Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie zastrzyków do „ujęć upiększających”

Nie jest tajemnicą, że obecnie nowoczesne zabiegi kosmetyczne wykonywane są przy użyciu nie tylko botoksu, ale także jego analogów - Dysport, Relatox, które pod pewnymi względami przewyższają swojego poprzednika.

Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku pięknościStworzono nowe leki, aby poprawić skuteczność, stopień oddziaływania, a także jeden z głównych czynników wpływających na wiele czynników estetycznej kosmetologii plastycznej - koszt usług.

Dlaczego ważne jest, aby wiedzieć, co jest lepsze: Botox czy Relatox?

Wielu pacjentów decydujących się na zabiegi kosmetyczne nie wie, jaki lek najlepiej stosować do zastrzyków typu „upiększające”: Botox czy Relatox? Co lepiej wybrać w konkretnym przypadku?

Aby porównać te fundusze, należy przeanalizować wszystkie aspekty i cechy dwóch nowoczesnych preparatów do „zastrzyków upiększających”.

Jeśli prawie wszyscy słyszeli o Botoxie, to Relatox jest nowym, mało znanym lekiem. Relatox to nowy lek produkowany w kraju, który pomyślnie przeszedł wszystkie testy i kontrole i jest stosowany wraz z botoksem w estetycznych zabiegach odmładzania twarzy.

Można powiedzieć, że jest to w pewnym stopniu odpowiednik botoksu. Ale na rynku rosyjskim lek ten jest już aktywnie stosowany w salonach kosmetycznych. Lek jest stosowany w praktyce od 2014 roku.

Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku piękności

Relatox jest również wysoce skutecznym certyfikowanym produktem medycznym, który od momentu powstania znalazł zastosowanie w wielu klinikach w Rosji.

Główne różnice między Botoxem a Relatoxem

Jak dokonać wyboru na korzyść jednego z dwóch leków, aby znaleźć odpowiedź na główne pytanie - który jest lepszy niż Relatox czy Botox? Kiedy opracowywano lek, był on oparty na amerykańskim botoksie. Ale naukowcy próbowali ulepszyć nasz lek, opierając się na wadach botoksu.

W pewnym sensie Relatox ominął Botox, ale nie we wszystkim. Relaksoks rzadziej powoduje dyskomfort w organizmie, a obrzęk ze siniakami po wstrzyknięciu nie będzie przeszkadzał.

Kolejną różnicą w stosunku do Botoxu jest czas trwania efektu. Działanie leku domowego trwa kilka miesięcy dłużej niż botoksu. Leki nadal mają wiele różnic, ale będzie to wymagało zagłębienia się w ich strukturę.

Główne różnice między funduszami przedstawia poniższa tabela:

Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku piękności

Co zawiera skład leku Relatox

Głównym składnikiem preparatu Relatox jest neurotoksyna A. Jest również używana do tworzenia botoksu. Ale lek, który jest tak zwanym medium, różni się od botoksu.

Rosyjscy naukowcy postanowili zastąpić chlorek sodu produktem pochodzenia zwierzęcego, na który składa się żelatyna.

Relatox służy do pozbycia się głębokich fałdów warg i nosa, zmarszczek i fałd na czole, w okolicy zmarszczek brwiowych, do pozbycia się kurzych łapek w okolicach oczu oraz jako środek na opadające kąciki ust.

Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku piękności
Jak działa Relatox

Relatox można również stosować profilaktycznie, jako środek zapobiegający powstawaniu zmarszczek.

Relaxox nadaje się również do zmiany owalu twarzy, odmładzania szyi, a nawet dekoltu. Relatox, podobnie jak Botox, może być stosowany jako lekarstwo na nadmierne pocenie się.

Wady leku

Ale Relatox ma również wady. Kiedy Relatox jest wstrzykiwany do tkanki, zastrzyki są bardzo bolesne. Z tego powodu przy podawaniu należy stosować silne środki przeciwbólowe.

Kolejną wadą jest możliwość uzależnienia pacjenta. Najlepiej odmówić takich zastrzyków kosmetycznych, jeśli wystąpi reakcja alergiczna na którykolwiek składnik leku, dlatego przed użyciem najlepiej skonsultować się z kosmetyczką.

Zabrania się również stosowania leku Relatox w okresie ciąży i laktacji. Relatox nie jest zalecany dla osób poniżej 18 roku życia.

Nie zaleca się stosowania przy chorobach przewlekłych, które nasiliły się w okresie iniekcji, w okresie chorób zakaźnych, chorób krwi, a także chorób skóry.

Koszt usługi za pomocą Relatkos

Kolejną różnicą między Relatoxem a Botoxem jest koszt leku. Warto wiedzieć, że lek Relatox nie jest dostępny w sprzedaży w zwykłych sklepach, zamów w Internecie. Relatox można zamówić w aptekach.

Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku pięknościKoszt zabiegu z użyciem Relatox zależy od cen w Twoim regionie, a także od kosztu usług w klinice, w której będziesz wykonywać zabiegi kosmetyczne.

W każdym razie na rynku rosyjskim koszt leku Relatox jest niższy niż innych leków analogowych.

Przybliżony koszt jednej ampułki Relatox wynosi od 150 do 200 rubli. Koszt zabiegu to około 15 tysięcy rubli.

Jeśli porównamy koszt Relatox z kosztem Botoxu, wówczas jedna ampułka Botoxu będzie kosztować do 500 rubli, a koszt usług z jego użyciem może osiągnąć 30000 rubli.

Lek „Botox”

Botox to lek opracowany przez amerykańskich specjalistów na bazie bakterii - Clostridia, pierwotnie planowano wprowadzić go do medycyny i dopiero wtedy odkryto jego zdolność rozluźniania mięśni w miejscu wstrzyknięcia.

Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku piękności

Zastrzyki z botoksu są również przepisywane w przypadku chorób tego rodzaju:

 • Porażenie mózgowe;
 • Zez;
 • choroby, w których charakterystyczny jest wysoki stopień napięcia mięśniowego.

To interesujące! Bakterie z gatunku Clostridium w postaci oczyszczonej to wirus botulizmu typu A, czyli wirus ten znajduje się w organizmie za pomocą zastrzyków z botoksu, ale nie należy się go obawiać.

Botox służy nie tylko do wygładzania zmarszczek i usuwania nierówności na twarzy, ale także do zabiegów ograniczających pocenie się.

Przed zabiegiem pacjent może zgłosić się do lekarza z prośbą o zaaplikowanie na wybrany obszar kremem o działaniu znieczulającym.

Nie należy spodziewać się magicznego natychmiastowego efektu po zabiegu, widoczne zmiany pojawią się tylko przez kilka dni i utrzymają się od 2 do 6 miesięcy. Dzięki ciągłemu wykonywaniu zabiegów botoksu eksperci zauważyli, że efekt zabiegów będzie trwał dłużej niż u osób wykonujących pojedyncze zastrzyki.

To interesujące! Osoby, które nie są zaznajomione z zawiłościami nauk medycznych, uważają, że zastrzyki z botoksu są surowo zabronione dla dzieci, ponieważ zagrażają ich zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, ale zastrzyki z botoksu podaje się dzieciom z porażeniem mózgowym w celu wyeliminowania skurczów. Takie procedury są dozwolone i konieczne od 2 roku życia.

Skład botoksu

Biorąc pod uwagę kwestię, który ze środków jest lepszy, ważne jest przeanalizowanie składu leku.

Lek jest produkowany w postaci proszku, który jest dalej rozcieńczany do wstrzykiwań. Podstawą tego produktu medycznego jest hemaglutynina, czyli toksyna botulinowa typu A.

Substancje pomocnicze obejmują składniki chemiczne, takie jak albumina osocza i chlorek sodu. W swojej standardowej postaci botoks produkowany jest w szklanych ampułkach.

Zakres botoksu

Warto dokładniej przyjrzeć się zakresowi tego cudownego środka.

Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku pięknościPo pierwsze, najbardziej znanym sposobem stosowania tego leku jest kosmetologia, czyli zastrzyki kosmetyczne. Aby poprawić wygląd twarzy i zapobiec tworzeniu się zmarszczek, dozwolony wiek to 25 lat.

Dzięki temu lekowi można łatwo usunąć zmarszczki w następujących obszarach twarzy:

 • Blisko oczu;
 • Czoło;
 • Zmarszczka między brwiami;
 • Kości policzkowe i policzki;
 • Obszar fałdów nosowo-wargowych.

W takim przypadku możesz usunąć nie tylko główne zmarszczki, ale także osiągnąć następujący pozytywny efekt:

 • Kontur brwi i ust znacznie się poprawi;
 • Botox pozytywnie wpływa na redukcję podwójnego podbródka;
 • Po wykonaniu tych zabiegów zniknie również siatka naczyniowa.

Lekarze i kosmetolodzy podają następujące zalecenia dotyczące tych zastrzyków - aby uzyskać widoczny pozytywny efekt, należy przejść kurację Botox w ciągu 4 miesięcy przez rok, następnie po upływie tego okresu można zmniejszyć liczbę wstrzyknięć i zwiększyć odstęp czasu między nimi, 2 razy w roku - to jest najlepsza opcja.

Ważne do zapamiętania! Zabrania się masowania twarzy po zabiegu botoksu, eksperci zalecają aktywną mimikrę, która rozprowadzi równomiernie całą kompozycję botoksu.

Botox służy również do dodawania objętości i kształtu ustom. Korekta wykonywana jest w przypadku problemów takich jak asymetria ust, cienkie usta, nieregularny kształt ust.

Standardowa procedura składa się z 4 do 6 wstrzyknięć, efekt pojawia się po 3 do 4 dniach.

Pamiętaj, że tak modny zabieg kosmetyczny jak botoks na włosy nie ma nic wspólnego z tym lekiem.

Przeciwwskazania do stosowania Botoxu

Kolejną różnicą między Relatoxem a Botoxem jest mniejsza lista ograniczeń, więc lista przeciwwskazań obejmuje onkologię, reakcję alergiczną na białko, problemy z wątrobą i nerkami.

Zabrania się wykonywania zabiegów iniekcyjnych kobietom karmiącym i ciężarnym. W przypadku hemofilii wstrzyknięcie jest również zabronione.

Wyniki zastrzyków z botoksu i relatoksu

Po przeprowadzeniu zabiegów odmładzania twarzy z użyciem Botoxu i Relatoxu ustalenie widocznych różnic jest prawie niemożliwe, ponieważ są one prawie identyczne. Aby jednak zapoznać czytelnika z efektem zabiegów, zapewniamy zdjęcia przed i po zastrzykach upiększających.
Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku piękności Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku piękności Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku piękności Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie zastrzyków do ujęć upiększających Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie zastrzyków do ujęć upiększających

Koszt zastrzyków z botoksu

Kolejny ważny punkt, który pomoże Ci wybrać, co jest lepsze - Relatox czy Botox to koszt zabiegu, Średnio przedział cenowy zagranicznego leku Botox zaczyna się od 3000 rubli do 30000 rubli.

Relatox czy Botox - co jest lepsze? Porównanie wtrysku pięknościCałkowity koszt kursu zależy nie tylko od leku, który będzie używany do zastrzyków, ale także od kwalifikacji i prestiżu kliniki, której ufasz swojej twarzy.

Wybierając klinikę, a także lek do zastrzyków, wielu jest skłonnych wierzyć, że opinie ludzi pomogą rozwiązać dylemat, który jest lepszy: Relatox czy Botox?

Pacjenci, którzy przeszli zabieg, oceniają go inaczej. Botox dał niektórym pacjentom drugą młodość i wiele pozytywnych emocji.

Inna część pacjentów zauważa gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia i wystąpienie bolesnych doznań bezpośrednio podczas wstrzyknięcia. Najprawdopodobniej nie wynika to z niskiej jakości leku, ale z niskich kwalifikacji zawodowych specjalistów.

Kosmetolodzy zwracają uwagę na skuteczność i wysoką skuteczność obu leków, dlatego po prostu nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który ze środków przejawia się lepiej w zabiegach kosmetologii estetycznej.

Zwracamy uwagę na klipy wideo o Botoxie i Relatoxie

Kiedy robić zastrzyki z botoksu. A kiedy nie możesz wstrzyknąć botoksu:

Osobista opinia pacjenta: Botox, przed i po, zastrzyki z botoksu, skuteczność:

Zastrzyki Relatox w czoło. Jak przebiega zabieg:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Natalia

  Relatox jest znacznie tańszy niż jakiekolwiek zagraniczne analogi. Spośród minusów można zauważyć tylko bolesność zabiegu, a skóra po wstrzyknięciu jest lekko opuchnięta. Ale można to łatwo pokryć innymi zaletami.

  Odpowiedzieć
 2. Olga S

  Robiłem zastrzyki z botoksu. Byłem zadowolony z szybkości zabiegu, tydzień po iniekcjach skóra stała się idealna, mięśnie rozluźnione, a zmarszczki zniknęły. Twarz wygląda młodziej.

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy