Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania

Terapia plazmą skóry głowy to nowoczesny trend w medycynie regeneracyjnej. Metoda ma na celu odbudowę cebulki włosa w celu pobudzenia procesów wzrostu. Ostatnio ta metoda leczenia stała się powszechna w kosmetologii.

Co to jest terapia plazmowa

Terapia plazmowa to metoda w kosmetologii pozwalająca zmobilizować zasoby organizmu do poprawy wyglądu twarzy czy skóry głowy. Zabieg przeprowadza się za pomocą zastrzyku wykonanego z własnego osocza pacjenta. Aby to zrobić, użyj od 20 do 100 ml krwi z żyły i umieść ją w wirówce.

Rezultatem jest krew oczyszczona z czerwonych i białych krwinek, ale nasycona płytkami krwi, hormonami i witaminami. Koncentrat jest wstrzykiwany pod skórę za pomocą mikroiniekcji.

Znajdując się w obszarze problemowym, plazma działa na rozkładające się komórki, odmładzając je i tonizując. Skóra zostaje wyrównana, uzyskuje jednolity koloryt, wygładzają się zmarszczki, znikają skutki trądziku. Całkowity czas zabiegu od pobrania krwi do wstrzyknięcia nie przekracza 40-60 minut. Terapia plazmowa to nowoczesna metoda opracowana w Rosji.

Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania
Terapia plazmowa włosów to innowacyjna metoda stosowana w innych dziedzinach kosmetologii.

Z powodzeniem zastosowano go w kilku obszarach:

 • w chirurgii. Aby leczyć rany i blizny oraz stymulować regenerację krwi;
 • w trychologii (leczenie wypadania włosów). Aby zapobiec łupieżowi, grzybicy skóry, wypadaniu włosów;
 • w stomatologii. Do odbudowy skóry i adaptacji protez;
 • w kosmetologii. Do odmładzania i walki ze zmianami skórnymi związanymi z wiekiem.

Korzyści z zabiegu na włosy i skórę głowy

Leczenie okolicy głowy w plazmie jest tak samo popularne jak zastrzyki na twarz. Pielęgnacja włosów jest trudna, zwłaszcza jeśli jest niezdrowa.

Dlatego najnowsza metoda wstrzykiwania osocza w skórę głowy pozwala skorygować wiele niedoskonałości, w tym:

 • pogorszenie wewnętrznej struktury włosów;Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania
 • zmiany związane z wiekiem;
 • nadmierna suchość lub przetłuszczanie się włosów;
 • łysina;
 • problem ze skórą głowy.

Bezpośrednio po zabiegu mieszki włosowe zaczynają się aktywować, a ich wzrost przyspiesza.

Ale nie oczekuj pozytywnego wyniku w krótkim czasie. Od momentu zabiegu powinny minąć co najmniej 3-4 tygodnie.

Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Modne kolory włosów w tym roku. Zdjęcia i trendy we fryzjerstwie.

Czy jest krzywda?

Terapia plazmowa włosów stała się metodą całkowicie bezpieczną dla zdrowia. Wstrzyknięcie nie jest wykonane ze sztucznych preparatów, ale z biomateriału samego pacjenta, dlatego reakcje alergiczne są całkowicie wykluczone. Ale ta procedura ma swoje wady, które zależą od indywidualnych cech organizmu.

Najczęściej w miejscach wstrzyknięcia występuje zaczerwienienie i obrzęk skóry. Te ślady nie stanowią żadnego zagrożenia i znikają w ciągu pierwszego tygodnia. Rzadkie, ale możliwe konsekwencje mogą obejmować przejściowy wzrost zawartości tłuszczu we włosach, uraz zewnętrznych powierzchni skóry (najczęściej ze względu na nieprofesjonalny charakter lekarza) i kruchość wyniku.

Pomimo tego, że zabieg jest bezpieczny, jest to wyłącznie salon. Nie da się tego zrobić w domu bez specjalnych umiejętności i sprzętu. Ponadto, jeśli nie zastosujesz się do rady mistrza, może pojawić się szereg komplikacji.

Wskazania

Zakres zastosowania metody podawania osocza jest wystarczająco szeroki, z powodzeniem stosowany jest nie tylko w kosmetologii, ale także do celów medycznych.

Terapia plazmowa jest wskazana w przypadku:

 • osłabione mieszki włosowe;
 • eliminacja zmian związanych z wiekiem;
 • normalizacja gruczołów łojowych;
 • walka z łupieżem;
 • leczenie łuszczycy skóry głowy;
 • zwiększenie elastyczności skóry;
 • zmniejszenie łysienia;Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania
 • stymulowanie wzrostu włosów;
 • walczyć z przetłuszczającymi się i suchymi włosami;
 • pozbycie się grzyba;
 • powrót blasku i elastyczności włosów.

Przeciwwskazania

Plazmowa terapia skóry głowy, jak każda inna procedura, ma szereg przeciwwskazań. Niezastosowanie się do tych wskazówek może spowodować poważne konsekwencje dla włosów i ogólnie dla zdrowia.

PrzeciwwskazaniaEfekty
Przyjmowanie leków wpływających na krzepnięcie krwiWysypka, obrzęk, zasinienie i zaczerwienienie
Ostre choroby zakaźne w czasie zabieguPrzejście choroby do postaci przewlekłej lub powikłań
Ciąża i karmienie piersiąNieprzewidywalne zmiany poziomu hormonów i procesów biochemicznych organizmu. Ryzyko zatrucia krwi podczas zabiegu
Choroby onkologiczne, cukrzycaPogorszenie przebiegu choroby
Zaburzenia w pracy narządów wewnętrznychRyzyko zapalenia i ciężkich powikłań
Alergie i koagulantyAtak alergiczny, wstrząs anafilaktyczny
Zapalenie lub ropne choroby skóryMożliwe zatrucie krwi
NiedokrwistośćNiebezpieczeństwo omdlenia podczas pobierania krwi

Opcjonalny zakaz obejmuje procedurę podczas menstruacji. W takim przypadku wystąpienie negatywnych konsekwencji zależy od indywidualnych cech klienta. Może to być nasilona reakcja na ból lub rozwój niedokrwistości z powodu zwiększonej utraty krwi.

Ważny! Aby uniknąć negatywnych konsekwencji dla organizmu, warto wcześniej wybrać doświadczonego mistrza, zapoznając się z jego certyfikatami i kwalifikacjami.

Rodzaje zastrzyków do terapii plazmowej

Istnieje kilka rodzajów terapii plazmowej.

Umownie podzielono je na 3 grupy:

 • Rosyjski - „klasyczna” metoda opracowana przez rosyjskich chirurgów w celu przyspieszenia procesu rekonwalescencji po operacji. Następnie przeniósł się do kosmetologii. Iniekcja składa się z oczyszczonego osocza pacjenta;
 • Swiss (PRP - terapia plazmowa) - ulepszona metoda wykorzystująca probówki membranowe i wirówkę o specjalnej częstotliwości. W Rosji szwajcarska terapia plazmowa pojawiła się dopiero w ostatnich latach, ale dała się poznać jako skuteczna metoda radzenia sobie z problemami skóry głowy. Płytki krwi są dodawane do gotowego wstrzyknięcia, aby uzyskać głębszy wpływ na problematyczny obszar skóry;Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania
 • Hiszpański (Endoret) - nowoczesna metoda aktywacji płytek krwi pacjenta do odmładzania i naprawy tkanek. Lek jest aktywowany tylko w skórze pacjenta po dodaniu specjalnego roztworu.

Potrzebujesz przygotowania?

Terapia plazmowa włosów nie jest skomplikowaną operacją, ale przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z kosmetyczką i przeprowadzić wszystkie niezbędne badania.

Obejmują one:

 • testy na infekcje wirusowe: marker HIV i zapalenia wątroby;
 • ogólna analiza krwi;Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania
 • chemia krwi.

Jeśli specjalista nie znajdzie przeciwwskazań, następnym etapem będzie terapia plazmowa.Ważne jest, aby przygotować się do tego nie tylko fizycznie, ale także psychicznie: czytaj recenzje poprzednich klientów i szczegółowe informacje o zabiegu.

Aby terapia plazmowa zakończyła się powodzeniem, muszą być spełnione następujące wymagania:

 • przestań pić alkohol w ciągu tygodnia;
 • w ciągu 2 dni zwiększ ilość zużytej wody do 2-3 litrów;
 • zrezygnuj z tłustych i wysokokalorycznych potraw na dzień przed zabiegiem.

Nie tylko przed, ale i po zastrzykach trzeba przestrzegać kilku prostych zasad:

 • zrezygnuj z opalania naturalnego i salonowego na tydzień;
 • nie przebywać na mrozie i wietrze przez 2 dni;
 • ograniczyć spożycie alkoholu przez 2 dni.

Ważny! Powinieneś powstrzymać się od przeprowadzania sesji terapii plazmowej w domu. To zagraża życiu i może mieć poważne konsekwencje.

Jak przebiega procedura

Lepiej jest zapisać się na poranną sesję, aby łatwiej było znieść przedłużający się post i przyjść do mistrza na pusty żołądek. Przed zabiegiem można pić tylko niewielkie ilości czystej wody.

Pobieranie krwi

Pacjent pobiera od 20 do 100 ml krwi. Probówkę umieszcza się w wirówce do obróbki na 15 minut. W tym czasie płytki krwi są oddzielane od krwinek. Po zakończeniu zabiegu pobiera się je strzykawką.Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania

Na tym etapie istnieją 2 możliwości zastosowania zastrzyku:

 • wprowadzenie czystej plazmy;
 • dodanie kompleksów witaminowych do leku w celu poprawy działania leku.

Niezależnie od wyboru klienta preparat pozytywnie wpłynie na problematyczne obszary skóry głowy. Dlatego nie powinieneś bać się podjęcia złej decyzji.

Oczyszczanie skóry głowy

Podczas gdy krew się rozszczepia, lekarz oczyszcza skórę pacjenta, usuwając zrogowaciałe obszary. Jest to dodatkowa usługa, która nie jest konieczna, więc klient może odmówić wykonania tej procedury bez utraty efektu wstrzyknięcia.

Podawanie leków

Gdy skóra głowy zostanie całkowicie wyleczona środkiem dezynfekującym, lekarz zaczyna wstrzykiwać lek. Z reguły są to liczne małe wstrzyknięcia na głębokość nie większą niż 3 milimetry. Zabieg trwa od 20 do 60 minut. w zależności od obszaru przetwarzania. Po tym pacjent może natychmiast opuścić klinikę.Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania

Zabieg może być bolesny, dlatego zwykle na skórę nakłada się krem ​​znieczulający (Sustaine, Emla, Aneston).

Rada! Aby osiągnąć najlepszy efekt, konieczne jest powtarzanie zabiegów lub prowadzenie terapii wspomagającej.

Poprawa

Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza oraz zasad pielęgnacji skóry głowy. Konieczne jest stosowanie kremów gojące i nawilżających (Panthenol, Bepanten) trzy dni po podaniu osocza. Aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu należy unikać stresu w trakcie całego kursu, zrezygnować z alkoholu i papierosów.Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania

Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Modna fryzura bob bob na krótkie włosy. Zdjęcie, widok z przodu iz tyłu.

Ile sesji jest potrzebnych

Terapię plazmową włosów można przeprowadzić zarówno na kursach, jak i jednorazowo. Ale często jeden zabieg plazmowy nie wystarcza, aby rozwiązać cały kompleks problemów ze skórą głowy. Następnie lekarz może przepisać sesję utrwalającą lub przebieg zastrzyków. Zwykle taki kurs składa się z 4 zabiegów, jednak liczba powtórzeń zależy bezpośrednio od grupy wiekowej pacjenta i nasilenia problemu.

Dla skóry młodej liczbę wizyt można ograniczyć do 1-2, a dla osób w wieku dojrzałym do 3-5 sesji.

Przerwy między zabiegami muszą wynosić co najmniej tydzień, dać skórze czas na regenerację i wyeliminowanie negatywnych konsekwencji dla organizmu. Jeśli terapia plazmowa jest wykonywana po raz pierwszy, lepiej jest zwiększyć odstęp między zabiegami do dwóch tygodni.

Wskazane jest wykonywanie powtarzanych cykli wstrzyknięć 1,5-2 lata po ostatniej terapii plazmowej. Wcześniejsze zabiegi dają bardzo niskie wyniki w porównaniu z poprzednim kursem.

Pielęgnacja włosów po terapii plazmowej

Bezpośrednio po sesji konieczne jest ograniczenie wpływu temperatury na włosy: nie wychodź na otwarte światło słoneczne ani w zimnych porach roku. Lepiej jest zaplanować zabieg z wyprzedzeniem, aby nie wychodzić z domu przez pierwsze dwa dni.

Podobnie na 3 dni warto zrezygnować z mycia włosów i nawilżania włosów... Aby zapobiec podrażnieniom i obrzękom skóry, należy stosować krem ​​leczniczy.

Jakie rezultaty należy wcisnąć po zabiegu

Bez względu na powód wizyty u specjalisty nie powinieneś spodziewać się widocznych rezultatów następnego dnia. Pierwsze pozytywne efekty po terapii plazmowej można zauważyć już 2-3 tygodnie po pierwszej sesji. Pierwsze pozytywne oznaki zabiegu to poprawa wyglądu skóry i normalizacja wydzielania sebum.Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania

Po pierwszej sesji mieszki włosowe zostają wzmocnione, a ich zanik ustaje. Po 2-3 sesjach skuteczność w wypadaniu włosów sięga siedemdziesięciu procent. Mieszki włosowe są aktywowane i zaczynają rosnąć nowe włosy. Ale nowy „puch” można zauważyć już po miesiącu od pierwszego zabiegu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Terapia plazmowa włosów wpływa nie tylko na nowe cebulki, ale także poprawia wygląd loków na całej długości. Zwiększa się gęstość i elastyczność włosów, przywraca naturalny połysk i jedwabistość. Zmniejsza się liczba rozdwojonych końcówek.

Co jest lepsze: lifting plazmowy czy terapia plazmowa?

Plazmolifting to wprowadzenie w obszar problemowy autoplazmy nasyconej płytkami krwi i witaminami. Wstrzyknięcie poprawia odżywienie tkanek i zwiększa zdolności regeneracyjne organizmu. Terapia plazmowa to wstrzyknięcie izolowane z własnej krwi pacjenta, które wstrzykuje się na cały obszar problemowy.

Plazmolifting wykonuje się przy użyciu standardowego sprzętu: wirówki i probówek z krwią. Dzięki tej metodzie komórki krwi są niszczone i mieszane, co negatywnie wpływa na efekt zabiegu. Nie można dokładnie przewidzieć wyników po sesji.Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania

Podczas terapii plazmowej gotowy produkt jest sztucznie wzbogacany w płytki krwi, dzięki czemu ich liczba jest zawsze wystarczająca do uzyskania pozytywnego wyniku. Specjalne urządzenie do wirowania zapewnia wymaganą prędkość obrotową, aby nie uszkodzić gotowego produktu.

Z licznych badań eksperymentalnych można to wywnioskować efekt plazmy jest lepszy od liftingu plazmowego, poprawiając wygląd skóry głowy i skutecznie walczy z niedoskonałościami.

Cena terapii plazmowej w Moskwie, Sankt Petersburgu, regionach

Zwykle pełny koszt usług terapii plazmowej obejmuje wstępną konsultację z lekarzem, pobranie krwi z żyły oraz wstrzyknięcie. Dodatkowe usługi obejmują czyszczenie skóry głowy oraz dodanie kompleksu witaminowego do gotowego produktu.

Średnia cena za jedną sesję plazmoterapii skóry głowy (jedna tuba) różni się w zależności od regionu.

Moskwa2500-9500 rubli.
region Moskwy1700-8000 rubli.
Petersburg2500-7000 rub.
Niżny Nowogród4000-6500 rubli.
Jekaterynburg1800-5000 rub.
Kazań1800-4500 rubli.
Nowosybirsk3500-5000 rub.
Woroneż3000-6000 rubli.
Krasnojarsk2500 - 6000 RUB
Rostów nad Donem3600-7000 rubli.
permski4000-7000 rubli.

Recenzje lekarzy i pacjentów

Według pacjentów wszystko odbywa się szybko: 20 minut. do pobierania krwi i 30 min. na samej procedurze. Efekt jest odczuwalny w ciągu tygodnia: włosy stają się mocniejsze, a włosy obszerne. Nie jest wymagana nawet druga procedura.Terapia plazmowa włosów i skóry głowy: co to jest, wyniki, wskazania i przeciwwskazania

Plazmolifting to uniwersalny sposób na rozwiązanie złożonych problemów z włosami. Już po pierwszej sesji wypadanie włosów ustaje, a łupież znika.

Najważniejsze jest to, że terapia plazmowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i nie ma skutków ubocznych. Nie zawiera żadnych chemikaliów, więc nie musisz obawiać się negatywnych konsekwencji.

Terapia plazmowa to szybki i skuteczny sposób walki z problemami skóry głowy. Pacjenci wolą ten zabieg od innych kosmetycznych terapii włosów ze względu na zwiększoną skuteczność i szybkie efekty.

Autor: Valeria Otava

Projekt artykułu: Oksana Grivina

Film o terapii plazmowej włosów

Dla kogo wskazany jest zabieg i jego skuteczność:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Irene

  Nigdy wcześniej nie słyszałem o takiej metodzie na włosy. Ale sądząc po zdjęciach, jest dość skuteczny.

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy