Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Usuwać permanentny makijaż użyj technologii laserowej. Taka procedura usuwania nieudanych eksperymentów estetycznych jest bezpieczna, wolna od skutków ubocznych i dobrej skuteczności. Pigment jest szybko i całkowicie usuwany ze skóry.

Istota procedury

Małoinwazyjna manipulacja jest wykonywana przez naświetlanie światłem o długości fali 532-1064 nm... Rodzaj promieniowania dobierany jest indywidualnie na podstawie wymaganej głębokości wnikania w naskórek. Wiązka lasera niszczy wiązania molekularne pigmentu barwiącego. Urządzenie wytwarzające skupia energię elektromagnetyczną, która nie szkodzi tkankom biologicznym.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Działa tylko na obce cząsteczki. Zniszczony pigment jest wchłaniany przez fagocyty - specjalne komórki odpornościowe. Następnie uruchamia się układ limfatyczny, ewakuując cząsteczki tuszy moczem w ciągu miesiąca.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego polega na rozkładzie lakieru poprzez mocne podgrzanie i późniejsze jego usunięcie w naturalny sposób. Promieniowanie elektromagnetyczne nie ma silnego negatywnego wpływu na skórę i naturalne pigmenty biologiczne.

Procedura należy do kategorii high-tech i jest niemożliwa w domu. Wykonywany jest wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej.

Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od:

 • region;
 • strefy oddziaływania termodynamicznego;
 • rodzaj zastosowanego systemu laserowego;
 • wielkość leczonego obszaru;
 • kwalifikacje specjalistyczne;
 • ocena kliniki lub salonu;
 • koszt używanych materiałów eksploatacyjnych.

Cena w Moskwie i Petersburgu może wzrosnąć do 12 000 rubli. na sesję. Przede wszystkim będziesz musiał zapłacić za korektę ust, brwi i okolic skóry.

Plusy i minusy procedury

Zerwanie wiązań molekularnych pigmentu barwiącego i przekształcenie go w sadzę za pomocą promieniowania laserowego ma wiele zalet w porównaniu z innymi praktykowanymi technikami.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek
Efekt laserowego usuwania makijażu permanentnego

Wśród oczywistych zalet korekcji elektromagnetycznej są:

 • szybkie osiągnięcie pozytywnego efektu, zwłaszcza jeśli pigment nie jest zbyt głęboki;
 • względny komfort zabiegu;
 • brak silnego bólu;
 • zachowanie struktury strukturalnej włosów i skóry;
 • skuteczna korekta kształtu leczonego obszaru;
 • eliminacja niepożądanego odcienia;
 • całkowite zniszczenie wiązań molekularnych pigmentu;
 • małe prawdopodobieństwo powstania blizn i innych widocznych śladów wykonanej manipulacji.

Kosmetyków można używać bezpośrednio po zabiegu, co należy uznać za zaletę.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Wady tej metody korekcji estetycznej obejmują:

 • wysoki koszt zabiegu;
 • potrzeba kilku sesji;
 • trudność w usuwaniu jasnego pigmentu, który jest postrzegany przez niektóre rodzaje sprzętu laserowego jako naturalny;
 • prawdopodobieństwo oparzeń skóry przy niewystarczającym doświadczeniu lub specjalistycznych kwalifikacjach.

W szczególnie trudnych przypadkach całkowite usunięcie trwałego tatuażu może zająć dużo czasu - czasem nawet 2 lata.

Przeciwwskazania

Procedura posiada bezwzględne medyczne zakazy wykonywania oraz sytuacyjne ograniczenia kliniczne.

Pierwsza kategoria obejmuje:

 • Przewlekłe patologie dermatologiczne. Należą do nich egzema, łuszczyca i inne. Promieniowanie może pogorszyć obraz kliniczny i nie przynieść oczekiwanego rezultatu.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek
 • Blizny i blizny w obszarze zabiegowym. Gęsta tkanka łączna tworząca ubytki skóry zapobiega punktowemu uderzeniu i rozprasza wiązkę lasera.
 • Ostry etap choroby sercowo-naczyniowej. W takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z kardiologiem. Ocenia obraz kliniczny i decyduje o możliwości manipulacji kosmetycznej.
 • Łagodne zmiany skórne. Należą do nich brodawki, pieprzyki, plamy starcze, brodawczaki. Nie wolno ich wystawiać na działanie ciepła. Może to spowodować złośliwą złośliwość komórek.
 • Ciężkie zaburzenia endokrynologiczne, w tym zaburzenia hormonalne. Głównym bezwzględnym przeciwwskazaniem do tej kategorii jest cukrzyca.
 • Złośliwy przerost dowolnej lokalizacji.
 • Reakcja anafilaktyczna na promieniowanie ultrafioletowe. Efekt elektromagnetyczny powoduje u takich pacjentów ostre objawy alergiczne.
 • Choroby neurologiczne. Korekcja laserowa nie jest wykonywana w przypadku padaczki i innych schorzeń związanych z zaburzeniami czynności nerwowej.
 • Patologie hematologiczne. Zabieg jest zabroniony w przypadku naruszenia właściwości reologicznych krwi.

Laserowego usuwania makijażu permanentnego nie wykonuje się w okresie ciąży i karmienia piersią, kiedy organizm kobiety jest nadwrażliwy na jakikolwiek rodzaj ekspozycji.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Inne względne przeciwwskazania:

 • procesy zapalne i wywoływane przez nie zmiany w naturalnej budowie skóry w strefie efektów termodynamicznych;
 • niewielki wiek;
 • świeża opalenizna;
 • naruszenie integralności skóry i błon śluzowych w obszarze leczenia;
 • SARS i przeziębienia;
 • grzybice;
 • podwyższona temperatura ciała.

Korekcja laserowa nie jest wykonywana u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem tętniczym i zakażeniem HIV.

Przygotowanie do zabiegu

Na 24 godziny przed sesją nie wolno pić kawy ani mocnej czarnej herbaty... Nie są wymagane żadne specjalne przygotowania. Przed zabiegiem laserowego zabiegu kosmetycznego wskazane jest wykluczenie z diety ryb i owoców morza nasyconych fosforem.

Ten pierwiastek śladowy i inne substancje biologicznie czynne zawarte w takim pożywieniu spowalniają gojenie się uszkodzonych tkanek. Na miesiąc przed sprzętową manipulacją kosmetyczną należy odmówić wizyty w solarium i nie wystawiać skóry na słoneczne promieniowanie ultrafioletowe.

Przed zabiegiem konieczne jest ograniczenie ilości zużywanego płynu. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych przed sesją, przyjmowania środków odurzających i psychostymulujących. Wskazane jest, aby nie palić, nie stosować kosmetyków leczniczych i preparatów ze składnikami biologicznie czynnymi.

Algorytm korekcji laserowej

Podczas pierwszej wizyty w salonie kosmetycznym lub klinice lekarz ocenia głębokość i objętość usuwanego pigmentu koloryzującego. Kosmetolog przeprowadza rozmowę wyjaśniającą i badanie stanu skóry.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Określa czułość i poziom progu bólu pacjenta. Na podstawie uzyskanych danych sporządzany jest plan manipulacji. Przednia powierzchnia jest wstępnie czyszczona, odtłuszczana i traktowana roztworem antyseptycznym.

Przed użyciem urządzenia laserowego obszar zabiegu kosmetycznego oraz otaczające tkanki skóry pokrywane są specjalnym żelem chłodzącym o właściwościach znieczulających, eliminującym wystąpienie dyskomfortu.

W celu złagodzenia bólu często stosuje się Emla - specjalny krem ​​o działaniu przeciwbólowym na bazie lidokainy i prylokainy. Niewielką ilość produktu nanieść na obszar zbliżającej się naświetlania laserem, równomiernie rozprowadzając żel na całej powierzchni.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Pierwsza sesja to sesja testowa. Zwykle trwa krótko. Po jej wykonaniu ocenia się wyniki ekspozycji termicznej. Jeśli efekt jest zadowalający, kosmetyczka nadal używa urządzenia na tych samych ustawieniach.

Aby usunąć trwały tatuaż, specjalista włącza urządzenie laserowe i przykłada jego pracującą głowicę z generatorem elektromagnetycznym na powierzchnię skóry przeznaczonej do zabiegu.

Powoli przesuwając uchwyt i kierując promieniowanie na naskórek, kosmetolog niszczy strukturę molekularną starego barwnika. Kolejność przetwarzania nie ma znaczenia. Ale zwykle zaczynają się od mniej wrażliwych obszarów skóry.

Wymagana liczba sesji odbywa się w dwutygodniowych lub miesięcznych odstępach czasu. W zależności od głębokości pigmentu i indywidualnych cech ciała pacjenta wymagana jest różna liczba zabiegów, aby całkowicie pozbyć się niepożądanych następstw eksperymentów estetycznych.

Usta

Zabieg laserowy tego obszaru twarzy w celu całkowitego usunięcia makijażu permanentnego przeprowadza się w kilku sesjach. Przy powierzchownym występowaniu starego pigmentu barwiącego wymagane będą 3 zabiegi, z głębokim - 6-7. Sesja trwa około 10 minut. i nie powoduje dyskomfortu podczas stosowania żelu znieczulającego.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Manipulacja kosmetologiczna jest wykonywana w następujący sposób:

 1. Pacjent kładzie się na kanapie.
 2. Oczy są chronione przed uszkodzeniem rogówki przez promieniowanie elektromagnetyczne za pomocą specjalnych okularów z przyciemnianymi szkłami.
 3. Kosmetolog wykonuje zabieg antyseptyczny w okolicy zbliżającej się interwencji laserowej.
 4. Nakłada się przezroczysty żel chłodzący.
 5. Pacjentka mocno zaciska usta, a specjalista włącza sprzęt, ustawia niezbędne ustawienia i przykłada głowicę emitującą urządzenia do skóry.

W trakcie takiej manipulacji uszkodzoną tkankę okresowo przeciera się wacikiem nasączonym zimną wodą. W przypadku negatywnej reakcji organizmu w postaci obrzęku i obrzęku stosuje się wcześniej przygotowany lód.

Powieki

Zastosowanie generatora laserowego w okolicy okołooczodołowej jest uważane za najbardziej niebezpieczne i traumatyczne. Wymaga od specjalisty ogromnych umiejętności, opanowania i jasności ruchów.

Blisko rozmieszczone błony śluzowe i gałka oczna są bardzo wrażliwe na ukierunkowaną i skoncentrowaną wiązkę światła generowaną przez aparat laserowy.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Używanie okularów ochronnych nie jest możliwe. Zabieg wykonywany jest powoli, z najwyższą starannością i trwa dłużej niż zabieg na usta. Aby osiągnąć pożądany efekt, wymagane są co najmniej 3 sesje z przerwami między nimi w miesiącu.

W zasadzie technika usuwania makijażu permanentnego powiek nie różni się od poprzedniej wersji. Pacjentka ubrana jest w jednorazowy fartuch, na głowę nakładana jest czepek medyczny, pod którym usuwa się włosy.

Powieki pokryte są związkiem przeciwbólowym na bazie lidokainy. Na urządzeniu laserowym należy ustawić indywidualne ustawienia trybu pracy, aby uniknąć urazów cienkich tkanek skóry, ale jednocześnie osiągnąć oczekiwany efekt.

Oczy zakryte wilgotną szmatką. Kosmetolog przenosi generator skoncentrowanego promieniowania elektromagnetycznego na odległość 7-10 cm na leczoną powierzchnię.Jedna powieka jest poddawana działaniu termodynamiki przez 3-5 minut. Po zabiegu tkanka urazowa pokryta specjalną kompozycją regenerującą wspomagającą gojenie.

Brwi

Taka manipulacja z konieczności wymaga zastosowania miejscowego środka przeciwbólowego. Procedura trwa około 10 minut. Im głębszy stary atrament i bogaty odcień tatuażu, tym więcej czasu i sesji potrzeba do jego usunięcia.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego z brwi to zabieg doskonale opracowany przez kosmetologów w praktyce. Przybliżony czas trwania sesji to 10 minut. Zwykle wymagane są 3 wizyty w salonie z dwutygodniową przerwą między nimi.

Wykonanie estetycznej manipulacji krok po kroku:

 1. Pacjent kładzie się na kanapie lub w fotelu kosmetycznym.
 2. Obszar skóry przeznaczony do zabiegu laserowego jest dezynfekowany i odtłuszczany środkiem antyseptycznym.
 3. Następnie w obszarze zbliżającego się narażenia nakłada się żel chłodzący o właściwościach przeciwbólowych.
 4. Kosmetolog włącza urządzenie laserowe i ustawia niezbędne ustawienia.
 5. Nie można używać okularów, więc narząd wzroku i otaczające błony śluzowe są chronione specjalną zaciemnioną kulką.
 6. Głowicę emitera laserowego przykłada się pod kątem do leczonego obszaru skóry.

Działa na brwi pulsacyjnie z częstotliwością 2-3 sekund. Wreszcie manipulacje kosmetyczne spowodowały uraz tkanki pokrytej specjalną kompozycją o właściwościach regenerujących.

Pielęgnacja twarzy po zabiegu laserowym

Długość okresu rekonwalescencji zależy od indywidualnych cech organizmu i wieku pacjenta. U młodych dziewcząt proces gojenia jest zwykle szybszy. Odbudowę tkanek uszkodzonych intensywną ekspozycją laserem ułatwia ścisłe przestrzeganie zasad rehabilitacji.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Zaleca się odmowę wizyty w ciągu 2 tygodni:

 • sauny, aby uniknąć narażenia skóry na wysoką temperaturę;
 • baseny - chlorowana woda podrażnia wrażliwą skórę;
 • solarium - intensywne promieniowanie ultrafioletowe może powodować komplikacje i wydłużać okres rekonwalescencji;
 • plaża - oprócz powyższego istnieje ryzyko infekcji skóry.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego oraz okres rekonwalescencji wymagają, aby nie dotykać uszkodzonego obszaru naskórka rękami i ciałami obcymi. Nie używaj kosmetyków dekoracyjnych.

Pielęgnacja twarzy polega na codziennym stosowaniu bepaptenu, pantenolu lub innej maści leczniczej o silnych właściwościach regenerujących. Przed zainstalowaniem środka leczniczego należy leczyć skórę roztworem antyseptycznym.

Jakie urządzenia laserowe są używane

Rodzaj zastosowanego generatora elektromagnetycznego zależy od głębokości, odcienia i obszaru umiejscowienia usuwanego pigmentu barwiącego.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Odmiany sprzętu laserowego do kosmetologii, jego cechy i funkcjonalność przedstawiono w tabeli:

Typ generatora laseraOpis i parametry
RubinPierwsza modyfikacja emiterów, która do tej pory była z powodzeniem stosowana. Urządzenie generuje falę elektromagnetyczną do 694 nm. Wnika w warstwy naskórka nie głębiej niż 1 mm. Intensywność promieniowania lasera rubinowego wynosi 3 ms, częstotliwość 1 Hz. Różni się silnym rozgrzaniem skóry. Powoduje oparzenia i pozostawia widoczne ślady narażenia w postaci blizn lub blizn. Ten laser nie usuwa trwałych ciepłych i jasnych kolorów. Skuteczny tylko do usuwania powierzchownych, ciemnych tatuaży.
AleksandrytBardziej nowoczesna modyfikacja sprzętu kosmetologicznego. Generuje promieniowanie laserowe o długości fali do 755 nm. Jest wprowadzany pod skórę na głębokość 1,8 mm.Nadaje się do usuwania tylko ciemnych odcieni.
DiodaPotężny sprzęt uważany za dość niebezpieczny. Tworzy wiązkę laserową o długości 810 nm, zdolną do penetracji 3 mm w naskórek. Jest rzadko używany, ponieważ poważnie uszkadza skórę. Po zabiegu wymagana jest długotrwała i specjalistyczna rehabilitacja.
NeodymNajnowocześniejszy, najbardziej rozpowszechniony i poszukiwany typ systemów laserowych w kosmetologii. Wygenerowana skoncentrowana fala elektromagnetyczna o długości 1064 nm wnika w głąb skóry na 6 mm. Ogrzewanie i uraz tkanek biologicznych są minimalne. Charakteryzuje się zwiększoną zdolnością rozbijania pigmentu jasnych i ciepłych odcieni, wobec których inne systemy laserowe są bezradne. Pod warunkiem bezbłędnego działania kosmetyczki widoczne ślady ekspozycji na temperaturę są absolutnie wykluczone.
ErbGeneruje wiązkę o grubości 2 mikronów, co pozwala nie uszkodzić sąsiednich tkanek. Zapewnia punktowy efekt na pigmentacji koloryzującej. Nadaje się do usuwania tylko powierzchownych tatuaży. Aktywnie wypiera laserowe urządzenia rubinowe z praktyki kosmetologicznej.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Aby usunąć pigment z niebieskiej, zielonej i czarnej palety, stosuje się głównie instalację na bazie aleksandrytu. Farby szkarłatne i brązowe najlepiej rozdzielać za pomocą aparatu diodowego.

Jeśli chcesz usunąć makijaż nude, nie możesz obejść się bez lasera neodymowego, który generuje falę elektromagnetyczną poza zakresem optycznym. Atrament cyjan i magenta jest najlepiej rozkładany przez impulsy 690-765 nm.

Wydajność

Aby całkowicie usunąć stary pigment barwiący, wymagane są 2-14 procedur... Zwykle wystarczy 5 sesji, aby usunąć nawet głęboko osadzony lekki tusz. Nowoczesne systemy laserowe mają elastyczne ustawienia, szeroką funkcjonalność i delikatny wpływ na tkanki biologiczne.

Skuteczność zabiegu uzależniona jest od prawidłowego doboru sprzętu i parametrów, charakterystyki ciała oraz rodzaju tatuażu. Na wynik ma wpływ technika wykonywania makijażu permanentnego. Pudrowe brwi nabierają naturalnego wyglądu już po 1-2 zabiegach. Aby wyeliminować kolor warg akwarelowych, będziesz musiał odwiedzić salon 3 razy.Laserowe usuwanie makijażu permanentnego (tatuażu) brwi, ust, powiek

Usunięcie starego klasycznego tatuażu wymaga co najmniej 7 zabiegów. Na skuteczność korekcji estetycznej wpływa rodzaj i stan skóry w obszarze zabiegów kosmetycznych. W przypadku wcześniejszego nieudanego mikrobladowania, po którym pozostały zniszczenia bliznowaciejące, wymagane będą kolejne sesje.

Skuteczność korekcji laserowej zależy od:

 • gęstość i skład zastosowanego barwnika;
 • wiek makijażu permanentnego;
 • równomierne rozmieszczenie tusz;
 • obszar i obszar rysunku;
 • stopień nawarstwienia pigmentu w przypadku wcześniejszego zachodzenia na siebie.

Nie jest możliwe wcześniejsze dokładne określenie wymaganej liczby zabiegów laserowego usuwania starego makijażu permanentnego.... W trakcie wykonywania manipulacji często pojawiają się negatywne reakcje i komplikacje, które opóźniają oczyszczanie skóry po wykonaniu tatuażu.

Film o laserowym usuwaniu makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie tatuażu brwi:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy