Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu

Rozjaśnianie włosów może przekształcić, upiększyć, zmienić wizerunek kobiety, pomóc jej ukryć siwe włosy lub ukryć czarne włosy na ramionach. Doskonały wynik można osiągnąć w domu za pomocą środków ludowej. Jak prawidłowo rozjaśnić włosy farbowane i naturalne w domu - rozważymy dalej.

Rozjaśnianie i rozjaśnianie włosów

Sposobów na rozjaśnienie włosów jest wiele. Jeszcze przed pojawieniem się profesjonalnych rzemieślników dziewczyny mogły uzyskać pożądane blond loki. Jednak cechą metod ludowych i ich główną różnicą w stosunku do kolorystyki salonu będzie to, że wyjaśnienie nie następuje natychmiast, ale etapami.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuCzasami proces trwa tydzień lub dłużej.

Łatwiej jest rozjaśnić naturalne włosy w domu za pomocą środków ludowych niż loki farbowane na ciemny kolor. Po reakcji niektóre naturalne rozjaśniacze mogą nadać niepożądany czerwonawy odcień. Naturalne środki, które są odpowiednie dla włosów wcześniej farbowanych, to kefir i ocet.

Zarost na twarzy powyżej górnej wargi

Eksperci nie zalecają usuwania włosów powyżej górnej wargi za pomocą pincety ani innych metod mechanicznych. Dzięki temu mogą zacząć rosnąć jeszcze intensywniej.

Dlatego możesz spróbować odbarwić je za pomocą najpopularniejszego nadtlenku wodoru. Jest sprzedawany we wszystkich aptekach i kosztuje ani grosza.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuInstrukcje:

 1. Roztwór należy nakładać za pomocą krążka na porost włosów;
 2. Powtarzaj procedurę przez kilka dni z rzędu;
 3. Zrób sobie przerwę, po chwili efekt minie i będziesz musiał powtórzyć manipulacje.

Włosy na ciele, ręce, nogi

Obecność ciemnych włosów na ciele kobiety może wskazywać na zmiany hormonalne w organizmie. Przede wszystkim powinna udać się do lekarza. Ale wiele osób płci pięknej ma od urodzenia ciemne włosy na rękach i nogach.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuW tym przypadku pomoże sprawdzony nadtlenek wodoru, który rozjaśni je w taki sam sposób, jak włosy nad górną wargą. Rumianek to doskonały wybielacz, który jest odpowiedni dla dziewcząt o wrażliwej skórze.

Włosy na głowie - końcówki, korzenie. Włosy ciemne, czarne, rude, jasnobrązowe, siwe

Możliwe jest również rozjaśnienie włosów na głowie za pomocą środków ludowej w domu.W tym celu ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, w jakim stanie są loki i jaki wynik należy osiągnąć.

Właściciele ciemnych i czarnych włosów będą musieli rozjaśniać w kilku etapach, będą musieli pozbyć się żółtego odcienia. Najczęściej dziewczęta stosują nadtlenek wodoru jako najprostszą i najbardziej niezawodną metodę. Alternatywnie możesz użyć suszonego rumianku lub cynamonu. Te produkty pomogą Ci osiągnąć pożądany efekt po kilku użyciach.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuTe same metody mogą stosować dziewczyny o jasnobrązowych włosach. Różnica będzie polegać na tym, że szybciej osiągną efekt.

Rude włosy są trudne do rozjaśnienia loków. Możesz zrobić w domu farbę na bazie rabarbaru lub użyć bezpiecznego rumianku. W każdym razie ważne jest, aby przestrzegać środków ostrożności i nie oczekiwać, że włosy zmienią się natychmiast i dramatycznie.

Jeśli chodzi o szare loki, zmiana ich koloru jest również bardzo trudna. Nadtlenek wodoru nie ma zastosowania do siwych włosów. Doskonałym substytutem byłby miód lub domowe nalewki na bazie rumianku lub rabarbaru.

Jak samodzielnie rozjaśnić włosy - profesjonalne produkty do rozjaśniania włosów. Cena £

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi nie zawsze może być jedynym sposobem na uzyskanie pożądanego blond odcienia. Wiele profesjonalnych środków pomaga osiągnąć rezultaty znacznie szybciej niż domowe.

Rozjaśniający kolor włosów bez zażółcenia - „Loreal: Colorista”, „Estelle”, „Garnier”

Farby do włosów dają doskonałe rezultaty szybko i bez większych trudności. Liderami w branży są Loreal: Colorista, Estelle, Garnier.

Loreal: Colorista ma dobry kremowy kolor. Nie zawiera amoniaku, co oznacza, że ​​nie psuje włosów. W zestawie znajduje się balsam antyżółty, dzięki któremu loki nie nabiorą brzydkiego żółtego odcienia. Koszt to około 450 rubli.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuStosowanie balsamu jest proste:

 1. Najpierw musisz nałożyć odstraszacz i stać na 35 minut;
 2. Zmyć do czystej wody;
 3. Zastosuj balsam przeciw żółciowi przez dwadzieścia minut;
 4. Zmyć.

Estelle jest krajowym producentem produktów do włosów. Dostarcza szeroką gamę różnorodnych produktów kosmetycznych. Na przykład „SOS”, co oznacza specjalną serię rozjaśniającą. Żądany odcień należy nałożyć na włosy i odczekać pół godziny. Koszt farby jest niski, około 150-200 rubli.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu„Garnier” oferuje niedrogie środki do rozjaśniania włosów. Proces nie różni się od stosowania farb Estelle. Wynik jest podobny. Jednak gorzej radzi sobie z zażółceniem niż inne farby.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuKoszt to 150-200 rubli.

Szampon rozjaśniający

Szampon zawiera składniki, które wypłukują naturalny pigment z włosów. To delikatny, ale skuteczny środek, który można łatwo zastosować w domu.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuWystarczy dwukrotnie umyć włosy, jak zwykły szampon oczyszczający. Istotną wadą produktu będzie to, że nie jest w stanie rozjaśnić włosów o więcej niż 1,5-2 tony. Ceny zależą od producenta i wahają się od 200 do 800 rubli.

Żel rozjaśniający

Ten produkt jest popularną nowością i stosunkowo niedawno pojawił się na rynku rosyjskim. Jego cechy są takie, że żel można nakładać bez rękawiczek i nie zmywać. Cel zostanie osiągnięty po trzeciej aplikacji. Po piątym użyciu kolor włosów zmieni się o 3-4 tony.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuGłówną wadą żelu jest to nie radzi sobie z ciemnymi włosami... Jest odpowiedni dla właścicieli jasnych blond włosów, którzy chcą mieć nieco bardziej blond odcień. Jego koszt to 500-900 rubli.

Krem rozjaśniający

Krem to delikatny ludowy środek na rozjaśnianie włosów w domu,ponieważ zawartość amoniaku w nim jest minimalna, a wynik można osiągnąć głównie dzięki naturalnym składnikom kompozycji.

Jednak krem ​​nie jest silnym rozjaśniaczem, włosy zmienią się o 2 tony, nie więcej. To narzędzie jest odpowiednie dla tych, którzy chcą tylko odświeżyć włosy.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
Rozjaśniający krem ​​do włosów Kapous

Poważniejszy wynik można osiągnąć tylko dzięki utleniaczowi. Ale w tym przypadku lekarstwo nie będzie już delikatne. Koszt waha się od 300 do 1500 rubli i zależy od marki.

Spray rozjaśniający

To narzędzie jest naturalnie odpowiednie dla blond piękności lub tych dziewcząt, które wcześniej farbowały włosy. Spray nie rozjaśni loków o więcej niż 2 tony, ale doda im blasku i blasku.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
Rozjaśniający spray do włosów Schwarzkopf i John Frieda

Ponadto produkt jest bezpieczny dla włosów i nie zaszkodzi im. Koszt wyniesie 350-800 rubli.

Puder rozjaśniający

Taki produkt stał się bardzo popularny wśród dziewcząt. Puder jest bezpieczny i wysoce skuteczny. Zwykle miesza się go ze środkiem utleniającym w proporcjach 1: 2, co pozwala na farbowanie włosów w 4 lub 5 tonach. Po zastosowaniu produktu włosy stają się bardziej żywe i promienne.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
Puder rozjaśniający „Absolute”

ale niektóre rodzaje proszku nie reagują dobrze na farbę... Dlatego jeśli loki zostały niedawno farbowane, lepiej powstrzymać się od ich używania. Ceny proszku są bardzo różne i wahają się od 300 do 3000 rubli.

Olejek rozjaśniający

Fryzjerzy polecają olejek jako jeden z najdelikatniejszych ludowych środków na rozjaśnianie włosów w domu.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
Blond olejek klarujący do 4 tonów Linfa Schiarente

Delikatnie rozjaśnia włosy, a w połączeniu ze środkiem utleniającym można osiągnąć doskonałe rezultaty. Loki staną się jaśniejsze o 4-6 ton. Jednak olejek nie poradzi sobie z siwizną, co jest sporym minusem. Producenci umieszczają różne metki cenowe na swoich produktach, więc koszt może wynosić 200 rubli lub 1000.

Tonik rozjaśniający

Tonik to doskonała i prawie nieszkodliwa alternatywa dla farby. Potrafi rozjaśnić włosy o 5-6 tonów i nadaje się nawet dla ciemnowłosych dziewcząt. Ale efekt nie potrwa długo. Po kilku tygodniach produkt zostanie zmyty z włosów.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
Rozjaśnianie włosów w domu za pomocą popularnego środka - balsamu tonizującego, który od dawna stał się popularny

Zaletą jest to, że tonik można stosować często i bez szkody dla włosów. Jego koszt wyniesie tylko 150-300 rubli.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu - jak rozjaśnić włosy bez szkody. Zdjęcia przed i po

Zabieg farbowania niesie ze sobą ryzyko, więc nawet jeśli dziewczyna używa naturalnych środków, zdecydowanie musi zaopatrzyć się w rękawiczki, spinki do włosów, szampon i maskę, która zmiękczy jej włosy po zabiegu.

Oczyszczanie nadtlenkiem wodoru

Nadtlenek wodoru to środek ludowy, który może doskonale rozjaśnić włosy w domu.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuAby osiągnąć jak najlepszy efekt, należy postępować zgodnie z instrukcjami:

 1. 3% roztwór nadtlenku należy wymieszać z ciepłą wodą w równych proporcjach;
 2. przypnij loki z tyłu głowy, poruszaj się od dołu do góry, próbując przetworzyć wszystkie włosy;
 3. aby uzyskać całkowite przebarwienie, możesz użyć butelki z rozpylaczem, a jeśli chcesz rozjaśnić tylko kilka pasm, lepiej użyć wacika;Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
 4. średni czas trwania rozjaśniania wynosi od 40 minut do 1 godziny i zależy od własnego odcienia włosów;
 5. na koniec zabiegu należy dobrze umyć włosy dowolnym szamponem i nałożyć balsam lub maskę, którą należy trzymać na włosach przez około 15 minut.

Wyjaśnienie cytryną

Sok z cytryny wysusza loki, dlatego zaleca się stosowanie go w duecie z odżywką. Możesz go rozcieńczyć wodą, ale ta metoda nie zadziała dla właścicieli suchych włosów.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuEtapy rozjaśniania:

 1. Wyciśnij sok z cytryny (4 cytryny na włosy średniej długości) i wymieszaj z ¼ szklanki odżywki lub wody;
 2. Podziel na dwie części;
 3. Aby nanieść kompozycję wodą, możesz użyć butelki z rozpylaczem, drugą opcję lepiej nakładać specjalnym pędzlem;
 4. Następnie należy wyjść na zewnątrz i pozostać na słońcu przez co najmniej półtorej godziny;Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
 5. Powinieneś wrócić do domu i nałożyć drugą połowę produktu;
 6. Wyjdź na zewnątrz i zostań tam przez pół godziny;
 7. Umyj włosy jak zwykle, użyj maski do włosów.

Rozjaśniacz rumiankiem

Metoda jest odpowiednia dla właścicieli cienkich loków i wrażliwej skóry.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuProcedura obejmuje następujące kroki:

 1. Suchy rumianek należy zalać szklanką przegotowanej wody;Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
 2. Mieszaninę należy umieścić w łaźni wodnej i odczekać kilka minut;
 3. Następnie parzyć przez pół godziny, aż utworzy się kleik;
 4. Powstały produkt należy nałożyć na obszary ciała, które należy rozjaśnić, owinąć folią i przykryć ręcznikiem na wierzchu;
 5. Musisz go trzymać przez około dwie godziny, a następnie spłukać.

Rozjaśniacz cynamonem

Aby zmyć wcześniej kolorowe pasemka, odpowiednia jest maska ​​z cynamonem, cytryną i oliwą z oliwek. Ten prosty przepis pomoże Ci pozbyć się ciemnych włosów. Do maski będziesz potrzebować: 5 g cynamonu, 10 g soku z cytryny, 2 łyżki. łyżki balsamu do włosów i taką samą ilość oliwy z oliwek.Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu

Przepis:

 1. Dokładnie wymieszaj składniki;
 2. Nakładaj na loki i pozostaw na 3 godziny;
 3. Umyj włosy.

Wyjaśnienie kefirem

Kefir doskonale usuwa chemiczny barwnik z włosów. Metoda jest stopniowato znaczy nie daje wyniku natychmiast, dopiero po kilku zastosowaniach.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuInstrukcja użycia:

 1. Najpierw masuj głowę niskotłuszczowym lub niskotłuszczowym kefirem, a następnie nałóż na całe włosy;
 2. Owinąć ręcznikiem i pozostawić na godzinę;
 3. Umyj włosy jak zwykle.

Rozjaśnianie miodem

Metoda lekko rozjaśni włosy, ale doda im blasku i nie zepsuje. Miód rozjaśnia włosy dzięki zawartości naturalnego nadtlenku wodoru.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuWykonaj maskę w ten sposób:

 1. Umyj włosy szamponem;
 2. Rozpuść miód w kąpieli wodnej, możesz dodać trochę płynu do samego produktu;
 3. Nakładaj na całej długości loków, załóż plastikową czapkę na głowę i pozostaw na noc;
 4. Umyj włosy rano.

Klarowanie kwasem cytrynowym

Pomimo swojego składu chemicznego kwas jest praktycznie nieszkodliwy dla włosów... Rozwiązanie od św. łyżki kwasu cytrynowego na 2 łyżki. Nałóż łyżkę wody na włosy i siedź na słońcu przez około 40 minut, a następnie spłucz wodą.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuNiewielki efekt będzie widoczny od razu, ale dla większego efektu trzeba go nakładać kilka razy od razu po oczyszczeniu głowy. Po osiągnięciu pożądanego rezultatu należy natychmiast przerwać stosowanie kwasu cytrynowego. Przy częstym stosowaniu ma tendencję do wysuszania włosów.

Rozjaśnianie henny

Rozjaśnianie włosów w domu za pomocą takiego ludowego środka, jak biała henna, jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów nadania lokom blond odcienia. Jednak nie jest to najbezpieczniejszy sposób na rozjaśnienie włosów i może wywołać reakcję alergiczną. Ale to najtańsze.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuJeśli dziewczyna zdecyduje się na taką metodę barwienia, powinna postępować zgodnie z instrukcjami znajdującymi się w opakowaniu. Po nałożeniu produktu umyj włosy i użyj dobrej odżywczej maski.

Nie zaleca się nakładania henny po zwykłej farbie.

Proszek do pieczenia

Używając sody oczyszczonej solo nie będziesz w stanie rozjaśnić włosów, ale świetnie sprawdza się w połączeniu ze składnikami aktywnymi. Można go mieszać z sokiem z cytryny lub miodem.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuNa przykład, jeśli umyjesz włosy sodą oczyszczoną, a następnie zrobisz miodową maskę, jak opisano powyżej, możesz osiągnąć doskonały wynik.

Wyjaśnienie octem

Ocet to wspaniały środek na wzmocnienie włosów i uczynienie ich zdrowszymi. Ale, podobnie jak woda sodowa, nie może samodzielnie rozjaśnić włosów.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuAle prosty przepis z rumiankiem pozwoli Twoim włosom lśnić i rozjaśnić o 1 ton:

 1. Wlej 1 łyżkę. łyżka rumianku 200 ml wrzącej wody, pozostawić bulion na godzinę;
 2. Dodaj 18 g octu i litr wody;
 3. Spłucz włosy roztworem natychmiast po umyciu szamponem.

Wyjaśnienie majonezem

Aby uzyskać najlepszy efekt, zaleca się stosowanie majonezu domowej roboty, ale wystarczy produkt sklepowy. Nawilża włosy, czyni je mocniejszymi i mocniejszymi, choć nie rozjaśni więcej niż jeden ton.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuJest bardzo prosty w użyciu:

 1. Konieczne jest rozprowadzenie majonezu na całej długości włosów, założenie celofanowej nasadki i przykrywanie ręcznikiem;
 2. Po 3 godzinach zmyć maskę;
 3. Efekt można naprawić, spłukując głowę wodą i octem (1 łyżka stołowa na litr wody).

Wyjaśnienie gliceryną

Gliceryna sama nie rozjaśnia włosów. Co więcej, najlepiej używać go tylko jasnowłosym dziewczynom, aby przyciąć ton i pozbyć się zażółcenia. W przypadku włosów ciemnych lub farbowanych produkt może zachowywać się bardzo nieprzewidywalnie.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuAby rozjaśnić włosy, możesz użyć następującego przepisu:

 1. Musisz ubić 2 żółtka, a następnie dodać 3 krople olejku cytrynowego i wymieszać, włożyć 1 łyżkę. łyżkę gliceryny i ponownie wymieszaj;
 2. Powstały kleik należy nałożyć na włosy i pozostawić na pół godziny;
 3. Zmyć kompozycję bez szamponu.

Wyjaśnienie chlorheksydyną

Chlorheksydyna jest doskonałym środkiem leczniczym.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuNa włosach efekt jego pracy będzie podobny do tego, co robi nadtlenek wodoru. Jednak fryzjerzy nadal zalecają pozostanie przy zwykłej opcji i nie używaniu chlorheksydyny do odbarwiania włosów.

Dbaj o rozjaśnione włosy. Jak często możesz rozjaśnić włosy. Jak przywrócić rozjaśnione włosy

Nie należy nadużywać żadnych, nawet najbardziej naturalnych środków. Jeśli dziewczyna używa środków ludowych, to po kilku cyklach rozjaśniania musi zrobić sobie przerwę na co najmniej 4 tygodnie.

Okres ten powinien również minąć przy stosowaniu profesjonalnych farb, chociaż w takim przypadku lepiej poczekać 6 tygodni, aż włosy w pełni zregenerują się. Ponadto musisz przestrzegać następujących zasad:

 • rozjaśnianie włosów w domu środkami ludowymi nie wysuszy loków, jeśli raz w tygodniu używasz odżywczych masek;
 • jedzenie zdrowej żywności pomoże wzmocnić włosy;
 • Nie należy lekceważyć środków ochrony termicznej, włosy rozjaśniane są słabe i łatwiej podatne na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Rewitalizująca maska ​​do włosów rozjaśnionych

W sklepie można kupić dobrą maskę. Istnieje wiele sprawdzonych produktów, które pomogą Twoim włosom odzyskać siły po rozjaśnieniu. Ale są też przepisy, których możesz użyć w domu.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuNa przykład maska ​​na bazie olejków będzie świetnym pomocnikiem dla każdej dziewczyny:

 1. Bazowy rycynowy i oliwę z oliwek należy wymieszać w równych proporcjach;
 2. Kompozycję należy podgrzać w łaźni wodnej i dodać do niej 3 lub 4 krople olejku eterycznego;
 3. Maska może pozostać na włosach od 15 minut do 1 godziny;Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu
 4. Następnie musisz dokładnie umyć włosy.

Balsam do włosów rozjaśnionych

Taki środek może uratować włosy przed pojawieniem się zażółcenia i pomóc w utrzymaniu równomiernego jasnego odcienia na lokach. Do rozjaśnianych włosów należy używać balsamów nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Pomoże to zachować kolor i nie uszkodzi włosów. Nie myl go z klimatyzacją. Balsam zwykle zawiera drobinki rozjaśniające.

Odżywka do włosów rozjaśnianych

Ten produkt jest delikatniejszy, można go używać po każdym oczyszczeniu głowy. Nie pozostawiaj jednak odżywki na włosach dłużej niż minutę, nie jest do tego przeznaczona.

Przy prawidłowym użyciu produkt pomoże dłużej utrzymać jasny odcień na włosach, bez śladu zażółcenia, odżywi i poprawi włosy. Jeśli nie, wysuszy loki i zaszkodzi skórze głowy.

Rozświetlanie, tonowanie, ombre, balejaż na rozjaśnionych włosach

Dzięki różnorodnym technikom salonowym można uzyskać różne efekty na rozjaśnionych włosach. Mogą wyglądać jak wypalone, mienić się różnymi kolorami. Dzięki technice ombre można uzyskać płynne przejście od ciemnego do jasnego koloru.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domuTakie metody farbowania powodują mniej szkód dla włosów niż całkowite rozjaśnianie, ale nie można ich również uznać za całkowicie nieszkodliwe. Po rozjaśnianiu lub tonowaniu włosy należy pielęgnować tak samo, jak po farbowaniu: używaj masek i odżywek do loków.

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu: wideo

Przepisy na rozjaśnianie włosów środkami ludowymi w domu:

Rozjaśnianie kolorowych włosów za pomocą różnych środków ludowych w domu:

Rozjaśnianie włosów środkami ludowymi rzadko jest skuteczne po pierwszym lub nawet drugim użyciu. Ale naturalne składniki używane w domu są w stanie utrzymać zdrowe i mocne włosy, nie wyrządzając im takich szkód, jakie mogą wyrządzić farby ze składnikami chemicznymi.

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Katerina

  Mam brązowe włosy. Wypróbowałam na nich specjalny tonik na bazie naturalnych składników (różnego rodzaju olejki). Nie mogę powiedzieć, że efekt jest bardzo uderzający, ale tak jest. A efekt uboczny gładkich i lśniących włosów jest całkiem przyjemny 🙂

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy