Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika

Masaż kamieniami uważany jest za specjalną technologię, która podczas wykonywania masażu wykorzystuje gorące kamienie. Ta terapia jest połączeniem wpływ fizyczny i procedura ręczna... Dlatego technika masażu nadaje się do leczenia ośrodkowego układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego.

Czym jest masaż kamieniami

Masaż kamieniami to zastosowanie specyficznej terapii kamieniami, która polega na użyciu kamieni szlachetnych przez specjalistę podczas wykonywania technik masażu. Są używane do różnych celów i dobierane według pewnych parametrów.

Kamieniami do zabiegu mogą być:

 • ciepły (czarny);
 • zimna biel).

Skała bazaltowa służy głównie do ogrzewania ciała. Wręcz przeciwnie, jasny marmur jest klasyfikowany jako fajne klejnoty. Klejnoty używane w terapii kamieniami mają płaską, zaokrągloną i wypolerowaną powierzchnię. Mimo to procedury kamienne nie wykluczają obecności próbek o szorstkiej powierzchni.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika

Masaż twarzy często wykonywany jest z wykorzystaniem różnych kamieni półszlachetnych, które charakteryzują się szczególną energią i właściwościami. Dlatego cena takich kamieni jest generalnie dość wysoka i wpływa na koszt samego masażu kamieniami.

Ciepło, które wydzielają czarne klejnoty, stopniowo rozgrzewa ciało, co ma pozytywny wpływ na przepływ krwi. Poprawia to przepływ tlenu do różnych narządów, a także dobroczynnych i odżywczych składników. Wpływa również na przemianę materii, co pozytywnie wpływa na zdrowie. Efekt jest znacznie zwiększony, gdy problematyczny obszar ciała zostanie ponownie podgrzany.

Terapia kamieniami ma kilka kierunków. Dlatego pewne punkty ciała i niektóre kamienie mogą być określone tylko przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników w odniesieniu do cech ciała, ustalonych zadań i innych czynników.

W terapii kamieniami bardzo ważny jest układ gabinetu masażu, który powinien mieć kojącą atmosferę z relaksującą muzyką i przytłumionym sztucznym światłem. Dodatkowo można dodać elementy aromaterapeutyczne, co pozwala klientowi całkowicie się zrelaksować i nastroić na terapię.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika

Po każdej sesji kamienie do masażu należy poddać obróbce i dezynfekcji. Aby ogrzać czarne kamienie szlachetne do temperatury od 44 do 55 ℃, stosuje się specjalne grzejniki, a wskaźnik bieli, w odniesieniu do wybranej metody, waha się od 0 do 25 ℃.

Technika masażu składa się z kilku etapów opisanych w poniższych punktach:

 1. Aby przygotować ciało do zabiegu, a także odprężyć klienta, wmasowuje się ciało w aromatyczne olejki.
 2. Na tym etapie kamienie kładzie się na określonych obszarach ciała, na przykład w okolicy lędźwiowej lub na nogach.
 3. Małe zanieczyszczenia są umieszczane między palcami stóp w miejscach bioaktywności.
 4. Następnie na niektóre miejsca działają rozgrzane klejnoty poprzez pocieranie, głaskanie, a także naciskanie.

Masaż należy rozpocząć od dołu do góry (od stóp do głowy). W tym okresie klient powinien niezwłocznie powiadomić o wystąpieniu nieprzyjemnych doznań, które wpłyną na dostosowanie taktyki terapii.Po masażu pacjent jest proszony o odpoczynek i wypicie zielonej herbaty, gdyż to właśnie ten gorący napój poprawia efekty terapii kamieniami poprzez zwiększenie metabolizmu.

Korzyści i skuteczność

Masaż kamieniami to zastosowanie medycyny alternatywnej, które pomoże w następujących patologiach:

 • anoreksja;
 • choroby związane z układem moczowo-płciowym;
 • choroba psychiczna związana z zaburzeniami odżywiania;
 • wegetatywna dystonia naczyniowa;
 • kamica żółciowa;
 • słaby sen;
 • problemy z trzustką;
 • ataki bólu serca;
 • choroba zapalna pęcherzyka żółciowego;
 • wrzód żołądka.

Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technikaZabiegi te wpływają na wzrost endorfin, które odpowiadają za nastrój i są jednym ze sposobów na pozbycie się depresji. Dzięki terapii kamieniami w kosmetologii można zatrzymać proces starzenia się organizmu.

Eksperci uważają, że te procedury pomagają w:

 • usunąć toksyny z organizmu;
 • leczyć cellulit;
 • znormalizować układ limfatyczny;
 • oczyścić pory;
 • zwiększyć elastyczność i napięcie skóry;
 • usunąć zastój krwi w żyłach i naczyniach.

Ta technika jest wyjątkowa, ponieważ istnieje 5 głównych aspektów dotyczących osoby:

 1. Zgromadzona energia klejnotu wpływa na organizm ludzki.
 2. Efekt odruchowy powstający w postaci naprzemiennego naciskania na określone biologicznie aktywne punkty ciała pozytywnie oddziałuje na organizm.
 3. Wpływ mechaniczny poprzez ręczne ugniatanie tkanin.
 4. Dzięki zastosowaniu chłodnych i gorących klejnotów uzyskuje się głęboki efekt termiczny.
 5. Masaż wibracyjny, który odbywa się poprzez stukanie klejnotów o siebie.

Wskazania i przeciwwskazania

Masaż kamieniami uważany jest za doskonały sposób na rehabilitację tkanek mięśniowych, stawów bez procesów zapalnych. Technika pomaga również przy zwichnięciach, siniakach i skręceniach.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika

Terapia kamieniami jest zalecana w przypadku takich patologii:

 • bezsenność;
 • choroby kręgosłupa i stawów;
 • phlebeurysm;
 • bóle głowy;
 • choroby związane z przewodem pokarmowym;
 • napięcie mięśni z więzadłami;
 • silna aktywność fizyczna;
 • stres i depresja;
 • trudno tolerować PMS.

Pomimo tego, że technika ma dość obszerną listę pozytywnych możliwości, ma również szereg przeciwwskazań.

Aby nie zaszkodzić organizmowi i nie zaostrzyć istniejącego problemu, terapia nie jest prowadzona u klientów z problemami psychicznymi, neurologicznymi, a także u pacjentów z onkologią lub innymi groźnymi patologiami. Przeciwwskazania dotyczą kobiet w ciąży.

Poniższa lista wymienia czynniki, w których technika z użyciem klejnotów jest zabroniona:

 • astma oskrzelowa z ostrym stadium;
 • ostre patologie zakaźne;
 • ostre choroby przewlekłe.

Jakie kamienie są używane

Masaż kamieniami często wykorzystuje bazalt. To taka lekka skała o porowatej strukturze pochodzenia wulkanicznego. Do realizacji terapii stosuje się płaskie kamienie o okrągłym lub owalnym kształcie.

Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika
W masażu kamieniami najczęściej stosuje się bazalt

Wymiary bazaltu będą zależały od przeznaczenia. Doskonale zatrzymuje i oddaje ciepło. Do masażu jest podgrzewany do 55 ℃. Kiedy ostygnie do 44 ℃, zostaje zastąpiony innym klejnotem i ponownie podgrzany. Gorący bazalt jest często łączony z białym marmurem, który jest schładzany do temperatury 0-10 ℃.

Do masażu twarzy używa się jadeitu, który jest twardym minerałem.

Do terapii można wykorzystać naturalne kamienie półszlachetne. Dotyczy to głównie:

 • awenturyn;
 • agat;
 • niebieski chalcedon;
 • malachit;
 • Kwarc różowy;
 • krwawnik;
 • czarny jadeit;
 • bursztyn.

Powyższe minerały mogą mieć nieregularny kształt. Często są używane do wpływania na czakry.

Rodzaje masażu kamieniami

Terapia kamieniami ma kilka odmian, które różnią się od siebie techniką wykonania oraz oczekiwanym efektem.

Główne rodzaje procedur są następujące:

Rodzaj masażuKrótki opis
KlasycznyZabieg przeprowadza się za pomocą rozgrzanych klejnotów. Rezultatem jest rozluźnienie mięśni, poprawiony metabolizm i krążenie krwi.
PoprawczySkłada się z kilku etapów. Początkowo wanna z hydromasażem jest wykonywana przy użyciu bazaltu i innych elementów mineralnych. W efekcie organizm nasyca się żelazem, krzemem, magnezem i solami. Następnie wykonywana jest technika z użyciem zarówno gorących, jak i zimnych klejnotów w celu wymodelowania sylwetki, zmniejszenia masy ciała. Ponadto ciało oczyszczane jest bazaltowym peelingiem, dzięki czemu skóra jest poddawana działaniu oczyszczającemu i przeciwzapalnemu. W rezultacie poprawia się krążenie krwi. Następnie ciało owija się maską mineralną, składającą się z różnych ekstraktów roślinnych i kryształów bazaltowej skały. Dzięki niemu skóra zostaje wygładzona, a z organizmu usunięte zostają szkodliwe substancje. Na koniec organizm jest nawodniony.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika
Dekolt, masaż twarzy i głowyDo terapii używa się gorącego bazaltu razem z zimnym marmurem. Rezultatem jest lifting i odmłodzenie skóry. W przypadku ekspozycji na małżowinę uszną specjaliści mogą użyć kryształów jadeitu lub różowego kwarcu.
ModelowaniePod wpływem klejnotów działa antystresowo na całe ciało. Zabieg pozwala też schudnąć i wymodelować sylwetkę na starość.
OdmładzającyDo terapii wykorzystuje się półszlachetne lecznicze klejnoty w postaci różowego kwarcu, awenturynu i kryształu górskiego. Zabieg pozwala całkowicie się zrelaksować i uzyskać przyjemne emocje.

Zabieg wykonywany kamieniami może obejmować 2 grupy masażu, a mianowicie:

 • aromatyczne, w które zaangażowane są olejki eteryczne;
 • energetyczny jest produkowany przy użyciu cennych klejnotów.

Strefy masażu

Masaż kamieniami to połączenie pewnych działań, w których konieczne jest uwzględnienie ogólnego samopoczucia organizmu i indywidualne potrzeby ciała człowieka. Wynika to z faktu, że w proces terapii zaangażowane są absolutnie wszystkie części ciała, od małżowin usznych po palce.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika

Podczas wykonywania masażu twarzy ruchy są z reguły wykonywane bezpośrednio wzdłuż linii masażu, naciskając na aktywne punkty. W przypadku bólu głowy zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na okolice potyliczne i skroniowe głowy.

Masaż tajski jest w stanie wywołać wpływ na takie narządy ludzkie jak kręgosłup z woreczkiem żółciowym, nerki, wątroba i jelita. W tym celu kamienie są umieszczane w niektórych obszarach kręgosłupa. Pełne rozluźnienie można osiągnąć, umieszczając kamienie wzdłuż kręgosłupa po obu stronach, jednocześnie rozciągając mięśnie boczne.

Konieczne jest masowanie dłoni nogami, stopami, kolanami i dłońmi. Ta procedura jest szczególnie przydatna dla osób, które w ciągu dnia są na nogach lub w niewygodnych butach. Dodatkowo warto masować okolice między palcami, a także stopy i kostki.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika

Pomimo wybranej techniki masażu nadal będzie pozytywnie oddziaływać na zdrowie i normalizować samopoczucie organizmu, a także poprawi bilans energetyczny całego organizmu.

Proces przygotowawczy

Aby przeprowadzić zabieg, konieczne jest użycie kamieni o owalnym kształcie, bez pęknięć i gładkich krawędziach. Szerokość powinna wynosić od 3 do 5 cm, długość klejnotów powinna wynosić około 4 - 8 cm.

Kamienie muszą być absolutnie czyste przed wykonaniem terapii.W tym celu zaleca się użycie roztworu soli lub alkoholu, którym wyciera się klejnoty. Dzięki oczyszczeniu pozbawione są negatywnej energii, która mogłaby się nagromadzić podczas poprzedniego masażu.

Po przygotowaniu kamieni przygotuj skórę. Cały makijaż będzie musiał zostać usunięty z twarzy. W tym celu dopuszczalne jest stosowanie balsamu lub toniku, kremu lub olejku odpowiednich dla określonego rodzaju skóry. Konieczne jest czyszczenie nabłonka, aby klejnoty ślizgały się gładko po ciele.

W terapii najważniejsze jest, aby organizm był nie tylko czysty, ale i zrelaksowany. Z tego powodu dopuszczalne jest osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Aby to zrobić, zaleca się wyrzucić z głowy wszystkie negatywne emocje, a mianowicie kłopoty z problemami, zmartwieniami i lękami, pozostawiając za sobą niedokończone sprawy. Przed terapią telefon powinien być całkowicie wyłączony. Dzięki procesowi przygotowawczemu dopuszczalne jest dostrojenie się do terapii.

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista koniecznie musi przygotować ciało wykonując rozgrzewające delikatne ruchy masażu z użyciem aromatycznych olejków.

Algorytm masażu

Masaż kamieniami to specyficzna implementacja techniki masażu, której algorytm wygląda następująco:

 1. Na początku do zabiegu należy przygotować kolorowe kamienie.
 2. Wraz z tym ludzkie ciało będzie musiało zostać przetarte olejkami.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika
 3. Ponadto duże kamienie należy ułożyć na grzbietowej i udowej części ciała. Do rąk i nóg potrzebujesz klejnotów średniej wielkości. Będziesz musiał umieścić małe kamienie między palcami.
 4. Następnie masażysta powinien dokładnie wykonywać zabiegi masażu kamieniami. Jego ruchy powinny być skierowane od nóg do ramion, pleców i głowy.

Czas trwania terapii waha się od 20 do 80 minut. Podczas wykonywania zabiegu kontrastowego masaż wykonywany jest początkowo gorącymi kamieniami, a następnie zimnymi. Po pewnym czasie należy je odwrócić.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika

W podobny sposób konieczne jest masowanie okolicy twarzy. Kamienie układamy na czole, brodzie i pod oczami. Masaż ma na celu wygładzenie zmarszczek, poprawę stanu nabłonka skóry, a także jego odmłodzenie i świeżość.

Główne zasady terapii kamieniami są następujące:

 • wibracja;
 • drżący;
 • ciągnięcie;
 • głaskanie;
 • stukający.

Przy wykonywaniu masażu łączonego dopuszcza się przywrócenie klientowi zdrowia i stanu psychicznego oraz odprężenie.

Techniki i techniki masażu

Specjaliści zidentyfikowali 3 główne techniki masażu wpływające na organizm:

 • Podczas wykonywania pierwszej techniki używane są ciepłe i gorące klejnoty. Tradycyjna terapia obejmuje masaż gorącym, który normalizuje krążenie krwi, rozładowuje napięcie energetyczne i całkowicie odpręża organizm. Dodatkowy masaż pomoże złagodzić organizm z różnego rodzaju bólów, skurczów, a także zwiększy przewodzenie impulsów nerwowych. Ta metoda zwiększa koncentrację i aktywność mózgu.
 • Druga technika kontrastuje, w którym używa się kolejno gorących i chłodnych klejnotów. Pozwala to na normalizację napięcia tkanki mięśniowej, a także wzmocnienie naczyń krwionośnych i usunięcie obrzęków.
 • Trzecia technika oparty na masowaniu ciała drogocennymi klejnotami. Nazywa się to intuicyjnym. Specjalista dobiera masażery w zależności od samopoczucia emocjonalnego i fizycznego klienta. Drogie kamienie pozwalają odzyskać energię, przywrócić wigor wraz z siłą.

Dla wszystkich technik masażu techniki wykonania są takie same. Różnica polega wyłącznie na doborze klejnotów i czasie trwania sesji. Osobnym rodzajem jest terapia kamieniami na twarzy, która polega na miejscowym badaniu usuwającym zmiany skórne, likwidującym obrzęki i korygującym owal twarzy.Masaż kamieniami. Co to jest, opis zabiegu, technika

Podczas wykonywania procedury należy przestrzegać następujących punktów:

 • gorące klejnoty nie powinny przekraczać 70 ℃, a chłodne nie więcej niż 5 ℃.
 • kamienie układa się bezpośrednio wzdłuż linii energetycznych lub masujących, a następnie odwraca, ostrożnie przesuwając wzdłuż twarzy;
 • czas trwania zabiegu powinien wynosić od 1 do 2 godzin;
 • energetyczne badanie okolic twarzy polega na wykorzystaniu wibracji półszlachetnych lub drogocennych klejnotów w temperaturze pokojowej.

Na czas trwania sesji terapeutycznych mają wpływ postawione zadania, przeciwwskazania z ograniczeniami. Kurs zazwyczaj składa się z 20 sesji. Aby usunąć niepokój i stresujące stany, dopuszczalne jest spędzenie 2 sesji w ciągu 7 dni.

Terapia taka jak masaż kamieniami to technologia, która pozwala leczyć układ nerwowy, układ mięśniowo-szkieletowy oraz różne narządy wewnętrzne. Jednocześnie zabieg pozwala na odprężenie i doładowanie energii kamieni.

Film o terapii kamieniami

Korzyści i wskazania do terapii kamieniami:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy