Solgar Skin Nails Hair. Recenzje, instrukcje, jak wziąć

Solgar Skin, Nails & Hair to suplement diety amerykańskiej firmy farmaceutycznej Solgar, która produkuje wysokiej jakości kompleksy witaminowo-mineralne... Mają duży asortyment, w którym można znaleźć preparaty wzmacniające całe ciało, w tym włosy, paznokcie i skórę. Pomimo tego, że witaminy nie są tanie, liczne recenzje potwierdzają skuteczność środka i polecają go.

Funkcje sprzedaży

Ponieważ suplementy diety nie są lekiem i nie powodują poważnych szkód dla organizmu, nawet przy niewielkim przedawkowaniu, nie ma ograniczeń uniemożliwiających zakup tabletek w aptece. Produkt można kupić za darmo, nawet bez recepty od lekarza. Mimo to producenci wskazują, że wskazana jest konsultacja ze specjalistą. Wynika to z obecności przeciwwskazań w instrukcjach dotyczących suplementu diety.

Solgar Skin Nails Hair. Recenzje, instrukcje, jak wziąć

Jeśli nie masz pewności, jak substancje w składzie konkretnie wpłyną na organizm, skonsultuj się z lekarzem. Tylko on pomoże określić stan osoby i powiedzieć, czy lekarstwo jest dla niego odpowiednie. Koszt leku jest stosunkowo wysoki, co jest typowe dla Solgara, ale jest to w pełni uzasadnione wysoką jakością produktu i jego skutecznością. Cena puszki 60 tabletek waha się od 700 do 2000 rubli. Za 120 tabletek będziesz musiał zapłacić do 3700 rubli.

Skład witamin

Suplement diety oparty jest na następujących składnikach:

SubstancjaProcent dziennej wartościIlość w mg (puszka 120 sztuk)Ilość w mg (słoik 60 szt.)
Kwas L-askorbinowy13312060
Chelat aminokwasowy glukonianu miedzi22221
Cytrynian cynku136157,5

Ta ilość składników aktywnych jest obliczana na 1 dawkę dzienną równą 2 tabletkom. Dodatkowo OptiMSM bierze udział w przygotowaniu leku - substancji sproszkowanej, jednego z rodzajów metylosulfonylometanu. Spożywając witaminy z Solgar, osoba otrzymuje dziennie około 0,5-1 g tej substancji, co wystarcza do zachowania zdrowia i atrakcyjnego wyglądu. Obejmuje również dwutlenek krzemu, L-lizynę i L-prolinę. Wszystkie te trzy substancje zawarte są w ilości 25-50 mg na porcję.

Solgar Skin Nails Hair. Recenzje, instrukcje, jak wziąć

Solgar Skin, Nails & Hair, których recenzje w pełni opisują cechy stosowania witamin, oprócz tych składników, obejmują:

 • celuloza mikrokrystaliczna;
 • gliceryna pochodzenia roślinnego;
 • kwas stearynowy;
 • celuloza pochodzenia roślinnego;
 • stearynian magnezu.

Wszystkie one biorą udział w tworzeniu samego tabletu, są elementami pomocniczymi, które w żaden sposób nie wpływają na stan organizmu.

Korzystne cechy

Działanie kompleksu jest bezpośrednio związane z jego składem, opartym na działaniu jego składników. Kwas askorbinowy jest naturalnie występującym silnym przeciwutleniaczem. Jego stosowanie pomaga zachować młodość komórek organizmu, zapobiega powstawaniu zmarszczek i przedwczesnemu starzeniu się skóry. Ponadto witamina C działa na mieszki włosowe, dzięki czemu włosy szybciej rosną i wyglądają jedwabisto.

Cynk kontroluje pracę gruczołów łojowych zapobiegając nadmiernej produkcji tłuszczu.

Dzięki temu twarz staje się czysta i matowa, a włosy nie brudzą się tak szybko. Ponadto cynk jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla osób poszukujących mocnych i pięknych paznokci. Poprawia ich kondycję, zmniejsza kruchość i przyspiesza proces wzrostu. Miedź jest jednym z elementów tworzących kolagen. Jak mocno tkane są jego włókna, decyduje o elastyczności skóry. Miedź chroni także organizm przed promieniowaniem UV i wyzwala produkcję melaniny, która przyczynia się do powstawania oparzeń słonecznych.

Wskazania do stosowania

Kompleks witamin polecany jest do stosowania w profilaktyce i leczeniu chorób związanych z niedoborami różnych składników odżywczych, w szczególności cynku, miedzi i witaminy C.Ich ilość zawarta w suplemencie diety przekracza dzienną normę, dzięki czemu w pełni pokrywa ich zapotrzebowanie organizmu. Solgar jest również stosowany w celu wyeliminowania konsekwencji niedoboru składników odżywczych.

Pojawiają się w następującej formie:

 • aktywne wypadanie włosów, powolny wzrost, brak zdrowego połysku;
  Solgar Skin Nails Hair. Recenzje, instrukcje, jak wziąć
 • pogorszenie stanu skóry (staje się sucha, cienka, łatwo podatna na powstawanie ran, które nie goją się przez długi czas);
 • kruche paznokcie, pojawienie się na nich białych plam;
 • powstawanie trądziku, częste wysypki;
 • żółtawa płytka nazębna na zębach, nieświeży oddech.

Lek pomaga w zwalczaniu tych objawów oraz poprawia kondycję wewnętrzną i zewnętrzną organizmu.

Czy pomaga przy wypadaniu włosów

Solgar Skin, Nails & Hair, którego opinie pomagają zrozumieć zawiłości stosowania produktu, jego działanie i skutki uboczne, jest aktywnie wykorzystywany do normalizacji kondycji włosów. Działanie suplementu diety ma na celu wyeliminowanie następstw braku cynku, miedzi i kwasu askorbinowego. Jednym z nich jest wypadanie włosów. Aktywne składniki produktu wzmacniają ich strukturę, sprzyjają wzrostowi i jedwabistości. Dlatego można argumentować, że Solgar pomaga w walce z aktywnie wypadającymi włosami.

Szczególną uwagę należy zwrócić na recenzje. Historie ludzi, którzy zażywali witaminy, ujawniają, czy produkt jest rzeczywiście tak skuteczny, jak jest reklamowany. Ważne jest również uwzględnienie indywidualnych cech organizmu. W dużej mierze decydują o tym, czy lek zadziała i jak bezpieczny jest.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Producenci suplementów praktycznie nie mają ograniczeń co do możliwości przyjmowania tabletek przez różne osoby. Zabrania się stosowania kompleksu witaminowo-mineralnego osobom ze zwiększoną wrażliwością organizmu lub nietolerancją któregokolwiek ze składników wskazanych w składzie. Nie zaleca się również stosowania preparatu u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Solgar Skin Nails Hair. Recenzje, instrukcje, jak wziąć
Solgar Skin Nails Hair może mieć pewne skutki uboczne.

Niektóre osoby, które stosowały lek, zgłaszają występowanie skutków ubocznych:

 • słabość;
 • uczucie nudności;
 • częstsze wysypki;
 • wypadanie włosów;
 • senność

Należy jednak wziąć pod uwagę, że w większości przypadków objawy te są spowodowane nieostrożnym stosowaniem suplementu. Aby upewnić się, że produkt jest bezpieczny, należy udać się do lekarza i dowiedzieć się, jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych i nietolerancji.

Jak używać

Przed rozpoczęciem stosowania suplementu diety należy zapoznać się z jego instrukcją i ściśle jej przestrzegać w celu uniknięcia przedawkowania i skutków ubocznych. Najlepszą opcją jest jednak zawsze konsultacja ze specjalistą, który po ocenie stanu pacjenta, nasilenia objawów, przepisze bardziej konkretną dawkę. To z kolei sprawi, że terapia będzie skuteczniejsza.

Do skóry

Solgar Skin, Nails & Hair, którego opinie potwierdzają skuteczność leku i jego wysoką jakość, jest aktywnie wykorzystywany do eliminowania problemów skórnych spowodowanych brakiem składników odżywczych w organizmie. Dokładną dawkę może przepisać tylko dermatolog, ale w większości przypadków wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Solgar Skin Nails Hair. Recenzje, instrukcje, jak wziąć

Dla zachowania zdrowej skóry zaleca się pić 2 tabletki w 1 dawce dziennie. Najlepiej stosować lek w tym samym czasie, co pożywienie, aby substancje czynne były lepiej wchłaniane. Zaleca się przyjmowanie suplementów diety rano, podczas śniadania, ale nie ma konkretnych zaleceń w tym zakresie.

Dla włosów

Ze względu na potężne połączenie elementów wpływających na utrzymanie atrakcyjnego wyglądu, suplement diety jest często stosowany w celu nadania włosom połysku i jedwabistości oraz przyspieszenia ich wzrostu. Producenci w tym przypadku nie wskazują żadnych osobliwości w stosowaniu leku. Dzienna dawka to 2 tabletki, które należy przyjmować w 1 dawce popijając wodą. Stosowanie witamin odbywa się podczas posiłków. W żadnym wypadku nie należy ich spożywać na pusty żołądek, ponieważ może to wywołać nudności.

Do paznokci

Zawarty w produkcie cynk pozytywnie wpływa na kondycję paznokci, wzmacniając je i nadając im naturalny, równomiernie różowy kolor. Jeżeli w codziennej diecie człowieka jest niewiele produktów zawierających ten pierwiastek, ważne jest, aby dodatkowo odżywiać organizm kompleksem minerałów.

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich punktów, dla poprawy kondycji paznokci wystarcza standardowa dzienna porcja - 2 tabletki na 1 dawkę. Ich użycie musi koniecznie mieć miejsce podczas posiłku. Lepiej jest też przygotować szklankę wody, ponieważ tabletki trudno połykać w ten sposób ze względu na ich duży rozmiar i twardość.

Czas trwania przyjęcia

Czas stosowania kompleksu witaminowo-mineralnego ustalany jest ściśle indywidualnie. W niektórych przypadkach (np. Jeśli problem jest łagodny) wystarczy 2-3 tygodnie terapii. W ramach profilaktyki zaleca się kontynuowanie przyjmowania leku przez 4 tygodnie, aw pewnych okolicznościach leczenie może potrwać 2-3 miesiące lub dłużej.

Solgar Skin Nails Hair. Recenzje, instrukcje, jak wziąć

Producent nie podaje maksymalnego możliwego czasu przyjmowania suplementu diety. Zaleca się zasięgnięcie porady lekarza przed zastosowaniem suplementu diety w terapii. Tylko specjalista jest w stanie określić powagę problemu i wymagany przebieg przyjęcia.

Sekrety wydajności

Solgar Skin, Nails & Hair to jeden z najbardziej popularnych i wysokiej jakości produktów w swojej dziedzinie. Jego skuteczność potwierdzają liczne recenzje, w których można ocenić wpływ dodatku na wygląd.

Cały sekret skuteczności suplementów diety tkwi w jego składzie. Oprócz opisanego już kwasu askorbinowego, cynku i miedzi zawiera substancję zwaną metylosulfonylometanem. Znana lepiej jako siarka organiczna, jest niezbędnym składnikiem diety dla osób, które chcą zachować młodość i atrakcyjność. Jego zawartość w 2 tabletkach wynosi 1000 mg. Taka dawka pomaga wzmocnić paznokcie i włosy. MSM pozytywnie oddziałuje na skórę, nadając jej elastyczność i jędrność, a także działa antyoksydacyjnie.

Stosowanie w ciąży i laktacji

Zgodnie z informacjami wskazanymi przez producentów w instrukcjach dotyczących kompleksu witaminowo-mineralnego, jego stosowanie przez kobiety w ciąży powinno być ograniczone. Jeśli zachodzi potrzeba stosowania leku, ważne jest, aby uzyskać zgodę lekarza, aby upewnić się, że suplement diety jest bezpieczny dla płodu. W okresie karmienia piersią należy również powstrzymać się od stosowania suplementu diety. Substancje czynne są wydzielane z mlekiem i mogą powodować nadmiar składników odżywczych w organizmie dziecka. Często prowadzi to do zaburzeń rozwojowych i pojawienia się różnych chorób.

Środki ostrożności

Konieczne jest przyjmowanie leku podczas posiłków, popijając dużą ilością wody. Zwiększy to skuteczność preparatu i zmniejszy ryzyko działań niepożądanych. Tak więc, jeśli zażywasz lek na pusty żołądek, może wystąpić osłabienie i nudności.

Solgar Skin Nails Hair. Recenzje, instrukcje, jak wziąć

Przy regularnym pogorszeniu się stanu zdrowia po zażyciu tabletek należy zaprzestać przejawiania się skutków ubocznych suplementu diety. Aby w jak największym stopniu zabezpieczyć się podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Mogą być zabierane przez mężczyzn i dzieci

Pomimo tego, że Solgar jest popularny głównie wśród kobiet, nic nie zabrania mężczyznom go używać. Witaminy są doskonałe na wypadanie włosów, zniszczenie skóry i łamliwe paznokcie. Dzieci nie mogą jednak używać produktu. Minimalny wiek, w którym można rozpocząć przyjmowanie suplementów diety, to 18 lat. Jeśli dziecko ma problemy ze skórą, paznokciami lub włosami, ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą lub odebrać witaminy ze specjalnej linii dla dzieci.

Silny kompleks Solgar Skin, Nails & Hair pomaga poprawić wygląd i przedłużyć młodość. Wysoką jakość dodatku do żywności oraz jego skuteczność potwierdzają liczne recenzje.

Solgar Skin Nails Hair Filmy

Odpowiedzi na pytania dotyczące włosów Solgar Skin Nails:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy