Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Korekcja powiek (blefaroplastyka) to operacja chirurgicznapozwala zlikwidować różne wady i niedoskonałości skóry wokół oczu.

Co to jest operacja powiek?

Zabieg nazywany jest blefaroplastyką i służy do niwelowania różnych niedoskonałości w okolicy oczu - wiotkości skóry, zasinień, opadania kącików oczu. Operację można wykonać zarówno przy użyciu narzędzi chirurgicznych, jak i naświetlania laserem.

Wskazania do operacji

Befaroplastyka ma pewne zalecenia dotyczące wykonania. W większości przypadków zabieg wykonywany jest w celu skorygowania drobnych defektów kosmetycznych. Jednak w niektórych sytuacjach operacja jest zalecana przez specjalistów w celu wyeliminowania wrodzonych problemów lub nieprawidłowości, które powodują nie tylko dyskomfort, ale są również potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia.

Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje
Wskazania do operacji plastycznej powiek

Wskazania:

 • niebieskie kręgi pod oczami;
 • opadanie powieki - opadanie powieki;
 • worki pod oczami;
 • exophthalmos, znophthalmos;
 • ślamazarność;
 • zmiany związane z wiekiem - zmarszczki, przebarwienia, fałdy, starzenie się skóry;
 • obecność przepuklin;
 • urazy powiek, które upośledzają funkcję wzroku;
 • opadanie powiek;
 • wszelkie wady wrodzone mają nieregularny kształt lub rozmiar.

Operację przeprowadza się zgodnie z zaleceniami specjalisty (chirurga) po wstępnej konsultacji.

Przeciwwskazania

Procedura ma pewne ograniczenia, które mogą pogorszyć operację lub spowodować dodatkowe komplikacje. Dlatego przed wykonaniem należy najpierw upewnić się, że ich nie ma.

Przeciwwskazania:

 • choroby zakaźne, zaostrzenie chorób przewlekłych;
 • jaskra;
 • dysfunkcja i krzepnięcie krwi;
 • choroby wewnętrzne w fazie dekompensacji;
 • obecność różnych wypełniaczy lub implantów w okolicy powieki;
 • patologia tarczycy;
 • zaburzenia ciśnienia krwi;
 • choroby zapalne w okolicy oczu;
 • powstawanie ropni formacji w regionie stulecia;
 • cukrzyca (ciężka postać);
 • obecność złośliwych nowotworów;
 • ciąża, niezależnie od terminu.

Operacja nie jest również wykonywana w przypadku nietolerancji samego zabiegu lub środków znieczulających. Należy to dodatkowo skonsultować z anestezjologiem.

Funkcje i rodzaje operacji

Plastyka powiek ma swoją własną charakterystykę i technikę., które zależą od jego typu. Używany jest jeden lub inny rodzaj, w zależności od efektu, który należy osiągnąć.

Plastyka chirurgiczna powiek górnych

Ta procedura jest najbardziej popularna i pożądana. Istotą operacji jest wycięcie nadmiaru tkanki w okolicy powieki górnej.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

W takim przypadku przepukliny tłuszczowe są usuwane, jeśli to konieczne. Plastik powoduje, że powieka staje się cięższa i lekko opada.

Plastyka chirurgiczna powiek dolnych

Ten rodzaj tworzywa pozwala na usunięcie defektów takich jak ugięcia, worki, wiotkość.Technika pozwala na wyeliminowanie zbędnych rowków łzowych i nadanie powiece estetycznego kształtu.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Operacja jest przepisywana osobom z przewlekłym obrzękiem (szczególnie rano), a także pacjentom z zauważalnymi przejściami między policzkiem a powieką.

Blepharoplastyka okrężna

Interwencja chirurgiczna obejmuje operacje plastyczne powiek dolnych i górnych. W większości przypadków zabieg wykonywany jest w celu poprawy ogólnej estetyki oka lub przy obecności wad zarówno w górnej, jak i dolnej części powieki.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Zaletą operacji powiek okrężnych jest wyraźniejszy efekt przeciwstarzeniowy i trwały efekt, który uzyskuje się podczas jednej wizyty u specjalisty.

Kantoplastyka

Ten rodzaj plastiku służy do poprawy kształtu oczu. Procedura pomaga nadać europejski lub odwrotnie azjatycki kształt oka. W takim przypadku uzyskuje się ogólne odmłodzenie spojrzenia.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Operacja polega na usunięciu lub zmianie więzadła. Jest to konieczne, aby zamocować to więzadło w żądanej pozycji.

Kantopeksja

Ten rodzaj zabiegu jest wykonywany w celu ustalenia pożądanego położenia zewnętrznych kącików oczu. Ten plastik służy do niwelowania efektu opadających powiek, przy nadmiernym obrzęku lub wiotkości.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Opadające zewnętrzne kąciki oczu nadają wyrazowi smutny wyraz. Problem jest eliminowany dzięki kantopeksji i może być wykonywany w połączeniu z kantoplastyką.

Metody obsługi:

 • Zewnętrzny. Ta metoda jest zalecana pacjentom z obniżonym napięciem tkanek i brakiem odpowiedniego podparcia powiek. Zabieg pozwala na uzyskanie kształtu oczu w kształcie migdałów.
 • Środkowy. Operacja pozwala skorygować kształt wewnętrznych kącików oczu.

W większości przypadków kantopeksja wykonywana jest na pacjentach w celach kosmetycznych i estetycznych i nie rozwiązuje poważnych problemów i usterek.

Plastyka chirurgiczna oszczędzająca tłuszcz

Istotą tego zabiegu jest równomierne rozprowadzenie płatków tłuszczowych wzdłuż całego konturu gałki ocznej.

Podczas zabiegu złogi tłuszczowe nie są usuwane, lecz są równomiernie rozprowadzane pod górną powieką, co pozwala uniknąć niepotrzebnego szkieletowania - bardzo ciasnego przylegania skóry do gałki ocznej.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Plastyka powiek oszczędzająca tkankę tłuszczową zapobiega opadaniu gałki ocznej, wyrównuje bruzdę nosowo-łzową, co prowadzi do poprawy estetyki i odmłodzenia twarzy. Po redystrybucji złogów tłuszczowych usuwa się nadmiar elementów nabłonkowych powstałych podczas zabiegu.

Kontur plastikowy

Korekta konturu pozwala szybko i skutecznie usunąć tkankę tłuszczową powstałą w okolicy dolnej powieki. Istotną różnicą między tą procedurą jest brak urazu, ponieważ wszystkie czynności wykonywane są przez spojówkę.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Podczas zabiegu można dodatkowo zmienić i poprawić kształt powiek, a także skorygować ułożenie worków tłuszczowych.

Co wybrać

Plastyka powiek wykonywana jest z uwzględnieniem istniejących wad. Wybór konkretnej metody naświetlania (operacja lub wycięcie laserem) uzależniony jest od nasilenia problemu oraz wieku pacjenta. Im wyższy wiek, tym bardziej dramatyczne zmiany, dlatego wymagane są operacje chirurgiczne.

Wybór metody leczenia zależy również od obecności przeciwwskazań. Zaleca się rozwiązanie tego problemu wspólnie ze specjalistą.

Przygotowanie do operacji

Przed wykonaniem jakiejkolwiek interwencji na powiekach zaleca się wcześniejsze przygotowanie. Zmniejszy to lub wyeliminuje ryzyko powikłań podczas zabiegu.

Gromadzenie danych:

 • Konsultacja u specjalisty - ocena stanu skóry pacjenta, złożoność problemu i wybór metody ekspozycji.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje
 • Analizy - ogólne badania krwi i moczu, biochemiczne badania krwi, poziom cukru we krwi, badania krzepnięcia krwi, testy na infekcje (HIV, kiła, zapalenie wątroby), oznaczanie grupy krwi.
 • Diagnostyka instrumentalna - fluorografia, elektrokardiogram.
 • Badanie przez ginekologa (badanie cytologiczne) - dla kobiet.

W razie potrzeby lekarz może wysłać dodatkowe badania do wąsko wyspecjalizowanych specjalistów.

Trening:

 • Odmowa stosowania leków (2 tygodnie przed operacją) - leki promujące rozrzedzenie krwi, NLPZ, tokoferol.
 • Odmowa jedzenia i wody wieczorem przed operacją.
 • Dozwolone są łagodne środki uspokajające.

W przypadku kobiet zabieg przeprowadza się tylko w okresach, w których nie ma cyklu miesiączkowego.

Znieczulenie

Plastyka powiek może zająć od 30 minut. do kilku godzin w zależności od złożoności i ilości pracy. W przypadku interwencji długoterminowych i traumatycznych stosuje się znieczulenie ogólne. W przypadku szybkich i mniej traumatycznych operacji stosuje się znieczulenie miejscowe.

Opis:

 • Generał. Pozwala na znieczulenie miejscowych obszarów, tylko tych, które będą poddawane zabiegowi chirurgicznemu. Leki działają znieczulająco na skórę i tkankę tłuszczową podskórną.
 • Znieczulenie miejscowe. Środek znieczulający podaje się przez wstrzyknięcie lub inhalację przez maskę tlenową (inhalacja).

Można również zastosować sedację częściową w celu znieczulenia całego ciała, ale pozostawia pacjenta przytomnego. Jeden lub drugi typ dobiera się biorąc pod uwagę wiek pacjenta, obecność przeciwwskazań (choroby narządów wewnętrznych), a także na podstawie tolerancji składników leków znieczulających.

Postęp operacji

Chirurgia plastyczna wykonywana jest etapami. Przede wszystkim zaznacza się okolicę powiek, wyznaczając obszar pracy. Warunkiem koniecznym do znakowania jest pozycja siedząca pacjenta, ponieważ grawitacja może wpłynąć na ostateczny wynik. W przypadku bezszwowej operacji przezspojówkowej nie stosuje się żadnego oznaczenia.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Postęp operacji:

 1. Instalacja zakraplacza za pomocą leków przeciwbakteryjnych.
 2. Montaż soczewek ochronnych.
 3. Zabieg na twarz środkami antyseptycznymi i dezynfekującymi. W większości przypadków stosuje się roztwór jodu.
 4. Znieczulenie (miejscowe lub ogólne), w zależności od metody ekspozycji.
 5. Zabezpieczenie powiek specjalnymi klamrami chirurgicznymi.
 6. Wykonywanie nacięć (na zewnątrz i wewnątrz). Można stosować zarówno metody laserowe, jak i konserwatywne.
 7. W przypadku usunięcia worka specjalista wyłapuje grudki tłuszczowe pęsetą. Na podstawie wskazań złogi tłuszczowe są usuwane w całości lub częściowo, równomiernie rozprowadzając je na całym konturze powieki. Podniesieniem powieki usuwa się nadmiar nabłonka.
 8. Pod koniec zabiegu powierzchnie rany traktuje się środkiem antyseptycznym i zszywa (w razie potrzeby wykonuje się szew śródskórny). W tym przypadku stosuje się nici samowchłanialne.
 9. Po operacji wykonywany jest ostatni etap, który obejmuje różne metody - nałożenie lodu na operowany obszar, obróbka laserem erbowym, nałożenie bandaża.

Przez kilka następnych godzin pacjent musi przebywać w szpitalu pod opieką specjalistów w celu monitorowania stanu.

Rehabilitacja po operacji

Plastyka powiek wymaga nie tylko starannego przygotowania, ale także przestrzegania pewnych zasad po jej zakończeniu. Aby szybko wyleczyć się przez pierwsze 7 dni, musisz przestrzegać kilku zasad.

Rehabilitacja:

 • Unikaj dotykania obsługiwanego obszaru.
 • Aby zmniejszyć obrzęk, zaleca się stosowanie zimnych okładów.
 • Do oczyszczania skóry należy używać wyłącznie delikatnych kosmetyków.
 • Nie używaj makijażu ani innych produktów kosmetycznych.
 • Porzuć złe nawyki - palenie, napoje alkoholowe.
 • Pokazano noszenie okularów przeciwsłonecznych.

Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzjePrzez 1-2 miesiące zabronione jest również odwiedzanie łaźni i saun oraz nadmierny wysiłek fizyczny.Jako uzupełnienie i szybkie gojenie się uszkodzonych tkanek można przepisać magnetoterapię lub laserową resurfację.

Pielęgnacja powiek po blefaroplastyce

W pierwszych dniach po zabiegu należy nosić opatrunek dezynfekujący. Leczenie szwów odbywa się tylko za pomocą kremów i maści przepisanych przez specjalistę. Można zastosować środki takie jak Levomekol i Lyoton. Aby zlikwidować ślady szwów po zdjęciu opatrunku, zaleca się zastosowanie specjalnego chłonnego żelu.

W okresie rehabilitacji należy również odmówić noszenia soczewek kontaktowych, w przeciwnym razie możliwe jest powstanie obrzęku, zaczerwienienia, stanu zapalnego.

W ciągu pierwszych 3 dni pokazano również noszenie specjalnej łatki. Jako uzupełnienie można przepisać kompleksy ćwiczeń (na przykład akupresurę), które pomagają szybko zaciskać rany i eliminować obrzęki i obrzęki.

Możliwe powikłania po blefaroplastyce

Po operacji plastycznej powiek mogą wystąpić pewne komplikacje. Ich rozwój zależy od prawidłowego działania lub indywidualnych cech organizmu pacjenta.

Bolesne odczucia

Bolesność może pojawić się podczas ściskania szwów. W ramach terapii przepisywane są leki przeciwbólowe, a ściskanie szwów jest osłabione. Mogą również wystąpić bóle głowy, które są wynikiem ucisku na gałkę oczną. Wraz z rozwojem takich objawów wymagana jest obowiązkowa konsultacja z neurologiem i okulistą.

Krwiaki i obrzęki

Operacja powiek może prowadzić do wewnętrznych siniaków lub obrzęków w tkankach miękkich. Krwiaki i obrzęki są uważane za poważne powikłania po operacji. W tym przypadku patologii towarzyszą bolesne odczucia, wysunięcie gałki ocznej do przodu, a także upośledzona ruchliwość oczu.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

W przypadku pojawienia się krwiaka zaleca się dodatkowo skonsultować się z okulistą w celu zbadania gałki ocznej i jej dna oraz zmierzenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Przed leczeniem krwiaków specjalista bada powierzchnię rany, bada szwy.

Aby wyeliminować obrzęki, stosuje się leki pomagające wyeliminować obrzęk tkanek miękkich w okolicy powiek. W łagodnych przypadkach siniaki można naprawić samodzielnie lub za pomocą małych nakłuć.

Kiedy mogę nosić makijaż?

Dopuszcza się stosowanie kosmetyków i makijażu nie wcześniej niż 2 tygodnie po zabiegu. Jest to konieczne do całkowitego wyleczenia uszkodzonych tkanek. W przeciwnym razie mogą pojawić się komplikacje, które pogorszą sytuację i spowodują nieprzyjemne objawy.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt blefaroplastyki zależy od odcienia skóry i konkretnego rodzaju zabiegu.Plastyka powiek. Zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Rodzaj operacjiCzas trwania efektu
Klasyczna metoda konserwatywna10 do 15 lat
Przezspojówkowe7-10 lat
Korekta konturu za pomocą wypełniaczyOd 1 do 1,5 roku
Uniesienie powieki filamentem2 do 10 lat
Plastyka chirurgiczna powiek górnych5 do 10 lat
Plastyka chirurgiczna powiek dolnych7 do 15 lat

Czas trwania efektu jest czysto indywidualny, dlatego może się różnić. Jednak stabilny wynik u pacjentów w różnych kategoriach wiekowych utrzymuje się przez 5 lat.

Co wpływa na koszt blefaroplastyki, koszt operacji

Koszt operacji zależy od złożoności i ilości pracy... Na ostateczną cenę ma również wpływ specyfika sposobu naświetlania, konieczność stosowania środków znieczulających, specjalistyczne porady i badania. Każda klinika ma własny cennik usług.

Ceny operacji:

 • Klasyczna chirurgiczna chirurgia plastyczna powiek - od 40 do 160 tysięcy rubli.
 • Bloepharolastic dolnej powieki - 80-300 tysięcy rubli.
 • Blepharoplastyka powiek górnych - od 30 do 55 tysięcy rubli.
 • Przezspojówkowe - od 50 do 180 tysięcy rubli.
 • Podnoszenie nici - 10-30 tysięcy rubli.
 • Kantopeksja - od 16 do 30 tysięcy rubli.
 • Plastik zachowujący tłuszcz - od 40 do 80 tysięcy rubli.
 • Korekta konturu za pomocą wypełniaczy - 6-50 tysięcy rubli.

Plastyka powiek dolnych jest najdroższa, ponieważ wymaga więcej czasu i dużego doświadczenia chirurga.

Film o blefaroplastyce

Wskazania i przeciwwskazania do blefaroplastyki:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy