Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Lipolityki to jedna z metod pozbycia się nadmiaru tłuszczu oferowana przez współczesną kosmetologię; do korekcji owalu twarzy i ciała jest to jedna z najlepszych opcji. Nagromadzenie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest często czynnikiem podrażnienia i stresu.

Ze względu na szybkie tempo dzisiejszego życia nie zawsze można zwrócić należytą uwagę na swoje zdrowie i wygląd. Na szczęście istnieją możliwości stosunkowo szybkiego rozwiązania tego problemu.

Lipolityki do twarzy

Lipolityki to rodzaj kosmetyków opracowanych specjalnie w celu usuwania złogów tłuszczu na różnych częściach ciała. Z reguły są to substancje iniekcyjne, które w swoim składzie zawierają dwa główne składniki: dezoksycholan, który niszczy błonę komórkową oraz lecytynę, która rozkłada tkankę tłuszczową i przyspiesza procesy metaboliczne.

https://www.youtube.com/watch?v=qad5LWZdpyg

Po raz pierwszy lipolityki stały się znane w latach 80-tych XX wieku. Za pomocą tych zastrzyków lekarze uwolnili pacjentów od złogów cholesterolu na powiekach. Ponieważ po tych preparatach stan skóry znacznie się poprawił, zostały one szybko zauważone przez kosmetologów.

Wkrótce eksperci nauczyli się, jak usuwać nadmiar tłuszczu za pomocą lipolitów z dowolnej części ciała.

Takie fundusze są zwykle przepisywane w celu terapii lub gdy pacjent chce pozbyć się dodatkowych centymetrów tkanki tłuszczowej, jeśli nie można tego osiągnąć za pomocą sportu i różnorodnych diet. Efektem zabiegu jest: wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, likwidacja obrzęków, działanie odmładzające, poprawiające koloryt skóry.

Zasada działania

Lipolityki na twarz, dostając się do warstwy tłuszczowej, zwiększają ciśnienie wewnątrzkomórkowe, w efekcie dochodzi do pękania błony komórkowej, a lipidy rozkładają się na oddzielne elementy - kwasy tłuszczowe i glicynę. Układ limfatyczny i ogólny przepływ krwi przenoszą skutki rozpadu przez wątrobę i nerki.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Zgodnie z ich budową chemiczną związki te określane są jako holaty. Podobne związki występują w żółci naszego organizmu, a żółć bierze aktywny udział w układzie rozkładu tłuszczu.

W rezultacie te uniwersalnie dostosowane lipolityki doskonale spełniają swoją rolę - przekształcając tłuszcz w dwutlenek węgla i wodę, przyczyniając się w ten sposób do korekcji obszarów, w które podano zastrzyk.

Koktajle lipolityczne w czystej postaci są bardzo skuteczne i dość szybko niszczą komórki, wolniej działają kombinacje oparte na ekstraktach roślinnych.

Rodzaje lipolizy

Główne rodzaje lipolizy w kosmetologii to: iniekcja, fale radiowe, ultradźwięki, laser.

Lipoliza iniekcyjna

Proces ten polega na wstrzyknięciu podskórnym za pomocą cienkiej igły specjalnych koktajli rozpuszczających tłuszcz, dzięki czemu następuje hydroliza, a następnie rozpad komórek tłuszczowych. Technika ta jest wskazana, gdy tłuszcz w organizmie jest nieistotny lub gdy ze względu na przeciwwskazania niemożliwe jest odwołanie się do innych technik.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Zabieg trwa około godziny i jest zwykle bezbolesny. Ta metoda szybko przywraca skórze elastyczność, jędrność i stonowany wygląd.

Głównymi składnikami koktajli lipolitycznych są:

 • dezoksycholan sodu - syntetyzowany analog soli żółciowych;
 • fosfatydylocholina lub lecytyna pochodzące z oleju sojowego;
 • L-karnityna, L-arginina;
 • witaminy;
 • kofeina;
 • ekstrakty z roślin i enzymów.

Lipoliza o częstotliwości radiowej

Jest to aplikacja do korekcji nadmiernych złogów tłuszczu o wysokiej częstotliwości pulsacji elektromagnetycznej. W wyniku tego procesu podskórna tkanka tłuszczowa ulega ogrzaniu, a jej objętość maleje. To również aktywuje syntezę włókien kolagenowych.

W ciągu jednej sesji można pozbyć się około 2-3 cm warstwy tłuszczu. Tym samym dzięki wyraźnemu efektowi liftingu skóra odzyskuje elastyczność, a twarz - nowy kontur.

Lipoliza ultradźwiękowa

Zabieg działa na problematyczny tłuszcz przy pomocy intensywnych fal ultradźwiękowych. Źródłem fal jest przetwornik akustyczny. Ultradźwięki są w stanie zniszczyć tkankę lipidową, po czym jej elementy, dostające się do układu krążenia, są wydalane z organizmu.

Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii
Jak działa ultradźwiękowy lipolit do twarzy?

Ta technika jest zalecana dla osób, które nie mają wyraźnej otyłości, ponieważ może tylko częściowo usunąć tkankę tłuszczową do 200-300 gramów.

Lipoliza laserowa

Technika tworzenia nowych konturów twarzy i ciała poprzez ekspozycję tkanki tłuszczowej podskórnej na działanie promieni lasera o niskiej częstotliwości. Wiązka lasera jest w stanie zwiększyć przepuszczalność komórek tłuszczowych bez niszczenia ich błon.

W rezultacie komórki stają się płaskie, a zawarte w nich lipidy są przemieszczane do przestrzeni międzykomórkowej. Ta metoda wyróżnia się delikatnym i delikatnym efektem.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Efekt zimnego lasera widoczny jest już po pierwszej sesji: skóra jest mocno napięta i uelastyczniona.

Plusy i minusy procedury

Zabieg lipolizy ma swoje niewątpliwe zalety:

 • eliminacja nadmiaru tłuszczu w przypadku braku operacji;
 • krótki okres rehabilitacji, który nie zapobiega aktywnemu zachowaniu;
 • obecność trwałego efektu przy stosunkowo niewielkiej liczbie sesji;
 • eliminacja ryzyka powstania blizn lub blizn na powierzchni skóry;
 • krótki czas trwania jednej sesji (około 30 minut);
 • zabieg można wykonać na dowolnej części ciała;
 • dostępność kosztów przebiegu leczenia dla większości klientów

Są też wady:

Produkty rozpadu komórek tkanki tłuszczowej są usuwane przez wątrobę, co oznacza, że ​​technika ta ma pewne ograniczenia co do ilości zniszczonej tkanki tłuszczowej. Naruszenie tego ograniczenia nie wyklucza rozwoju niebezpiecznego zatrucia całego organizmu, aż do wystąpienia poważnych chorób, na przykład miażdżycy.

W przypadku naruszenia systemu podawania lub dawkowania leku istnieje ryzyko urazu skóry: mogą pojawić się wrzody, zapalenie. Jak pokazuje praktyka, takie powikłania występują głównie u pacjentów z dużym miejscowym nadmiarem tłuszczu.

Zdaniem niektórych lekarzy przy pracy na dwóch strefach proporcjonalnych (bryczesowych) wynik może nie okazać się w stu procentach symetryczny: jedna ze stref może okazać się cieńsza od drugiej.

U starszych pacjentów skóra może zwisać w przerzedzonym obszarze. W takim przypadku musisz zwrócić się do kosmetologii sprzętowej.

Przeznaczenie lipolitów: na policzki, nos, brodę, okolice oczu

Lipolityki na twarz mogą skutecznie korygować każdy jej obszar: nagromadzenia tłuszczu są usuwane w okolicy nosa, zmienia się jego kontur, staje się bardziej zarysowany; na policzkach kości policzkowe stają się lepiej wyrażone; korekta okolicy oczu pomaga usunąć obrzęki.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

W okolicy szyi prowadzi się prace mające na celu wyeliminowanie podwójnego podbródka, wygładzenie i nawilżenie powierzchniowej warstwy skóry. Biorąc pod uwagę leczony obszar twarzy, stosuje się określone rodzaje leków.

W przypadku twarzy często stosuje się lipolityki mezoterapeutyczne, które usuwają nadmiar tłuszczu, likwidują zmarszczki i napinają skórę. Ich wadą jest długi przebieg zabiegów przed wystąpieniem efektu.

W okolicy policzków zwykle stosuje się lek „MPX” - kompleks lipolityczny z karnityną i dezoksycholanem sodu. Przebieg aplikacji obejmuje 10 sesji.

Na brodę za bardziej odpowiedni środek uważany jest Dermastabilone - kompozycja do wstrzykiwań z fosfatydylocholiną w bazie. Przebieg aplikacji składa się z około 7 sesji, z przerwą 7-10 dni. Skład „Revital Celluform” jest jego główną zaletą, ponieważ nie tylko rozpuszcza tłuszcz, ale także odmładza skórę. Pełny przebieg aplikacji obejmuje 5 sesji.

W okolicach oczu często stosuje się leki na bazie kwasu hialuronowego. Oprócz działania lipolitycznego działają odtruwająco.

Dermahil jest najczęściej stosowany w celu redukcji fałdów nosowo-wargowych i zmarszczek w tych okolicach.

Wskazania

Lipolityki twarzy zalecane są pacjentom w takich przypadkach:

 • w okolicy policzków występuje nadmierne odkładanie się tłuszczu;
 • z nadmiarem tłuszczu w nosie i trójkącie nosowo-wargowym;
 • obrzęk pod oczami i nadmiar podskórnego sebum w tej okolicy;
 • jeśli masz podwójny podbródek;
 • jeśli kontur twarzy jest niewyraźny.

Przeciwwskazania

W następujących przypadkach stosowanie lipolitów jest przeciwwskazane:

 • podczas ciąży i karmienia piersią;
 • ze skłonnością do alergii;
 • ze słabym krzepnięciem krwi;Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii
 • w obecności infekcji;
 • z żylakami;
 • z chorobami wątroby;
 • z patologią nerek, epilepsją, zapaleniem skóry;
 • w obecności formacji onkologicznych;
 • z zaburzeniami układu autoimmunologicznego, układu sercowo-naczyniowego;
 • z patologicznymi stanami układu nerwowego;
 • z zaburzeniami równowagi hormonalnej;
 • z indywidualną nietolerancją składników leku.

Przygotowanie do zabiegu

Podczas przeprowadzania lipolizy iniekcyjnej nie jest wymagane specjalne przygotowanie.

Podstawową zasadą jest zaprzestanie przyjmowania leków hamujących krzepnięcie krwi. Jeśli skóra jest zbyt wrażliwa i łatwo pojawiają się na niej siniaki i siniaki, możesz zabezpieczyć się, przyjmując leki wzmacniające naczynia krwionośne.

Należy kategorycznie odmówić chodzenia na basen, do wanny lub sauny, a także do masażu. Ostatni posiłek należy spożyć nie później niż trzy godziny przed zabiegiem, po zabiegu lepiej też nie jeść przez kilka godzin. Konieczne jest również powstrzymanie się od spożywania alkoholu przynajmniej na jeden dzień przed sesją lipolizy.

Są też recepty na aktywność sportową po sesji: ćwiczenia siłowe lepiej odłożyć na 3-4 dni, aby zapobiec powstawaniu siniaków. Zamiast tego dużo bardziej opłaca się uprawiać gimnastykę, pomoże usunąć z organizmu rozbity tłuszcz.

Procedura

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz musi jasno zrozumieć problem pacjenta, który należy wyeliminować.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Przed wprowadzeniem leku skórę oczyszcza się: makijaż usuwa się za pomocą specjalnych kosmetyków, po czym skórę poddaje się działaniu środka antyseptycznego.

Czasami pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, dyskomfort - w tym przypadku można zastosować znieczulenie, ale z reguły nie jest to konieczne. Lipolityki wstrzykuje się w miejsca twarzy przeznaczone do zabiegu przy użyciu najcieńszych igieł.

Po wstrzyknięciu ponownie następuje leczenie antyseptyczne. Cały proces trwa około 30 minut. Pod koniec sesji możesz od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Wszystkie te leki działają prawie w ten sam sposób.

Podawanie lipolityczne bez iniekcji

Mezoterapia bez iniekcji to innowacyjny i progresywny odpowiednik klasycznej mezoterapii, który łączy w sobie zastosowanie wiązek laserowych, impulsów elektrycznych, miostymulacji i drenażu limfatycznego. Metoda ta polega na aplikacji składników leczniczych bezpośrednio na skórę w wybranym obszarze.

Ponadto wykonywany jest efekt sprzętowy, za pomocą którego leki wnikają w dolne warstwy skóry. W trakcie tego procesu przepuszczalność skóry wzrasta ponad 300 razy, co zapewnia trwały efekt w krótkim i długim czasie.

Mezoterapia bez iniekcji pod względem zakresu różnych efektów na skórze jest zbliżona do iniekcyjnej, ale jednocześnie ma wiele dodatkowych zalet:

 • terapia laserowa poprawia mikrokrążenie, aktywuje procesy metaboliczne, przyspiesza odpływ limfy;
 • elektroporacja pozwala koktajlom leczniczym pod wpływem prądów impulsowych wnikać w głąb skóry bez jej uszkadzania, czyli gwarantuje brak krwiaków, blizn i ryzyko infekcji;
 • miostymulacja sprzyja lepszemu ukrwieniu limfy i krwi, a także łagodzi obrzęki, drenaż limfatyczny umożliwia szybkie uwolnienie toksyn.

Przegląd najlepszych leków

Obecnie istnieje wiele leków, które okazały się bardzo skuteczne.

Dermastabilone

Lek jest dostępny w ampułkach 5 ml.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Koktajl lipolityczny, opracowany na podstawie syntezy substancji dezoksycholanowych i fosfatydylocholiny. Funkcja tej aktywnej mieszanki polega na tym, że zaburza gęstość komórek tłuszczowych. Komórki są rozkładane i spalane.

Wynikiem spalania złogów tłuszczu jest aktywacja procesu wiązania kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest napięta.

Pierwsza substancja (dezoksycholan) pomaga w rozpuszczaniu tłuszczu, a druga (fosfatydylocholina) usuwa go z organizmu. Toksyny i produkty przemiany materii są usuwane przez układ limfatyczny.

„Dermastabilon” wstrzykuje się do tkanki podskórnej na głębokość około 1 cm, odstęp między wstrzyknięciami powinien wynosić co najmniej 10 mm. W efekcie złagodzenie skóry zostaje znacznie wyrównane, koloryt skóry staje się zauważalnie lepszy. Po około 15 dniach dokonuje się korekty.

Działanie leku utrzymuje się przez 10-12 miesięcy.

„Aqualix”

Lek jest innowacyjnym produktem do usuwania zlokalizowanego tłuszczu. Jest to hipoalergiczny jałowy żel, zwykle sprzedawany w ampułkach 8 ml. Jego substancjami czynnymi są dezoksycholan sodu, galaktoza, polimer.

Produkt kosmetyczny oparty na modyfikowanych solach sodowych kwasów dezoksycholowych żółci. To dzięki płynnej konsystencji preparat precyzyjnie wnika w określone punkty twarzy.

Wprowadzony do obszaru docelowego powoduje zauważalny efekt drenażu, rozpuszczając błony tłuszczowe. Służy do lipolizy policzków i brody.

Ten lipolit działa tylko w miejscach podania, a jego stosowanie jest absolutnie nietoksyczne dla organizmu. Głębokość iniekcji „Aqualix” nie przekracza 1,5 cm Zabieg należy przeprowadzać na kursach z 3-tygodniową przerwą. Efekt jest zwykle widoczny po trzeciej sesji.

„Revital Celloform”

Ten produkt nie tylko rozkłada nadmiar tłuszczu, ale także optymalizuje naprawę tkanek. Zawiera substancje, dzięki którym skóra jest napięta, znika pigmentacja, wygładzają się zmarszczki.Deoksycholan w swoim składzie jest przewodnikiem dla fosfatydylocholiny, zapewnia jej głębsze wnikanie w błony komórkowe.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

„Revital Celluform” różni się od innych lipolitów złożonym składem, który zawiera składniki mezoterapeutyczne. Lek jest produkowany w fiolkach 10 ml, standardowy kurs to 5 zabiegów w odstępie 7 dni. Zwykle kurs powtarza się 2 razy w roku.

„Kompleks lipolityczny MPX”

Głównym składnikiem tego kompleksu jest dezoksycholan. Jako substancje pomocnicze stosuje się benzopiron, karnitynę, ekstrakt z mniszka lekarskiego i lidokainę.

Te aktywne składniki korzystnie się uzupełniają: dezoksylat pomaga niszczyć błony komórkowe, karnityna służy do wiązania kwasów tłuszczowych i ich szybkiego transportu.

Charakterystyczną cechą kompleksu jest obecność w jego składzie benzopironu, który minimalizuje obrzęk po wstrzyknięciu oraz lidokainy, dzięki czemu cały proces jest mniej bolesny.

Przebieg iniekcji zazwyczaj składa się z 10 sesji, chociaż może się on różnić w zależności od indywidualnych cech organizmu oraz ilości tkanki tłuszczowej.

Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Masaż twarzy według systemu japońskiego lekarza Asahi Zogana.

Zalecenia po zabiegu

Aby szybko i bez komplikacji wyzdrowieć, musisz przestrzegać zasad rehabilitacji. Utrzymanie równowagi wodnej, unikanie spadków temperatury

Przez pierwsze 5-7 dni konieczne jest monitorowanie bilansu wodnego organizmu. Zaleca się wypijać około 2,5 litra wody dziennie.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Przez około 2 pierwsze tygodnie po operacji będziesz musiał odłożyć wizyty w saunach, łaźniach, basenach. Niepożądane jest narażenie na działanie promieni słonecznych. Zaleca się również skrócenie czasu spędzanego pod prysznicem i kąpielą, aby nie parować skóry. Jeśli sesja odbywała się zimą, niepożądany jest również długi pobyt w zimnym powietrzu.

Ochrona skóry

Przez około dwa dni po zabiegu lipolizy należy koniecznie nałożyć lód na leczone partie twarzy lub wykonać chłodzące okłady.

Bardzo ważne jest używanie kremów, które chronią przed promieniami ultrafioletowymi, w przeciwnym razie możesz mieć problem z plamami starczymi.

Ponieważ po zabiegu skóra jest zawsze lekko zaogniona, lepiej nie wywoływać dodatkowego podrażnienia stosując kosmetyki. Jeśli skóra pacjenta jest zbyt wrażliwa i odczuwa zwiększoną bolesność, można zastosować leki przeciwbólowe.

Masaż drenaż limfatyczny

Bardzo wartościowym zaleceniem jest przeprowadzenie masażu drenażu limfatycznego, który sprzyja szybkiemu usuwaniu z organizmu rozszczepionych tłuszczów.
Ale taki masaż można wykonać nie wcześniej niż miesiąc po przebiegu zastrzyków.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Jakikolwiek nadmierny nacisk na organizm należy ograniczyć przynajmniej w pierwszym tygodniu po zabiegu.

Unikanie alkoholu

Podczas lipolizy odmowa picia alkoholu jest ściśle zalecana, aby nie przeszkadzać organizmowi w usuwaniu rozłożonych komórek tłuszczowych.

Wskazane jest, aby nie pić alkoholu przez kolejne 10 dni po zakończeniu tego procesu.

Skutki uboczne mezoterapii lipolitami

Jeśli zabieg został przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę i przestrzegane są wszystkie zasady, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest praktycznie ograniczone do minimum.

Jednak w niektórych przypadkach mogą nadal występować skutki uboczne:

 • bóle głowy, nudności, wysoka gorączka, zawroty głowy;
 • śmierć tkanki: może wystąpić, jeśli lek został wybrany nieprawidłowo;
 • pieczenie, swędzenie, wszelkiego rodzaju wysypki na skórze: objawy te mogą być wynikiem reakcji alergicznej organizmu na niektóre składniki wstrzykniętej substancji;
 • uszkodzenie włókien nerwowych, naruszenie mimiki twarzy: może się to zdarzyć wyłącznie z winy lekarza, jeśli dawka lipolitycznego lub strefy wstrzyknięcia została przez niego nieprawidłowo określona.

Powyższe skutki uboczne są w zasadzie rzadkie.

Powstają głównie z następujących powodów:

 • zabieg wykonał niewykwalifikowany kosmetolog;
 • dawka została nieprawidłowo ustawiona przez specjalistę;
 • nie wzięto pod uwagę cech ciała pacjenta (nietolerancja składników leku);
 • nie uwzględniono przeciwwskazań do stosowania tego leku;
 • ustawienia okresu rehabilitacji zostały zignorowane.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Lipolityki na twarz mogą powodować skutki uboczne, które są dość powszechne podczas takich zabiegów: zasinienie, obrzęk twarzy, lekko niebieskawy odcień skóry lub zaczerwienienie. Z reguły trwają nie dłużej niż 2-3 dni. Takie objawy można zaobserwować u kobiet o szczególnie wrażliwej skórze.

Ceny w Moskwie, Sankt Petersburgu, regionach

Lipoliza

Region

WstrzykiwalneLaserUltradźwiękowyFala radiowa
Moskwa5000 RUB20 000 RUB5000 RUB4000 RUB
Petersburg5000 RUB15 000 RUB4000 RUB4000 RUB
Regionyod 2000 do 7000 rubliod 7000 do 20000 rubli.od 2000 do 4000 rubli.od 2000 do 4000 rubli.

Tabela przedstawia średnią wartość cen za jedną sesję zabiegu na twarz w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz w regionach Rosji.

Opinia specjalistów i pacjentów

W specjalnych czasopismach oraz w Internecie można znaleźć wiele zarówno pozytywnych, jak i negatywnych recenzji na temat procedury lipolizy w ogóle, aw szczególności lipolizy twarzy.

Recenzje pacjentów

W Internecie można znaleźć wiele zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii na temat procedury lipolizy w ogóle, aw szczególności lipolizy twarzy.

Pacjentów przyciąga tego rodzaju korekcja kosmetyczna, przede wszystkim oczywiście brak interwencji chirurgicznej. Zwracają uwagę na wygodę niewielkiej liczby sesji i stosunkowo krótki okres rehabilitacji, a co najważniejsze, obecność trwałego efektu.Lipolityki do twarzy, brody, nosa. Wyniki aplikacji, ceny, skutki uboczne zastrzyków mezoterapii

Być może ważnym plusem jest niski koszt szczególnie inwazyjnych metod lipolizy, co czyni je atrakcyjnymi dla ogółu populacji.

Z negatywnych recenzji można wyodrębnić nieuzasadnione oczekiwania niektórych klientów, aby zbyt szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu; faktem jest, że metody lipolizy nie pokazują swoich wyników tak szybko, jak np. liposukcja chirurgiczna. Również czasami po zabiegu pojawiają się siniaki lub obrzęki.

Opinie specjalistów i ekspertów

Opinia ekspertów na temat zabiegu lipolizy jest niejednoznaczna. Zwracają uwagę, że oprócz wstrzykiwanych leków, samo użycie igieł w tej technice odgrywa ważną rolę. Pod ich działaniem skóra otrzymuje bodziec do regeneracji, co można nazwać efektem refleksogennym.

Ale wielu ekspertów uważa to za niebezpieczne, ponieważ ze względu na dużą liczbę zastrzyków możliwa jest mikrouraz, co ostatecznie przynosi negatywny wynik i zwiększa się również ryzyko infekcji.

Substancja czynna tych leków - fosfatydylocholina - również jest wątpliwa. W wielu krajach Europy jest zakazany, gdyż udowodniono, że jego stosowanie może prowadzić do poważnych powikłań: ropni, martwicy, infekcji.

Ważnym warunkiem tego wydarzenia jest sterylność zabiegu i perfekcja techniki. Dlatego eksperci zalecają wykonywanie tej procedury wyłącznie w klinikach, a nie w salonach kosmetycznych lub gabinetach kosmetycznych. I jeśli to możliwe, preferuj jeszcze delikatniejsze sprzętowe metody lipolizy.

Zastosowanie lipolitów naprawdę oferuje ludziom nowoczesną i skuteczną metodę na pozbycie się złogów tłuszczu na twarzy i ciele. Lipoliza jest różnego rodzaju, wykonywana na różne sposoby i ma swoje pozytywne i negatywne aspekty. Pacjent może tylko skonsultować się z kompetentnym specjalistą i wybrać rodzaj zabiegu, który mu osobiście odpowiada.

Autor: Katerina Sukhorskaya-Kalashnikova

Projekt artykułu: Mila Friedan

Film o lipolityce

Jak przebiega korekta twarzy za pomocą lipolitów:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy