Mini plastyka brzucha. Zdjęcia przed i po, rehabilitacja, wyniki, cena, recenzje

Mini-plastyka brzucha to najnowocześniejsza technologia w medycynie plastycznej, która umożliwia wykonanie plastyka brzucha bez żadnych konsekwencji. Ta procedura nie obejmuje przeniesienia pępka. Ze względu na to, że zabieg jest całkowicie bezpieczny, rekonwalescencja zajmuje minimum czasu, a efekt utrzymuje się przez długi czas, istnieje duże zapotrzebowanie.

Co to jest mini abdominoplastyka

Abdominoplastyka to jeden z rodzajów abdominoplastyki, którego główną różnicą jest delikatniejszy sposób wykonywania zabiegu.

Po zabiegu powrót do zdrowia następuje w jak najkrótszym czasie i bez powikłań. Na ciele pozostaje lekko zauważalna blizna, która z czasem będzie po prostu przypominać fałd na skórze.

Mini plastyka brzucha. Zdjęcia przed i po, rehabilitacja, wyniki, cena, recenzje

Podczas mini-plastyki brzucha chirurg plastyczny wykonuje niewielkie nacięcie poniżej linii pępkowej, podczas gdy pępek nie porusza się ani nie odkształca. Podczas tej procedury można zszyć obwisłą skórę brzucha, usunąć podskórny tłuszcz i część tkanki mięśniowej.

Mini-abdominoplastykę można polecić w 2 przypadkach:

 • ze względów estetycznych do usunięcia podbrzusza, który stał się mniej elastyczny po porodzie u kobiet, po gwałtownej utracie wagi lub z obniżonym napięciem mięśni otrzewnowych;
 • do celów medycznych do usuwania brzydkich, zapalnych i szorstkich szwów pozostawionych po operacji, z przeszyciem przepukliny i rozkurczem tkanki mięśniowej poniżej pępka.

Obecnie istnieje kilka rodzajów i technik mini-abdominoplastyki.

Procedura może się różnić w zależności od zadań, które ma rozwiązać:

 • szycie skóry, jeśli obserwuje się zwiotczenie i zwiotczenie skóry na brzuchu;
 • usuwanie tkanki podskórnej w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej;
 • usunięcie tkanki mięśniowej z diastozą lub niskim napięciem mięśniowym.

Ponadto chirurdzy dzielą procedurę na następujące typy:

 1. Endoskopowe. Jest stosowany, jeśli mięśnie prostego brzucha uległy rozproszeniu. Wykonując kilka nakłuć w otrzewnej, specjalista napina mięśnie. Ta technika jest stosowana tylko wtedy, gdy nie obserwuje się zwiotczenia skóry. Chirurg może wykonać zabieg, wykonując nacięcie deepidemiczne skóry. W takim przypadku tkanka podskórna nie jest dotykana. Technika ta jest stosowana w przypadku małych rozstępów i rozstępów. Koszt procedury zależy od złożoności i zaniedbania problemu, cena zaczyna się od 90000 rubli.
 2. Lipoabdominoplastyka. Stosuje się go u pacjentów z nadmiernie rozciągniętą skórą brzucha, która bardzo przypomina „fartuch”. Często taką wadę obserwuje się u osób, które znacznie straciły te dodatkowe kilogramy, aby pozbyć się szorstkich szwów pooperacyjnych. Nacięcie wykonuje się w okolicy bikini, brzegi nacięcia podciąga się do siebie, zszywa. Ceny zaczynają się wahać od 130000 rubli.
 3. Około pępka. Ta metoda jest stosowana do małych rozciągnięć w okolicy pępka. Chirurg wykonuje dwa okrągłe nacięcia w okolicy pępka i napina skórę do pępka.Cena od 100000 rubli.

Mini plastyka brzucha. Zdjęcia przed i po, rehabilitacja, wyniki, cena, recenzje

Technika zabiegu dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego sytuacji.

Zalety i wady mini plastyki brzucha

Mini-abdominoplastyka, jak każdy inny zabieg wykonywany przez chirurgów plastycznych, ma swoje pozytywne i negatywne strony, konsekwencje jej wykonania.

Mini plastyka brzucha. Zdjęcia przed i po, rehabilitacja, wyniki, cena, recenzje

Wśród zalet są:

 1. Maksymalny rezultat i długotrwały efekt. Ta technika jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych. Doskonale usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i centymetrów skóry. Wynik można zobaczyć natychmiast po zabiegu, najważniejsze jest przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza.
 2. Pacjent nie wymaga żadnego wysiłku.
 3. Bez bólu i dyskomfortu. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu pacjent nic nie czuje.

Pomimo wszystkich zalet tej techniki, istnieją również wady:

 1. Nie zapominaj, że każda interwencja chirurgiczna ma swoje własne ryzyko i niebezpieczeństwa.
 2. Efekt operacji jest doskonały, ale aby trwała przez długi czas, pacjent musi ściśle monitorować swoją wagę.
 3. Ta procedura ma wysoką cenę.

Wskazania do mini-abdominoplastyki brzucha

Miniabdominoplastyka brzucha jest zalecana u pacjentów w następujących przypadkach:

 • jeśli inne metody nie pomogły w rozwiązaniu problemu;
 • jeśli w okolicy otrzewnej występuje nadmiar tkanki tłuszczowej;
 • z rozbieżnościami mięśnia prostego brzucha lub z silnymi rozstępami;
 • jeśli następuje zmniejszenie elastyczności skóry na brzuchu;
 • opadanie powieki przedniej ściany otrzewnej;
 • ciężkie blizny na brzuchu po wcześniejszych interwencjach chirurgicznych;
 • ze zmianami w przedniej ścianie otrzewnej;
 • obwisła skóra.

Mini plastyka brzucha. Zdjęcia przed i po, rehabilitacja, wyniki, cena, recenzje

W przypadku zaobserwowania takich problemów lepiej umówić się na wizytę u chirurga plastycznego.

Przeciwwskazania do mini-abdominoplastyki brzucha

Pomimo tego, że zabieg jest uważany za delikatny i bez komplikacji, nadal istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu:

 • mini-abdominoplastyka nie jest zalecana dla dzieci poniżej 18 lat;
 • nie przeprowadzać zabiegu, jeśli pacjent ma choroby zakaźne, takie jak gruźlica, malaria, przeziębienie;
 • nie możesz stosować tej techniki w obecności ostrych postaci dolegliwości, które wpłynęły na narządy wewnętrzne;
 • w obecności świeżych urazów na ciele;
 • niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu w przypadku niewydolności nerek i wątroby;
 • jeśli w przeszłości występowały choroby, które wpłynęły na układ sercowo-naczyniowy: nadciśnienie, kryzysy nadciśnieniowe, niewydolność serca, niewydolność serca;
 • z cukrzycą;
 • w obecności nowotworów;
 • jeśli pacjent ma patologie, które wpłynęły na skórę i tkankę podskórną;
 • ropne infekcje.

Jakie badania należy wykonać przed mini-abdominoplastyką brzucha

Mini-abdominoplastyka brzucha wykonywana jest wyłącznie po konsultacji z chirurgiem plastycznym i zdaniu pełnego badania. Specjalista musi zdecydowanie wyjaśnić powód odwołania, zebrać wszystkie dane dotyczące stanu zdrowia pacjenta, aby dowiedzieć się, czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu, porozmawiać z pacjentem w celu ustalenia jego stanu psychicznego.

Chirurg plastyczny zbada przednią ścianę jamy brzusznej, sprawdzi napięcie mięśniowe, grubość tkanki podskórnej, a następnie można z całą pewnością stwierdzić, czy zabieg można wykonać u tego pacjenta. Ponadto za pomocą komputera tworzone jest modelowanie 3D, w którym ostateczny wynik będzie widoczny po zabiegu. Jeśli pacjent jest zadowolony ze wszystkiego, otrzymuje skierowanie na badanie.

Będzie musiał przejść następujące badania:

 1. EKG... To badanie oceni stan zdrowia serca, określi, czy wytrzyma znieczulenie. Badanie można wykonać bezpłatnie w dowolnej klinice.
 2. Badanie krwi dla biochemii i kliniki... Te dwa testy pomagają określić poziom białka, glukozy, kreatyniny i bilirubiny we krwi. Po uzyskaniu wyników chirurg może ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta.Testy można wykonać w klinice bezpłatnie.
 3. Badanie krwi w celu określenia grupy krwi i czynnika Rh... Jest przepisywany, jeśli pacjent nie zna swojej grupy krwi. Badanie jest bezpłatne.
 4. Analiza pod kątem wirusowego zapalenia wątroby typu B, RW, HIV i infekcji narządów płciowych... Za każdą analizę będziesz musiał zapłacić średnio 200 rubli.
 5. Ogólna analiza moczu. Możesz wziąć to w dowolnej klinice za darmo.

Przygotowanie do mini-plastyki brzucha

Aby procedura zakończyła się powodzeniem i bez komplikacji, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do niej. Początkowo pacjent musi przejść pełne badanie, odwiedzić kilku wąskich specjalistów, którzy pomogą ocenić stan zdrowia.

Ponadto podczas przygotowań pacjent musi przestrzegać specjalnej diety, w której nie ma miejsca na jakiekolwiek napoje alkoholowe, całkowite zaprzestanie palenia na 2 tygodnie przed operacją. Wszystkie leki są całkowicie wykluczone, z wyjątkiem tych przepisanych przez chirurga plastycznego.

Na 10 godzin przed proponowaną operacją nie wolno niczego jeść ani pić. Tylko ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza daje pewność, że zabieg przebiegnie szybko, skutecznie i bez komplikacji.

Etapy i przebieg procedury

Mini-abdominoplastyka to poważny zabieg wykonywany wyłącznie w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa średnio około 2 godzin.

Procedura składa się z następujących etapów:

 1. Początkowo, przed operacją i wprowadzeniem znieczulenia, chirurg nanosi marker na brzuch pacjenta, w miejscu, w którym mają być wykonane nacięcia. Umożliwi mu to nie tylko dokładną ocenę pełnego nakładu pracy, ale także wykonanie symetrycznych cięć, które w przyszłości nie będą widoczne na ciele.
 2. Anestezjolog wprowadza pacjenta w głęboki sen w znieczuleniu ogólnym.
 3. Młodszy personel traktuje obszar operacji środkiem antyseptycznym.
 4. Chirurg plastyczny wykonuje nacięcia na skórze, a następnie w zależności od wykonywanego zadania zszywa mięśnie, zdejmuje „fartuch” lub likwiduje przepuklinę pępkową.Mini plastyka brzucha. Zdjęcia przed i po, rehabilitacja, wyniki, cena, recenzje
 5. Jeśli ma być wykonana liposukcja, chirurg usuwa nadmiar tłuszczu za pomocą długiej kaniuli. Po liposukcji „fartuch” zdejmuje się z tłuszczu i skóry.
 6. Tkanki miękkie i skóra są ściągane razem, a nacięcia zszywane.
 7. Po operacji wszystkie rany leczy się środkiem antyseptycznym, nakłada się sterylne opatrunki.

Po operacji chirurg zaleca pacjentom noszenie odzieży uciskowej, którą zakłada się na brzuch bezpośrednio po zabiegu.

Powrót do zdrowia i rehabilitacja

Po zabiegu pacjent pozostaje w szpitalu na kolejne 3-7 dni. Pierwszego dnia pokazano mu odpoczynek w łóżku, jeśli lekarz wyrazi zgodę, pacjent może podnieść koniec łóżka, aby zajął pozycję siedzącą, a następnie na krótki czas.

Po 2 godzinach od zabiegu, jeśli pacjent nie ma nudności i odruchów wymiotnych, może pić oczyszczoną wodę niegazowaną. Wieczorem operacje są najczęściej zaplanowane na poranek, można zjeść lekką kolację. W 2. i 3. dniu po operacji można wstawać i chodzić po sali.

Przez cały rok po operacji plastycznej brzucha nie można odwiedzać solarium, opalać się na słońcu, ponieważ takie zabiegi mogą wywołać powstawanie pigmentacji.

Po wypisie pacjent pozostaje na zwolnieniu lekarskim przez kolejne 2 tygodnie. W okresie rekonwalescencji odzież uciskową zdejmuje się tylko na noc. Szwy są usuwane po 10-14 dniach. Do tego momentu są codziennie leczeni kompozycją antyseptyczną. Przez pierwsze 2-3 dni nie można zwilżyć szwów, nie wolno brać prysznica i kąpieli.

W ciągu 30 dni od zabiegu nie można masować brzucha, smarować go maściami, kremami ani rozgrzewać. Takie manipulacje mogą tylko wydłużyć okres rehabilitacji, prowadzić do powstania obrzęku. 30 dni bez aktywności fizycznej i sportu.

Jak długo utrzyma się efekt po mini-abdominoplastyce brzucha?

Mini-plastyka brzucha wykonywana na brzuchu pozwoli uzyskać piękne, stonowane kształty bez żadnych błędów estetycznych. Nacięcia będą ledwo zauważalne, ponieważ zostaną zakryte bielizną.

Mini plastyka brzucha. Zdjęcia przed i po, rehabilitacja, wyniki, cena, recenzje
Abdominoplastyka brzucha: wskazania i skuteczność zabiegu

Wynik po takim zabiegu utrzymuje się do końca życia. Powtórzenie procedury może być konieczne tylko wtedy, gdy pacjent dramatycznie przybrał na wadze lub po urodzeniu dziecka.

Możliwe powikłania po mini-abdominoplastyce brzucha

Nawet najbardziej wykwalifikowany chirurg nie zawsze wykonuje wszystkie operacje w 100%. Najczęściej po mini-abdominoplastyce pojawiają się powikłania ze względu na indywidualne cechy ludzkiego ciała lub sam pacjent naruszył zalecenia lekarza.

Miejscowe powikłania są bardziej powszechne:

Ropienie szwów pooperacyjnychTaka komplikacja powoduje naruszenie zasad bezpłodności podczas operacji lub obróbki szwów.
SeromaW ranie może gromadzić się wysięk. Takie powikłanie obserwuje się, gdy lekarz luźno połączył brzegi rany lub wykonano liposukcję jednocześnie z mini-abdominoplastyką. Aby temu zapobiec, zaleca się noszenie bielizny uciskowej.
KrwiakTo powikłanie jest rzadkie i może zostać wywołane przez niewłaściwe działania podczas zatrzymywania krwawienia.
MartwicaTo powikłanie występuje u pacjentów, którzy mają zbyt ciasne szwy lub nadmierne rozwarstwienie tkanki. W takim przypadku brzegi rany nie otrzymują dodatkowego odżywiania z krwi i rozpoczyna się śmierć tkanki.
BliznySzorstkie szwy często pojawiają się u osób ze specjalną reakcją organizmu lub chirurg ma niewielkie doświadczenie.

Mogą również wystąpić typowe powikłania:

 • niedokrwistość, gdy pacjent stracił dużo krwi podczas operacji;
 • zespół ciasnoty brzusznej, gdy ciśnienie krwi w jamie brzusznej gwałtownie wzrasta;
 • obrzęk płuc, który powoduje wysokie ciśnienie w jamie brzusznej;
 • zastoinowe zapalenie płuc rozwija się z powodu małej mobilności pacjenta po operacji;
 • choroba zakrzepowo-zatorowa rozwija się w wyniku zablokowania naczynia krwionośnego, wynika z zaburzeń pracy serca, odmowy noszenia bielizny uciskowej.

Jeśli chirurg jest mistrzem w swojej dziedzinie, to na pewno przewidział wszystkie komplikacje i zrobi wszystko, co możliwe, aby zapobiec ich rozwojowi. Pacjent z kolei musi przestrzegać wszystkich zaleceń i ściśle przestrzegać wszystkich zasad przed i po operacji.

Mini plastyka brzucha jest metodą kosztowną, ale najdelikatniejszą i najskuteczniejszą. Jeśli występują poważne problemy ze skórą i tkankami miękkimi brzucha, będzie to najlepszy wybór. Operacja nie jest tania, ale wynik jest utrwalony na całe życie, a zabieg można powtórzyć tylko w przypadku nieprzestrzegania diety lub ciąży.

Film z mini abdominoplastyki poporodowej

Recenzje i zalecenia lekarza:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy