Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po

Dosłodzenie okolic bikini ma charakterystyczne cechy od usuwania owłosienia z innych części ciała z wielu powodów, które są ważne do rozważenia (samouczki wideo w dalszej części artykułu).

Sam zabieg to depilacja masą karmelową. Ale w przeciwieństwie do metody woskowej metoda ta eliminuje prawdopodobieństwo wrastania włosków, nie uszkadza skóry jak brzytwa i nie podrażnia błony śluzowej jak krem. Efekt po zabiegu w delikatnym obszarze bikini utrzymuje się przez długi czas, a sama metoda, o ile jest przeprowadzona prawidłowo, jest stosunkowo bezbolesna.

Zalety metody nad analogami

Technika cukrowania okolic bikini zyskała popularność dzięki swoim zaletom:

 1. Wynik utrzymuje się przez długi czas (ponad 10 dni).Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych.Zdjęcia przed i po
 2. Domowa kompozycja zawiera wyłącznie naturalne składniki, które nie tylko usuwają owłosienie, ale także sprawiają, że skóra jest jedwabista, złuszczając martwy naskórek.
 3. Łagodne bolesne odczucia w porównaniu z techniką depilacji woskiem.
 4. Łatwość obsługi i dostępność do samodzielnego użytku.
 5. Przy ciągłej depilacji w ten sposób włosy stają się cieńsze, mniej widoczne i wolniej rosną.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po
 6. Po shugowaniu, przy prawidłowej technice zabiegu, włosy nie odrastają.

Rodzaje

W zależności od obszaru obrabianej powierzchni bikini dzieli się na rodzaje.

Przeznaczyć:

 1. Klasyczne słodzone bikini - usuń włosy na wewnętrznej stronie uda iz przodu, co jest widoczne w bieliźnie.
 2. Głębokie shugowanie - pozostawić pewną ilość włosów bliżej genitaliów, leczyć dolną część brzucha, boczne strefy łonowe, fałd międzyglutalny, wewnętrzne uda masą karmelową.
 3. Słodzone bikini brazylijskie - zakłada całkowitą depilację okolic intymnych.

Cechy technologii

 1. Najlepszy efekt osiąga się przy ręcznej technice shugowania, ponieważ łatwiej jest poradzić sobie dłońmi ze wszystkimi krzywiznami ciała i fałdami skóry, chociaż można również zastosować technikę bandażowania.
 2. Ważne jest, aby eksperymentalnie wybrać optymalną grubość warstwy karmelu. Nie powinien być zbyt cienki i niezbyt gruby. Cienka warstwa nie będzie dobrze chwytać włosów i będzie się rozrywać, grubsza będzie trudniejsza do usunięcia, a ból będzie się nasilał.
 3. Bez wcześniejszego przygotowania skóry środkami antyseptycznymi nie rozpoczynają zabiegu, ponieważ istnieje duże ryzyko wprowadzenia infekcji, która spowoduje stan zapalny, podrażnienie i pojawienie się ropnego trądziku.
 4. W przeciwieństwie do metody woskowej pastę karmelową nakłada się na porost włosów, przeciwnie, usuwa się w zależności od wzrostu. Z tego powodu po shugowaniu tak rzadko mamy do czynienia z wrastającymi włoskami.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po
 5. Włosy nie powinny być ani za długie, ani za krótkie: od 4 do 8 mm. Jeśli długość jest krótsza, zabieg należy na razie odłożyć, jeśli dłuższy, zaleca się przyciąć włosy.
 6. Pastę nakłada się nie na całą leczoną powierzchnię, ale na małe obszary, dzięki czemu wygodniej jest pracować.
 7. Nie zaleca się nakładania pasty na jedno miejsce więcej niż trzykrotnie, ponieważ można zranić skórę. Jeśli pozostały pojedyncze włoski, należy użyć pęsety.
 8. Jeśli wykonasz tę procedurę samodzielnie, będziesz potrzebować lustra.
 9. Pasta nie pozostaje na skórze przez długi czas. Kwas cytrynowy może powodować podrażnienie, łuszczenie i stan zapalny.
 10. Po zabiegu należy dokładnie przestrzegać zasad higieny, gdyż przez pierwsze kilka dni bakterie mogą łatwo wnikać w skórę poprzez mikrouszkodzenia.

Znieczulenie

Słodzenie bikini nie jest tak bolesne, że leki przeciwbólowe są obowiązkowe. Ponadto bolesność zabiegu w dużej mierze zależy od działań mistrza.

Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po

Im dokładniejsze i ostrzejsze są jego ruchy, tym mniej bólu odczuwa klient. Jeśli jednak próg bólu jest niski, skóra jest gęsta lub włosy są zbyt grube, warto zastosować specjalne leki.

Znieczulenie można wykonać metodami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Znieczulenie miejscowe wykonuje się lidokainą lub maścią znieczulającą, żelami chłodzącymi.

Lek należy aplikować na godzinę przed zabiegiem pod folią. Efekt utrzymuje się około 40-50 minut. Ten czas wystarczy, aby mistrz przeprowadził procedurę.

Przyjmują również środki przeciwbólowe w tabletkach niesteroidowych lub złożonych, na przykład Diclofenac, Analgin, Tempalgin, Pentalgin. Z maści używaj leków Emla, Anestol. Do jednej procedury potrzebujesz 1 tubki maści.

Możesz być uczulony na leki przeciwbólowe. Ponadto mają przeciwwskazania, z którymi należy się skonsultować przed użyciem.

Plusy i minusy

Dosładzanie bikini ma następujące zalety:

 • Brak traumy.
 • Szybkie i wysokiej jakości usuwanie włosów.
 • Możesz usunąć włosy o długości zaledwie 2 mm.
 • Rzadko pojawiają się wrastające włoski.
 • Skład do zabiegu jest niealergiczny.
 • Usunięto warstwę rogową naskórka.
 • Po każdym zabiegu włosy stają się coraz cieńsze.
 • Nowe włosy nie pojawiają się przez długi czas.
 • Dostępność materiałów eksploatacyjnych - Pastę można wykonać w domu.

Wady:

 • Konieczne jest dobranie gęstości pasty w zależności od rodzaju włosów.

Trening

Przygotowanie do zabiegu zaczyna się na kilka dni przed wydarzeniem:

 1. Shugaring jest planowany do czasu osiągnięcia przez włosy min. 2 mm długości - do wielokrotnej depilacji. Jeśli wydarzenie odbywa się po raz pierwszy, musisz wyhodować włosy o długości około 7-8 mm.
 2. Aby uniknąć bolesnego depilacji, należy najpierw wyszorować obszar przyszłej depilacji. W efekcie górna warstwa skóry zmięknie, włosy zostaną wyrwane z mniejszym wysiłkiem, co oznacza mniejszy ból. Odbywa się to 2 dni przed wydarzeniem.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po
 3. Przed zabiegiem, w ciągu tygodnia, eksperci nie zalecają opalania się zarówno na plaży, jak iw solarium - opalanie wywołuje podrażnienia po depilacji. Również w tym okresie nie zaleca się stosowania kosmetyków zawierających alkohol do pielęgnacji leczonego obszaru.
 4. Przed zabiegiem w domu należy wziąć gorącą kąpiel: rozszerzą się pory skóry, a depilacja przebiegnie szybciej i sprawniej.

Techniki dzielenia się

Technika ręczna

Jest to klasyczna technika pracy, polegająca na nakładaniu i rozdzieraniu mieszanki wyłącznie palcami. Nadaje się do stosowania wszelkiego rodzaju pasty karmelowej.

Przed nałożeniem gęstą kompozycję należy lekko podgrzać w kuchence mikrofalowej. Podczas pracy z makaronem o średniej gęstości wystarczy oddzielić mały kawałek mieszanki (wielkości kasztana) i ugniatać palcami, aż nabierze złocistego, nieprzezroczystego koloru.Zmienią się również właściwości pasty: stanie się bardziej lepka.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po

Pastę rozciąga się palcami przeciw porostowi włosów, dociskając karmel do skóry. Po kilku sekundach masa przyklei się do włosów, trochę stwardnieje, po czym odrywamy ją od skóry ostrymi, gwałtownymi ruchami, nie od razu na całej powierzchni, ale w małych partiach, bez zrywania karmelowej wstążki.

Technika bandażowania

Technika bandażowania przypomina bardziej woskowanie. Ta technika wymaga miękkiej pasty karmelowej. Należy go podgrzać do 36-38 stopni i nałożyć na leczony obszar cienką warstwą - wygodnie jest to zrobić za pomocą kaset rolkowych lub szpatułki.

Następnie pasek tkaniny jest dociskany do karmelu. Po oddaniu kompozycji do złapania (nie dłużej niż 10-15 sekund), są one odrywane jednym ruchem. Ta technika jest zalecana dla bardziej doświadczonych osób, nie jest odpowiednia dla początkujących.

Zalety technologii bandaży:

 1. Pomaga wychwycić delikatniejsze włoski.
 2. Proces jest szybszy.
 3. Wygodniej jest usunąć kompozycję z trudno dostępnych miejsc, w których trudno jest znaleźć wygodną pozycję dłoni do ręcznego usunięcia pasty.

Postęp procedury

W salonie mistrz przeprowadza procedurę w następującej kolejności:

 1. Skóra jest traktowana środkiem antyseptycznym.
 2. Posypać talkiem, aby usunąć wszelkie krople potu.
 3. Następnie specjalista nakłada na leczony obszar podgrzaną, profesjonalną pastę przeciw porostowi włosów.
 4. Odczekuje kilka sekund i gwałtownym ruchem zrywa stwardniałą taśmę.
 5. Po zabiegu oczyszcza skórę z resztek karmelowej mieszanki i nakłada krem ​​nawilżający.

Eksperci radzą po raz pierwszy przetestować shugowanie w salonie, aby wizualnie zapoznać się z techniką zabiegu, zapamiętać ruchy mistrza.

Co jest potrzebne do zabiegu w domu

Do procedury shugowania potrzebujesz najpierw pasty cukrowej. Możesz kupić gotową kompozycję lub zrobić to sam. Do okolic bikini najbardziej odpowiednia jest gęsta pasta. Początkującym łatwiej będzie sobie z tym poradzić i sprawnie wykonać zabieg. Ale możesz także użyć preparatów o średniej gęstości. Jednak praca z nimi wymaga pewnego doświadczenia.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po

Dodatkowo zaleca się przygotowanie środka znieczulającego (jeśli zdecyduje się go zastosować), szpatułki do shugowania (również opcjonalnie), środka antyseptycznego, talku, kremu przeciwzapalnego np. Z pantenolem.

Jak zrobić pastę cukrową

Jeśli przygotujesz pastę do shugowania w domu, procedura będzie dość niedroga, ponieważ do gotowania używa się dostępnych produktów - sok z cytryny, cukier. Ponadto domowy makaron na pewno nie będzie zawierał konserwantów, nienaturalnych składników ani składników ziołowych, które mogą powodować alergie lub podrażnienia.

Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po
Liczne materiały foto i wideo pomogą Ci zrobić własny makaron iz powodzeniem przeprowadzić shugowanie, w tym głębokie bikini w domu

Przepisy:

 1. Aby przygotować pastę do kilku zabiegów naraz, powinieneś użyć następującego przepisu. Weź 1 kg granulowanego cukru (w razie potrzeby można użyć rafinowanego cukru), wlej go do metalowej patelni lub miski, dodaj 8 łyżek. woda i 7 łyżek. sok cytrynowy. Umieść na kuchence na średnim ogniu. Mieszaj, aż cukier całkowicie się rozpuści, w ciągu 2-3 minut. Następnie ogień zostaje zredukowany do minimum i przykrywając patelnię pokrywką gotujemy jeszcze około 10 minut. Mieszankę należy okresowo sprawdzać, aby uniknąć przypalenia. Sprawdzają to w ten sposób: wrzuć kroplę karmelu do wody, jeśli nie rozpuści się w wodzie i zachowa swój kształt, to pasta jest gotowa. Gotowa pasta powinna być złocistobrązowa. Ważne jest, aby natychmiast przelać miksturę do innego naczynia, w przeciwnym razie sięgnie na kilka minut do gorącego rondla i może się rozgotować. Gotową kompozycję przechowuje się w lodówce i przed użyciem lekko podgrzewa w kuchence mikrofalowej.
 2. Do jednorazowego użycia potrzebujesz 10 łyżek stołowych. Sahara. Wymieszaj cukier z 2 łyżkami. wody i wyciśnij sok z 1/3 cytryny.Przygotuj w taki sam sposób, jak w poprzednim przepisie.

Ważne jest, aby „złapać” moment, w którym makaron jest gotowy, ponieważ niedogotowana pasta nie będzie wystarczająco elastyczna i płynna, co nie pozwoli na jej użycie do usuwania włosów, a przetrawiona kompozycja wręcz przeciwnie straci elastyczność i nie będzie dobrze przylegać do włosów.

Zaleca się wypróbowanie przepisu z niewielką ilością składników, zwłaszcza za pierwszym razem. Dopiero gdy jest jasne, jak określić gotowość mieszanki, kompozycję można przygotować w dużych porcjach.

Gotowa do użycia pasta cukrowa

Nie każdy może samodzielnie ugotować makaron. A niektórzy wolą używać gotowych preparatów, ponieważ można wybrać odpowiednią konsystencję pasty. Przed zakupem warto zapoznać się ze składem produktu. Nie powinien zawierać liter „E”, barwników, aromatów.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po

Z dodatkowych składników pasta może zawierać miód, olejki eteryczne, ekstrakty roślinne. Gotowy makaron dostępny jest zarówno w małych słoiczkach np. 200, 400 g, jak iw dużych opakowaniach po 1,5-3 kg. Ale do użytku domowego wystarczy mała paczka o wadze około 1 kg. Uwzględnia to leczenie wszystkich problematycznych obszarów.

Pasta zużywa się oszczędnie i utrzymuje się przez długi czas. Jeden kawałek pasty jest używany kilka razy podczas zabiegu. Na przykład możesz potraktować rękę lub nogę jednym kawałkiem pasty.

Eksperci zalecają zakup pasty od tych producentów:

 • Gloria;
 • Cannaan;
 • Słodkie życie;
 • Riviere Sucre.

Przeprowadzanie zabiegu w domu

Sekwencja:

 1. Przed rozpoczęciem zabiegu obszar zabiegowy należy przetrzeć środkiem dezynfekującym.
 2. Następnie należy posypać talkiem.
 3. Jednocześnie skóra musi być absolutnie sucha.
 4. Zaleca się rozpocząć przetwarzanie od okolicy łonowej.
 5. Zajmij wygodną pozycję. Na przykład zabieg można wykonać w pozycji stojącej lub w pozycji żaby.
 6. Pastę rozwałkowuje się pod włos i usuwa w zależności od wzrostu.
 7. Po aplikacji odczekaj kilka sekund, ale nie na długo. W wyniku długotrwałego kontaktu ze skórą pasta nagrzewa się i staje się bardziej płynna.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po
 8. Podczas odrywania pasty drugą ręką pociągnij skórę, aby zwiększyć skuteczność zabiegu.
 9. Jeśli stosowana jest technika ręczna, skóra jest leczona na małych obszarach.
 10. Pastę nakłada się na ten sam obszar nie więcej niż 3 razy.

Głębokie bikini po shugowaniu

Zalecane są następujące działania:

 1. Po shugowaniu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które nie ma nic wspólnego ze stanem zapalnym, a jest fizjologiczną reakcją organizmu. Zaczerwienienie ustępuje samoistnie w ciągu kilku godzin. Proces zapalny, jeśli jednak się objawia, jest leczony chlorheksydyną lub innym środkiem o właściwościach przeciwbakteryjnych, na przykład nadtlenkiem wodoru, Solcoseryl. Możesz wytrzeć skórę nalewką z rumianku.
 2. Po shugowaniu nie zaleca się nawilżania leczonego miejsca w pierwszym dniu i należy go chronić przed obciążeniami mechanicznymi przez 4-5 dni. Na przykład nie szoruj obszaru myjką ani nie nakładaj peelingu. Powoduje to uszkodzenie skóry, a drobnoustroje chorobotwórcze mogą wnikać w skórę poprzez mikrouszkodzenia.
 3. Eksperci odradzają odwiedzanie łaźni, saun, basenów przez 2-3 dni.
 4. Należy unikać solariów i plaż.
 5. Przez pierwsze kilka dni należy nosić bawełnianą bieliznę, aby nie wywoływać podrażnień skóry.

Komplikacje

Pomimo wszystkich środków ostrożności, postępując zgodnie z instrukcjami i zaleceniami po shugowaniu, nadal mogą wystąpić komplikacje, chociaż są one bardzo rzadkie.

Pomiędzy nimi:

 1. Wrośnięty włos... Takie powikłanie pojawia się po shugowaniu, jeśli technika zabiegu nie jest przestrzegana, zwłaszcza gdy kierunek depilacji jest niejasny - należy go usuwać w miarę wzrostu. Czynnikiem ryzyka jest również predyspozycja dziedziczna. Aby uniknąć wrastania włosków, należy sprawdzić poprawność zabiegu.Po 3-4 dniach od zabiegu pojawiają się wrastające włoski, ponieważ nie zostały one usunięte z korzenia. Jeśli włosy są cienkie i delikatne, musisz częściej używać peelingu.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po
 2. Opryszczka. U niektórych shugowanie powoduje opryszczkę, ponieważ po zabiegu miejscowa odporność skóry spada, co wywołuje wysypkę.
 3. Trądzik... Pojawiają się, jeśli kanały gruczołów łojowych są zarośnięte skórą. Może pojawić się pojedynczo lub jako wysypka.
 4. Otarcia i krwiaki. Przyczyną ich pojawienia się jest nieprzestrzeganie techniki zabiegu - niewystarczające napięcie skóry podczas usuwania pasty karmelowej.

Jak często należy wykonywać shugowanie bikini

Po 1-2 zabiegach shugowania włosy odrosną szybciej niż po kolejnych zabiegach. Średnio proces zajmie 10-14 dni, po czym procedurę trzeba będzie powtórzyć. Ale później włosy staną się cieńsze i cieńsze, a zabieg można wykonać po około 3 tygodniach lub nawet raz w miesiącu.

Przeciwwskazania

Pomimo wszystkich zalet shugowania jest przeciwwskazane w przypadku:

 • żylaki;
 • cukrzyca (cukier jest wchłaniany przez skórę do krwi);
 • alergie na składniki mieszaniny;
 • choroby skórne;
 • uszkodzenie skóry;Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po
 • onkologia;
 • wiszące pieprzyki w obszarze zabiegowym;
 • kandydoza;
 • ciąża.

Czy można spędzić w krytycznych dniach

Okres menstruacji nie jest przeciwwskazaniem do shugowania. Jedyne, co należy zrobić, to powiedzieć o tym mistrzowi i użyć tamponu. Próg bólu może być niestabilny podczas menstruacji. Zwykle na samym początku miesiączki zmniejsza się, a pod koniec krytycznych dni rośnie. Należy to jednak zweryfikować empirycznie.

Dosładzanie w czasie ciąży

Specjaliści nie zalecają depilacji cukrowej w czasie ciąży, ponieważ ból podczas zabiegu może wywołać wzrost napięcia macicy i poronienie.Słodzone bikini głębokie, klasyczne. Film o tym, jak zrobić to w domu w okolicach intymnych. Zdjęcia przed i po

Eksperci dopuszczają przeprowadzenie procedury tylko w niektórych przypadkach:

 1. Jeśli powikłania nie zostaną zdiagnozowane w czasie ciąży, w szczególności zwiększony ton.
 2. Jeśli włosy w okolicy bikini są cienkie i delikatne, dzięki wcześniejszym zabiegom shugowania.
 3. Jeśli kapitan ma doświadczenie i jest w stanie przeprowadzić procedurę tak dokładnie, jak to możliwe.

Nie musisz chodzić do salonu, aby osłodzić okolice bikini. Zabieg można wykonać w domu, nawet samodzielnie przygotowując kompozycję. To właśnie wygoda i dostępność zabiegu sprawiła, że ​​stał się on tak popularny wśród kobiet.

Film o cukrowaniu głębokiego bikini

Film o cukrowaniu bikini: zalety i wady

Jak zrobić głębokie shugaring bikini:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Valentina I., 34

  Po shugowaniu nie mam podrażnień, a moja skóra jest czystsza. To prawda, że ​​trzeba się dostosować - nie działa od razu.

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy