Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Anatomicznie nieskazitelne kości policzkowe sprawiają, że wygląd jest wyrazisty i atrakcyjny. To jest duża sparowana kość czaszki. Umiejscowienie na twarzy jest wyraźnie pokazane w anatomicznych atlasach. Istnieje kilka sposobów na poprawę wizualnego postrzegania swojego wyglądu poprzez poprawienie jego konturów.

Anatomia i budowa kości policzkowych

Kości policzkowe to sparowana część struktur czaszkowo-szkieletowych, które tworzą dolne granice oczodołów. Znajdują się tuż pod małżowiną uszną. Jest ważnym elementem strukturalnym czaszki, decydującym o jej anatomicznej konfiguracji. Strukturalnie kości jarzmowe wchodzą do okolicy twarzy i są połączone z częścią mózgową (mózgową). Ze względu na duży rozmiar, złożony kształt i specjalne ułożenie odgrywają ważną rolę w percepcji wizualnej i tworzeniu estetycznego owalu.

Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Kości policzkowe to (gdzie na twarzy przechodzi, a ich wygląd zależy od rodzaju wyglądu) duże kości nośne, które odbierają znaczną część obciążenia mechanicznego.

Kontaktują się z następującymi fragmentami czaszki:

 • czołowy;
 • czasowy;
 • w kształcie klina;
 • szczęka;
 • ucho;
 • oko.

Kości jarzmowe służą jako rodzaj anatomicznego pomostu pomiędzy mózgową i twarzową częścią czaszki. Z anatomicznego punktu widzenia struktura ta wygląda jak nieregularny czworokąt z 3 płaszczyznami i kilkoma wyrostkami o różnej długości.

Przedni fragment symetrycznej kości części twarzowej przylega do gałęzi jarzmowej przedniej powierzchni mózgowej części czaszki. Idą trochę za sobą. Szew łączący ma drobny ząbkowany kształt.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Skroniowy proces kości jarzmowej jest zorientowany w kierunku potylicznego odcinka czaszki. Ma łukowaty zarys. Ten fragment jest połączony z jarzmową częścią struktury skroniowej.

Duża sparowana kość twarzy zawiera 3 funkcjonalne powierzchnie:

 • boczny;
 • czasowy;
 • podokularowy.

Ta ostatnia jest najgładsza. Tworzy dolną część gniazda oczodołowego. Na jego płaszczyźnie znajduje się otwór jarzmowo-oczny. Symetryczna kość twarzy pokryta jest licznymi elastycznymi włóknami mięśniowymi, naczyniami krwionośnymi i tkankami nerwowymi.

Rodzaje kości policzkowych

U kobiet kość jarzmowa ma bardziej wyraźny i zaakcentowany wygląd niż u mężczyzn.... Wynika to z różnicy w budowie anatomicznej całej czaszki. Każda osoba ma indywidualne cechy kształtu i wielkości kości jarzmowych.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Atrakcyjne wizualnie przeszacowanie tych symetrycznych struktur twarzy, które występuje częściej u kobiet, często występuje u mężczyzn. Tradycyjny muskularny wygląd charakteryzuje się głównie niskimi, masywnymi i płaskimi kośćmi policzkowymi.

Istniejące odmiany dużych kości twarzy przedstawiono w tabeli:

Typ kości policzkowejOpis i funkcje
WysokiUważany za doskonały pod względem estetycznym. Wysoko położone kości policzkowe zaczynają się od samej skroni, płynnie wyginają się w dolnej płaszczyźnie jamy oczodołowej i zwężają w dolnym odcinku - w strefie zaczepu do kości szczęki. Są charakterystyczne dla właścicieli wdzięcznej twarzy w kształcie serca, wydłużonych i owalnych. Kobiecy wygląd z tymi kośćmi policzkowymi jest uważany za rzeźbiarski i nie wymaga konturowania.
NiedocenianeBardziej typowe dla mężczyzn. Rzadziej występują u kobiet.U dziewcząt mają bardziej zaokrągloną konfigurację. Niskie kości policzkowe wychodzą z płatka ucha i delikatnie wyginają się w kierunku kącików ust. Takie kości policzkowe są charakterystyczne dla właścicieli okrągłych, trójkątnych i kwadratowych twarzy.
SzerokiSparowana kość powtarza geometryczną konfigurację struktury żuchwy czaszki. Szerokie kości policzkowe nazywane są mongoloidami. Nadają wyglądowi wyjątkowej ekspresji i często można je znaleźć w azjatyckich topowych modelach.
Centralna lokalizacjaNiezbyt częsty typ kości policzkowych. Czasami występuje u dziewcząt o owalnej i okrągłej twarzy w kształcie serca. Dla właścicieli położonych pośrodku kości policzkowych podczas uśmiechu charakterystyczne są dołeczki.
MałyNajbardziej nieatrakcyjna i mało wyrazista opcja, która wymaga korekty estetycznej. Typowe dla właścicieli okrągłej twarzy. Możesz dodać więcej wyrazu takim kościom policzkowym za pomocą rzeźbiarskiego makijażu.

Właściciele zawyżonych kości policzkowych muszą uważnie kontrolować swoją masę ciała. Nadwaga powoduje, że policzki są pulchne, a nadmierna szczupłość sprawia, że ​​wygląd wygląda bolesnie.

Metody korekcji estetycznej

Kości policzkowe to (gdzie duża symetryczna kość jest dokładnie umiejscowiona na twarzy zależy od opisanych powyżej typów wyglądu) elementem czaszki, który można korygować różnymi metodami: od makijażu konturowego i specjalnego zestawu ćwiczeń po metody kosmetyczne i operacje plastyczne.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Stosuje się zabiegi masażu, gimnastykę DiMaggio, specjalistyczne diety i inne opcje korekcji estetycznej. Dodadzą wyrazistości owalowi twarzy i nadadzą wyglądowi atrakcyjności wizualnej. Masaż kości policzkowych ma na celu rozluźnienie mięśni twarzy.

Zabieg ten pomaga pozbyć się nadmiaru wilgoci z warstw naskórka i stworzyć estetycznie nieskazitelny kontur twarzy. Przed wykonaniem manipulacji palpacyjnej skórę traktuje się specjalną kompozycją olejową lub wysokotłuszczowym kremem kosmetycznym.

Masażysta rozgrzewa naskórek i strukturę mięśni szybkimi ruchami okrężnymi od dolnego końca kości policzkowych do górnego końca w kierunku oczodołu. Aby nadać dużej parze wizualnej ekspresji kości, 3 palce prawej i lewej dłoni jednocześnie ugniatają twarz od środka podbródka do części skroniowej.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Po osiągnięciu górnego punktu ruchów masażu zatrzymaj się na 2-3 sekundy, naciśnij i wróć do pozycji wyjściowej. Aby zwiększyć widoczny rozmiar policzków, ugniataj je dłońmi od skrzydełek nosa do skroni. Następnie delikatnie masuj skórę w kierunku szyi. Ten masaż jest szczególnie istotny dla osób z małymi kośćmi policzkowymi.

Specjalna dieta dietetyczna pomaga skorygować owal twarzy i wizualnie zmienić kształt sparowanych kości.

Dzięki niemu możesz:

 • pozbyć się nadmiaru tłuszczu podskórnego;
 • wyeliminować obrzęk tkanek;
 • tworzą atrakcyjny owal;
 • sprawiają, że twarz jest bardziej wydłużona, wydłużona i inteligentna.

Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobićAby uzyskać długotrwały i trwały efekt, rację pokarmową należy stosować na bieżąco, zwłaszcza w przypadku kobiet z nadwagą.

Podstawowe zasady schematu żywieniowego dotyczące estetycznej korekcji kości policzkowych obejmują:

 • minimalne spożycie słonych potraw;
 • odrzucenie półproduktów;
 • wzrost ilości świeżych owoców, warzyw i ziół w codziennej diecie;
 • zastąpienie mocnej herbaty, kawy i napojów gazowanych wodą mineralną, sokami, kompotami i napojami owocowymi.

Należy jeść tylko chude mięso. Wskazane jest zrezygnowanie z kiełbas. Należy używać wyłącznie wypieków bez drożdży.

Makijaż

Puszystym dziewczynom zaleca się stosowanie minimalnej ilości kosmetyków, aby jeszcze bardziej wizualnie nie powiększać kości policzkowych. Nie rysuj widocznej sparowanej kości. Na okrągłej twarzy już wygląda dość masywnie.

Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić
Jak prawidłowo uwydatnić kości policzkowe na twarzy

Aby nadać owalowi bardziej wyrafinowany kontur, stosuje się rumieniec zimnych i jasnych tonów. Dodatkowo zakrywają skrzydła nosa, część skroniową oraz linię żuchwy.

Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Dzięki temu kości policzkowe będą mniej widoczne na tle innych elementów twarzy, gdzie szeroka kość będzie wyglądać bardziej wdzięcznie. Właściciele atrakcyjnego owalnego typu fizjonomii nie muszą korygować swojego wyglądu makijażem.

Ich głównym zadaniem jest podkreślenie naturalnego wdzięku własnej twarzy. Stworzenie wyrazistych akcentów pomoże im osiągnąć naturalny efekt. Z natury dla większości właścicieli owalnej twarzy kości policzkowe są przeszacowane.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Jeszcze bardziej wyrazistości bocznych powierzchni fizjonomii można dodać pastelowym pudrem lub rozświetlaczem. Kwadratową twarz charakteryzują niskie kości policzkowe.

Do zasad korekcji wzroku należy zabieg z zastosowaniem ciemnego rumieńca na części skroniowej i powierzchni czoła. Wizualnie zmniejsz kości policzkowe i wizualnie je podnieś, aby przyciemnić obszar pod nimi.

Zakończ kontur, tworząc symetryczne refleksy na brodzie i środku przedniej powierzchni.

W przypadku dziewczynek o trójkątnej twarzy zaleca się wykonanie korekty zaciemnienia:

 • linie wzrostu włosów;
 • kość żuchwy;
 • czubek brody;
 • skrzydła nosa.

Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobićJednocześnie rozjaśnione zostają okolice oczu, grzbiet nosa i środkowa część brody. Użyj pastelowego pudru lub rozświetlacza w podobnym kolorze. Idealny kształt kości policzkowych i ich wysoka pozycja są charakterystyczne dla właścicieli wydłużonej twarzy.

Aby podkreślić ich naturalne piękno, zaleca się zminimalizowanie zaciemnienia brody, policzków i okolicy pod oczami. Grzbiet nosa i środek czoła rozjaśniono białym pudrem. W przypadku dziewcząt o ciemnej karnacji obowiązuje odwrotna zasada. Głównym zadaniem jest stworzenie wyrazistego kontrastu.

Ćwiczenia

Istnieją specjalne kompleksy gimnastyczne na twarz, które zmniejszają wizualną asymetrię, podkreślają kontury i wygładzają drobne zmarszczki. Takie ćwiczenia mają na celu korekcję. Nadają skórze elastyczność i sprężystość, ujędrniają mięśnie twarzy i nadają jej zdrowy odcień. Mięśnie w tej strefie nadają się do treningu tak samo dobrze, jak mięśnie brzucha czy bicepsa.

Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Istniejące techniki mają na celu poprawę krążenia podskórnego. Ich regularne wykonywanie zapewni wyrazistość konturów, zmniejszy objętość warstwy lipidowej, przyczyni się do wzmocnienia i zbudowania masy mięśniowej, co sprawi, że twarz będzie bardziej wymodelowana.

Specjalna gimnastyka twarzy usuwa opadanie powieki i napina policzki. Istnieją techniki ukierunkowane specjalnie na korygowanie kości policzkowych. Ruchy treningowe mięśni żuchwy do przodu i na boki mają na celu wzmocnienie mięśni żucia, które biorą udział w kształtowaniu owalu twarzy.

Uśmiech z napięciem pompuje środkową część twarzy. Palce można wykorzystać jako symulator, który wywiera nacisk na powierzchnie boczne, kości policzkowe i kąciki ust, aby uzyskać zewnętrzny opór.

Skuteczny kompleks gimnastyczny do twarzy opracowany przez Carol DiMaggio. Polega na regularnych, długich i powtarzalnych powtórzeniach. Wynik zaczyna się pojawiać po 6 miesiącach. Kości policzkowe (to, gdzie na twarzy się znajdują zależy od rodzaju wyglądu) pozwolą ci zacisnąć i skorygować ich kształt.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Technika DiMaggio oferuje następujące opcje treningu mięśni twarzy:

 1. Otwórz szeroko usta i naciśnij palec na środku podbródka.
 2. Rozciągnij twarz w uśmiechu, przyciskając usta do zębów.
 3. Unieś policzki i dolną powiekę z otwartymi ustami w szerokim uśmiechu.
 4. Umieść palce wskazujące w zewnętrznych kącikach oczodołów, resztę połóż z tyłu nosa.Naciśnij środkowymi palcami na środku przedniej powierzchni z umiarkowaną siłą.

Działania należy powtórzyć co najmniej 15 razy w jednym podejściu. Niewłaściwe wykonanie kompleksu gimnastycznego może być szkodliwe - powodować obrzęki i zmarszczki.

Chirurgia plastyczna

Korekcja kości policzkowych metodami chirurgicznymi to zabieg polegający na zmianie konfiguracji obszaru docelowego w celu poprawy jego walorów estetycznych. Malowanie plastiku służy zmniejszeniu rozmiaru sparowanych kości.

Technika przewiduje częściowe usunięcie tkanek poprzez zmielenie lub przemieszczenie do wewnątrz - przez redukcję lub osteotomię. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg chirurgiczny trwa kilka godzin i wymaga długiego okresu rekonwalescencji.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Malowanie tworzyw sztucznych to:

 • wzrastający;
 • kontur;
 • liposukcja;
 • implantacja.

Każda technika ma indywidualne różnice i cechy postępowania. Umieszczenie implantów silikonowych nazywane jest plastyką żuchwy. Inną powszechną metodą chirurgicznej korekcji kości policzkowych jest amputacja guzków Bisha - specjalnych tłustych nalotów na policzkach.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Technika pozwala uzyskać redukcję przedniej powierzchni. Interwencja chirurgiczna jest wykonywana tylko dla dziewcząt powyżej 25 roku życia. W młodszym wieku możliwa jest naturalna zmiana konfiguracji kości policzkowych.

Niebezpieczeństwo zabiegu polega na ryzyku zapadnięcia się policzków przez kilka lat po usunięciu struktur pełniących funkcję nośną ramy.

Aby skorygować kości policzkowe, wykonuje się lifting kontrolny. Istotą metody jest uniesienie policzków. Operacja wykonywana jest powierzchownie lub głęboko. Pierwsza zapewnia stosunkowo niewielką korektę poprzez usunięcie cienkiej warstwy tłuszczu z wewnętrznej powierzchni policzków i naprężenie naskórka.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Głęboki lifting kontrolny ma na celu wyćwiczenie umięśnionej ramy, co daje długotrwały i stabilny efekt, ale wiąże się z ryzykiem uszkodzenia nerwu twarzowego, jeśli chirurg plastyczny nie ma doświadczenia.

Kości policzkowe to (gdzie się znajdują na twarzy decyduje o wyborze metody korekcji) kości symetryczne, które można przekształcić metodą dołeczkową. Często dziewczyny, które chcą uzyskać uwodzicielskie dołeczki na policzkach podczas uśmiechu, często uciekają się do tego typu operacji plastycznych.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym... Resekcja dotyczy błon śluzowych i okolicy, w której zlokalizowany jest mięsień jarzmowy. Do tworzenia wgłębień używa się specjalnej nici chirurgicznej, która napina tkanki miękkie.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

W ciągu miesiąca małe zagłębienia na policzkach są zauważalne nawet w stanie zrelaksowanym. Po przywróceniu normalnych funkcji struktur mięśniowych dołeczki pojawiają się tylko z uśmiechem. Procedura jest nieodwracalna. w przyszłości pozbycie się efektu nie zadziała.

Korekcja nosa konturu

Technika iniekcji polega na zmianie naturalnego owalu twarzy, w tym części jarzmowej, poprzez wprowadzenie specjalnych preparatów wypełniających. Pozwala zmienić swój wygląd bez urazowej operacji.

Leki do wstrzykiwań są podawane:

 • przezskórne;
 • podskórny;
 • do błony śluzowej;
 • śródskórny.

Do plastyki nosa konturowego stosuje się wypełniacze żelowe o zwiększonej gęstości z kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia. Sesja trwa nie dłużej niż 5-10 minut. W większości przypadków ulga w bólu nie jest wymagana.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Zużycie leku na wstrzyknięcie nie przekracza 0,5-1 ml, algorytm wykonywania zabiegu korekcji konturowej nosa:

 1. Miejsce wstrzyknięcia jest wstępnie oczyszczone z kosmetyków, odtłuszczone i potraktowane roztworem antyseptycznym.
 2. W razie potrzeby zastosuj żel znieczulający na bazie lidokainy.
 3. Wypełniacz wprowadza się cienką igłą do przegrody nosowej lub skrzydełek narządu węchowego.
 4. Po każdym wstrzyknięciu kosmetyczka wykonuje ruchy naciskające, aby równomiernie rozprowadzić lek.
 5. Po zakończeniu zabiegu obszar wprowadzenia jest ponownie traktowany roztworem antyseptycznym.

Krótkotrwały obrzęk tkanek i niewielkie zasinienie podskórne są uważane za normalne po zabiegach kosmetycznych.

Zalety i wady

Każda metoda korygowania kształtu kości policzkowych ma swój zestaw zalet i wad. Korekta makijażem jest uważana za najłatwiejszą opcję dostępną dla każdej dziewczyny. Jego zalety polegają na możliwości wykonania w domu.

Od wad odróżnia się wady działania korygującego i konieczność codziennego stosowania kosmetyków.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Kompleks ćwiczeń fizycznych na twarz, zwany budową twarzy, pozwala na:

 • pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej;
 • dokręcić owal;
 • sprawiają, że kontury są wyraźniejsze i bardziej wyraziste;
 • zwiększyć jędrność i elastyczność skóry;
 • wyeliminować fafle;
 • poprawić odcień naskórka;
 • wygładzenie fałdów nosowo-wargowych.

Wadami tej metody korekcji są konieczność wykonywania codziennych ćwiczeń oraz duża liczba wyczerpujących powtórzeń. Nieprzestrzeganie techniki wykonywania gimnastyki twarzy może prowadzić do powstawania zmarszczek.

Operacje plastyczne pozwalają osiągnąć długotrwałe i trwałe rezultaty, wykreować dowolne kontury owalu, skutecznie napiąć skórę.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Wśród wad interwencji chirurgicznej są:

 • ryzyko powikłań;
 • zwiększony uraz;
 • czas trwania okresu rekonwalescencji;
 • wysoki koszt zabiegu;
 • obecność przeciwwskazań.

Korekcja nosa konturowa metodami kosmetycznymi zapewnia skuteczną korektę w sposób minimalnie inwazyjny.Kości policzkowe to miejsce na twarzy, zdjęcie, anatomia, jak to zrobić

Jego zalety:

 • nie ma długotrwałej rehabilitacji;
 • nie wpływa na czynność oddechową;
 • nie ma widocznych śladów ingerencji;
 • szybkość wykonania;
 • udowodnione bezpieczeństwo stosowanych leków iniekcyjnych.

Do wad należy wysoki koszt sesji i całego kursu, konieczność okresowego powtarzania. Kości policzkowe to sparowane kości, których kształt można skorygować dietą i specjalnymi masażami. Dieta i techniki zależą od tego, gdzie te pierwiastki znajdują się na twarzy i jaki efekt chcesz osiągnąć.

Film o makijażu kości policzkowych

Jak prawidłowo podkreślić kości policzkowe:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy