Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne

Masażer szyi, ramion, pleców to doskonały wybór dla osób, które nie mają możliwości odwiedzenia gabinetu masażu. Wygodne urządzenie, które możesz dobrać do swoich potrzeb, pomaga złagodzić napięcie mięśni, poprawić postawę i poradzić sobie z bólami w chorobach kręgosłupa.

Przed zakupem masażera wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem - pomoże to wybrać nie tylko wygodny model, ale także najbardziej przydatny dla zdrowia.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania masażerów szyi, ramion i pleców

Urządzenia do masażu służą do leczenia i zapobiegania dolegliwościom kręgosłupa, a do ich zakupu nie jest potrzebna recepta - na to stać każdego.

Przydatne jest posiadanie masażu w domu lub w pracy dla każdego, kto wykonuje siedzący tryb życia lub odwrotnie, pracę, która wymaga ciągłego stania na nogach. Codzienne rutyny rano i po pracy pomogą Ci poczuć się dobrze i uniknąć przykrych skutków dla kręgosłupa.

Lekarz może przepisać masażer w następujących przypadkach:

 • z silnym profesjonalnym obciążeniem kręgosłupa;
 • zmniejszone napięcie mięśni pleców;
 • konsekwencje leżenia w łóżku;
 • rehabilitacja po urazach pleców i nóg;
 • ból kręgosłupa dowolnego pochodzenia;
 • osteochondroza;Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne
 • skolioza;
 • przepuklina międzykręgowa.

W przypadku chorób kręgosłupa masażer jest używany tylko w remisji, aby zapobiec zaostrzeniom. Poprawia ukrwienie pleców, pobudza i wzmacnia mięśnie. Ale są warunki, w których masażera nie można używać.

Należą do nich zmiany skórne, które urządzenie może pogorszyć, nieleczone urazy kręgosłupa, ostre i przewlekłe choroby zapalne kręgosłupa. W takich warunkach procedury medyczne są przepisywane w gabinecie fizjoterapeutycznym.

Niemożliwe jest również stosowanie urządzeń do masażu w przypadku ciężkich schorzeń serca, układu oddechowego, nerek, wątroby, układu nerwowego - ich stosowanie może w nieprzewidywalny sposób wpłynąć na zdrowie pacjenta.

Jak działa masażer szyi i jego skuteczność?

Działanie urządzenia opiera się na miejscowym działaniu drażniącym. Osiąga się to za pomocą elementów metalowych, drewnianych, plastikowych lub ceramicznych, które toczą się po ciele pacjenta. Niektóre modele masażystów są wyposażone w dodatkowe ogrzewanie, które wzmacnia działanie terapeutyczne i profilaktyczne.

Twarde elementy toczą się po skórze, nie uszkadzając jej, ale naciskając na górną warstwę mięśni. Z tego powodu zakończenia nerwowe są podrażnione i poprawia się krążenie krwi. Więcej krwi tętniczej napływa do mięśni pleców i szyi, lepiej przepływa krew żylna, zmniejsza się prawdopodobieństwo obrzęku, zwiększa się dopływ tlenu i składników odżywczych.

Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne

Mięśnie stają się bardziej odporne na stres... Jeśli masażer jest wzmocniony ogrzewaniem, efekt cieplny jest dodawany do efektu masażu. Pobudzenie krążenia krwi i małych zakończeń nerwowych.Łagodzi bóle, wzmacnia efekt masażu i sprzyja rozluźnieniu mięśni.

Masażery do strefy szyjno-kołnierzowej są specjalnie wykonane i bardzo delikatne w działaniu - strefa szyjna jest najbardziej wrażliwa, ma najwięcej zakończeń nerwowych i naczyń krwionośnych, a ryzyko ich uszkodzenia jest większe niż w innych częściach kręgosłupa.

Rodzaje masażerów według rodzaju konstrukcji, funkcjonalności. Nazwy najlepszych modeli, ceny

Masażer szyi, ramion i pleców może mieć inny wygląd i trzeba wybrać ten, który będzie wygodniejszy dla pacjenta. Główna różnica polega na tym, czy elementy konstrukcyjne są napędzane mechanicznie czy elektrycznie. Masażery mechaniczne są aktywowane przez kontakt z ludzkim ciałem.

Mogą mieć postać rolek, które zakładane są na wspólną podstawę wykonaną z twardych lub miękkich materiałów, a także wykonane w postaci peleryny, która masuje podczas ruchu. Zaletą wszystkich tych urządzeń jest łatwość obsługi i opłacalność.

Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne
Masażer szyi, ramion i pleców ma różne typy.

Masażery elektryczne nie wymagają od właściciela żadnego wysiłku i są dodatkowo wyposażone w emiter ciepła.

Urządzenia elektryczne mogą być wykonane w postaci masażera rolkowego, który można zastosować na dowolnym terenie lub specjalistycznych urządzeń - peleryny, szaliki, krzesła. Różne modele masażerów są przeznaczone do różnych celów, a każdy z nich ma swoją własną charakterystykę.

Pas do masażu pleców

Główną aktywną siłą tego masażera są rolki i mechanizmy udarowe. Montowane są na jednej ramie, która pozwala im się obracać i wibrować. Wszystkie elementy napędzane są silnikiem elektrycznym, który wymaga baterii. Tkanina zewnętrzna zapewnia wygodę użytkowania i ochronę konstrukcji przed zanieczyszczeniami.

Rzep zapewnia wygodę zapinania, pozwala również na regulację szerokości. Głównym przeznaczeniem paska jest masaż i ogrzanie dolnej części pleców, ale niektóre modele można dostosować do ogrzania nóg, klatki piersiowej, szyi i ramion. W tym celu zapewniono specjalne ustawienia i regulowane rzepy.

Najwygodniejsze i najbardziej znane modele:

 • Zdrowie w domu M141 - ten pas zasilany jest z sieci, więc w domu możesz pozwolić sobie na kilka sesji dziennie bez obaw o pojemność baterii. Ale to nie pozwala na użycie go w naturze. Posiada regulowane paski na rzepy, co pozwala na użycie go nie tylko na plecach. Intensywność pracy jest regulowana - dostępnych jest 5 trybów. Aby uniknąć niepotrzebnego narażenia, po 25 minutach pracy zapewnione jest automatyczne wyłączenie. Średnia cena - 3000 rubli.
 • Beurer EM38 - nieregulowany pas do ćwiczeń. Zasilany bateriami może być używany na zewnątrz lub w dowolnym momencie bez obawy o wygodnie rozmieszczone gniazda. Dodatkowo istnieje emiter podczerwieni, który pozwala radzić sobie z bólem i skutkami hipotermii. Średnia cena to 3500 rubli.
 • HANSUN HS111 - regulowany masażer z największą liczbą trybów. Regulowana szerokość do pracy na każdym obszarze ciała. Zasilany bateriami, posiada 4 tryby pracy. Główną zaletą jest wszechstronność, która pozwala osiągnąć sukces przy stosowaniu nie tylko na plecach, ale także na ramionach, szyi, nogach i ramionach. Średnia cena to 4500 rubli.

Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne

Nie jest trudno pozwolić sobie na taki projekt, a tym bardziej, że pasy są uniwersalne i można je stosować na każdym obszarze ciała.

Cape Massager

Zasada działania peleryny jest podobna do paska - działanie lecznicze zapewniają rolki napędzane silnikiem elektrycznym oraz element grzejny. Ale w pelerynie elementy lecznicze są „upakowane” na dużym obszarze.

Przeznaczony jest do rozgrzewki i masażu kilku stref naraz - obręczy barkowej, odcinka piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa.

Elementy grzejne są umieszczone tylko z boku pleców, ponieważ niepożądane jest ogrzewanie klatki piersiowej i brzucha podczas fizjoterapii. Peleryny mają regulowaną długość i szerokość.

Najbardziej znane modele:

 • Beurer MG 260 przeznaczony do użytku w samochodzie. W trakcie podróży zapewnia rozgrzanie i rozluźnienie mięśni pleców. Intensywność ekspozycji jest regulowana, jest pilot i timer, który z góry włącza pelerynę. Średnia cena - od 11500 rubli.Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne
 • HoMedics BMSC-1000H - prostsza opcja na pokrowiec na samochód. Rozgrzewa i masuje dolną część pleców, działa na małej baterii. Wśród zalet - niska cena (od 7500 rubli), wśród wad - brak dodatkowych funkcji i tylko 3 tryby pracy.
 • Gezatone AMG 388 niskim kosztem, bardzo wygodna peleryna. Posiada jeden tryb pracy, ale ilość stref objętych pracą jest regulowana. Jest pilot zdalnego sterowania, obszar peleryny umożliwia włączenie szyi, pleców, bioder i ramion w strefę masażu. Z niedociągnięć - szybko zawodzi. Średnia cena - 3000 rubli.

Plecak-masażer rolkowy

Masażer szyi, ramion i pleców w połączeniu z plecakiem to praktyczny i przydatny wynalazek.

To zwykły pojemny plecak miejski z rolkami masującymi wbudowanymi w ścianę. Konstrukcja ortopedyczna pomaga utrzymać postawę i zapobiega naciskaniu rzeczy w plecaku na plecy.

Opcje modelu:

 • Ommassage BM-08 z 4 silnikami elektrycznymi. Mocny i skuteczny masażer, który można nosić za plecami jak plecak. Wśród zalet są niska waga konstrukcji i łatwość noszenia. Wśród wad jest mała pojemność komory na rzeczy. Koszt od 3000 rubli.
 • EUMEBackpack- Regulowane tryby pracy - masuj górną, dolną część pleców lub oba naraz. Przycisk regulacji jest wbudowany w pasek na ramię. Można tam również zbudować porty do ładowania gadżetów. Produkt jest dobrze regulowany do wzrostu właściciela, a komora na rzeczy jest pojemna, dzięki czemu bez problemu może zastąpić zwykły plecak. Koszt zaczyna się od 20000 rubli.

Poduszki i kołnierze z masażem

Poduszki i obroże mogą być używane w domu, pracy, na dworze lub w samochodzie. Mocowane są na szyi za pomocą rzepów i trzymane na nich nie przeszkadzają w pracy. Te masażery są wygodne w użyciu podczas siedzącej pracy lub wykonywania prac domowych.

Podczas ich stosowania należy zachować ostrożność - takie obroże mogą uszkodzić szyję poprzez nadmierną ekspozycję:

 • Przytulny masaż szyi To kołnierz, który nie tylko poprawia krążenie, ale jest również przyjemny dla oka i dotyku. Średnia cena - 900 rubli.
 • A01 Obroża zabiegowa nr 1 z pompowaną częścią... Jego wyróżnikiem są nie tylko rolki masujące, ale również nadmuchiwana sekcja regulująca nacisk na szyję. Sekcja jest ręcznie napompowana gruszką, pacjent może samodzielnie regulować siłę uderzenia na siebie. Średnia cena 1500 rubli.
 • Okład do masażu nap KZ 0041 - wygodny i miły w dotyku kołnierz do masażu karku. Całkowicie bezpieczny przy prawidłowym użyciu. Średnia cena - 800 rubli.

Krzesło do masażu

Masażer szyi, ramion, nóg i pleców w kształcie krzesła to prawdziwy masaż w domu. Fotele mają różne tryby pracy i są przeznaczone do masażu różnych obszarów ciała od szyi po stopy.

Zakup takiego urządzenia kosztuje dużo pieniędzy, dlatego przed zakupem warto skonsultować się z lekarzem:

 • ANATOMICO Perfetto - wygodny fotel do masażu dowolnych obszarów ciała. Zewnętrzny ekran pozwala na regulację ustawień bez odrywania się od zabiegów. Cena - od 200000 rubli.

Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne

 • Yamaguchi YA-200 - wygodne, ale nieco nieporęczne krzesło dla miłośników relaksujących zabiegów. Panel sterowania jest wbudowany w podłokietnik i powielony na panelu zewnętrznym. Cena - 175000 rubli.
 • MA-03 (MST-3SL) (stal) - najprostsza wersja fotela masującego. Składa się z kilku sekcji masujących, zamocowanych na metalowej ramie. Cena - 9500 rubli.

Masażery magnetyczne

Masażery szyi, ramion i pleców zawierające elementy magnetyczne dodają kolejny czynnik leczniczy do ich działania. Pole magnetyczne ma pozytywny wpływ na ludzi, chociaż mechanizm jego działania nie jest w pełni poznany. Niemniej jednak magnetoterapia ma skutek, a stosowanie tego narzędzia jest całkiem uzasadnione.

Masażery magnetyczne mają przeciwwskazania - niektórzy po ich zastosowaniu zauważają pogorszenie swojego stanu. Jest to indywidualna cecha warta rozważenia. Zwykle nie stosuje się połączenia pola magnetycznego z ogrzewaniem - nie zwiększa to wydajności, ale może zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i podnieść koszt urządzenia.

Zgodnie z mechanizmem działania, masażery magnetyczne są mechanicznymi urządzeniami ręcznymi, których powierzchnie robocze zawierają elementy magnetyczne lub składają się z nich w całości. Ceny masażerów magnetycznych zaczynają się od 700 rubli.

Ich elementy mogą zawierać masażery do szyi, ramion, pleców, o dowolnej konstrukcji. Jest wielu producentów wykorzystujących tę technologię - w takim czy innym stopniu jest ona stosowana we wszystkich masażerach wykonanych z metalu.

na przykład:

 • Masażer rolkowy, igła - Najprostszy środek na złagodzenie bólu pleców. Jest to niewielki wałek na rączce o regulowanej długości, pokryty krótkimi igłami. Możesz z niego skorzystać samodzielnie lub skorzystać z pomocy z zewnątrz. Średnia cena - 250 rubli.

Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne

 • MRM-01 „Biomag” - masażer rolkowy, nazywany „łazikiem księżycowym” ze względu na swój charakterystyczny kształt. Ma podwójnie dobroczynne działanie - mechanicznie ugniata mięśnie i stymuluje zakończenia nerwowe polem magnetycznym. Może być używany samodzielnie lub z pomocą. Cena - od 700 rubli.
 • Gorset do masażu do kręgosłupa i kręgosłupa lędźwiowego z funkcją magnetoterapii Casada SelfHeatingPad. To urządzenie pomaga korygować zaburzenia postawy, stymulować zakończenia nerwowe i krążenie krwi. Średnia cena - 4500 rubli.

Szalik do masażu na pasku

To najprostsze urządzenie do samodzielnego masażu. Jest to rama wykonana z mocnych nici, na której zamocowane są obracające się rolki lub kulki. Tworzą spójną taśmę, którą można wygodnie nosić na ramionach i plecach, trzymając za specjalnymi uchwytami. Zalety to łatwość obsługi, prostota konstrukcji i zwartość podczas przechowywania.

Działanie tych masażerów jest mniej wyraźne niż w przypadku urządzeń elektrycznych.

Istnieje ograniczenie - nie można stosować w okolicy szyi. Takie masażery są produkowane przez wielu producentów, ich ceny zaczynają się od 500 rubli, co czyni je najpopularniejszym środkiem do rozwiązywania problemów z plecami.

Materiałem może być wszystko - plastik, metal, drewno - ale musi być wystarczająco mocny i wytrzymały, aby mieć działanie lecznicze i uniknąć uszkodzeń. Masażer pasowy można łączyć z elementami magnetycznymi, dzięki czemu jego skuteczność znacznie wzrasta.

Masażer ręczny z uchwytem

Masażer z uchwytem to wygodny sposób na samodzielne dotarcie do trudno dostępnych miejsc ciała, np. Między łopatkami. Może być mechaniczny lub elektryczny. Zasada działania może być różna, zarówno mechaniczna, jak i elektryczna, ale rolka jest zwykle jedna, a obszar uderzenia jest niewielki.

Najpopularniejsze marki:

 • Meditech KM-911N - masażer elektryczny z wymiennymi nasadkami do różnych obszarów. Nadaje się do leczenia schorzeń kręgosłupa, rozgrzewania pleców po hipotermii, powrotu ruchomości po kontuzjach, łagodzenia napięcia po wysiłku fizycznym lub długotrwałej statycznej pozycji. Średnia cena - 1500 rubli.

Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne

 • Podczerwień „Dolphin” - wygodne i przyjemnie wyglądające urządzenie, które łączy masaż i rozgrzewkę. Pomaga pozbyć się bólu pleców, rozluźnić kręgosłup i uniknąć poważnych konsekwencji po kontuzjach. Średnia cena - 1200 rubli.
 • ZENET ZET-709 posiada 4 wyjmowane głowice, z których każda może mieć inny lub taki sam efekt.Najskuteczniej zwalcza zmęczenie mięśni po stresie statycznym. Końcówki są wykonane z silikonu. Wykorzystywane są ciepło i wibracje. Średnia cena - 4000 rubli.

Który masażer jest lepszy dla pleców

Masażer do szyi, ramion i pleców należy dobrać bardzo starannie. Musisz zacząć od celu, w jakim planujesz używać urządzenia - profilaktyki bólu, leczenia chorób, odprężenia i poprawy samopoczucia.

Aby złagodzić ciągły stres podczas siedzącej pracy, stania na nogach i dużego wysiłku fizycznego, odpowiednie są masażery mechaniczne. Dla kierowców dobrym wyborem są pokrowce na siedzenia. W razie potrzeby można ich używać na krzesłach biurowych, chociaż nie jest to zbyt wygodne. Peleryna jest wygodna, ponieważ zapewnia pełnoprawny masaż całego kręgosłupa.

Zaletą masażerów mechanicznych jest to, że można ich używać niezależnie. Dla tych, którzy są zaangażowani w ciężką pracę fizyczną lub trening, potrzebne są ręczne lub elektryczne masażery o zwiększonym wpływie. Urządzenia magnetyczne z rolkami, które są wygodne w użyciu w parach, sprawdziły się dobrze.

Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne

W celu zapobiegania zaostrzeniom przewlekłych chorób kręgosłupa stosuje się fotel do masażu. Skutecznie eliminuje napięcie mięśniowe, rozgrzewa obolałe miejsca, prostuje niewłaściwe ułożenie kręgosłupa. Dodatkowo fotel masuje całe plecy, a to odciąża okolicę lędźwiową.

W celach leczniczych stosuje się środki zalecane przez lekarza. Są sytuacje, w których masaż - jakikolwiek - jest przeciwwskazany. Jeśli niedawno doznałeś urazu pleców lub zaostrzenie jest zbyt poważne, fizyczne skutki na plecach przyniosą szkody, a nie korzyści.

Które masażery są najlepsze dla ramion i szyi

Szyja i ramiona to najbardziej problematyczne obszary pleców. W każdej pozycji to ten obszar doświadcza największego obciążenia statycznego, dlatego najczęściej pojawia się tam ból. Patologie kręgosłupa wywołują zaburzenia unerwienia mięśni obręczy barkowej i ich nadmierne napięcie, a napięte mięśnie pogłębiają problemy z ukrwieniem i unerwieniem kręgosłupa.

Dlatego wszystkie manipulacje powinny być skierowane w obie strefy. W celach profilaktycznych najprostszą opcją jest masażer szalikowy lub masażer z rączką. Dla zmotoryzowanych dobrym rozwiązaniem jest pokrowiec na siedzenie lub poduszka, której można używać również w samochodzie.

Masażer kołnierza skutecznie radzi sobie z zaostrzeniami na wczesnym etapie i z zapobieganiem takim stanom. Lekarz udzieli bardziej szczegółowych informacji, pomagając wybrać najbardziej odpowiednią opcję, która pozwoli pacjentowi dobrze się czuć i nie będzie mieć problemów z bólem szyi i ramion.

Masażer szyi, ramion i pleców. Co jest lepsze: rolkowe, drewniane, taśmowe, elektryczne

Warto zastosować metodę złożoną i połączyć z masażem nie tylko szyję, ale także odcinek piersiowy kręgosłupa. Pomoże Ci to poczuć się lepiej i zmniejszy ból.

Typ masażuRodzaj bólu, który pomagaOgraniczenia
SzalikNapięcie mięśni karku i ramionZaostrzenia chorób przewlekłych, urazy szyi, silny ból
PasNiższe napięcie mięśni plecówZaostrzenia chorób przewlekłych, urazy pleców, silny ból
PoduszkaTrwały ból szyiZaostrzenia chorób przewlekłych, urazy szyi
PelerynaBól szyi, pleców, ramionZaostrzenia chorób przewlekłych, urazy szyi i pleców, silny ból
Z rączkąPunktowy ból mięśni plecówZaostrzenia chorób przewlekłych, urazów, patologii kręgosłupa
MagnetycznyBol kregoslupaZaostrzenia chorób przewlekłych, urazy
FotelKażdy rodzaj bólu plecówZaostrzenia chorób przewlekłych, urazy

Masażer szyi, pleców i ramion to wygodny sposób na radzenie sobie z patologią kręgosłupa. Ale ten środek jest pomocniczy, powinien być stosowany jako dodatek do głównej terapii, ale nie jako główna metoda leczenia.

Projekt artykułu: Anna Vinnitskaya

Filmy z masażerami pleców i ramion

Masażer przeznaczony jest do masażu szyi, ramion i całego ciała

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy