Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej

Wiele osób błędnie wykonuje operację oka, aby powiększyć nacięcie uważany za operację plastyczną... Dzięki kantoplastyce można uzyskać efekt odmładzający. Korekcja pozwala unieść kąciki oczu, skórę powiek i nadać wyrazowi wyrazisty wygląd.

Możliwości współczesnej kantoplastyki

Chirurgia plastyczna powiększająca cięcie oczu to skuteczna metoda eliminacji niedoskonałości estetycznych (zmarszczki mimiczne, asymetria). Podczas zabiegu specjalista częściowo usuwa więzadła lub ustala mięśnie w żądanej pozycji. Chirurgia plastyczna pozwala zlikwidować oznaki starzenia, zmęczenie oraz odmienić wygląd mężczyzny lub kobiety.

Skóra wokół oczu jest wystarczająco cienka, dlatego wskazana jest najostrożniejsza interwencja. Najczęściej na skórę wokół oczu negatywnie wpływają promienie ultrafioletowe. Pod ich wpływem kolagen powstaje powoli. U osób nadużywających palenia lub alkoholu skóra szybko traci elastyczność.Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej

Chirurgia plastyczna pozwala skorygować kształt oczu i podnieść obniżone krawędzie. Interwencja chirurgiczna pozwala również wyeliminować szereg negatywnych konsekwencji, które powstały w wyniku chorób zapalnych pacjenta.

Kantoplastyka eliminuje:

 • opadające powieki;
 • worki pod oczami;
 • wylupiaste oczy;
 • asymetria wynikająca z niedowładu nerwów;
 • wywinięcie dolnej powieki.

Rezultat utrzymuje się przez długi czas.

Istota operacji powiększania oczu

Technika nie obejmuje dosłownie powiększania oczu. Chirurgia plastyczna pozwala nadać im bardziej wyrazisty charakter.Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej

Istnieje kilka głównych metod korekty:

 • zmiana nacięcia;
 • usunięcie (wycięcie) fałdu (z wewnętrznego kącika oka);
 • uniesienie górnej części powieki (wzdłuż linii rzęs);
 • wycięcie skóry powieki górnej.

W kantoplastyce specjalista pracuje ze ścięgnami powiek górnych i dolnych, obniżając lub unosząc kąt. Istnieje kilka ścięgien, które są oddzielane od chrząstki podczas operacji i mocowane na nowym poziomie. Kantoplastyka pozwala na zmianę kształtu i wielkości oczu.

Wskazania

Operacja powiększania oka ma szereg wskazań medycznych. Osoby niezadowolone ze swojego wyglądu mogą zwrócić się do chirurga plastycznego. Czasami pacjenci wyrażają chęć zmiany położenia wewnętrznych i zewnętrznych kącików o 2-3 mm w celu uzyskania orientalnego kształtu oczu.

Również kantoplastyka jest wskazana dla osób z nacięciem „azjatyckim”. Chirurg plastyczny może przybliżyć ją jak najbliżej europejskiej. Wskazaniem do operacji są obniżone kantówki zewnętrzne. Wygląd St. Bernard jest zwykle usuwany chirurgicznie.

Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej
U dziewcząt możliwe jest powiększenie małych oczu za pomocą kantoplastyki

Wskazania medyczne obejmują:

 • opadanie powieki (zwisanie górnej powieki);
 • korekta defektów kosmetycznych po operacji;
 • wyłupiaste oczy spowodowane chorobami układu hormonalnego lub krótkowzrocznością;
 • ektropium (wywinięcie powieki na zewnątrz);
 • wrodzona asymetria lub nabyta w wyniku niedowładu nerwu twarzowego;
 • mechaniczny uraz oczu (oparzenia, preparacja skóry);
 • zwężenie szpary powiekowej spowodowane wadami wrodzonymi.

Rodzaj zabiegu wybiera chirurg plastyczny podczas konsultacji, po dokładnym zbadaniu pacjenta i zidentyfikowaniu głównych wskazań do kantoplastyki.

Przeciwwskazania

Plastyka powiększania oka ma szereg przeciwwskazań:

 • choroby układu hormonalnego (nadczynność przytarczyc, niedoczynność przytarczyc, zapalenie tarczycy o charakterze autoimmunologicznym, tyreotoksykoza, gigantyzm, cukrzyca, niedoczynność tarczycy);
 • choroby onkologiczne (sarkoidoza, mięsak, rak tchawicy, rak, nephroblastoma, adenocarcinoma, hematosarcoma, Hodgkin's lymphoma, lymphosarcoma, czerniak, chłoniak, włóknisty histiocytoma);
 • patologia naczyń krwionośnych i serca (choroba zakrzepowo-zatorowa, udar i zawał serca w anainezie, miażdżycy, miażdżycy tętnic, arytmii, kardiomiopatii, reumatycznej chorobie serca, chorobie niedokrwiennej serca)
 • choroby narządów wzroku o etiologii zakaźnej (zapalenie wnętrza gałki ocznej, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie powiek, zapalenie spojówek, wrzody gronkowcowe, zapalenie błony naczyniowej oka, zapalenie nadtwardówki);
 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • krótkowzroczność typu progresywnego;
 • zespół suchego oka;
 • ciśnienie wewnątrzczaszkowe i wewnątrzgałkowe.

Wyczerpanie można uznać za względne przeciwwskazanie do kantoplastyki.

Metody chirurgiczne

Istnieje kilka metod interwencji chirurgicznej. Każda metoda ma wiele zalet, wad i może różnić się techniką.

Główne rodzaje:

 • Kantoplastyka boczna... Pacjenci pragnący skorygować zewnętrzne kąciki oczu zapisywani są na wizytę u chirurga plastycznego. Najczęściej zmiany związane z wiekiem są uważane za przyczyny obniżenia kąta kątowego. Podczas zabiegu specjalista usuwa fałdy i lekko napina skórę, co pozwala na pozbycie się zmarszczek mimicznych. Twarz po operacji wygląda na mniej zmęczoną.Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej
 • Kantoplastyka środkowa... Jest przepisywany pacjentom niezadowolonym z własnego wyglądu. Chirurg plastyczny napina wewnętrzne kąciki oczu, nieznacznie zmieniając kształt i wielkość nacięcia. Metoda jest całkowicie bezpieczna i nie traumatyczna.
 • Kantopeksja... Zabieg pozwala pozbyć się niedoskonałości estetycznych. Zabieg jest przeznaczony dla mężczyzn i kobiet w celu wyeliminowania zwiotczenia, wywinięcia powiek. Najczęściej pacjenci w podeszłym wieku trafiają do klinik chirurgii plastycznej z tym problemem.
 • Epikantoplastyka... Operacja może być wykonana ze względów medycznych i estetycznych. Podczas zabiegu specjalista wycina fałdy skóry, które powstały w wewnętrznych kącikach oczu. Po wyeliminowaniu epikantu oczy wizualnie wyglądają na większe. Procedura jest pokazana przedstawicielom ras mongoloidalnych.

Operacja (niezależnie od rodzaju) wykonywana jest przy braku przeciwwskazań.

Jaka jest różnica między kantoplastyką a kantopeksją?

Kantopeksja i kantoplastyka to różne pojęcia.

Interwencje chirurgiczne mają prawie takie same przeciwwskazania, które obejmują:

 • okres zaostrzenia chorób przewlekłych;
 • patologia okulistyczna;
 • słaba krzepliwość krwi;
 • zapalenie i infekcje narządów wzroku;
 • cukrzyca;
 • obecność łagodnych i złośliwych guzów w organizmie.

Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznejCelem obu zabiegów jest korekcja wad estetycznych poprzez korektę zewnętrznych kącików oka. Operacje różnią się techniką. W przypadku kantopeksji specjalista napina więzadło kontrolne i mocuje je w innej pozycji. Nie dochodzi do jego oddzielenia i rozcięcia więzadeł od kości. Chirurg unosi je lekko i mocuje do okostnej.

W przypadku kantoplastyki ścina się więzadło kontrolne i usuwa ścięgno, które odpowiada za ustawienie zewnętrznych kącików oka. Więzadło jest lekko uniesione i unieruchomione w żądanej pozycji, zakładane są szwy.

Cantopeksja jest uważana za najbezpieczniejszą i najdelikatniejszą metodę. Operacja wykonywana jest w przypadku urazów tkanek okołogałkowych. Jeśli operacja jest planowana z powodów medycznych, specjaliści zwykle preferują kantoplastykę.

Preparat do operacji powiększania oczu

Plastyka powiększenia oka wymaga przygotowania. Przede wszystkim musisz wybrać klinikę i specjalistę, który wykona operację. Do tej kwestii należy podchodzić tak odpowiedzialnie, jak to tylko możliwe: wynik końcowy zależy od kwalifikacji lekarza. Chirurg umówi się na konsultację, podczas której wyjaśni technikę operacji plastycznej i opowie o możliwych konsekwencjach.

Rodzaj operacji dobiera się w zależności od wskazań do jej realizacji. Chirurg plastyczny za pomocą symulacji komputerowych przedstawia klientowi efekt końcowy.Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej

Podczas badania specjalista ocenia stan zdrowia pacjenta. Aby zidentyfikować możliwe przeciwwskazania, można zalecić dodatkowe badania. Pacjent musi przejść elektrokardiogram, fluorografię i oddać kał, mocz, krew do analizy.

48-72 godziny przed proponowanym zabiegiem należy przestrzegać diety „chirurgicznej”. Eksperci zalecają całkowite porzucenie napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych. Z diety należy również wykluczyć mocną kawę i czarną herbatę.

10-14 dni przed proponowaną interwencją chirurgiczną konieczne jest całkowite zaprzestanie przyjmowania leków, które mogą rozrzedzić krew. Eksperci zalecają powstrzymanie się od odwiedzania solarium.

Technika nacięcia oka

W większości przypadków operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Możliwa jest sedacja dożylna. To nowoczesna metoda uśmierzania bólu, w której pacjenci nie odczuwają strachu i bólu podczas snu. Ten rodzaj znieczulenia umożliwia chirurgowi plastycznemu wykonanie wszystkich zalecanych czynności. Pacjenci szybciej wracają do zdrowia po dożylnej sedacji.

Nowoczesna procedura korekcyjna może być również wykonana w znieczuleniu miejscowym. Podczas wykonywania operacji plastycznej chirurg bierze pod uwagę indywidualne cechy ciała pacjenta i stosuje różne techniki. W przeddzień operacji kosmetyki dekoracyjne nie powinny być nakładane na skórę.

Zabieg przeprowadzany jest w szpitalu:

 • pacjent leży na kanapie;
 • personel medyczny przetwarza skórę, odkaża i oczyszcza ją z zanieczyszczeń.

Przed zabiegiem lekarz obrysuje nacięcia (kropkowane linie nakładane są bezpośrednio na skórę).Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej

Technika kantoplastyki:

 1. dolna górna powieka jest lekko odciągnięta i skalpelem wykonuje się niewielkie nacięcie (nie więcej niż 8-10 mm, najczęściej chirurg nacina naturalny fałd skórny);
 2. poprzez nacięcie ścięgna podtrzymujące kącik zewnętrzny są wycinane lub mocowane za pomocą podwiązki bez resekcji;
 3. skóra jest lekko rozciągnięta, a wraz z nią ścięgno jest unieruchomione;
 4. Po uniesieniu powieki usuwany jest nadmiar skóry, zakładane są samowchłanialne szwy kosmetyczne oraz sterylny opatrunek.

Często specjalista wykonuje blefaroplastykę jednocześnie z kantoplastyką. Technika jest nieco inna.

Istnieje kilka głównych etapów:

 1. Znieczulenie. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Pacjentowi wstrzykuje się roztwór do górnej powieki. Czasami stosuje się sedację dożylną.
 2. Nacięcie skalpela. Nacina się skórę iw razie potrzeby wycina tkankę tłuszczową. Podczas operacji pasek mięśniowy jest usuwany. Złogi tłuszczu są usuwane głównie przez centralną kieszeń.
 3. Szycie. Rany zszywa się szwami samowchłanialnymi i nakłada sterylny bandaż.

Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznejBlepharoplastyka jest również wykonywana laserem. Jeśli pacjent nie ma wskazań medycznych do operacji plastycznej, wówczas specjaliści zwykle wykonują kantopeksję w połączeniu z plastyką powiek. W trakcie tego procesu usuwa się elementy przepukliny, napina skórę i naprawia mięśnie okołoczodołowe. Powstałe fałdy są wycinane i zszywane.

Jak długo trwa operacja?

Chirurgia plastyczna w celu powiększenia oka jest uważana za dość łatwą metodę interwencji chirurgicznej. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rodzaju zabiegu i stopnia skomplikowania sprawy. Najczęściej wysoko wykwalifikowany chirurg plastyczny wykonuje wszystkie niezbędne zabiegi w ciągu 1,5-2 godzin. Jeśli operacja jest wykonywana ambulatoryjnie, pacjent zostaje zatrzymany w szpitalu na 3-5 dni.

Powrót do zdrowia i rehabilitacja po kantoplastyce

Jeśli operacja zakończyła się powodzeniem, po 3-4 godzinach pacjent jest wysyłany do domu... W takim przypadku nie ma potrzeby leczenia szpitalnego. W ciągu 3-5 dni po kantoplastyce pacjent musi regularnie odwiedzać lekarza. W ciągu pierwszych kilku dni w okolicy oczu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie. Pacjent często odczuwa dyskomfort podczas mrugania.

W takim przypadku specjalista przepisuje krople zmiękczające, które eliminują suchość i ból. Konieczne jest zapewnienie oczom całkowitego spokoju: nie zaleca się długotrwałej pracy przy komputerze i oglądania telewizji w okresie rehabilitacji po kantoplastyce.

Najczęściej dyskomfort ustępuje samoistnie po 3-5 dniach.

Czas trwania rehabilitacji nie przekracza 3-4 tygodni. W tej chwili nie możesz nosić soczewek kontaktowych i używać kosmetyków dekoracyjnych. Konieczne jest powstrzymanie się od odwiedzania sauny, basenu, solarium. Eksperci nie zalecają przeciążania organizmu.

Jasne oświetlenie może wywołać światłowstręt, dlatego zaleca się wychodzenie na zewnątrz w okularach przeciwsłonecznych. Ważne jest również, aby wybrać najbardziej wygodną i bezpieczną pozycję do spania - nie zaleca się spania na brzuchu lub na boku.

Eksperci zalecają korektę zwykłej diety w okresie rehabilitacji po operacji.

Konieczne jest wykluczenie:

 • tłuste i słone potrawy;
 • alkohol;
 • napoje energetyzujące i tonizujące.

Podstawą menu powinny być warzywa i owoce: zawierają dużą ilość witamin, które pomagają przyspieszyć procesy syntezy kolagenu. Eksperci zalecają również spożywanie owoców morza, jajek, ryb i czerwonego mięsa. Zawierają białko, które jest „budulcem” tkanki mięśniowej.

Nie zaleca się nakładania lodu i zimnych okładów na krwiaki powstałe po operacji. Siniaki powinny się zagoić samodzielnie. Zimno może zwężać naczynia krwionośne i spowalniać gojenie się tkanek. Sterylne opatrunki należy regularnie zmieniać. Zminimalizuje to ryzyko infekcji.

Możliwe konsekwencje

Powikłania po kantoplastyce pojawiają się z wielu powodów:

 • Błędy chirurga plastycznego... Wielu pacjentów stara się zaoszczędzić pieniądze i uzyskać dobre wyniki za niewielkie pieniądze. Nie zaleca się polegania na reklamie przy wyborze specjalisty. Musisz osobiście odwiedzić klinikę i porozmawiać z lekarzem. Lepiej umówić się na wizytę u wykwalifikowanego chirurga, który może dostarczyć wszystkie niezbędne certyfikaty.
 • Ogólne zagrożenia chirurgiczne... Interwencję chirurgiczną można warunkowo uznać za uraz. Aby zminimalizować ryzyko powikłań, przed zabiegiem konieczne jest pełne badanie w celu zidentyfikowania ewentualnych przeciwwskazań.
 • Nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich... Pacjent jest zobowiązany do regularnego czyszczenia rany i zmiany sterylnych opatrunków. W przeciwnym razie ryzyko infekcji tkanek miękkich jest dość wysokie.
 • Indywidualne cechy organizmu... Na tle nieprawidłowej lokalizacji małych naczyń krwionośnych pojawia się szereg powikłań. Pacjent może również odczuwać negatywną reakcję na krople zmiękczające i inne leki przepisane w okresie rehabilitacji po operacji.

Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej

Komplikacje można warunkowo podzielić na 2 kategorie:

 • Wcześnie. Pojawiają się niemal natychmiast po operacji. Obejmują one obrzęk, zasinienie i niewielkie zmiany zapalne.
 • Późno. Tworzą się przez kilka tygodni lub miesięcy.Należą do nich problemy estetyczne, przebarwienia i rozbieżności szwów.

Problemy i sposoby radzenia sobie z nimi:

 • Obrzęk... Najczęściej zespół kliniczny nie jest uważany za powikłanie. Obrzęk ustępuje samoistnie po 5-7 dniach. Jeśli reakcja organizmu na uraz utrzymuje się przez 10-14 dni, należy odwiedzić specjalistę i ustalić dokładną przyczynę powstania obrzęku. Ciężki obrzęk może powodować niewyraźne widzenie i bóle głowy. Specjalista przepisuje pacjentowi leki przeciwalergiczne i maści zmniejszające przekrwienie.
 • Krwiak... Wykonując nacięcie, chirurg dotyka małych naczyń krwionośnych, które wnikają w tkankę. Krew gromadzi się pod skórą, tworząc krwiak. Istnieje kilka głównych typów. Te podskórne zwykle ustępują samoistnie. Napięte krwiaki wynikają z uszkodzenia dużych naczyń. Powikłanie można wyeliminować tylko operacyjnie. Krwiaki lub krwotoki za plecami są rzadkie. Wynikają z błędu chirurgicznego.
 • Infekcja... Najczęściej powikłanie jest konsekwencją nieprzestrzegania zaleceń lekarskich. Infekcja może dostać się do rany przez zanieczyszczony opatrunek. Powikłaniu towarzyszy miejscowy wzrost temperatury, zaczerwienienie i obrzęk. Jest skutecznie leczony antybiotykami
 • Blizny... Szorstkie blizny keloidowe występują, gdy organizm jest indywidualnie predysponowany do proliferacji tkanek. Miejscowe żele i maści pomogą wygładzić skórę. Stosowane są również procedury sprzętowe.

Powikłania po kantoplastyce obejmują również rozbieżność szwów. W takim przypadku pacjent musi ponownie zgłosić się do poradni i skonsultować się ze specjalistą w sprawie dalszego leczenia.

Efekt po tworzywach sztucznych

Krwiaki i obrzęki całkowicie znikają w ciągu 12-20 dni.Dziewczyny mają małe oczy. Jak podnieść cenę operacji plastycznej

Po kantoplastyce obserwuje się następujące efekty:

 • otwarty wygląd;
 • brak drobnych zmarszczek mimicznych;
 • elastyczna, gładka skóra;
 • zaciśnięte zewnętrzne kąciki oczu.

Według opinii zabieg zapewnia długotrwały efekt odmłodzenia.

Koszt zabiegu powiększania oka

Ostateczny koszt zabiegu uzależniony jest od wielu czynników, obejmuje następujące koszty:

 • Pierwsza wizyta u chirurga. Koszt konsultacji ze specjalistą waha się w granicach 1500-3000 rubli.
 • Analizy i badania. Przed operacją pacjent musi oddać do laboratorium krew, mocz i kał. Koszt kompleksowego badania waha się od 2500-5000 rubli.
 • Znieczulenie. Najczęściej operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Leki relaksacyjne i znieczulające mogą być wliczone w cenę. Cena znieczulenia waha się od 10 000 do 15 000 rubli.

Orientacyjne ceny kantoplastyki:

Rodzaj operacji (w zależności od kategorii)Koszt
Kantoplastyka 1 kategoria55 000 - 60000 rubli.
Kategoria kantoplastyki 279 000 - 83 000 rubli.
Kantoplastyka 3 kategorie42 000 - 48 000 rubli.

Większość klinik dolicza do rachunku koszt leków, które chirurg plastyczny przepisuje pacjentom w okresie rehabilitacji po operacji.

Chirurgia plastyczna mająca na celu powiększenie nacięcia oka jest uważana za stosunkowo bezpieczną operację. Jeśli zastosujesz się do zaleceń lekarskich, ryzyko powikłań jest minimalne. Pacjent nie odczuwa bólu podczas kantoplastyki.

Film o kantoplastyce

Co to jest kantoplastyka:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy