Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Pojawienie się worków pod oczami najczęściej staje się powodem, dla którego kobieta lub mężczyzna zgłasza się do zabiegu kosmetycznego w celu rozwiązania tego problemu. Najczęściej mówimy o niedoborze związanym z wiekiem, który pojawia się na tle nadmiernego gromadzenia się lub nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą dolnej powieki.

Stagnacja płynu biologicznego i wiele innych przyczyn może również prowadzić do takiego niedoboru. Niektóre z nich można rozwiązać samodzielnie, poprawiając styl życia i preferując zdrową dietę.

Ale czasami przyczyną pojawienia się worków pod oczami, nawet w młodym wieku, jest genetyka. Jeśli przyczyną są zmiany związane z wiekiem, to najłatwiejszym sposobem pozbycia się takiego niedoboru jest korekta.

Optyczna termoliza skórna za pomocą fal radiowych

Ta procedura nazywa się w skrócie DOT. Istotą korekty jest użycie lasera, który delikatnie nabłyszcza skórę i działa ułamkowo.

Dzięki temu, na skutek promieniowania laserowego, problematyczne obszary skóry są nagrzewane do głębokości 5 mm (punktowo). Dzięki temu skóra jest jędrniejsza, co automatycznie usuwa worki pod oczami.

Wskazania

Optyczna termoliza skórna jest zwykle wskazana w przypadku trądziku różowatego lub luźnej skóry, rozszerzonych porów, plam starczych lub rozstępów.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Również za pomocą lasera można pozbyć się blizn i blizn dowolnego pochodzenia, poprawić opadającą powiekę oraz usunąć zmarszczki wokół oczu. Jest to niechirurgiczna metoda napinania skóry, która jest bardzo skuteczna i jest obecnie stosowana w wielu ośrodkach kosmetycznych.

Przeciwwskazania

Zabieg nie jest wykonywany, jeśli pacjent cierpi na:

 • padaczka;
 • łuszczyca;
 • choroba onkologiczna;
 • Infekcja wirusowa;
 • nadciśnienie.

Przeciwwskazaniem jest również ciąża lub karmienie piersią. Nie zaleca się skórnej termolizy optycznej osobom ze zdiagnozowaną cukrzycą lub stanem zapalnym wokół oczu.

Możliwe komplikacje

DOT to dość delikatny zabieg kosmetyczny, który pozwala odmłodzić skórę.

Zwykle po jego wykonaniu nie ma żadnych poważnych komplikacji ani konsekwencji. Ale musisz upewnić się, że wszystkie manipulacje są wykonywane wyłącznie w klinice lub gabinecie kosmetologicznym przez specjalistę, który ma odpowiednią praktykę i dokumenty potwierdzające to.

Czasami, w zależności od indywidualnej wrażliwości, po takiej laserowej renowacji, leczone miejsca mogą przez pewien czas pozostawać zaczerwienione. Niektórzy pacjenci zgłaszają intensywne łuszczenie się wokół oczu i obrzęki.

Z reguły objawy te są uważane za normalne i nie są klasyfikowane jako powikłania. Znikają w ciągu 3-5 dni. Następnie stan skóry jest całkowicie znormalizowany.Dodatkowo specjalista może przepisać środek uspokajający, aby przyspieszyć proces powrotu do zdrowia.

Procedura krok po kroku

Worki pod oczami (zabiegi kosmetyczne pomagają szybko pozbyć się takiego niedoboru) dobrze nadają się do korekcji za pomocą laserowego odnawiania.

Nie wymaga żadnych działań przygotowawczych ani zabiegów poopiekowych. Należy jednak najpierw skonsultować się ze specjalistą, ponieważ istnieje wiele przeciwwskazań.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Bezpośrednio w dniu peelingu laserowego:

 1. Kosmetyczka musi najpierw dobrze oczyścić twarz pacjenta z tłuszczu, makijażu i innych produktów.
 2. Następnie na skórę nakłada się środek znieczulający w postaci żelu. Działa po około pół godzinie.
 3. Ponadto lekarz musi dostosować urządzenie za pomocą sprzętu laserowego, w zależności od grubości skóry, jej wrażliwości i innych parametrów. Dopiero potem rozpoczyna się leczenie obszarów problemowych laserem frakcyjnym.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru problemowego, a także od rodzaju skóry. Zazwyczaj peeling laserowy nie zajmuje więcej niż 40 minut. Pacjent nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, a jedyną konsekwencją może być lekkie zaczerwienienie w pierwszych dniach.

Zalety i wady

Ta procedura jest najczęściej stosowana do odmładzania. Często porównywany jest do innych popularnych rodzajów korekcji, takich jak mezoterapia.

Parametr porównawczyBunkierMezoterapia
WpływMetoda nieinwazyjna (nie wprowadza się igły pod skórę)Zaborczy
Zespół bóluŚredni (może być wymagane znieczulenie miejscowe)Średni (wymaga znieczulenia)
Ile procedur jest wymaganych3-65
Obecność konsekwencjiRzadkoW miejscu wstrzyknięcia może powstać krwiak
Ryzyko uszkodzenia skóryNiejest
Wynik zabieguEfekt utrzymuje się do 7 latEfekt około 1 miesiąca
Poziom bezpieczeństwaWysokiŚrodkowy

Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Można zatem zauważyć, że skórna termoliza optyczna jest zabiegiem bardziej nowoczesnym, choć nadal popularna jest mezoterapia.

DOT ma między innymi kilka innych zalet, a mianowicie:

 • Laser może być również używany do leczenia szyi i dekoltu. Pozwala to pozbyć się drobnych zmarszczek i zredukować głębokie przebarwienia.
 • Efekt liftingu. Świętują to prawie wszyscy klienci salonów kosmetycznych. Efekty są szczególnie widoczne na dolnej i górnej powiece.
 • Zwiększona jędrność, elastyczność i gładkość skóry. Klienci zgłaszają, że pory stają się mniejsze, a kolor skóry wyrównuje się.

Ponadto ta procedura pozwala pozbyć się pajączków i drobnych blizn.

Oprócz głównych zalet warto zwrócić uwagę na bezbolesność zabiegu, a także fakt, że na skórze nie mogą wystąpić żadne uszkodzenia mechaniczne. Laser ma delikatny efekt. Dzięki możliwości personalizacji sprzętu można ustawić jego parametry zgodnie z indywidualnymi cechami klienta.

Ceny

Worki pod oczami (zabiegi kosmetyczne powinny wykonywać tylko doświadczeni kosmetolodzy) mają różną złożoność i wielkość, dlatego koszt peelingu laserowego może się różnić w zależności od obszaru zabiegowego.

Nie warto oszczędzać, ponieważ mówimy o wpływie na skórę twarzy. W dużych klinikach koszt takiej korekty waha się od 8500 do 60000 rubli. na sesję. Oczywiście, jeśli mówimy tylko o obróbce dolnej powieki, cena będzie niższa. Ale dość często wykonuje się również odmładzanie szyi, dekoltu, fałdu nosowo-wargowego i innych obszarów.

Isojay

To nowoczesny zabieg wykonywany aparatem VIP Line Isogei. Służy do korygowania problematycznych obszarów skóry. W takim przypadku Isojay można stosować jako samodzielną terapię lub w połączeniu z innymi metodami.Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bardziej przypomina stymulację naturalnych procesów.

Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje
Możesz pozbyć się worków pod oczami z pomocą VIP Line Isogei

Isojay jest najczęściej stosowany na całe ciało. Jednocześnie skóra jest napięta, jak po treningu fizycznym, ale bez konsekwencji w postaci zmęczenia, bólów i innych rzeczy. Wręcz przeciwnie, po takiej korekcie pacjent czuje się wesoły. Ale wpływ można również wywierać na jakiś oddzielny obszar, na przykład na okolice oczu.

Wskazania

Z reguły to wydarzenie polecane jest osobom, które cierpią z powodu nadwagi, luźnej skóry nie tylko na ciele, ale także na twarzy. Zabieg ten przypomina masaż poprawiający krążenie krwi. W związku z tym następuje odmłodzenie.

Najczęściej Isojay jest przepisywany, gdy:

 • zmarszczki;
 • cellulit;
 • obwisła skóra;
 • problemy ze skórą na tle starzenia się organizmu.

Te czynności pozwalają na wyrównanie i rozjaśnienie cery. Korekta aparatem Isojay pozwala na szybszą regenerację, jeśli klientka doznała paraliżu twarzy lub innych urazów.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, że urządzenie to jest uważane za całkowicie nieszkodliwe, zabrania się wykonywania takiej korekty w przypadku chorób skóry, ostrego zakrzepowego zapalenia żył, przepukliny lub problemów z rytmem serca. Z takiej procedury należy zrezygnować również w przypadku osób cierpiących na cukrzycę, onkologię, włókniaki macicy.

Masażu sprzętowego nie wykonuje się kobietom w ciąży oraz osobom cierpiącym na nadciśnienie lub źle tolerującym prąd elektryczny. Również takich zabiegów, nawet jeśli dotyczą tylko skóry pod oczami, nie należy przeprowadzać w przypadku nadczynności tarczycy.

Możliwe komplikacje

Po wykonaniu tej procedury nie ma żadnych poważnych komplikacji. Mogą wystąpić tylko wtedy, gdy dana osoba cierpi na obecną nietolerancję lub inne choroby opisane powyżej. Dopiero wtedy zabiegi kosmetyczne mogą wywołać zaostrzenie. Pod wszystkimi innymi względami po wykonaniu takiego masażu sprzętowego nie obserwuje się ani zaczerwienienia, ani łuszczenia się skóry.

Procedura krok po kroku

Isoji można stosować dopiero po dokładnym oczyszczeniu uszkodzonego obszaru skóry. Konieczne jest usunięcie złogów tłuszczu i oczyszczenie porów balsamem lub innym peelingiem, który wybierze kosmetyczka.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Na kilka godzin przed imprezą nie należy pić wody ani narażać się na aktywność fizyczną. Może to wywołać wzmożone pocenie się, co jest niepożądane w przypadku stosowania prądu elektrycznego. Na leczonym obszarze skóry nie powinno być żadnych kosmetyków, kremów, maści, pudru ani innych produktów kosmetycznych.

Izoge na twarz różni się od zabiegu wykonywanego np. Na udach czy pośladkach i przebiega następująco:

 1. Najpierw lekarz ustawia urządzenie i ustala odpowiednią czystość w zależności od obszaru zabiegowego. Musi również wykonać kilka testów, aby określić, jak ciało klienta reaguje na impulsy prądu. Jeśli reakcja jest zbyt ostra, należy zmniejszyć częstotliwość.
 2. Następnie na skórę nakłada się specjalną kompozycję w postaci żelu. Jest dobrym przewodnikiem i umożliwia penetrację prądu tak głęboko, jak to możliwe. Na tym etapie należy upewnić się, że pacjent nie ma żadnych reakcji alergicznych na taką kompozycję, dlatego po nałożeniu żelu lekarz odczeka jakiś czas.
 3. Następnym krokiem jest ustawienie elektrod i zwykle ich naprawa. Czasami jednak konieczne jest przeniesienie ich z jednej strefy do drugiej, aby zwiększyć efekt prądu. W takim przypadku nie jest wymagane utrwalanie.
 4. Następnie sprzęt włącza się. Przez pierwsze sekundy pacjent może odczuwać pieczenie w miejscu kontaktu elektrody ze skórą.Ale to uczucie szybko mija i pojawia się tylko uczucie, że następuje skurcz tkanki mięśniowej z każdym impulsem prądu.

Zabieg wykonywany jest od 15 minut do 1 godziny. Wszystko zależy od obszaru wpływu. Z reguły dla twarzy wystarczy minimalna ekspozycja.

Zalety i wady

Isoji do twarzy pozwala uformować napięcie mięśniowe i skorygować owal twarzy, dodatkowo napinając skórę nie tylko pod oczami, ale także w okolicach przyległych. Postępując zgodnie z przebiegiem takiego zabiegu kosmetycznego, można pozbyć się nie tylko obrzęków pod oczami, ale także zmarszczek bruzd nosowo-wargowych.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Potem wiele osób woli przenieść się do innych części ciała i na przykład w ten sam sposób pozbyć się podwójnego podbródka. Jeśli okresowo powtarzasz podobną procedurę, w takim przypadku możesz utrzymać wynik przez nieograniczony czas.

Ceny

Worki pod oczami można zmniejszyć za pomocą Isojai przy dość niskich kosztach. Taka procedura kosmetyczna, nawet w prestiżowym salonie kosmetycznym, będzie kosztować około 2000-3000 rubli. na 20-minutową sesję. Maksymalny czas trwania jednej sesji to 1 godzina, a koszt może wzrosnąć do 6000 rubli.

Biorewitalizacja

To słowo zwykle odnosi się do rodzaju naturalnej rewitalizacji lub odmłodzenia. Oznacza to, że mówimy o zabiegu kosmetycznym, który nie oznacza interwencji chirurgicznej. Odmładzanie przeprowadzane jest wyłącznie w sposób fizjologiczny, uzupełniając brak naturalnego kolagenu. Zabieg ten można wykonać od 30 roku życia.

Ponadto przeprowadzono badania, zgodnie z którymi można było stwierdzić, że w przypadku rozpoczęcia tych działań, jeszcze przed pojawieniem się poważnych problemów na twarzy, możliwe było przyspieszenie syntezy naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki temu efekt utrzymywał się przez dłuższy czas.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Do tego wydarzenia można stosować różne preparaty na bazie różnych naturalnych substancji z dodatkowymi dodatkami. Istnieją amerykańskie środki wspomagające regenerację tkanek, są też leki, które dodatkowo nawilżają skórę i chronią naskórek przed późniejszymi negatywnymi wpływami środowiska.

Wskazania

Z reguły biorewitalizacja pod dolną powieką jest wykonywana, jeśli nie można wyeliminować wady innymi środkami nawilżającymi. Również taki zabieg może rozwiązać problem opadających powiek i kącików oczu, odwodnionej skóry, która pojawia się po długim przebywaniu na słońcu.

Specjalista może zasugerować wykonanie tego zabiegu, jeśli pojawi się głębszy rowek nosowo-łzowy lub obrzęk i zasinienie pod oczami. Kuracja z użyciem kwasu hialuronowego pozwala pozbyć się drobnych zmarszczek, poprawić koloryt skóry i zmniejszyć obrzęki.

Przeciwwskazania

Nie warto wykonywać takich zabiegów, jeśli okolica oczu jest zaogniona, osoba cierpi na przewlekłą chorobę autoimmunologiczną lub zakaźną. Ponadto takie procedury nie są zalecane dla osób, które mają słabą odporność lub wysypki na opryszczkę stale pojawiają się na skórze.

Konieczne jest odłożenie takich zdarzeń, jeśli dana osoba przyjmuje leki rozrzedzające krew lub cierpi na zwiększone blizny w tkankach. W okresie ciąży i laktacji należy również unikać wizyt w gabinetach kosmetycznych w celu wykonania takich zabiegów.

Możliwe komplikacje

Biorewitalizacja ma tylko niewielkie skutki uboczne, które objawiają się obrzękiem wokół oka. W miejscu nakłucia może powstać niewielki guzek lub krwiak. Wszystkie te objawy znikają po kilku dniach.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Powikłania obejmują zator naczyniowy, ropienie i zwłóknienie tkanek.Dzieje się tak jednak w najbardziej wyjątkowych sytuacjach, gdy biorewitalizacja została przeprowadzona nieprawidłowo lub nie uwzględniono przeciwwskazań. Również komplikacje mogą wystąpić, jeśli kobieta złoży wniosek o podobny zabieg kosmetyczny w okresie menopauzy lub menstruacji.

Procedura krok po kroku

Worki pod oczami (zabiegi kosmetyczne mogą poprawić koloryt skóry, dzięki czemu znika obrzęk pod dolną powieką) koryguje się w ten sposób serią zastrzyków.

Fundusze wstrzykuje się pod skórę górnej lub dolnej powieki, bliżej zewnętrznego kącika oka. Ponieważ używana jest strzykawka z bardzo cienką igłą, dyskomfort podczas manipulacji kosmetyczki jest minimalny.

Istnieje również nieinwazyjna wersja takiej korekcji, w której stosowane są specjalistyczne środki działające na skórę bez wnikania pod nią.

Na przykład można zastosować laser, jonoforezę lub inny sprzęt. Ten rodzaj biorewitalizacji jest bardziej skuteczny, a kwas hialuronowy wnika na tyle głęboko w tkankę łączną, aby uzyskać niezbędny efekt.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Procedura wygląda następująco:

 1. Najpierw oczyszcza się twarz i dezynfekuje leczony obszar.
 2. Lekarz stosuje środek antyseptyczny i stopniowo zaczyna wstrzykiwać lek podskórnie.
 3. Pod koniec zabiegu zabieg powtarza się środkiem antyseptycznym i nakłada krem ​​przeciwzapalny. Z reguły procedura trwa nie dłużej niż 50 minut.

Zwykle potrzeba około 3 takich sesji, aby utrwalić uzyskany wynik. W niektórych sytuacjach lekarz może zalecić terapię wspomagającą.

Zalety i wady

Główne zalety tego zabiegu to bezpieczeństwo (w przypadku przestrzegania technologii wykonania korekcji), skuteczność, dodatkowe nawilżenie.

Dodatkowo biorewitalizację można wykonywać jednocześnie z innymi zabiegami kosmetycznymi. Po korekcji nie jest wymagana dodatkowa wizyta u kosmetyczki w celu podtrzymania efektu.

Istnieje jednak kilka wad, z których pierwszą jest obecność przeciwwskazań. Chociaż skutki uboczne są niezwykle rzadkie, ich prawdopodobieństwo nadal pozostaje. Ponadto niektórzy pacjenci zauważają, że procedura jest nadal bolesna, jeśli lek jest wstrzykiwany strzykawką.

Cena £

Czynności te można wykonywać zarówno w gabinetach kosmetycznych, gabinetach kosmetycznych, jak iw większych gabinetach. Koszt waha się od 7000 do 8000 rubli. za jedną korektę.

Mezoterapia

W tym przypadku mówimy o rodzaju koktajlu, który może zawierać różne witaminy, kwas hialuronowy, peptydy lub środki rozszerzające naczynia krwionośne. Istnieje również mezoterapia kwasem glikolowym.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Służy do usuwania plam starczych, piegów, siniaków i tylko niebieskiej skóry. Za napięcie skóry odpowiadają peptydy. Możesz również osiągnąć ten efekt za pomocą środków rozszerzających naczynia krwionośne.

Wskazania

Z reguły zabieg mezoterapii zalecany jest w przypadku pojawienia się „kurzych łapek”, worków pod oczami, cieni pod oczami, plam starczych lub efektu opadającej powieki. Zabieg ten jest również bardzo skuteczny w walce ze zmarszczkami wiekowymi.

Przeciwwskazania

Mezoterapia ma bardzo niewiele przeciwwskazań. Do najpoważniejszych należą jedynie patologie onkologiczne, ciąża i karmienie piersią, a także obecność stanu zapalnego w leczonym miejscu. Ponadto lekarz musi upewnić się, że pacjent nie jest uczulony na którykolwiek ze składników takiego koktajlu regeneracyjnego.

Możliwe komplikacje

Worki pod oczami (dziś najpopularniejsze są zabiegi kosmetyczne z użyciem naturalnych produktów) można z powodzeniem korygować mezoterapią, jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo.

W takim przypadku nie będzie żadnych konsekwencji. Wiele osób zauważa, że ​​nie mają nawet obrzęku, a miejsca nakłucia goją się natychmiast bez uszczelnienia po kilku godzinach. Wynika to z faktu, że to wydarzenie kosmetologiczne pozwala usprawnić procesy metaboliczne.

Ale czasami obrzęk może utrzymywać się przez kilka dni.

Dodatkowe komplikacje obejmują rozwój alergii, zaczerwienienia lub atrofię skóry. Mogą pojawić się małe siniaki. Jednak najczęściej wszystko to dzieje się tylko z powodu braku doświadczenia specjalisty, który nieprawidłowo dobrał składniki do koktajlu.

Procedura krok po kroku

Po oczyszczeniu leczonego miejsca lekarz dezynfekuje skórę, nakłada środek znieczulający i zaczyna wstrzykiwać lek cienką igłą, która w zależności od złożoności sytuacji wbija się na różną głębokość. Następnie wykonywana jest druga dezynfekcja i nakładany jest krem ​​ochronny i przeciwzapalny.Worki pod oczami: zabiegi kosmetyczne, zastrzyki. Recenzje

Istnieje również możliwość wykonania mezoterapii bez iniekcji. W takim przypadku rewitalizujący koktajl nakłada się po prostu na okolice oka. Następnie leczony obszar jest wystawiony na działanie prądu o niskiej częstotliwości.

Zalety i wady

Wśród zalet tego wydarzenia warto zwrócić uwagę na przywrócenie kondycji skóry. Terapia daje dobry efekt, który utrzymuje się przez długi czas. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na rozpoczęcie procesów w tkankach podskórnych, które odnawiają komórki i pozwalają na dłuższe utrzymanie efektu.

Z niedociągnięć pacjenci wyróżniają tylko możliwość wystąpienia niektórych powikłań, a także przeciwwskazania. Jednak znajdują się one w prawie wszystkich opisach takich zabiegów kosmetycznych, dlatego nadal nie da się tego uniknąć.

Cena £

Jedna sesja mezoterapii, która pozwala pozbyć się worków pod oczami, kosztuje około 3000 rubli. Aby zabieg kosmetyczny był jak najbardziej skuteczny, będzie wymagał co najmniej trzech takich sesji. W związku z tym pełen zakres działań może kosztować około 10000 rubli. albo więcej.

Film o sposobach eliminacji worków pod oczami

Jak pozbyć się worków pod oczami:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy