Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena

Microblading to rodzaj modelowania brwi. Zdjęcia przed i po takim zabiegu uderzają naturalnością i skalą zmian. Większość kobiet chce, aby ich brwi były symetryczne i harmonijne. Często wymaga to dużego wysiłku i czasu, dlatego kobiety nieustannie poszukują nowych sposobów korygowania, dających trwały efekt.

Czym jest microblading brwi

Microblading to metoda modelowania brwi, która pozwala uzyskać naturalny wygląd po zabiegu oraz długotrwały efekt utrzymujący się nawet do 1 roku. Patrząc na zdjęcie, prawie niemożliwe jest odróżnienie go od prawdziwych brwi. Polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów o pożądanym kolorze.

Specjalna technika wykonania odróżnia go od tatuażu, który zapewnia ciągłe malowanie pożądanego konturu, co sprawia, że ​​brwi wyglądają nienaturalnie. Z kolei mikroblading polega na wprowadzaniu pigmentu poprzez cienkie nacięcia wykonane ostrzem w górnych warstwach naskórka.

Ta technika pozwala stworzyć niezbędny kontur z cienkich kolorowych pasków, bardzo podobnych do włosów.

Ze względu na to, że wymagane jest narysowanie każdego włosa, procedura ta zajmuje dużo czasu i umiejętności. Kosmetyczka musi być bardzo profesjonalna, aby efekt zabiegu wyglądał jak najbardziej naturalnie. Najważniejsze jest to, że głębokość aplikacji pigmentu nie przekracza 2 mm, w przeciwnym razie kolor i struktura poszczególnych włosów będą się różnić.

Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena

Istnieje również ryzyko rozwoju procesów zapalnych. Ta technika modelowania brwi została opracowana przez chińskich kosmetologów ponad 10 lat temu, później została zaadaptowana i ulepszona w Europie. W tym krótkim czasie opracowano kilka różnych technik, które są stosowane z dużym powodzeniem do dziś.

Co to jest microblading

Doświadczeni rzemieślnicy stosują kilka technik mikrobladingu, wśród których wyróżniają włosy z cieniowaniem oraz techniki 3D, 6D.

Technika włosów

Ta technika jest najbardziej rozpowszechniona i pożądana wśród klientów. Większość mistrzów opanowała go doskonale, dlatego podczas jego wykonywania gwarantowany jest prawie doskonały wynik. Istotą tej techniki jest wykonanie konturu brwi małymi pociągnięciami.

Często mistrz ma zestaw różnych szablonów, które różnią się kształtem konturu, rozmiarem i kierunkiem pociągnięć, a także kolorem. To znacznie upraszcza proces wyboru rysunku przez klienta. W zależności od kierunku włosów rozróżnia się wschodnią i europejską technikę włosów.

Eastern przewiduje stosowanie pociągnięć o różnych długościach i kierunkach, co pozwala stworzyć efekt naturalnego wzrostu.Wręcz przeciwnie, europejska technika przewiduje tworzenie pociągnięć o tej samej długości, skierowanych w jednym wektorze, co daje efekt naturalnych brwi stylizowanych żelem i pędzelkiem.

Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena

Technika włosów jest odpowiednia dla dziewcząt z rzadkimi brwiami. Aby efekt był trwalszy, zabieg należy skorygować miesiąc po wykonaniu. Kosmetyczka dodaje pigment w niezbędnych miejscach, aby brwi wyglądały bardziej równomiernie i naturalnie. Po tym możesz mieć pewność, że efekt mikrobladowania potrwa dłużej niż sześć miesięcy.

Technika włosów z cieniowaniem

Efekt zwykłej procedury można wzmocnić poprzez zmieszanie pigmentu. Dzięki tej technice możesz osiągnąć efekt, jakby mistrz pomalował brwi ołówkiem i cieniami. Cieniowanie pozwala uzyskać trwalszy efekt, który utrzyma się dłużej niż 10 miesięcy.

Jeśli korekta zostanie przeprowadzona w odpowiednim czasie, efekt może utrzymywać się do 2 lat. Odmianą tej techniki jest technika cieniowa, która polega na przyciemnieniu niezbędnych obszarów konturu brwi za pomocą punktowego nałożenia pigmentu. Takie manipulacje są zalecane dla blondynki i dziewcząt o jasnym odcieniu włosów.

Technika 3D, 6D

Wcześniejsze techniki mikrobladingu wykorzystywały specjalny sprzęt, aby skrócić czas zabiegu. Jeśli jednak klientka chce, aby narysowane łuki brwiowe praktycznie nie różniły się od naturalnych, należy każdy włos ręcznie narysować. To esencja technik 3D i 6D.

W takim przypadku mistrz potrzebuje dużo czasu, aby narysować każde włosy. Za każdym razem wybiera długość, grubość i kierunek pociągnięcia. Aby to zrobić, musisz mieć duże doświadczenie, aby uzyskać brwi, które nie różnią się od naturalnych.

Wybierając po raz pierwszy technikę microbladingu, warto skupić się na najprostszej. Taka procedura będzie tańsza, szybsza i ostatecznie może być lepszej jakości od innych. Nie zawsze jest łatwo znaleźć mistrza, który potrafi wykonać technikę 6D na odpowiednim poziomie.

Jakie są wady i zalety mikrobladingu

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, mikroblading ma wiele zalet i wad.

plusyWady
Kontur brwi jest najbardziej naturalny w porównaniu z innymi technikami modelowania brwi, zwłaszcza tatuażu.Niewielki dyskomfort podczas zabiegu. W razie potrzeby mistrz może zastosować żel znieczulający.
Z biegiem czasu efekt microbladingu zanika, co pozwala stworzyć łuki brwiowe o innym kształcie i kolorze. Na przykład podczas wykonywania tatuażu należy zastosować procedurę usuwania lasera, aby pozbyć się pigmentu. Po tym mogą pozostać blizny i blizny.Efekt microbladingu jest krótkotrwały; okres retencji pigmentu wynosi zwykle od sześciu miesięcy do dwóch lat. Ale w większości przypadków dla klientów jest to plus, ponieważ w razie potrzeby można zmienić kształt, kolor i strukturę brwi.
Microblading jest praktycznie bezbolesny i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Pigment nakładany jest na górne warstwy skóry, co minimalizuje ryzyko rozwoju procesów zapalnych. W razie potrzeby kosmetolog na życzenie klienta stosuje pigment antyalergiczny.Na skutek nietolerancji klienta na poszczególne składniki pigmentu może rozwinąć się reakcja alergiczna. Istnieją również pewne przeciwwskazania, w obecności których lepiej odmówić zabiegu.
Włosy są rysowane oddzielnie, co skutkuje naturalną gęstością brwi.Aby efekt się utrzymał, w pierwszym miesiącu musisz dokładnie pielęgnować skórę. Jeśli nie zastosujesz się do zaleceń mistrza, pigment może stracić kolor, a na skórze może pojawić się stan zapalny.
Różnorodne techniki pozwalają klientowi na dobranie odpowiedniego wzoru, rodzaju włosów, koloru i struktury.Przed zabiegiem musisz się długo przygotować.
Uzyskuje się szybkie gojenie, ponieważ powierzchnia skóry jest minimalnie odsłonięta. Skóra nie ulega zapaleniu, nie ma siniaków i ran, dzięki czemu nie powstają żadne blizny. Najważniejsze jest, aby kontrolować pracę mistrza, musi pracować z nowymi igłami, w sterylnych rękawiczkach i leczyć skórę środkiem anseptycznym.Koszt procedury jest bardzo wysoki, ale nie należy od razu zwracać się do usług mistrzów, którzy obniżają cenę, niesie to wiele ryzyka. Najczęściej niska cena wiąże się z brakiem doświadczenia mistrza i złej jakości materiałem roboczym.

Kiedy nie możesz zrobić mikrobladingu

Ponieważ procedura wiąże się z naruszeniem integralności skóry, istnieje do niej szereg przeciwwskazań, które mogą być zarówno tymczasowe, jak i kategoryczne.

Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena

Do tymczasowych przeciwwskazań należą:

 • stan klienta pod wpływem alkoholu i narkotyków;
 • obecność jakichkolwiek procesów zapalnych;
 • gorączka, niezależnie od przyczyny;
 • przeziębienia;
 • wysokie ciśnienie krwi;
 • obecność urazów lub różnych zmian skórnych w okolicy brwi;
 • przyjmowanie antybiotyków.
 • ciąża i laktacja, a także okres menstruacji;
 • obecność reakcji alergicznych (w zależności od stopnia i rodzaju może to być kategoryczne przeciwwskazanie)

Bezwzględne przeciwwskazania, dla których mikrobladowanie jest surowo zabronione, obejmują:

 • obecność chorób zakaźnych (zapalenie wątroby, kiła, HIV) - stwarza to zagrożenie dla mistrza, który w przypadku kontuzji może wprowadzić infekcję do krwi;
 • słaba krzepliwość krwi - może to prowadzić do krwawienia, jeśli naczynia są uszkodzone, w takich przypadkach bardzo trudno jest zatrzymać krew, może również prowadzić do skrzywienia wzoru i zmywania pigmentu;
 • choroby psychiczne;
 • padaczka - ze względu na stres i bolesne doznania klient może doświadczyć napadu padaczkowego zagrażającego jego życiu;
 • cukrzyca - w obecności takiej choroby rany goją się znacznie dłużej niż u zwykłych pacjentów;
 • choroby onkologiczne;
 • podatność na tworzenie się blizn - w tym przypadku nawet drobne zadrapania i uszkodzenia nabłonka podczas gojenia tworzą widoczne blizny i blizny;
 • obecność znamion lub zapalnych wysypek na brwiach.

Wobec powyższych przeciwwskazań warto zrezygnować z zabiegu microbladingu, gdyż żaden efekt estetyczny nie jest wart zdrowia i życia.

Jak wybrać mistrza microbladingu

Wybór mistrza jest najważniejszym etapem przygotowania do zabiegu. Od doświadczenia i umiejętności kosmetologa zależy jakość efektu końcowego, a także stan zdrowia klienta. Nie powinieneś ufać swojej twarzy pierwszemu napotkanemu mistrzowi. Najlepiej jest przestudiować recenzje prawdziwych klientów, zapytać znajomych, którzy korzystali z takich usług lub poprosić o prawdziwe recenzje w salonach.

Mikroblading brwi, zdjęcia przed i po którym są prezentowane w artykule, wykonywany jest najczęściej w znanych renomowanych salonach. To właśnie na te salony należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. W żadnym wypadku nie należy przeprowadzać takiej procedury w domu.

Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena

Po wybraniu mistrza musisz uważnie monitorować przygotowanie do zabiegu.

Gabinet kosmetyczny musi być czysty, mistrz musi pracować w jednorazowych sterylnych rękawiczkach i jednorazowej igle, którą musi wydrukować przed klientem. Zalecane jest zapoznanie się z certyfikatami pigmentu, jego składem i datami ważności.

Co jest zabronione przed zabiegiem

Aby zabieg przebiegał bezproblemowo, skóra szybko goi się, a klient jest zadowolony z efektu, warto przeprowadzić pewne przygotowania.

Musisz przestrzegać następujących zaleceń i zakazów:

 • Nie trzeba wyrywać brwi na 2 tygodnie przed zabiegiem. Mistrz sam przeprowadzi niezbędną korektę, podczas gdy łatwiej będzie mu zbadać rodzaj włosów, ich gęstość, kierunek wzrostu i naturalny kształt brwi.
 • Lepiej jest wcześniej wybrać kolor i kształt brwi, ponieważ spontaniczna decyzja podczas zabiegu może po pewnym czasie nie podobać się.
 • W ostatnich dniach przed wizytą w salonie należy przerwać przyjmowanie antybiotyków.
 • Nie należy spożywać alkoholu, ponieważ rozrzedza krew, co może prowadzić do krwawienia i zmiany wyniku końcowego.
 • Nie zaleca się odwiedzania solarium i opalania się na słońcu, skóra pod wpływem promieniowania ultrafioletowego staje się szorstka.
 • W dniu wizyty u mistrza lepiej nie spożywać kawy, pikantnych i smażonych potraw.

Jak przebiega microblading

Cały proces microbladingu składa się z następujących kroków:

 1. skórę odtłuszcza się specjalnymi produktami;
 2. nakłada się żel znieczulający, który usuwa się po 20 minutach;
 3. brwi są leczone środkiem antyseptycznym;
 4. włosy są czesane, a za pomocą różnych narzędzi formuje się ostateczny kształt brwi;
 5. microblading, w zależności od wybranej techniki, do której używana jest jednorazowa igła;
 6. leczenie skóry środkiem antyseptycznym, który usuwa obrzęki, podrażnienia i utrwala koloryt.

Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena

W niektórych salonach procedura wykonania może się różnić, najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ponieważ istnieje ryzyko infekcji.

Jak odzyskać zdrowie po mikrobladowaniu

Aby szybko pozbyć się konsekwencji zabiegu, naprawić wynik i uchronić się przed możliwymi komplikacjami, należy przestrzegać kilku zasad przywracania skóry.

Zwykle kosmetolog podaje listę zaleceń, ale można wyróżnić te ogólnie przyjęte:

 • nie moczyć brwi w ciągu dnia;
 • stosować środki lecznicze, takie jak Pantenol i Bepanten;
 • staraj się unikać słońca;
 • brwi można dodatkowo pokryć wazeliną.

Po wygojeniu powstanie ostateczny odcień, w razie potrzeby można dokonać korekty. Jeśli podczas gojenia pojawią się podrażnienia, obrzęki lub inne negatywne konsekwencje, należy zwrócić się po poradę do kosmetyczki. W niektórych przypadkach możesz dodatkowo odwiedzić dermatologa.

Jak długo utrzymuje się farba?

Czas utrzymywania się koloru zależy od różnych czynników, przede wszystkim od jakości pigmentu i pielęgnacji. Zwykle barwnik jest usuwany ze skóry w ciągu roku, a wysokiej jakości wzór utrzymuje się przez około sześć miesięcy. Jeśli po zabiegu odpowiednio zadbasz o skórę, efekt będzie trwał dłużej. Czas utrzymywania się koloru zależy również od wieku.

Młodsze dziewczynki mają microblading krócej niż starsze kobiety.

Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena
Porównanie fotograficzne zabiegów tatuażu brwi i mikrobladingu.

Warto również wziąć pod uwagę tłustą skórę, im jest wyższa, tym szybciej usuwa się pigment. Światło ultrafioletowe negatywnie wpływa na zachowanie pigmentu. Dlatego lepiej odmówić wizyty w solarium, a jeśli przebywasz na słońcu przez dłuższy czas, powinieneś zastosować filtr przeciwsłoneczny. Jeśli uczestniczysz w zabiegach korekcyjnych, efekt mikrobladingu może utrzymywać się przez 2 lata.

Opieka

Opieka Microblading składa się z następujących procedur:

 • 3 dni po zabiegu należy umyć twarz chlorowaną wodą, kolejne 2 dni umyć twarz przegotowaną wodą;
 • na leczonym obszarze skóry może pojawić się strup, który można leczyć pantenolem, ale w żadnym wypadku nie można go oderwać;
 • do wczesnego gojenia można użyć maści regenerujących;
 • dopóki skóra nie zagoi się całkowicie, brwi nie można farbować, lepiej też odmówić kosmetyków;
 • po 2 tygodniach strupy znikną, a po 3 tygodniach skórę można uznać za zagojoną;
 • w ciągu miesiąca lepiej odmówić peelingu, stosowania peelingów, opalania się na słońcu lub wizyty w solarium.

Możliwe konsekwencje

Mikroblading brwi, przed i po fotokorektorze, nie zawsze kończy się sukcesem. Istnieje ryzyko wystąpienia negatywnych konsekwencji zarówno z winy kapitana, jak i klienta. Dlatego lepiej wiedzieć o nich z wyprzedzeniem.

Do najczęstszych przyczyn wynikających z winy kapitana należą:

 • reakcja alergiczna na środek antyseptyczny, znieczulający lub pigment, aby tego uniknąć, lepiej wykonać testy alergiczne;
 • pojawienie się blizn i dużych blizn, które mogą wynikać z indywidualnych cech ciała lub pozbawionej skrupułów pracy mistrza;
 • szybkie wypłukanie pigmentu może nastąpić z powodu pomyłki mistrza, w przypadku użycia farby niskiej jakości lub jej niewielkiej ilości;
 • zaprzestanie wzrostu włosów, co wiąże się z uszkodzeniem mieszków włosowych. Może się to zdarzyć, gdy igła wbije się zbyt głęboko pod skórę.

Z winy klienta powstają następujące konsekwencje:

 • obrzęk brwi;
 • obfite krwawienie;
 • utrata pigmentu;
 • zmiana zakaźna;
 • długotrwałe gojenie.

Korekta mikrobladingu

Mikroblading brwi (zdjęcia przed i po potwierdzeniu) wymaga terminowej korekty, która może znacznie przedłużyć efekt zabiegu. Pierwszą korektę przeprowadza się zwykle po 1 miesiącu, rzadziej w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie możesz przeprowadzić korekty do całkowitego wyleczenia.

Jeśli odmówisz korekty, możesz napotkać następujące problemy:

 • utrata przejrzystości konturów obrazu;
 • blaknięcie koloru;
 • różne odcienie w poszczególnych obszarach.

Korekta to zazwyczaj połowa ceny pierwotnego zabiegu, dlatego lepiej skorzystać z tej możliwości niż po kilku miesiącach powtórzyć zabieg.

Metody usuwania farby, jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku

Są chwile, kiedy klient nie jest zadowolony z wyniku procedury i chce usunąć wynik mikrobladowania. Może to być wina mistrza, wynikającego z jego braku doświadczenia lub zaniedbania, lub samego klienta, jeśli podczas przygotowań nie zwrócił wystarczającej uwagi na wybór kształtu i koloru brwi. Sposobów usuwania farby jest kilka, lepiej używać salonowych, które gwarantują efekt przy minimalnym ryzyku powikłań.

Usuwanie laserem

Metoda ta opiera się na zasadzie selektywnej fotoaktywacji. Impuls laserowy oddziałuje na ciemniejsze obszary, czyli ciemny pigment. Pod działaniem laserów nagrzewa się i rozkłada, pozostały pigment jest usuwany przez układ limfatyczny.

Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena

Niestety nie da się całkowicie pozbyć się farby już po pierwszej sesji, często zabieg trzeba powtórzyć po miesiącu, a czasem nawet kilka razy.

Nie zaleca się depilacji laserowej w przypadku rozwoju chorób zakaźnych, obecności ran na skórze, silnych oparzeń słonecznych, a także jasnego koloru pigmentu. Jest to dość skuteczna procedura, ale jeśli istnieją przeciwwskazania, warto ją porzucić i skorzystać z innych metod.

Zmywacz

Zmywacz to specjalna mieszanka zawierająca aktywne substancje chemiczne niszczące pigmenty. Można nim usunąć dowolny barwnik, co jest dużą zaletą. Jest wykonywany dość szybko i kosztuje znacznie mniej niż procedura usuwania laserem. Najczęściej wystarczy jedna sesja.

Praktycznie nie ma wad, problemy mogą powstać tylko z powodu zaniedbania mistrza. Zmywacz nałóż pod skórę za pomocą igły na głębokość pigmentu. Ma przeciwwskazania, do których należą wszelkie zmiany skórne i choroby.

Tatuaż maskujący dopasowany do odcienia skóry

Ta metoda jest najtańsza, ale należy ją stosować tylko w skrajnych przypadkach. Z jego pomocą można szybko rozwiązać problem, ale efekt takiego maskowania może nie potrwać długo. Często z biegiem czasu ciemny pigment unosi się i prześwituje przez cielisty barwnik.

Środki ludowe

Jeśli wynik nie jest zbyt krytyczny i nie ma potrzeby pilnego pozbycia się pigmentu, możesz użyć środków ludowej. Ale musisz zrozumieć, że nie będziesz w stanie całkowicie pozbyć się barwnika.

Do najbardziej skutecznych metod należą:

 • wizyta w solarium lub opalanie - światło ultrafioletowe działa destrukcyjnie na pigment, który stopniowo blaknie i traci kolor; Maski i kompresy. Do ich przyrządzenia możesz użyć cytryny, rumianku, miodu, truskawek lub aloesu.
 • przygotowanie i aplikacja peelingów;
 • zewnętrzne zastosowanie oleju rycynowego;
 • użycie nadtlenku lub jodu.

Ceny za microblading w salonach Moskwy, Petersburga

Mikroblading brwi, zdjęcia przed i po, a także ceny można znaleźć na podstawie cenników zamieszczonych na stronach internetowych salonów. Ceny w Petersburgu wahają się od 2500 do 8000 rubli.

Mikroblading do brwi. Zdjęcia przed i po, co to jest, jak długo trwa, jak to się robi, cena

Ceny w Moskwie nie różnią się zbytnio, dolny próg to 4000 rubli, a górny to 9000 rubli. Musisz zrozumieć, że niski koszt usługi może wskazywać na niewystarczające kwalifikacje mistrza lub złą jakość sprzętu i pigmentu.

Microblading to najnowocześniejsza technika modelowania brwi. Pozwala osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt. Ale przed skorzystaniem z takich usług zdecydowanie musisz przestudiować pracę mistrza, recenzje klientów, ich prawdziwe zdjęcia przed i po zabiegu. Tylko staranne przygotowanie gwarantuje wysoką jakość.

Przydatne filmy o procedurze mikrobladingu brwi i zasadach jego realizacji

Jak włosy są rysowane podczas mikrobladowania:

Tatuowanie lub mikrobladowanie:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Taisiya

  Dzięki za szczegółowy artykuł! Od dawna chciałem spróbować microbladingu, ale nadal nie mogę się zdecydować. Będę aktywnie szukać dobrego pana

  Odpowiedzieć
  1. Nina

   Koniecznie zrób to! to po prostu oszczędza dużo czasu. Radzę mojemu panu https://vk.com/dusha92

   Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy