Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używać

Każda dziewczyna stara się nadać swojej figurze idealną formę. W tym celu odwiedzają siłownie. W arsenale są trenerzy nóg, z zawiłościami działania, które przedstawi ten artykuł.

Rodzaje trenerów nóg

Maszyny do ćwiczeń nóg na siłowni można podzielić na 2 rodzaje: do ćwiczeń cardio oraz do treningu siłowego. Aby osiągnąć pozytywny wynik treningu, konieczne jest zastosowanie zintegrowanego podejścia do treningu cardio i siłowego.

Maszyny do ćwiczeń cardio obejmują:

 • rower treningowy;
 • Bieżnia;
 • orbitrack;
 • stepper;
 • dysk zdrowia;
 • maszyna do wiosłowania;
 • wspinacz.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używaćMaszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używać

Sprzęt do treningu siłowego to:

 • Symulator maszyny Smitha;
 • hakować maszynę;
 • krzyżowanie;
 • maszyny do gięcia i przedłużania nóg.

Maszyny cardio mogą pomóc w utracie wagi i stymulowaniu mięśnia sercowego. Trenerzy siłowi mają na celu wzmocnienie mięśni i przyniesienie im ulgi.

Maszyny cardio mogą być używane do ćwiczeń w domu. Wynika to z ich kompaktowych rozmiarów. Trenerzy siłowi są częściej wykorzystywani na siłowniach.

Potrzeba ta wynika z faktu, że ćwiczenia siłowe są bezpieczniejsze pod okiem kompetentnego instruktora. Samotrening na strukturach siłowych może prowadzić do różnych kontuzji.

Na których symulatorach na siłowni dziewczyny wzmacniają mięśnie nóg

Różnorodny sprzęt do ćwiczeń na siłowni umożliwia dziewczętom utrzymanie formy. Aby wzmocnić mięśnie łydek, mięśnie pośladków, wykonuje się cały szereg ćwiczeń, zarówno bez użycia symulatorów, jak i przy ich pomocy.

Rower

Ze wszystkich maszyn do ćwiczeń rower treningowy można nazwać najpopularniejszym.

Z założenia istnieją 3 typy tego urządzenia:

PionowyPoziomyŁączny
Zawiera siodełko rowerowe, pedały i kierownicę. Kierownica jest równoległa do siedzenia, co oznacza, że ​​podczas pedałowania można pochylić ciało do przodu, trzymając kierownicę rękami. Maszyna do ćwiczeń może być używana zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Pod obciążeniem pracują mięśnie kończyn dolnych i pośladków. Praca obejmuje również mięśnie brzucha i pleców. Wadą tych maszyn jest naprężenie mięśni pleców i szyi, co prowadzi do dyskomfortu i bólu. To urządzenie znalazło zastosowanie zarówno w domu, jak i na siłowni.Składa się z siodełka i pedałów. Fotel wygląda bardziej jak krzesło i jest ustawiony równo z pedałami. Te maszyny są używane tylko w pozycji siedzącej. Ten rodzaj symulatora pozwala trenować tylko mięśnie nóg i pośladków, plecy i szyja są w stanie odprężenia.

Są szeroko stosowane w ośrodkach rehabilitacyjnych i są dobre dla osób starszych iz nadwagą.

Symulator posiada siedzisko z możliwością zmiany pozycji z pionowej na poziomą, ruchomą kierownicę oraz pedały. Takie urządzenie podczas treningu angażuje jednocześnie wszystkie grupy mięśni. Pasuje każdemu, niezależnie od sprawności fizycznej.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używać

Rowery treningowe są podzielone według stopnia obciążenia:

 • pas... Najprostsze i najtańsze urządzenie. W nim obciążenie jest regulowane poprzez zmianę napięcia paska noszonego na kole zamachowym. Głównymi zaletami tego typu są prostota, autonomia w użytkowaniu. Wady obejmują możliwość zerwania paska, hałas podczas pracy i nierówną jazdę;
 • but... Obecność klocków hamulcowych pomaga stworzyć opór podczas użytkowania maszyny, a tym samym zwiększa obciążenie. Z takich konstrukcji korzystają głównie zawodowi sportowcy. Ich zalety to płynna praca, autonomia i intensywność obciążeń. Ale jednocześnie trenerzy butów są głośni, zużycie obuwia jest bardzo wysokie i niemożliwe jest dokładne wyregulowanie obciążenia;
 • magnetyczny... Opór w tych rowerach treningowych jest tworzony przez przyciąganie koła zamachowego magnesami po obu stronach. Obciążenia są osiągane, gdy koło zamachowe zbliża się lub odsuwa od magnesów. Takie symulatory są ciche i trwałe. Zapewniają wyższy poziom ćwiczeń niż inne rowery treningowe;
 • elektromagnetyczny... Różnica między tym typem a magnetycznym polega na tym, że opór jest zapewniany przez pole elektromagnetyczne, a nie przez magnesy;
 • ergometry rowerowe... Trenażery najnowszej generacji, należące do typu elektromagnetycznego. Pozwalają dobrać indywidualne obciążenia oraz program treningowy w zależności od kondycji fizycznej osoby, aby kontrolować puls i prędkość. Można je nazwać inteligentnymi komputerami o wspaniałych funkcjach i możliwościach. Urządzenia te są szeroko stosowane w placówkach medycznych.

Regularne ćwiczenia na rowerze stacjonarnym zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia, wzmacniają mięśnie nóg i sprzyjają utracie wagi.

Bieżnia

Trenerzy nóg na siłowni są najbardziej popularni wśród dziewcząt. Jeden z najpopularniejszych symulatorów można nazwać bieżnią, która pomaga biegać bez wychodzenia z domu.

Istnieją 3 główne typy torów:

 • mechaniczny;
 • magnetyczny;
 • elektryczny.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używać

Bieżnia mechaniczna najlepiej symuluje bieganie w prawdziwym życiu, ponieważ do jej uruchomienia potrzebny jest tylko ludzki wysiłek... Taki tor składa się z ramy, poręczy i pasa bieżni. Główną wadą bieżni mechanicznych jest brak amortyzacji, co może prowadzić do kontuzji stawu skokowego.

Dlatego biegając na tym modelu trzeba pomyśleć o zakupie dobrych, amortyzujących wstrząsy butów sportowych. Taki tor nie daje możliwości regulacji stopnia obciążenia. Bieżnia porusza się z prędkością, z jaką w danej chwili można biec.

Tor magnetyczny jest analogiczny do toru mechanicznego. Główną różnicą jest obecność magnesów, które kontrolują ruch i hamowanie pasa bieżnego, co zapewnia płynną jazdę. Podobnie jak bieżnia mechaniczna, bieżnia magnetyczna jest całkowicie autonomiczna i mobilna.

Bieżnia elektryczna to najpopularniejszy rodzaj bieżni, który można znaleźć w prawie każdej siłowni. W projektowaniu tych modeli oprócz płótna, poręczy i ramy dodano silnik elektryczny i wyświetlacz sterowania. To właśnie silnik elektryczny napędza bieżnię, pozwala na zmianę prędkości ruchu oraz regulację kąta nachylenia taśmy.

Wszystko to sprawia, że ​​bieganie jest wygodniejsze. Również takie tory posiadają panele kontrolne, za pomocą których można ustawić indywidualne programy treningowe, biorąc pod uwagę wszystkie parametry biegacza.

Podczas treningu na bieżni zaangażowane są mięśnie łydek, mięśnie ud, pośladków i obręczy barkowej. Jogging ćwiczy układ krążenia i układ oddechowy.

Orbitrek

Orbitrek to orbitrek, na którym ćwiczenia przypominają jazdę na nartach czy wchodzenie po schodach.

Ten symulator składa się z koła zamachowego, ruchomych poręczy, pedałów, wyświetlacza kontrolnego.W zależności od umiejscowienia koła zamachowego, które zapewnia ciągły ruch pedałów, istnieją trzy typy symulatora: napęd na tylne koła, napęd na przednie koła oraz centralny.

Cechy każdego typu:

 • Gdy orbittrack z napędem na tylne koła, koło zamachowe znajduje się z tyłu konstrukcji. Poręcze symulatora są zamontowane na pedałach o dużej długości kroku.
 • W trenażery z napędem na przednie koła, koło zamachowe znajduje się z przodu konstrukcji i ma znacznie większą masę niż w orbicie z napędem na tylne koła.
 • Wyśrodkuj tory orbity koła zamachowego są kompaktowe i pozwalają na takie ustawienie pedałów, aby stawy były jak najmniejsze.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używaćPonadto orbitraki dzielą się na:

 • mechaniczny. W takich urządzeniach obciążenie jest wytwarzane przez istniejące klocki hamulcowe. Te symulatory są całkowicie niezależne, ale generują dużo hałasu podczas pracy. Ponadto klocki zużywają się bardzo szybko i nie ma płynnej pracy;
 • magnetyczny... W takich konstrukcjach obciążenie wynika z działania magnesu na koło zamachowe, poziom obciążenia zmienia się, gdy zmienia się odległość między nimi. Pedały poruszają się płynniej niż w trenażerach mechanicznych, podczas pracy jest mało hałasu, ale nie ma programów treningowych;
 • elektromagnetyczny... Symulatory te działają z sieci, obciążenie w nich powstaje pod wpływem pola elektromagnetycznego. Takie projekty mają automatyczny dobór poziomu obciążenia za pomocą wbudowanego komputera zgodnie z określonymi parametrami.

Orbitrek jest szeroko stosowany do odchudzania. Podczas pracy nad nim zaangażowane są prawie wszystkie grupy mięśni, w zależności od przyjętej pozycji ciała.

Stepper

Stepper to platforma z pedałami, tzw. Ministeppers. Konstrukcja może być dodatkowo wyposażona w poręcze. Ten symulator symuluje wchodzenie po schodach. W zależności od rodzajów ruchów istnieją steppery klasyczne, balansujące, obrotowe i drabinkowe.

Cechy każdego typu:

 • W klasyczna wersja steppera pedały poruszają się ściśle w górę iw dół, w miarę możliwości imitując wchodzenie po stopniach.
 • Za pomocą typ wyważania aparat, konieczne jest ciągłe utrzymywanie równowagi ze względu na przesunięcie środka ciężkości w różnych kierunkach.
 • W obrotowy krokowypodczas chodzenia konieczne jest wykonywanie skrętów ciałem, co powoduje dodatkowe obciążenie. Maszyny te są wyposażone w obrotowe poręcze.
 • Stepper drabinkowy inaczej nazywany wspinaczem. Są to mini schody ruchome, w których stale poruszające się stopnie dają naturalne obciążenie.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używać

W zależności od stopnia obciążenia stepery dzielą się na mechaniczne i elektromagnetyczne:

 • W konstrukcjach mechanicznych obciążenie jest generowane hydraulicznie po wciśnięciu pedałów. Takie stepery działają autonomicznie i hałasują podczas pracy. Ten ładunek jest używany głównie w ministepperach.
 • W krokach elektromagnetycznych obciążenie generowane jest przez opór magnesów w pedałach. Poziom obciążenia można regulować za pomocą panelu sterowania. Ponadto takie konstrukcje są wyposażone w czujniki, które są umieszczane na ciele człowieka i pozwalają na monitorowanie pulsu, prędkości ruchu oraz liczby wykonywanych kroków.

Między innymi stepery są podzielone ze względu na stopień skoku pedału.

Mogą istnieć symulatory z zależnym skokiem pedału i niezależnym skokiem:

 • W symulatorach z zależnym skokiem pedały są ze sobą mechanicznie połączone i jeśli jeden pedał się podniesie, drugi musi spaść. Ten system umożliwia przykładanie tego samego obciążenia na obie nogi.
 • W stepperach z niezależnym skokiem pedału obciążenie jest regulowane osobno dla każdej kończyny. Takie urządzenia są używane w przypadku urazów.

Steppery, jak każdy sprzęt sercowo-naczyniowy, wzmacniają układ sercowo-naczyniowy, stymulują oddychanie.Podczas ćwiczeń na tych symulatorach pracują mięśnie pośladków, nóg, ud, wzmacniane są mięśnie pleców i brzucha.

Urządzenie do wiosłowania

Trenażery nóg na siłowni mogą mieć również postać przyrządu do wiosłowania. Należy do sprzętu sercowo-naczyniowego i symuluje wiosłowanie na łodzi. Jego konstrukcja to stelaż z długą szyną, po której przesuwa się siedzisko podczas wiosłowania, dźwignie lub rączka z linką.

Dodatkowo symulator posiada pedały, panel sterowania oraz wyświetlacz, który odzwierciedla puls, kalorie, ilość uderzeń.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używaćUrządzenia do wiosłowania mogą być trzech typów:

 • mechaniczny... W nich obciążenia powstają na skutek oporu przez urządzenia mechaniczne, takie jak: siłowniki hydrauliczne, przepływy powietrza z wentylatora czy woda w specjalnym zbiorniku. Wszystkie te typy wioślarzy mechanicznych pozwalają na regulację stopnia obciążenia, ale podczas pracy są głośne;
 • magnetyczny... W trenażerach magnetycznych obciążenie jest wytwarzane przez opór magnesów na kole zamachowym. Zmieniając odległość między magnesami a kołem zamachowym, można zmieniać poziom obciążenia. Urządzenia te są cichsze podczas pracy i pozwalają na płynne ruchy;
 • elektromagnetyczny... Takie symulatory działają w sieci, a obciążenie jest wytwarzane przez pole elektromagnetyczne. Są to najbardziej zaawansowane modele, wyposażone w technologię komputerową, która pozwala ustawić wymagane poziomy obciążenia oraz monitorować stan osoby podczas treningu.

Urządzenie do wiosłowania służy do odchudzania, do treningu mięśnia sercowego, do utrzymania gorsetu mięśniowego... Podczas ćwiczeń na nim obciążane są mięśnie nóg, ramion, pleców, prasy.

Symulator Smitha

Trenerzy nóg na siłowni to maszyny siłowe. Do tego właśnie należy symulator Smitha. Składa się z ramy, drążka z haczykami, który płynnie przesuwa się wewnątrz regału. Stabilność strukturalną zapewnia przeciwwaga umieszczona z tyłu ramy. To wszechstronne urządzenie, które pozwala na wykonywanie ćwiczeń pompujących wszystkie mięśnie.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używać
Maszyna Smith służy do wzmacniania mięśni nóg i pośladków na siłowni

Na tej maszynie na nogi wykonuje się przysiady lub rzuty ze sztangą. Pomaga schudnąć i wzmocnić mięśnie ud, pośladków i łydek.

Krzyżowanie

Ten symulator jest kolejnym reprezentantem struktury władzy. Składa się z dwóch słupków wyposażonych w specjalne linki i poprzeczki. Na stojaku znajdują się bloki trakcyjne, których ciężar jest regulowany. Bloki mogą poruszać się po określonej trajektorii, gdy osoba ciągnie je w różnych kierunkach.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używaćCrossover pozwala ćwiczyć mięśnie górnej i dolnej części ciała. W przypadku nóg za pomocą tego symulatora przysiady są wykonywane z dolnego bloku, noga odchyla się z obciążeniem. Te ćwiczenia dotyczą pośladków i ud.

Maszyna do zwijania i prostowania nóg

Projekt zginania i prostowania nóg można przedstawić w trzech typach, w zależności od pozycji ciała podczas ćwiczenia:

 • z pozycji leżącej... Podczas wykonywania ćwiczenia w pozycji leżącej symulator będzie składał się z ławki z uchwytami na ramiona oraz podparcia nóg, z boku ławki znajduje się regulator obciążenia pozwalający na ustawienie potrzebnych obciążników. W tym projekcie nogi można zginać i nie zginać jednocześnie i naprzemiennie;

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używać

 • z pozycji siedzącej. W tym przypadku symulator ma siedzisko z bocznymi uchwytami i dwie rolki nóg - jedną zamocowaną z przodu, a drugą u dołu;
 • z pozycji stojącej. W tym ćwiczeniu symulator jest ustawiony pionowo i ma dwie podpory na brzuch i biodra. Na górnym ograniczniku znajdują się uchwyty na ręce, a na dole rolki na nogi. Na tym symulatorze ćwiczenie jest wykonywane z naprzemiennym zginaniem i prostowaniem nóg.

Platforma

Głównymi elementami tego symulatora jest platforma, na której ustawiane są nogi, leżak lub siedzisko z oparciem, podpory pod szopy, na których zawieszone są dyski.Ta maszyna jest przeznaczona do wyciskania nóg w pozycji leżącej.

Maszyny do ćwiczeń dla dziewczynek na siłowni. Nazwy, jak używaćStopień obciążenia podczas ćwiczenia zależy od opcji umieszczenia nóg na platformie. Podczas ćwiczeń na podeście na siłowni, mięśnie ud i pośladków są bardzo obciążone, można też ćwiczyć mięśnie łydek.

Zhakuj maszynę

Ta maszyna została stworzona do kucania. Jest to stalowa konstrukcja ramowa z poruszającą się po niej pochyłą platformą, na której znajdują się oparcia ramion. Stojąc pod ogranicznikami osoba kuca, a platforma również się zsuwa. Po wyprostowaniu platforma podnosi się. Przysiady hackowe umożliwiają pompowanie bioder, pośladków i podudzia.

Konwersja nóg i sprzęt do podnoszenia

Istnieją dwa rodzaje symulatorów do mieszania i podnoszenia nóg. Na zewnątrz te symulatory są podobne, ale ćwiczą różne grupy mięśni. Projekty obejmują siedzisko, jednostkę obciążającą, którą można umieścić z przodu lub za siedzeniem. Istnieją również 2 oparcia, na których spoczywają kolana. Te maszyny są przeznaczone do ćwiczeń na pośladki.

Ćwiczenie wideo na trenerach nóg na siłowni

Ćwiczenia na nogi na symulatorach:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy