przypadku odchudzania dobrze sprawdził się system wielokrotnych powtarzalnych ćwiczeń w intensywnym tempie. Kopanie nie jest wyjątkiem. Istnieje wiele odmian huśtania się w fitness, ale wszystkie mają na celu wzmocnienie mięśni nóg i pośladków.

Odchyl zgiętą nogę w górę:

 • Musisz stanąć na czworakach na dywanie, plecy wyprostowane, wzrok skierowany w dół.
 • Podnieś zgiętą nogę do góry, tak aby pięta sięgała do sufitu.
 • Wykonuj huśtawki bez rozpinania nogi w stawie kolanowym i bez dotykania podłogi kolanem.

Swing prosta noga:

 • Musisz stanąć na czworakach na dywanie, plecy wyprostowane, wzrok skierowany w dół.
 • Podnieś i wyprostuj jedną nogę, zamachaj nią, kierując piętę w kierunku sufitu.

Odchyl zgiętą nogę w bok:

 • Musisz stanąć na czworakach na dywanie, twoje plecy są proste, twój wzrok jest skierowany w dół.
 • Odłóż nogę na bok, nie uginając kolana, próbując podnieść ją tak, aby udo nogi roboczej było równoległe do podłogi.

Swing do wewnętrznej strony uda:

 • Połóż się na boku z wyprostowanymi nogami, unieś tułów, opierając się na przedramieniu jednej ręki, a drugiej na pasku. Umieść udo przed kolanem drugiej nogi.
 • Powoli, koncentrując się na pracy mięśni, unieś dolną część nogi w kierunku sufitu. Ciało musi pozostać nieruchome.

Zaleca się wykonywanie wszystkich ćwiczeń swingowych 15-20 razy każdą nogą w 4 seriach.

Rzuca się

Jedno z głównych ćwiczeń wzmacniających wszystkie główne mięśnie dolnej części ciała. Wykorzystuje co najmniej 13 mięśni, w tym mięśnie stabilizujące.

Technika wykonania:

 • Nogi powinny być rozstawione na szerokość barków, plecy proste, ręce na pasku, broda równolegle do podłogi.
 • Wykonaj szeroki wypad do tyłu jedną nogą, opuszczając kolano, ale nie dotykając podłogi. W takim przypadku kolano podpierającej nogi nie powinno wystawać na palec. Nie przechylaj ciała do przodu.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Zaleca się wykonanie ćwiczenia 15 razy każdą nogą w 4 seriach.

Ćwiczenie „Krzesło”

Krzesełko to statyczne ćwiczenie mające na celu wyćwiczenie mięśnia czworogłowego, ścięgien podkolanowych, pośladków, pleców i brzucha.

Technika wykonania:

 • Konieczne jest oparcie pleców o ścianę i zrobienie kroku do przodu, nie podnosząc pleców z powierzchni, stopy rozstawione na szerokość barków, stopy równoległe do siebie. Połóż ręce na biodrach.
 • Opuść miednicę równolegle do podłogi, tak jakbyś chciał usiąść na krześle, ale kąt między podudzia a udem powinien wynosić 90o... W takim przypadku plecy, ramiona i tył głowy są dociskane do ściany.
 • Powinieneś "siedzieć" w tej pozycji przez co najmniej 30 sekund dla początkujących, 1 minutę lub dłużej dla wytrenowanych dziewcząt.

Wchodzenie na platformę

Nie można sobie wyobrazić ćwiczeń nóg w celu utraty wagi bez podstawowego ćwiczenia - wejścia na platformę. Jeśli trening jest wykonywany w domu, należy zadbać o to, aby podpora, na której będzie wykonywany krok, była stabilna i mocna.

Technika wykonania:

 • Konieczne jest postawienie jednej nogi prosto na platformie na całej stopie.
 • Unieś ciało na platformę, używając bicepsa uda, mięśni pośladkowych i mięśnia czworogłowego nogi podpierającej na platformie. Druga noga jest rozluźniona. Należy unikać lub minimalizować start z tylnej nogi.
 • Ważne jest, aby zachować łuk lędźwiowy i lekko pochylić się do przodu, aby zachować równowagę.

Zaleca się wykonanie ćwiczenia 15 razy każdą nogą po 3-4 serie.

Rower

Rower jest skutecznym i dynamicznym ćwiczeniem do spalania tłuszczu w okolicy ud, a także do ćwiczenia mięśni prostych i skośnych brzucha.

Technika wykonania:

 • Musisz położyć się na plecach i położyć ręce z tyłu głowy, odwrócić łokcie na boki.
 • Zegnij kolana i unieś je, aż nogi będą równoległe do podłogi.
  Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez
 • Unieść się na łopatkach i najpierw pociągnąć łokieć prawej ręki do lewego kolana, a łokieć lewej ręki do prawego kolana, jednocześnie całkowicie prostując drugą nogę; powstaje imitacja jazdy na rowerze z „pedałami powietrza”.
 • Wydech odbywa się podczas skręcania.

Zaleca się wykonywanie ćwiczenia w szybkim tempie 20 razy każdą nogą w 3 seriach.

Nożyce

Nożyczki są przydatnym ćwiczeniem odchudzającym w zewnętrznej części uda, ale główny nacisk kładzie się na mięśnie brzucha.

Technika wykonania:

 • Musisz położyć się na plecach, przycisnąć dolną część pleców do podłogi, położyć dłonie po bokach wzdłuż ciała.
 • Napnij plecy i brzuch, unosząc obie nogi z podłogi i krzyżując je jedna na drugiej.
 • Aby zwiększyć obciążenie, zmieniając na przemian pozycję nóg, podnieś nogi pod kątem 90o w stosunku do tułowia i niżej pod kątem 15o na podłogę.

Zaleca się wykonywanie ćwiczenia w szybkim tempie przez 30 sek-1 min w 3 seriach.

Ćwiczenia dla baletnic na szybkie odchudzanie nóg

Ćwiczenia nóg odchudzające wchodzą w skład kompleksu treningu fizycznego dla baletnic. Dla wygody zaleca się wykonywanie ćwiczeń w skarpetkach lub boso. Aby zachować równowagę, musisz mieć pod ręką podparcie, takie jak krzesło z oparciem.

Ćwiczenie 1 „Wznoszenie się na palcach”

Pozycja wyjściowa: musisz stać prosto, pięty razem, rozłożyć skarpetki, odchylić ramiona do tyłu, klatkę piersiową do przodu, oprzeć obie ręce na oparciu krzesła, lekko przechylić ciało do przodu. Z tej pozycji należy unieść się jak najwyżej na palcach, w najwyższym punkcie, mocno napiąć pośladki i mięśnie tylnej części uda. Zalecane jest wykonanie 30 powtórzeń w średnim tempie bez przerywania.

Ćwiczenie 2 „Głęboka warstwa”

Pozycja wyjściowa: musisz stanąć bokiem do krzesła i położyć jedną rękę na jego plecach, a drugą na pasku. Ustaw stopy szerzej niż ramiona, obróć skarpetki i kolana na boki. Głębokie przysiady należy wykonywać do momentu, gdy biodra będą równoległe do podłogi.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

W tym przypadku obciążenie jest rozłożone na uda wewnętrzne i zewnętrzne. Zalecane jest wykonanie 30 powtórzeń w średnim tempie bez przerywania.

Ćwiczenie 3 „Batman”

Pozycja wyjściowa: taka sama jak w ćwiczeniu „Głębokie wstawanie”. Złóż stopy, obróć skarpetki na boki. Zdejmij prostą nogę z krzesła i połóż ją na palcach. Konieczne jest odchylenie nogi na maksymalną wysokość i powrót do pozycji wyjściowej.

W tym przypadku plecy są proste, a miednica jest nieruchoma. Noga podtrzymująca pozostaje prosta. Ten ruch obejmuje jednocześnie przywodziciele i zewnętrzną część uda, mięśnie łydek i mięśnie głębokiego pośladka obu nóg w tym samym czasie. Zalecane na 30 powtórzeń.

Ćwiczenia na uda zewnętrzne i wewnętrzne

Mięśnie odpowiedzialne za odwodzenie nogi na bok nazywane są porywaczami lub mięśniami zewnętrznej części uda.Brak obciążenia w tym obszarze prowadzi do tego, że przy nadwyżce kalorii u dziewcząt gromadzi się w tym obszarze nadmiar tłuszczu. Nazywa się je „golife” lub „uszami”. W tej okolicy często tworzy się cellulit.

Huśtanie się na bok to kolejne przydatne ćwiczenie, które nadaje się zarówno do wykonywania w domu, jak i na siłowni z ciężarami.

Pozycja wyjściowa: połóż się na podłodze, na boku, zegnij obie nogi w kolanach i podciągnij je do klatki piersiowej: będzie to jak pozycja „krzesła” na podłodze. Konieczne jest podniesienie ciała i oparcie się na przedramieniu dolnej ręki, a drugą połóż przed sobą na wysokości brzucha. Udo należy unieść do poziomu bioder i wyprostować, lekko skręcając w stawie biodrowym tak, aby pięta rozciągała się w kierunku sufitu.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Zalecane wykonanie 50 powtórzeń na każdą nogę. Mięśnie przywodziciela niestety również nie odczuwają dostatecznego stresu w codziennych czynnościach, dlatego konieczne jest uwzględnienie w swoim kompleksie ćwiczeń na wewnętrznej stronie uda. Wypady boczne to dynamiczne ćwiczenie, które pomaga wzmocnić mięśnie i pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

Pozycja wyjściowa: stań prosto, nogi razem, ręce zgięte w łokciach przed sobą, dłonie w zamku. Podczas wdechu należy wykonać wypad na bok, zginając nogę w stawie kolanowym, jednocześnie cofając miednicę i przechylając górną część ciała do przodu dla zachowania równowagi.

Przy wydechu należy przyjąć pozycję wyjściową, próbując odepchnąć się piętą od podłogi. W ten sposób obciążenie spada na mięśnie pośladkowe. Zalecane wykonanie 30 powtórzeń w obu kierunkach.

Ćwiczenia napinające skórę powyżej kolana

Podkładka nad kolanem to złogi tłuszczu, dlatego aktywność fizyczną należy łączyć z odpowiednim odżywianiem i przestrzeganiem dziennego deficytu kalorii. Celem tych ćwiczeń jest wydłużenie mięśni powyżej kolan, dzięki czemu będą one wizualnie szczuplejsze i piękniejsze.

Ćwiczenie 1

Pozycja wyjściowa: musisz stanąć bokiem do krzesła i położyć jedną rękę na jego plecach, a drugą na pasku. Nogi proste, stopy rozstawione na szerokość barków.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Podnieś prostą nogę tak, aby była równoległa do podłogi i zegnij ją w kolanie, a następnie wyprostuj ją ponownie, nie opuszczając jej na podłogę. Zaleca się wykonanie 20 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie 2

Pozycja wyjściowa: musisz usiąść na podłodze, obie ręce za ciałem w podporze, jedną nogę założyć, zginając w kolanie, drugą podnieść z podłogi, ciągnąc skarpetkę do siebie. Huśtawki należy wykonywać w górę iw dół za pomocą prostej nogi o małej amplitudzie. Zaleca się wykonanie 25 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenia na odchudzanie nóg w łydkach

Ćwiczenia odchudzające mięśni łydek mają na celu rozłożenie umiarkowanego obciążenia na te mięśnie i rozciąganie.

Ćwiczenie 1

Pozycja wyjściowa: musisz stać prosto, ramiona wzdłuż ciała, nogi razem. Wykonaj przysiad z plecami miednicy, jednocześnie wyciągając obie ręce do przodu. Trzymaj kolana za palcami. Zalecane jest wykonanie 15-20 powtórzeń w 3 seriach.

Ćwiczenie 2

Pozycja wyjściowa: musisz stać prosto, stopy i kolana razem, następnie podczas wdechu unieść się na palcach, kolana trzymać razem, podczas wydechu opuścić pięty do podłogi.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Aby uzyskać maksymalną wydajność, zaleca się manipulowanie ciężarem. Zalecane jest wykonanie 20-25 powtórzeń w 3 seriach.

Skakanka do odchudzania nóg

Nie można sobie wyobrazić ćwiczeń nóg w celu utraty wagi bez skakanki. To potężne ćwiczenie spalające tłuszcz służy do wzmocnienia mięśni nóg, poprawy koordynacji i wytrzymałości.

Skakankę najlepiej skakać po miękkiej, sprężystej nawierzchni lub w tenisówkach ze sprężystą podeszwą. Zaleca się, aby początkujący skakali nie dłużej niż 20-30 sekund. z przerwą na kilka podejść. Dla doświadczonych i przeszkolonych osób czas trwania podejścia może wynosić 3 minuty, a następnie odpoczynek 30-60 sekund.

Ćwiczenia z fitballem na odchudzanie nóg. Złożony na tydzień

Fitball od dawna jest przydatnym wynalazkiem w świecie fitnessu i kulturystyki. Z jego pomocą możesz nie tylko wyćwiczyć docelowe mięśnie całego ciała, ale także urozmaicić zestaw znanych ćwiczeń. Zaleca się włączenie do kompleksu 1-2 ćwiczeń nóg z fitballem.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Dzień 1. Zamachaj nogami na fitballPozycja wyjściowa: połóż łopatki na fitball, nogi na podłodze i ugnij pod kątem 90 °, ręce dotykają podłogi. Ciało jest w płaszczyźnie poziomej, miednica powinna być zawieszona, nie opuszczaj jej. Podnieś prostą prawą rękę i prostą lewą nogę pod kątem 90 °. Następnie zajmij pozycję wyjściową.

Zalecane jest wykonanie 15-20 powtórzeń z każdej strony w 3 seriach.

Dzień 2. Stań na fitballPozycja wyjściowa: oprzyj dłonie na podłodze, dłonie pod ramionami, oczy patrzą na podłogę, nogi poniżej kolan leżą na fitballu, ciało jest w płaszczyźnie poziomej. To jest pozycja deski. Celem ćwiczenia jest uformowanie „książki”: podczas wdechu podnieś miednicę jak najwyżej, jednocześnie przetaczaj piłkę stopami do przodu, podczas wydechu powróć do pozycji deski, tocząc fitball do punktu startowego.

Zalecane jest wykonanie 15 powtórzeń w 4 seriach.

Dzień 3. Most pośladkowy na fitballPozycja wyjściowa: musisz położyć się na macie, oprzeć stopy na fitballu, ręce wzdłuż ciała. Podnieś miednicę razem z jedną nogą ugiętą w stawie kolanowym, opierając się na łopatkach, drugą nogą ugiętą w kolanie i opierając się o fitball. Piłkę należy zwinąć do tyłu, maksymalnie prostując nogę w kolanie. Ciało i pośladki nie zmieniają pozycji, ale są napięte.

Zalecane jest wykonanie 15 powtórzeń każdej nogi w 4 seriach.

Zestaw ćwiczeń na nogi z hantlami przez tydzień

Zestaw ćwiczeń nóg staje się bardziej efektywny, jeśli zastosuje się dodatkowy ciężar - hantle. Początkujący powinni wybrać hantle o masie od 2,5 do 3 kg. W miarę wzmacniania się mięśni i rozwijania ich wytrzymałości należy zwiększać ciężar hantli.

Dzień 1. Statyczny hantel rzuca się

Pozycja wyjściowa: musisz stać prosto, stopy rozstawione na szerokość barków, ramiona wzdłuż tułowia, plecy proste, klatka piersiowa do przodu. Następnie jedną stopą zrób szeroki krok do tyłu i zejdź prosto w dół, zginając kolana. Tylna stopa spoczywa na palcu, przednia stopa stoi nieruchomo.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Kolano przedniej nogi nie powinno wystawać poza palec. Podudzie z udami obu nóg tworzy kąt 90 °o... Kolano tylnej nogi nie dotyka podłogi. Nie zaleca się pochylania ciała do przodu. Powróć do pozycji wyjściowej bez pełnego prostowania przedniej nogi w stawie kolanowym. Zalecane jest wykonanie 15 powtórzeń każdej nogi w 4 seriach.

Dzień 2. Rumuński martwy ciąg z hantlami

Pozycja wyjściowa: musisz stać prosto, łopatki trzymać płasko, podbródek równolegle do podłogi, stopy razem, ręce z hantlami na biodrach przed sobą w stanie rozluźnienia. Ruch w dół rozpoczyna się od odciągnięcia miednicy do tyłu, nacisk kładziony jest na pięty.

Ręce ześlizgują się w dół na odległość 2-4 cm od nóg i zatrzymują się na środku podudzia. Dopuszczalne jest lekkie ugięcie kolan. Zalecane jest wykonanie 15-20 powtórzeń w 3 seriach.

Dzień 3. Przysiady z hantlami

Przysiady z hantlami to podstawowe ćwiczenie w procesie budowania pięknej kobiecej sylwetki. Pozycja wyjściowa: musisz stać prosto, zginając w okolicy lędźwiowej, rozstawić nogi szerzej niż szerokość miednicy, skarpetki po bokach o 15o... Możesz podnieść dwa hantle i trzymać ręce zgięte na wysokości ramion, inną opcją jest wzięcie jednego hantla obiema rękami i przytrzymanie go na wysokości klatki piersiowej.

Ćwiczenia nóg dla odchudzających się dziewcząt z hantlami, ciężarami i bez

Ruch w dół rozpoczyna się od odciągnięcia miednicy do tyłu, tak jakbyś chciał usiąść na niskiej ławce. W takim przypadku ciało pochyla się do przodu, aby zachować równowagę. Powinieneś schodzić równolegle do podłogi lub nieco niżej, jeśli pozwala na to rozciągnięcie kostki. Zalecane jest wykonanie 15-20 powtórzeń w 3 seriach.

Zestaw skutecznych ćwiczeń nóg dla dziewczynek pozwoli Ci osiągnąć wymierne efekty już po 3-4 tygodniach regularnych ćwiczeń.Wiele powtórzeń i intensywne tempo wykonania przyczynia się do budowy pięknej ulgi, szybszej utraty wagi nóg i generalnie wzrostu napięcia mięśniowego.

Projekt artykułu:Lozinsky Oleg

Filmy z ćwiczeniami nóg

4-minutowy trening nóg szybko odchudzających:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy