Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Kolor włosów pszenicy to jasny, modny odcień, który od dawna uważany jest za oznakę prawdziwego piękna i doskonałości. Pomoc w tworzeniu atrakcyjnego i zachęcającego obrazu na zdjęciachten ton jest idealny dla jasnowłosych i jasnookich piękności, doda nuty zmysłowości i elegancji do zwykłego stylu i sprawi, że poczujesz się jak piękna kobieta, która niezmiennie przyciąga uwagę wszystkich.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Funkcje kolorystyczne

Nie mając ograniczeń wiekowych, pszeniczne odcienie potrafią stworzyć zarówno delikatny dziewczęcy wizerunek, który przyciąga swoją niewinnością i wzruszeniem, jak i dopełnią styl spektakularnej, dorosłej kobiety elegancją i luksusem. Nie mniej ważna jest osobliwość pszenicznych odcieni, które doskonale maskują siwe włosy, a także zdolność odwracania uwagi od niedoskonałości twarzy, ukrywania trądziku czy pojawienia się zmarszczek na twarzy.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Jedynym mankamentem naturalnego odcienia jest trudność jego wykonania na włosach kasztanowych lub miedzianych, co wymaga niezbędnego rozjaśnienia lub zastosowania techniki częściowego koloryzacji.

Odcienie pszenicy

Kolor włosów pszenicy (zdjęcie gwiazdy Hollywood Blake Lovely, z fryzurą w kolorze dojrzałej pszenicy, cieniujących błękitnymi oczami, przez ponad 400 lat stał się idealnym ucieleśnieniem piękna, chwalony przez artystów w ich obrazach) posiada dużą paletę odcieni, która pozwala każdej dziewczynie wybrać ten naturalny i odpowiedni kolor włosów.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

OdcienieCharakterystyka
ZłotoIdealny odcień, pięknie opalizujący blaskiem słonecznym, który wygląda korzystnie w lokach i od ponad 300 lat uważany jest za symbol prawdziwego piękna. Uwielbiany przez artystów, ten kolor włosów doda figlarności i delikatności znanemu wizerunkowi, a także nadaje się dla pulchnych dziewcząt, pozwalając im ukryć niedoskonałości ich wyglądu.
kochanieOdcień pasujący do brązowych oczu i naturalnych odcieni włosów w kolorze czerwonym lub brązowym. Dodając pszeniczne nuty do obrazu, ten ton stworzy ponętny karmelowy przelew i będzie wyglądał świetnie z zabawnymi piegami, które pojawiły się na jasnej skórze wczesną wiosną.
Pszeniczna blondynkaMa wyraźne matowe odcienie i wygląda niesamowicie korzystnie w słońcu.
Ash WheatKapryśny, nadający twarzy lekko niebieskawy, z domieszką stali kolor, który wymaga idealnego odcienia skóry i skutecznie łączy się z niebieskim lub szarym odcieniem oczu. Łącząc zarówno zimne, jak i ciepłe półtony, kolor ten jest trudny do osiągnięcia w rzeczywistości i będzie wyglądał idealnie tylko na fotomodelach, ponieważ jest całkowicie niekompatybilny z wszelkimi defektami skóry.
KarmelNieznacznie przypomina miodową tonację i wygląda idealnie na ciemnych blond włosach. Ten kolor nie tylko tworzy kuszącą zabawę, ale także umożliwia zastosowanie różnych odcieni do koloryzacji, wprowadzając nuty delikatnego romantyzmu i odważnej zmysłowości do zwykłego stylu.
Pszeniczna blondynkaPięknie mieni się na włosach, wchodząc i ciekawą zabawę światłem i cieniem.Nie jest kapryśny w użyciu i nie daje okazji do pojawienia się nieprzyjemnego zażółcenia.
Ciemna pszenicaKolor, który pojawił się w wyniku połączenia odcieni pszenicy, kasztana i miedzi, idealnie będzie pasował do małych ciemnobrązowych kobiet, odświeżając ich wizerunek i dodając do niego mieniących się w słońcu bursztynu.
Średnia PszenicaNie związany z ciepłymi lub zimnymi odcieniami, ten kolor jest odpowiedni dla dziewcząt z naturalnymi złotymi lokami i dodaje do obrazu połyskujące perłowe odcienie, które wyglądają niesamowicie imponująco.
Lekka PszenicaLakoniczny, prosty i łatwy do samodzielnego stworzenia ton dobrze pasuje tylko do jasnych, naturalnych włosów i natychmiast przekształca obraz, czyniąc go królewskim luksusem.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Każdy może wybrać odcień według własnych upodobań.

Dla kogo jest odpowiedni?

Kolor włosów pszenicy (zdjęcie urody Scarlett Johansson będzie idealnym przykładem piękna i atrakcyjnego połączenia szmaragdowych oczu z lokami w odcieniu miodowo-pszenicznym) wygląda niesamowicie imponująco o zimnym, wiosennym wyglądzie, ozdobionym jasnym kolorem oczu i tymi samymi włosami.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Naturalnie lekkie dziewczyny nie będą musiały radykalnie zmieniać swojego wizerunku, a wybrany kolor doda jedynie wyrafinowanych i luksusowych nut do zwykłego stylu.

Dla szarych oczu

Każdy odcień dojrzałej pszenicy w połączeniu z szarymi oczami stworzy spektakularną kombinację korzystną dla wszystkich. Eksperci radzą takim dziewczynom, aby trzymały się zimnych kolorów, wybierając odcienie pszenicy z zimnymi nutami, co pozwala im stworzyć wizerunek luksusowej Królowej Śniegu.

Dla niebieskich oczu

Pszeniczne włosy, pięknie ocieniające oczy kolorem firmamentu, sprawią, że dziewczyna będzie wyglądać jak piękność wywodząca się z malarstwa renesansowych artystów. Delikatna skóra, kuszący niebieski wygląd i naturalne loki opalizujące kolorem dojrzałej pszenicy sprawią, że kobieta stanie się luksusową i elegancką pięknością, urzekającą chwytliwym, niemal idealnym urodą.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie
Kolor włosów pszenicy dobrze komponuje się z niebieskimi oczami, jak widać na zdjęciu.

Połączenie błękitnych oczu, zabarwionych kolorem pszenicy, wygląda niesamowicie korzystnie na pulchnych dziewczynach, nadając ich wizerunkowi nieziemski blask.

Dla zielonych oczu

Każdy ton pszenicy stworzy harmonijny wygląd ze szmaragdowymi oczami, nadając kobiecie podobieństwo do pięknych hollywoodzkich piękności. Odcienie pszenicy z dodatkiem jasnobrązowych, miodowych lub złotych odcieni, które wprowadzają nuty zmysłowości, wzruszającego i nieuchwytnego luksusu do zwykłego obrazu, najkorzystniej podkreślają zielone oczy.

Dla brązowych oczu

Właściciele czekoladowych oczu powinni bliżej przyjrzeć się ciepłym odcieniom pszenicy. Własnymi ciemnobrązowymi, jasnobrązowymi lub miedzianymi włosami takie dziewczyny, aby uzyskać pożądany wygląd, będą zmuszone poddać się rozjaśnianiu, które nie pozwala na uzyskanie idealnego odcienia pszenicy, ale jest w stanie ozdobić włosy połyskującymi w słońcu odcieniami bursztynu lub karmelu.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

W przypadku kobiet o ciepłym kolorze, o ciemnej lub oliwkowej skórze, kolor naturalnej pszenicy nie będzie pasował, raczej rozmazuje niż uzupełnia obraz. Doskonałą opcją dla nich będzie ciemna pszenica lub z dodatkiem miodowych nut, odcienie łączące jasne, kasztanowe i miedziane odcienie i ozdabiające loki jasnymi bursztynowymi refleksami.

Techniki koloryzacji włosów

Kolor włosów pszenicy (zdjęcia właścicielki ciemnych włosów pszenicznych Jennifer Lopez stały się symbolem elegancji, stylu i maksymalnej, modnej naturalności) nadaje się do fryzur o dowolnej długości:

 • Krótkie fryzury w odcieniu pszenicy odświeża, dodając objętości włosom.
 • Na włosach średniej wielkości ton stworzy jasną grę, podkreślając strukturę fryzury.
 • Długie loki pozwolą rozwinąć pszeniczny ton i będą pięknie wyglądać zarówno w jednej palecie, jak i przy różnych technikach częściowego barwienia.

Kolor dojrzałej pszenicy jest dobry zarówno w wykonaniu solowym, jak i jako główny ton w technice podkreślania, ombre lub shatush.

Podświetlanie odcieniami pszenicy

Technika ta może być stosowana zarówno na naturalnych ciemnych, jak i jasnych włosach, pozwoli Ci zmienić wygląd bez uszkadzania pasm, a także:

 • sprawi, że zarośnięte korzenie staną się niewidoczne;
 • pozwoli w jak największym stopniu zamaskować siwe włosy;
 • umożliwi przeprowadzenie korekty nie więcej niż 1 raz w ciągu 2 miesięcy;
 • nada fryzurze wymiar wizualny.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Dopuszcza się:

 • Klasyczne rozświetlenie, polegające na całkowitym zabarwieniu włosów od nasady aż po same końce, przy użyciu nie jednego, a kilku odcieni naraz. Ta opcja rozświetlania pszenicy różnymi tonami pozwoli zmienić kolor włosów nie u każdego, a tylko w górnych pasmach, a także nadać wizualną objętość i gęstość włosów, co jest najważniejsze dla posiadaczy rzadkich i łamliwych pasm.
 • Francuskie podkreślenie wymaga niecałkowitego rozjaśnienia włosów i zaledwie kilku tonów, tworząc jasną i efektowną fryzurę.
 • Podświetlanie kalifornijskie to bezpieczniejsza opcja do rozjaśniania pasm hotelowych bez użycia folii i wymaga rzadkiej korekty.
 • Odwrotne rozświetlanie, stosowane na jasne włosy i wymagające przyciemnienia poszczególnych pasm, a także pomaga skorygować niedociągnięcia wcześniej przeprowadzonej tradycyjnej koloryzacji.

Pszenica Ombre

Taka kolorystyka jest odpowiednia dla brunetek o ciepłej kolorystyce i polega na tworzeniu płynnych przejść od ciemniejszych tonów do jasnych. Ombre nałożony na ciemne włosy nie tylko zmieni obraz, ale także pozwoli zamaskować wygląd ciemnych korzeni, które psują jasną fryzurę. Użycie ombre nada fryzurze dodatkową objętość i blask, a także zachowa jej rodzimy kolor i pozwoli jak najlepiej pokonać modną naturalność.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Wykonuje się ombre pszenicy:

 • W technice klasycznej, nadaje się do włosów jasnoblond i tworzy piękny pasm koloru.
 • W technice potrójnego ombre, kształtowanie przejścia od ciemniejszych nasady brązowych włosów do jaśniejszych końcówek, poprzez tworzenie pośrednich linii kolorystycznych.

Ballage

Opcja koloryzacji gradientowej, która tworzy efekt wypalenia włosów pszenicy pod wpływem promieni słonecznych. Kolor do barwienia dobierany jest w zależności od koloru kobiety i przy profesjonalnym wybarwieniu pozwala na stworzenie maksymalnie naturalnego, ciemnego odcienia pszenicy, który nie wymaga częstej korekty.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Shatush

Kolejna technika częściowego wypalenia włosów, która stała się trendem w 2019 roku i służy do tworzenia pszenicznego odcienia na blond włosach.

Umożliwia:

 • podkreślenie kobiecości i wzruszenia obrazu, poprzez połączenie perłowych i złotych odcieni.
 • łącząc kilka odcieni w celu uzyskania najbardziej żywego, naturalnego obrazu.
 • dać luksusową zabawę dzięki połączeniu w obrazie odcieni złota, bursztynu i miodu.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Gotowe.

Popularne farby

Możesz stworzyć pszeniczny odcień włosów zarówno w salonie, jak i samodzielnie w domu, używając przemysłowych farb kremowych wiodących koncernów kosmetycznych.

L'Oreal Paris „Excellence”

Innowacyjny kremowy kolor z potrójną ochroną włosów na wszystkich etapach koloryzacji pozwoli wykreować jasny, jasny obraz i odżywi kosmyki keratyną i olejami roślinnymi, które przywracają ich strukturę i nadają miękki i cenny połysk.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Niezawodnie malując na siwych włosach i pozwalając zachować jasność koloru do 6 tygodni użytkowania, kremowa farba ma całą paletę odcieni pszenicy, reprezentowaną przez liczby:

 • 9.3 - bardzo jasny blond, złoty;
 • 8.13 - jasny blond, beż;
 • 9 - bardzo jasny blond;
 • 9.1 - bardzo jasny blond, popielaty;
 • 8.12 - mistyczny blondyn;
 • 9.32 - rewelacyjny blond;
 • 10.13 - legendarny blondyn;
 • 10.21 - jasny jasny blond, perłowy blond.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Koszt farby kremowej - 360 rubli.

Brelil Colorianne Prestige

Włoski kremowy kolor z dużą zawartością pigmentów koloryzujących nie zawiera urazowego amoniaku, zapewniając nie tylko długotrwałe, ale także bardzo delikatne, naturalne koloryzowanie włosów. Zapewniając niezawodne krycie siwych włosów, kosmetyki tworzą długotrwały i jasny kolor, uzupełniony gładkimi i lśniącymi pasmami, które zachowują luksusowy odcień nawet do 6 tygodni.

Paletę odcieni pszenicy przedstawiono tutaj liczbami:

 • 10/00 - ultra jasny blond;
 • 10/21 - ultra jasny zimny blond;
 • 10/30 - złoty blond;
 • 10/32 - beżowy blond;
 • 9/00 - wyjątkowo jasny blond;
 • 9/03 - naturalny, ciepły, bardzo jasny blond;
 • 9/10 - naturalny, jasny blond;
 • 9/12 - jasnobrązowy blond;
 • 9/30 - blond złoty;
 • 9/39 - blond sawanna;
 • 9/93 - jasny kasztan jasny blond.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Koszt kosmetyków to 340 rubli.

Matrix SoColor

Wzbogacony formułą Cera-Oil barwnik, wysuszony składnikami pielęgnacyjnymi, zapewnia trwały kolor i niezawodną pielęgnację włosów o dowolnej strukturze.

Ta kremowa farba, która zapewnia delikatną pielęgnację podczas barwienia, służy do tworzenia odcieni pszenicy z barwnikami:

 • naturalny ciepły blond 10NW;
 • złoty ciepły blond 9W;
 • złote odcienie światła G 6, 7, 8, 9;
 • jasny popielaty odcień 9A.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Koszt kremowej farby to 290 rubli.

Garnier w kolorze naturalnym

Unikalny kremowy kolor, stworzony przez ekspertów do delikatnej koloryzacji włosów, zawiera kompleks olejów roślinnych, które wypełniają włosy składnikami odżywczymi. Odcień nr 8 „Pszenica” pozwoli Ci stworzyć jasny, bogaty, maksymalnie naturalny kolor naturalnego koloru, a także ozdobić włosy błyszczącymi, słonecznymi odcieniami.

Koszt kremowej farby to 180 rubli.

Profesjonalna wydajność SYOSS

Zawiera bogatą paletę pszenicznych odcieni, które pozwalają dobrać kolor w zależności od koloru i charakteru kobiety. Formuła kremu barwiącego nasyconego olejami roślinnymi pomaga samodzielnie wykonać profesjonalną koloryzację, chronić włosy przed zniszczeniem i niezawodnie ukrywać siwe włosy.

Odcienie pszenicy są tutaj reprezentowane przez liczby:

 • 10/51 - Biała czekolada;
 • 10/1 - pralina kokosowa;
 • 9/6 - latte o smaku waniliowym;
 • 8/6 - jasny blond;
 • 8/7 - karmelowy blond;
 • 8/86 - kochanie;
 • 7/86 - karmel miodowy;
 • 7/76 - frappe z migdałów.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Koszt kremowej farby to 380 rubli.

Wskazówki dotyczące kolorowania

Zaleca się barwienie w domu lub w salonie. W przypadku dziewcząt o naturalnie ciemnych lub rudych włosach zaleca się wizytę u profesjonalisty, za pomocą którego będzie można wybrać najkorzystniejszy odcień pszenicy, a także przeprowadzić wstępne rozjaśnienie. Barwienie można wykonać samodzielnie tylko wtedy, gdy pasma są naturalnie jasne lub w kolorze jasnego blondu.

Przed barwieniem:

 1. Konieczne jest wybranie farby, która w pełni odpowiada naturalnemu rodzajowi koloru i nie zawiera szkodliwych zanieczyszczeń. Nie należy wybierać bardzo tanich kosmetyków, które zawierają minimum barwników i mogą uszkodzić włosy.
 2. Na kilka dni przed farbowaniem nie należy myć włosów, gdyż wydzielane sebum pomoże stworzyć na pasmach film ochronny, który będzie zabezpieczał włosy podczas farbowania.
 3. Rozcieńczyć emulsję barwiącą ściśle według instrukcji, w naczyniach szklanych, plastikowych lub porcelanowych. Nie używaj metalowych misek do barwienia.
 4. Aby nie uszkodzić skóry znajdującej się w pobliżu linii włosów, należy ją nasmarować kremem ochronnym lub wazeliną.
 5. Konieczne jest zakupienie rękawic ochronnych, aby chronić skórę dłoni podczas barwienia.

Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie

Bazę farby należy nałożyć szybko, równomiernie rozprowadzając mieszaninę z tyłu głowy na wszystkie włosy. Cienkie pasma skroniowe są poplamione jako ostatnie.

Farbowanie w kremie na włosach można wytrzymać nie dłużej niż 30-45 minut po upływie tego czasu, spłukując je dokładnie pod bieżącą wodą z użyciem odżywki-wywoływacza.

Barwniki naturalne

Kolor włosów pszenicy (w artykule podano zdjęcia różnych odcieni koloru) jest miękki, kobiecy, jak odcień pochodzący z obrazów artystów renesansu, nadając elegancji i zmysłowości każdej pewnej siebie piękności, która go wybierze. W przypadku dziewcząt o naturalnie blond włosach, aby uzyskać pszeniczny odcień, można zastosować naturalne, nieurazowe maseczki ziołowe.

MaskaInstrukcja użycia
Maska rumiankowa z gliceryną1. 2,5 łyżki. l. pokruszone liście rumianku należy zalać 200 ml wrzącej wody, nalegać 2-3 godziny.

2. Następnie przefiltruj kompozycję.

3. Do powstałego bulionu dodać glicerynę w stosunku 1: 1 i nanieść na włosy, rozprowadzając równomiernie na całej długości.

4. Maseczkę nakładać każdorazowo po umyciu włosów, pozostawiając mieszaninę na 30 minut.

Maska miodowa1. Prawdziwy, niesłodzony, płynny miód należy nakładać równomierną warstwą na całą długość włosów.

2. Naoliwione pasma należy zebrać i umieścić pod folią (lub czapką) i pozostawić w tym stanie na noc.

3. Rano umyj włosy ciepłą wodą.

Odwar z rumianku i pokrzywy1. Rozdrobnione liście pokrzywy i kwiaty rumianku w ilości 2 łyżki. l. każdy należy wymieszać, a następnie wlać 1 litr wody.

2. Powstały napar należy podać, przefiltrować i użyć do spłukania włosów za każdym razem po umyciu.

Maska cytrynowo-glicerynowa1,5 łyżki. l. Glicerynę ogrzaną w kąpieli wodnej należy zmieszać z 5 kroplami eteru cytrynowego, ostudzić i nanieść na włosy na całej długości.

2. Pozostaw maskę na 15-20 minut.

3. Następnie zdejmij maskę zimną wodą.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Farbowane blond włosy są bardzo delikatne i wymagają starannej pielęgnacji między zabiegami:

 • Pasemka należy myć wyłącznie szamponami bezsiarczanowymi, które chronią pigmenty koloryzujące przed wypłukiwaniem, a po oczyszczeniu koniecznie zastosować odżywkę ułatwiającą późniejsze rozczesywanie.
  Kolor sierści pszenicy dla oczu szarych, niebieskich, brązowych, zielonych. Zdjęcie, odcienie
 • Nie zaleca się czesania włosów bezpośrednio po umyciu, a także suszenia ich suszarką do włosów. Loki powinny wyschnąć naturalnie, a następnie dopasować się do fryzury przy minimalnym użyciu produktów do stylizacji.
 • Tydzień po farbowaniu można zacząć nakładać maseczki ziołowe, które odżywiają strukturę włosów i przygotowują je do późniejszego farbowania.
 • Aby przywrócić jasny odcień i zwalczyć zażółcenie, zaleca się stosowanie fioletowych, przyciemnianych szamponów, które przywracają fryzurze piękny, pszeniczny odcień.

Wskazówki dotyczące odważnego wyglądu

Kolor włosów pszenicy, który pięknie wygląda na każdym zdjęciu, wymaga porządnego kadrowania i wygląda najkorzystniej w kaskadowej fryzurze:

 • Niezwykle imponująco wyglądają również opcje rozdartego kwadratu z ukośnymi grzywkami i złotymi lokami mieniącymi się w słońcu.
 • Odważny i spektakularny wygląd zapewni fryzura pixie, która sprawia, że ​​właściciel włosów pszenicy jest bardziej młodzieńczy, jasny i nowoczesny.
 • Makijaż na pszeniczny odcień włosów powinien być jak najbardziej naturalny i nie przeładowany ciemnymi kolorami, które dodają dodatkowe 5-6 lat do wieku.
 • Puder najlepiej wybrać w odcieniach beżu, kremu lub kości słoniowej, a cień do powiek nakładać w odcieniu niebieskawym lub liliowo-różowym. Kredka do brwi powinna być brązowa lub szara, w wersji wieczorowej dopuszczalne są również brwi w kolorze grafitowym.
 • Do szafy pasują ubrania wykonane w pastelowych kolorach lub w jasnych kolorach, uzupełnione o jasne, chwytliwe dodatki.

Kolor włosów pszenicy to jasny, najbardziej naturalny, ultra modny odcień, który daje obraz elegancji, luksusu i stylu. Niezwykle imponujący na każdej długości włosów i mieniący się złotymi odcieniami na zdjęciach, ten ton jest dość kapryśny i wymaga starannego doboru barwnika, ale może być używany jako główny odcień do podkreślenia lub częściowego zabarwienia, nadając obrazowi zabawny wygląd.odważny i młodzieńczy wygląd.

Wideo tworzenia koloru włosów pszenicy

Kolor włosów pszenicy, barwienie krok po kroku:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy