Kantopeksja - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie

Kantopeksja to jedna z popularnych operacji plastycznych, która pomaga zapobiegać zmianom związanym z wiekiem, spowodowanym przerzedzeniem ścięgien okołoczodołowych, które powoduje opadanie zewnętrznych kącików oka.

Zdjęcia pacjentów wykonane przed i po liftingu powieki wyraźnie pokazują, że operacja jest z powodzeniem stosowana w leczeniu wyłupiastych oczu spowodowanych wrodzonymi lub nabytymi patologiami.

Co to jest kantopeksja i koszt podniesienia powieki

Podniesienie powiek (zdjęcia przed i po operacji wyraźnie pokazują skuteczność korekcji w celu wyeliminowania smutnego i niezadowolonego wyrazu twarzy) jest operacyjnym utrwaleniem ścięgien i fałdów, które utraciły elastyczność zlokalizowanych w wewnętrznych lub zewnętrznych kącikach oczu, skutecznie radząc sobie z takimi problemami.

Zwój:

 • związane z wiekiem lub wrodzone opadanie powiek i zwiotczenie skóry;
 • obrzęki pod oczami;
 • wywinięcie dolnej powieki, które objawia się „wybrzuszeniem”;
 • exophthalmos.

Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie

Zabieg plastyczny pomaga zlikwidować drobne zmarszczki pojawiające się wokół oczu i skorygować „smutny wyraz”, który pojawia się na skutek opadania kącików oczu. Ciągły skurcz mięśnia okołoczodołowego, znajdującego się pod skórą wokół narządów wzroku, prowadzi do wyczerpania i rozciągania tkanek, powodując powstawanie kurzych łapek.

Z biegiem czasu fałdy w kształcie wachlarza gęstnieją, przekształcając się w zmarszczki związane z wiekiem, widoczne nawet w spokojnym stanie.

Fałdy chrząstki znajdują się na powiekach pod mięśniem okołooczodołowym i są utrzymywane w pozycji przez fałdy i ścięgna umieszczone wzdłuż krawędzi chrząstki. Jeden koniec ścięgien powieki górnej i dolnej jest przymocowany do bocznej powierzchni chrząstki, a drugi jest połączony z pozostałymi fałdami.

Miejsce zrostu między ścięgnami nazywa się wewnętrznymi i zewnętrznymi kącikami oka (kantos), przyczepionymi do okostnej. W wieku 45 lat rogi narządu wzroku znajdują się na tym samym poziomie lub zewnętrzny róg jest o 2-3 mm wyższy niż wewnętrzny. Ścięgna w zewnętrznym kąciku oka są cieńsze, więc z wiekiem rozciągają się bardziej, powodując opadanie zewnętrznego kącika oka.

Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie

Podobną patologię mogą również wywołać przyczyny genetyczne, które powodują pojawienie się niskiego poziomu pieśni od urodzenia. Kantopoastycyzm jest również stosowany w przypadku wytrzeszczu (wybrzuszenia), które pojawia się w wyniku niedostatecznego rozwoju twarzoczaszki lub niedoboru tkanek miękkich znajdujących się wzdłuż krawędzi oczodołu.

U większości ludzi wystające punkty gałki ocznej pokrywają się z wystającymi częściami kości jarzmowej. Ta pozycja jest nazywana normalną (wektor neutralny). Niedostateczny rozwój szkieletu twarzy wywołuje ujemną pozycję wektora, w którym oczy mocno wystają poza krawędzie oczodołu (ponad 16-18 mm).

Zjawisko to w medycynie nazywane jest wybrzuszeniem i jest uważane za wrodzoną lub nabytą wadę, która rozwija się w wyniku rozwoju niektórych chorób, w tym guza mózgu i tyreotoksykozy.Wybrzuszenie może być konsekwencją silnych zmian związanych z wiekiem, które są aktywowane, gdy zmniejsza się napięcie mięśni okołooczodołowych i otaczających je więzadeł.

Plastyka powiek wykonywana jest również przy rozwoju opadania powiek dolnych, które następuje pod wpływem zmian grawitacyjnych. Często zjawisko to występuje u osób z wyłupiastymi oczami (wrodzonymi lub nabytymi), ale może też wystąpić w wyniku zmian związanych z wiekiem. Z biegiem czasu dolna powieka traci oparcie, wystając do przodu, stopniowo tracąc kontakt z narządem wzroku.

Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie

Pod wpływem takich zmian zewnętrzny kącik oka przesuwa się w dół, nie dając gałce ocznej niezbędnego podparcia. W tym przypadku dolna powieka rozwija się, oczy nabierają okrągłego wyglądu z widocznym paskiem twardówki między nimi a rogówką. Wraz z postępem choroby dochodzi do utraty narządów wzroku i wywinięcia błony śluzowej na zewnątrz.

W przypadku wykrycia takiego zjawiska wykonuje się kantopeksję w połączeniu z plastyką powiek. Ze względów medycznych kantopeksja może pomóc osobom urodzonym z asymetrią narządu wzroku lub paraliżem nerwu twarzowego. W większości przypadków kantopeksję łączy się z kantoplastyką.

Nie ma znaczącej różnicy między zabiegami, poza tym, że pierwsza służy do wyeliminowania zwiotczenia dolnej powieki, a druga pozwala skorygować naturalny kształt oczu.

Koszt kantopeksji w rosyjskich klinikach zaczyna się od 15 tysięcy rubli. Operację wykonuje większość ośrodków chirurgii plastycznej zlokalizowanych w Moskwie i Sankt Petersburgu. Ostateczny koszt operacji uzależniony jest od innych zabiegów (kanttoplastyka i blefaroplastyka) wykonywanych w połączeniu z uniesieniem powieki, wielkości obszaru objętego chorobą oraz kwalifikacji lekarza prowadzącego.

Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie

Nazwa klinikiRodzaj operacjiKoszt
Centrum MedSwiss (oddział stacjonarny)Korekta zewnętrznych kącików narządu wzroku (kantopeksja)39300 RUB
CM-ClinicKantoplastyka / kantopeksjaod 25.500 RUB
Plastyka chirurgiczna powiek dolnych (z kantopeksją)73 000 RUB
Centrum Medyczne Chirurgii Plastycznej (w szpitalu Rosyjskiej Akademii Nauk)KantoplastykaOd 32000 rubli.
Medillier (szpital ogólny)Operacja powiek dolnychOd 15000 rubli.
PrzestrzeńKorekta powiek dolnych (kantopeksja i plastyka powiek)52 000 rubli.
klinika GrandMedKantoplastyka (kantopeksja) powieki dolnejod 16000 rubli
Laserowa korekcja opadania powieki dolnejod 22000 rubli.
Oddział Frunze kliniki „Scandinavia”Plastyka chirurgiczna powiek dolnych (kantopeksja)59 000 RUB
Akademia Medyczna Chirurgii Plastycznej Irina KhrustalevaWzmocnienie więzadeł zewnętrznych powieki dolnejod 15500 rub.
MediciPlastyka chirurgiczna powiek dolnych (kantoplastyka)45 000 RUB
Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Kaniula - co to jest, jak jest używana w kosmetyce i medycynie.

Wskazania

Podniesienie powieki (zdjęcie przed i po operacji poniżej w artykule) jest zalecane w przypadku:

 • entropia dolnej powieki;
 • chęć klienta do tworzenia modnych „kocich” oczu (kantoplastyka);
  Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie
 • potrzeba skorygowania naturalnego pominięcia kącików narządów wzroku;
 • pojawienie się worków pod oczami utworzonych przez przepuklinę lub złogi tłuszczu;
 • pojawienie się ponurego i niezadowolonego wyrazu twarzy;
 • opadająca górna powieka;
 • pojawienie się opadania powiek ścięgien okołoobitalnych;
 • urazy oczu;
 • zapobieganie i korekta wybrzuszenia związanego z wiekiem (lub z powodu opóźnionej tyreotoksykozy);
 • leczenie wizualnych skutków ubocznych krótkowzroczności.

Z biegiem czasu cienkie ścięgna zlokalizowane w zewnętrznych kącikach oczu rozciągają się i osłabiają, powodując opadanie powiek i opadanie kącików oczu. Wada prowadzi do zwężenia części oka, nawisu dolnej powieki i pojawienia się posępnego i niezadowolonego wyrazu twarzy.

Produkty do pielęgnacji skóry nie mogą zapobiec takim zmianom.Aby rozwiązać problem wieku, a także wrodzone opadanie dolnych kącików oczu, pomaga tylko kantopeksja.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do kantopeksji są:

 • ostre i przewlekłe stany zapalne oczu (w tym zespół suchych oczu);
 • dysfunkcja układu hormonalnego;
 • choroba hipertoniczna;
 • cukrzyca;
 • nowotwory onkologiczne;
 • niskie krzepnięcie krwi;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • tyreotoksykoza (operacja wykonywana jest dopiero po całkowitym wyleczeniu w celu skorygowania wyłupiastych oczu);
  Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie
 • choroby układu odpornościowego;
 • ostre i przewlekłe patologie zakaźne;
 • nawrót wszelkich przewlekłych dysfunkcji organizmu (w trakcie kantopeksji faza remisji powinna trwać co najmniej 3-4 miesiące);
 • okres ciąży i laktacji.

Nie należy wykonywać kantopeksji:

 • osoby, które przez długi czas znajdowały się w stanie stresu;
 • kobiety podczas krwawienia miesiączkowego;
 • z przymusowym przyjmowaniem środków rozrzedzających krew;
 • pacjenci w stanie odurzenia alkoholowego lub narkotykowego lub cierpiący na zespół odstawienia alkoholu.

W przypadku dzieci poniżej 18 roku życia zabieg wykonuje się tylko w nagłych przypadkach (przy wrodzonym opadnięciu powiek, asymetrii narządu wzroku, wyłupiastych oczach) i po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów.

Rodzaje kantopeksji

Podniesienie powieki (przed i po zdjęciach świadczy o zaletach zabiegu korygującego zmiany na powiekach związane z wiekiem) różni się w zależności od obszaru wymagającego korekty.

Na przykład:

 • Kantopeksja zewnętrzna stosowany jest w przypadku wystąpienia związanego z wiekiem opadania powieki dolnej, spowodowanego pominięciem zewnętrznego kącika oka lub w celu powiększenia migdałowego nacięcia narządu wzroku (łącznie z kantoplastyką).
  Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie
 • Medial kantopeksjapomaga skorygować wewnętrzny kącik oka.

Jak przebiega operacja

Lifting powieki (zdjęcia przed i po zabiegu pozwalają przypuszczać konieczność przepisania zabiegu osobom z wrodzonymi wadami narządu wzroku) wykonuje się wyłącznie w sterylnych warunkach operującego ośrodka medycznego lub gabinetu kosmetycznego.

Przed zabiegiem pacjent szczegółowo omawia przebieg kantopeksji oraz rodzaj uśmierzania bólu stosowany podczas operacji.

Trening

Przed kantopeksją i kantoplastyką konieczna jest wizyta u okulisty i chirurga plastycznego w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu i określenia obszaru oddziaływania.

Mianowicie:

 1. Chirurg zbada pacjenta, zbada strukturę twarzy i zwizualizuje wynik proponowanej operacji na komputerze.
 2. Okulista na wizycie oceni stan oczu, określi ostrość wzroku, zbada dno oka oraz zmierzy poziom ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Przed wyznaczeniem operacji pacjent musi przejść badania krwi, zgodnie z którymi ustala się:

 • wzór biochemiczny, grupa krwi i czynnik Rh, szybkość krzepnięcia:
 • obecność ukrytych infekcji i procesów zapalnych w organizmie;
 • czy obecne są przeciwciała przeciwko zakażeniu wirusem HIV, kile, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i C;
 • ilość glukozy zawartej w płynie ustrojowym.

Przeprowadzono również:

 • OAM;
  Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie
 • EKG;
 • Fluorografia (jeśli pacjent ma zaległy wynik).
 • kobietom dodatkowo zaleca się poddanie się badaniu ginekologicznemu w celu wykluczenia ewentualnej ciąży.

Miesiąc przed kantopeksją musisz:

 • wykluczyć wszelkie napoje zawierające alkohol z organizmu;
 • zrezygnuj z nikotyny.

W przypadku decyzji o wykonaniu operacji w znieczuleniu ogólnym, pacjent powinien zgłosić się do poradni wieczorem przed dniem planowanego zabiegu. Pacjent powinien powstrzymać się od wieczornych posiłków i śniadań, przygotowując organizm na skutki znieczulenia.

Znieczulenie miejscowe nie wymaga hospitalizacji pacjenta, jednak na 8-12 godzin przed operacją należy unikać wszelkich posiłków.

Technika

Kantopeksja zwykle trwa nie dłużej niż 1,5-2 godziny i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym. Wydłużenie czasu jest możliwe przy połączeniu zabiegu z blefaroplastyką (jeśli konieczne jest usunięcie części przepuklinowych z dolnego odcinka) lub kantoplastyką (dodatkowa korekta nacięcia oka).

Postęp operacji:

 1. Pacjent kładzie się na kanapie.
 2. Lekarz nakłada marker na korygowany obszar i wstrzykuje pacjentowi znieczulenie. Okolica gałki ocznej jest zabezpieczona plastikową osłoną.
  Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie
 3. Chirurg wykonuje nacięcia skalpelem. Pierwsza jest wykonywana 2 mm poniżej linii rzęs. Drugi biegnie wzdłuż naturalnej fałdy pod łukiem brwiowym. Długość każdego cięcia nie powinna przekraczać 1 cm.
 4. Krawędź linii okołooczodołowej jest podciągnięta nicią samowchłanialną, w tym celu nić przechodzi bezpośrednio pod więzadło (w celu utworzenia zewnętrznego kącika oka), krawędź mięśnia okołooczodołowego jest chwytana szwem w kształcie litery U, a pozostała część nici jest przeciągana pod więzadło kątowe w przeciwnym kierunku (do okostnej). Końce nici są ściągane i zawiązywane. Ten szew jest wymagany do utrzymania dolnej powieki w pożądanej pozycji.
 5. Powstały nadmiar skóry zostaje wycięty.
 6. Pod koniec zabiegu zakładane są szwy zewnętrzne z 2 węzłami. W większości przypadków stosuje się szwy samowchłanialne, ale można użyć materiału konwencjonalnego (niewchłanialnego).

Podczas wykonywania kantopeksji bocznej końce ścięgien są zszywane razem z odcinkami bocznymi i mocowane obok okostnej. Dodatkowo usuwa się niewielki fragment ścięgien bocznych znajdujących się w zewnętrznym kąciku oka.

Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie

W przypadku środkowej kantoplastyki te same manipulacje są wykonywane w wewnętrznym kąciku oka.

Pacjent nie widzi zabiegu, ponieważ narządy wzroku chronione są specjalną nasadką. Szwy pooperacyjne są całkowicie niewidoczne, ponieważ znajdują się wzdłuż naturalnej bruzdy brwiowej.

Aby uzyskać bardziej wyraźny wynik, kantopeksję można wykonać jednocześnie z blefaroplastyką lub miopeksją. Blepharoplastyka dodatkowo umożliwia usunięcie zwisającego naskórka z powieki górnej lub dolnej, a myopeksja jest wykonywana w celu uniesienia twarzy i likwidacji worków pod oczami. Chirurg plastyczny określa konkretną technikę i potrzebę ekspozycji.

Zdjęcia pacjentów przed i po zabiegu

Zdjęcia pacjentów, u których wykonano lifting powieki, wyraźnie pokazują skuteczność kantopeksji w korygowaniu zmian w oczach związanych z wiekiem. Zmęczony i ponury wygląd, obecny na zdjęciach sprzed kantopeksji, jest stałym towarzyszem wielu kobiet, które przekroczyły 60-letni kamień milowy.

Operacja pomaga unieść dolną powiekę, otworzyć oczy, nadając twarzy bardziej młodzieńczy i wesoły wygląd (co widać na zdjęciach wykonanych po zabiegu). Kantopeksja jest najbardziej skuteczna u osób z wyłupiastymi oczami.

Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie
Uniesienie powieki sprawia, że ​​wygląd jest wyrazisty i piękny. Pokazuje to zdjęcie przed i po.

Opadanie powieki związane z wiekiem u osób, które przeszły tyreotoksykozę lub cierpi na krótkowzroczność, może prowadzić do ciężkiego opadnięcia powieki dolnej, prowadząc do prawie całkowitej utraty podparcia dolnej części gałki ocznej. Utrwalenie dolnej powieki koryguje pozycję, eliminując defekt kosmetyczny i zapobiegając progresji wytrzeszczu.

Rehabilitacja

Okres rehabilitacji po kantoplastyce trwa około 20 dni. W przypadku braku powikłań po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu po 12 godzinach obserwacji (lub rano po zabiegu). W przypadku dużej operacji połączonej z miopeksją lub plastyką powiek klient jest hospitalizowany i pozostaje pod opieką personelu medycznego przez 1-3 dni.

Efekty

W ciągu pierwszych 7 dni pacjentowi będą przeszkadzać silne odczucia bólowe, aby zapobiec przepisywaniu leków przeciwskurczowych (co najmniej 1 tabletka co 7-8 godzin). Przez 7-10 dni szwy rozpuszczają się (lub są usuwane), guzki są przycinane, a pacjent może przejść do II etapu rehabilitacji.

Przez całe 20 dni, aż do całkowitego wyleczenia, pacjent zauważa na twarzy:

 • obrzęk;
 • zapalenie worka spojówkowego;
 • zwiększone łzawienie;
 • krwiaki;
 • guzki w wewnętrznym kąciku oka.

Siniaki i obrzęk pojawiają się z powodu urazu naczyń krwionośnych i mogą zajmować dość duży obszar twarzy. Zwykle znikają same po 15-20 dniach, po całkowitym wygojeniu się tkanek. Aby zapobiec nadmiernej suchości i złagodzić stany zapalne oczu, przepisuje się nawilżające krople do oczu z efektem sztucznych łez.

Przez cały okres rehabilitacji kantopeksja jest zabroniona:

 • jest na słońcu;
 • czytać;
  Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie
 • oglądać telewizję;
 • pracować na komputerze;
 • pływać;
 • odwiedzać sauny, łaźnie;
 • przebywać na słońcu bez przyciemnianych okularów;
 • używaj kosmetyków dekoracyjnych (tusz do rzęs, cienie);
 • nosić soczewki kontaktowe.

Do 3 tygodni po operacji należy:

 • Zawsze noś okulary przeciwsłoneczne. Należy chronić oczy nie tylko w dzień, ale także wieczorem, ponieważ sztuczne światło latarni lub reflektorów maszynowych może sprowokować rozwój procesu zapalnego.
 • Śpij tylko na plecach na wysokiej, płaskiej poduszce.

Przez około 2-3 tygodnie pacjentowi będzie przeszkadzać napięcie powiek, a zaczerwienienie może występować dłużej niż 2 miesiące po operacji jako zjawisko rezydualne.

Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Jak i dlaczego usuwa się żebra - skuteczność, zdjęcia przed i po zabiegu.

Komplikacje

Powikłania po operacji mogą wystąpić z powodu niewykwalifikowanej pracy chirurga lub są wynikiem lekceważenia przez pacjenta specyfiki przebiegu procesu rehabilitacji.

Wśród najczęstszych negatywnych konsekwencji:

 • Procesy zapalne i infekcja szwów, leczone terapią przeciwzapalną i antybiotykową.
  Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie
 • Szorstkie lub zbyt ciasne szwy. Cała odpowiedzialność w tym przypadku spoczywa na operacjach chirurga plastycznego. Fizjoterapia lub zabiegi kosmetyczne (mikrodrazja) pomagają skorygować bliznę po wygojeniu.
 • Uszczelki w obszarze szwu. Efekt uboczny może być spowodowany indywidualnymi cechami ciała pacjenta i jest eliminowany za pomocą specjalnych maści przeciwzapalnych, okulistycznych i fizjoterapii.
 • Niespójność wyniku z początkowymi oczekiwaniami pacjenta. W takim przypadku wymagane jest wyznaczenie powtórnej operacji.

Aby uniknąć takich powikłań, konieczne jest odpowiedzialne podejście do wyboru przychodni i lekarza prowadzącego, a także skrupulatne przestrzeganie zaleceń personelu medycznego w okresie pooperacyjnym.

Czas trwania efektu

Efekt kantopeksji można ocenić po 3 tygodniach, a nowy obraz pozostanie niezmieniony przez 6-11 lat.

Zachowanie wyniku kantopeksji w dużej mierze zależy od wieku i cech strukturalnych ciała pacjenta, ponieważ po 40 latach kantyza traci znaczną część swojej elastyczności i po krótszym okresie może być konieczne ponowne dopasowanie.

Cantopexy - co to jest, rodzaje liftingu powiek, zdjęcia przed i po, cena, opinie

Lifting powieki pomaga zwalczyć widoczne oznaki starzenia, przywracając oczom piękno i atrakcyjność.

Zdjęcia pacjentów wykonane przed i po kantopeksji wskazują na konieczność korekcji plastycznej w przypadku skręcenia ścięgien mięśni okołoczodołowych, gdyż ponury i niezadowolony wygląd twarzy, który pojawia się przy opuszczonych oczach, może bardzo zepsuć obraz nawet w młodym wieku.

Projekt artykułu:Lozinsky Oleg

Filmy dotyczące podnoszenia powiek

Operacja powiek i kantoplastyka, cechy:

https://youtu.be/-I1z3vFdjF4

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy