Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

Połączenie czarno-białego lakieru w manicure podkreśla wyrazistość i surowość, ale obecnie mistrzowie paznokci stosują inne podejście projektowe, które pozwala na urozmaicenie. Poniżej w artykule są zdjęcia.

Korzyści z czarno-białego manicure

Zalety manicure wykonanego w tym kolorze to:

 • Wszechstronność. Taki manicure nie wychodzi z mody i zawsze uzupełni każdą stylizację od sportowej po „małą czarną”. Odpowiedni do ubioru w biurze.
 • Różnorodność wzorów. Jeśli chcesz, możesz wymyślić nieograniczoną liczbę loków, linii, smug i znaleźć nieograniczone rozwiązanie do projektów projektowych
 • Czarno-biały będzie wyglądał świetnie zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach.
 • Obecność czerni w manicure optycznie wydłuża płytkę paznokcia. Odpowiednie dla właścicieli krótkich paznokci. Do tego używam klasycznych wzorów.
 • Na długich paznokciach istnieje możliwość urozmaicenia projektu.

Wzór zebry

Aby wykonać manicure w wzór zebry, potrzebujesz:

 • podstawa (podstawa) - opcjonalnie;
 • czarny lakier;
 • biały lakier;
 • cienki pędzelek do manicure;
 • przezroczysty lakier do paznokci / top.
Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty
Zdjęcie pokazuje krok po kroku tworzenie manicure z czarno-białym lakierem.

Manicure z czarno-białym lakierem (zdjęcia poniżej) wykonujemy w następujący sposób:

 1. Najpierw musisz zrobić wysokiej jakości manicure. Zmiękcz ręce w ciepłej wodzie. Przytnij naskórek. Wyrównaj krawędź paznokcia i nadaj mu pożądany kształt. Zmiel płytkę paznokcia.
 2. Zastosuj bazę. Ten element jest opcjonalny, ale konieczny, aby lakier nie pozostawił pigmentu na paznokciu.
 3. Nałóż biały lakier. Najlepiej w kilku warstwach, w zależności od gęstości lakieru.
 4. Cienkim pędzelkiem nałóż zgrabne kreski czarnym lakierem. Pozostawiając 1-2 mm między paskami. Paski nie powinny być proste, ale lekko wygięte i asymetryczne.
 5. Zastosuj utrwalacz. Element opcjonalny. Konieczne jest, aby lakier trwał dłużej. W takim przypadku czas noszenia może trwać do 2 tygodni.

Manicure francuski w czerni i bieli

Manicure z czarno-białym lakierem jest bardziej odpowiedni dla właścicieli średnich i długich paznokci. Najbardziej aktualny kształt paznokci to migdałowy, zaokrąglony kwadrat i owal. Można również wykonać french manicure na krótkich paznokciach, ale znacznie zmniejszy to wizualny wygląd paznokci, a tym samym palców.

Klasyczny francuski manicure z białym paskiem można uzupełnić czarnymi monogramami. Będzie estetycznym dodatkiem do zwykłego francuskiego manicure. Dla tych, którzy są mniej konserwatywni w swoich wyborach projektowych, w naprzemiennych paznokciach można zastosować czerń i biel.

W dzisiejszych czasach wykonanie francuskiego manicure w domu nie będzie trudne. Będzie to wymagało, oprócz lakieru, cienkiego pędzla lub specjalnych naklejek z taśmy, które można łatwo usunąć po nałożeniu lakieru.

Manicure księżycowy

Biało-czarny lakier, jak widać na zdjęciu, będzie wyglądał powściągliwie i wytwornie w manicure księżycowym. Często mistrzowie paznokci łączą techniki manicure francuskiego i księżycowego. Kolejny projekt, który można przypisać klasycznemu manicure.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

Manicure księżycowy jest odpowiedni dla dziewcząt i kobiet, które mają wąską, średnio długą płytkę paznokcia.

Kształty płytki paznokcia, na których taki manicure będzie wyglądał korzystniej: owalny, zaokrąglony kwadrat, migdał i półkole. Lunula może być wypukła lub w kształcie wklęsłego łuku. Do nałożenia lunuli można użyć cienkiego pędzelka lub szablonu.

Manicure wodny

Jest to technika aplikacji polegająca na wymieszaniu lakieru z wodą. Jeśli wykonasz taki manicure techniką kolorową, to nadaje się do średnich i długich paznokci, ale w czerni i bieli będzie wyglądał schludnie i na krótkiej płytce paznokcia.

Wymagane narzędzia:

 • woda;
 • zbiornik wodny;
 • pomarańczowy kij / wykałaczka;
 • olejek do skórek / krem ​​/ szkocka;
 • zmywacz do paznokci;
 • zestaw lakierów: czarno-biały;
 • waciki bawełniane.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

Technika wykonania:

 1. Wlej wodę do średniej wielkości filiżanki, zawsze w temperaturze pokojowej. Nie zimny, wtedy lakier stwardnieje, a nie gorący, wtedy lakier rozleje się po krawędziach kubka.
 2. Pierwszą kroplę pozostaw na wodzie białym pędzelkiem do lakieru.
 3. Następnie czarnym lakierem należy powtórzyć te same kroki.
 4. Możesz zatrzymać się przy 2 warstwach lub kontynuować nakładanie kropli, aż liczba warstw wyniesie 4-7.
 5. Kolorowe kółka na powierzchni wody należy narysować cienkim czubkiem pomarańczowego patyczka lub wykałaczki, nie zanurzając się głęboko w wodzie. Rysunek może mieć zupełnie inny charakter. Poniższe zdjęcie przedstawia opcje rysunku.
 6. Nałóż tłusty krem ​​na skórę wokół paznokcia, aby lakier można było łatwo usunąć. Możesz również użyć taśmy klejącej lub specjalnego narzędzia sprzedawanego w wyspecjalizowanych sklepach (narzędzie jest podobne do kleju nakładanego na naskórek, a następnie usuwanego lakierem).
 7. Nie możesz dotknąć płytki paznokcia kremem ani specjalnym narzędziem, w takim przypadku manicure nie będzie wyglądał schludnie.
 8. Gdy palec jest gotowy do nałożenia, można zastosować wzór. Umieść palec równolegle do rysunku, paznokciem w dół i delikatnie zanurz go w wodzie. Trzymaj chwilę w wodzie iw tym czasie zbierz pozostały lakier wacikiem (za każdym razem musisz używać nowych patyczków).
 9. Następnie możesz usunąć palec.
 10. Następnie oczyść palec z lakieru do paznokci na naskórku za pomocą wacika lub patyczka.
 11. Powtórz dla nieleczonych paznokci.
 12. Po pokryciu wszystkich paznokci wzorem można nałożyć warstwę utrwalającą bezbarwnego lakieru.

Kropki na paznokciach

Manicure punktowy nakłada się za pomocą narzędzia zwanego kropkami. Jest to długopis lub sztyft, który dobrze leży w dłoni i ma kulistą końcówkę po jednej lub obu stronach. Średnica tych końcówek jest dostępna w różnych rozmiarach od 1 do 10 mm.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

W zależności od używanego rysunku wybierany jest rozmiar kropek. Kropki można zastąpić długopisem, ołówkiem, agrafką lub innym przedmiotem z okrągłym końcem, ale nie gwarantuje to równego i pięknego koła.

Dla początkujących możesz użyć prostych kropek, które są losowo rozmieszczone na płytce paznokcia. Możesz również użyć kropek do wykonania różnych wzorów (zwierzęta, kwiaty, proste kształty, wizualne oddzielenie). Ten manicure nadaje się do każdego rodzaju płytki paznokcia.

Z tłoczeniem

Stemplowanie - metoda wykorzystująca metalową płytkę z rowkami przedstawiającymi różne wzory, długopis z silikonową końcówką oraz plastikową płytkę. Możesz go kupić w wyspecjalizowanych sklepach.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

 1. Aby zastosować stempel, musisz nałożyć główny kolor na paznokieć, poczekać, aż wyschnie.
 2. Nałóż kontrastowy kolor na metalową podstawę, plastikową płytkę trzymaj prostopadle do metalowej tak, aby lakier dostał się do otworów we wzorze, a nadmiar pozostaje na metalowej płytce.
 3. Następnie przymocuj silikonową końcówkę pisaka do rysunku.Rysunek zostanie na nim odciśnięty i musi być natychmiast nałożony na paznokieć.

W przypadku tej metody lepiej wybrać gęste lakiery. Dziewczęta z krótką płytką paznokcia mogą wykorzystać ten wzór do wizualnego wydłużenia paznokcia. Aby to zrobić, użyj czarnych rysunków wzdłuż całego paznokcia.

Projekt kawioru

Szczególnie nadaje się do wieczorowego wyglądu. Udekoruj paznokcie tym wzorem specjalnymi koralikami lub mikrogranulkami.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

 1. Nakłada się kolor bazowy i do wyschnięcia lakieru należy posypać paznokieć mikrogranulkami.
 2. Ruchami poklepywania niejako wbijaj granulki tak, aby zatopiły się trochę w lakierze i przylegały do ​​niego.
 3. Poczekaj, aż lakier wyschnie.

Ten projekt nie powinien być nadużywany.

Manicure z czarno-białym lakierem z kryształkami

Cyrkonie w manicure mogą zarówno podkreślać określone punkty, jak i tworzyć główny projekt. Nakłada się je natychmiast za pomocą specjalnego kleju do paznokci lub, jak w projekcie kawioru, wbija się w mokry lakier w celu utrwalenia.

Manicure prasowy

Aby zastosować ten projekt trzeba mieć pod ręką kawałek gazety i alkohol, oprócz standardowego zestawu do manicure.

 1. Na płytkę paznokcia nakłada się biały lakier.
 2. W tym samym czasie gazeta jest zanurzana w kąpieli zawierającej wódkę / aceton / alkohol na 10-15 sekund. (pożądane jest, aby litery na wycinku miały mały nadruk, wtedy projekt będzie wyglądał bardziej interesująco).
 3. Następnie ten kawałek jest usuwany pęsetą, aby się nie złamał. Jeśli sięgniesz palcami, prawdopodobieństwo pęknięcia jest większe.
 4. Następnie należy przymocować gazetę do płytki paznokcia i dociskać ją wacikiem przez 5-7 sekund.
 5. Resztki gazety na skórze można usunąć wacikiem zamoczonym w acetonie.
 6. Na koniec musisz naprawić taki projekt przezroczystym lakierem.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

Ten wzór jest odpowiedni dla średniej długości płytki paznokcia. Istnieje druga metoda nakładania manicure gazetowego. W takim przypadku podstawa może być czarna.

 1. Wycina się kawałek gazety wielkości paznokcia.
 2. Konieczne jest przymocowanie i wyregulowanie przedmiotu obrabianego, aby gwóźdź z gazetą całkowicie się pokrywał.
 3. Gazetę nakłada się na mokre paznokcie i delikatnie rozprowadza na płytce paznokcia.
 4. Zabezpiecz gazetę bezbarwnym lakierem.

Craquelure

Manicure z czarno-białym lakierem (zdjęcia przedstawiają 2 sposoby wykonania), wykonany w tym stylu, można też nazwać „pękniętym”.

Metoda 1 - użycie specjalnego lakieru:

 1. Najpierw musisz zrobić wysokiej jakości manicure. Zmiękcz ręce w ciepłej wodzie. Przytnij naskórek. Wyrównaj krawędź paznokcia i nadaj mu pożądany kształt. Zmiel płytkę paznokcia.
 2. Zastosuj bazę. Ten element jest opcjonalny, ale konieczny, aby lakier nie pozostawił pigmentu na paznokciu.
 3. Nałóż lakier bazowy. Musi całkowicie wyschnąć - jest to główny warunek spękania.
 4. Lakier pękający nakłada się cienką warstwą. Im cieńsza warstwa, tym bardziej popękany będzie wzór.
 5. Zastosuj utrwalacz, aby uzyskać bardziej trwałe i długotrwałe zużycie.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

Metoda 2 - użycie powłoki metalizowanej:

 1. Najpierw musisz zrobić wysokiej jakości manicure. Zmiękcz ręce w ciepłej wodzie. Przytnij naskórek. Wyrównaj krawędź paznokcia i nadaj mu pożądany kształt. Zmiel płytkę paznokcia.
 2. Zastosuj bazę.
 3. Nałóż lakier bazowy. Musi całkowicie wyschnąć - to główny warunek manicure craquelure.
 4. Usuń lepką warstwę.
 5. Nałóż klej na płytkę paznokcia.
 6. Przyklej metalizowaną powłokę do kleju.
 7. Usuń osłonę.
 8. Zastosuj utrwalacz, aby uzyskać bardziej trwałe i długotrwałe zużycie.

Projekt marmuru

Manicure z czarno-białym lakierem w marmurowym designie ma wzory imitujące powierzchnię kamieni na paznokciach. Istnieje kilka sposobów nakładania wzorów marmuru. Zaletą tego wzoru jest zwięzły wygląd na każdej długości paznokcia - od krótkich do długich. Szczególnie pięknie będzie wyglądać na paznokciach, które mają kształt wydłużonego owalu, migdałów i spiczastych końcówek.

Najpopularniejsze są 2 metody aplikacji.

Metoda 1 - użycie lakieru hybrydowego:

 1. Zrób sobie manicure. Zmiel płytkę paznokcia.
 2. Nałóż podkład. Wysuszyć w lampie UV.
 3. Zastosuj kolor podstawowy. Wysuszyć w lampie UV.
 4. Wlej środek czyszczący do osobnego pojemnika.
 5. Upuść lakier na folię, z której wykonasz wzór. Narysuj kolor cienkim pędzlem i narysuj cienkie linie.
 6. Zanurz pędzel w środku czyszczącym i pomaluj linie.
 7. Poczekaj, aż wszystko wyschnie.
 8. Przykryj górę. Wysuszyć w lampie UV.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

Metoda 2 - użycie filmu:

 1. Zrób sobie manicure.
 2. Zastosuj kolor podstawowy. Poczekaj, aż wyschnie.
 3. Opuść lakier w kontrastowym kolorze na folię.
 4. Zgnieć film. Docisnąć do kropli na folii, następnie delikatnie wyczyścić folię, usunąć nadmiar lakieru.
 5. Następnie naciśnij paznokieć.
 6. Pozostaw lakier do wyschnięcia.
 7. Zabezpiecz lakierem bezbarwnym.

Manicure z czarno-białym lakierem

Manicure z czarno-białym lakierem (zdjęcia pokazują różne opcje) nie ma określonej techniki, ponieważ wynik zależy od wyobraźni mistrza paznokci.

Manicure Ombre

Ombre to płynne przejście z jednego koloru na drugi. Technika manicure jest prosta. Wykonywany specjalnym pędzelkiem przypominającym wachlarz (metoda czyszcząca) lub gąbką. Możesz wykonać przejście poziome lub pionowe.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

Pędzelkiem:

 1. Nałóż czarny lakier na jedną stronę płytki paznokcia, biały lakier na drugą.
 2. Rysuj między nimi pędzlem, od środka do czerni, a następnie do bieli, aż powstanie płynne przejście.

Za pomocą gąbki:

 1. Konieczne jest nałożenie koloru podstawowego w 2 warstwach.
 2. Nałóż lakier na gąbkę. Na styku kwiatów można wymieszać wykałaczką lub cienką igłą. Wcześniej rozsmaruj skórę wokół paznokcia kremem, aby można było łatwo usunąć nadmiar lakieru.
 3. Dociśnij gąbkę do paznokcia. Usuń lakier do paznokci ze skórek. Zabezpiecz lakierem bezbarwnym.

Czarno-biała geometria

Geometria obejmuje rysunki - origami, w paski, różne kształty (koło, trójkąt, kwadrat), minimalizm.

Manicure z czarno-białym lakierem na krótkie i długie paznokcie. Zdjęcia, projekty

Tabela najbardziej optymalnych projektów dla krótkich i długich paznokci:

Krótkie paznokcieŚrednie paznokcieDługie paznokcie
Wzór zebry+++
francuski manicure++
Manicure księżycowy++
Manicure wodny+++
Kropki na paznokciach+++
Manicure z tłoczeniem+++
Projekt kawioru++
Manicure z kryształkami+++
Manicure prasowy+++
Craquelure+++
Projekt marmuru+++
Ombre++
Czarno-biała geometria+++
Manicure ze wzorem+++

Jak widać ze stołu, manicure z czarno-białym lakierem jest używany w wielu wariantach i zawsze będzie odpowiedni. Starannie wykonana praca zawsze uwydatni ręce w życiu i na zdjęciach.

Przydatne filmy z pomysłami na czarno-biały manicure

Jak stworzyć czarno-biały manicure na bazie wody:

Projekt marmuru:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Katarzyna

  Jedna z najbardziej udanych kombinacji manicure. Najczęściej wykonuję manicure w odcieniach czerni z drobnymi białymi elementami lub dodaję cyrkonie. Uniwersalny!

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy