Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje

Liposukcja laserowa brzucha To zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu złogów tłuszczu, a także skutecznej walce z nadwagą.

Pozbycie się złogów tłuszczu w okolicy brzucha za pomocą lasera to innowacyjna metoda, która minimalizuje urazy tkanek nabłonka, przyspiesza proces regeneracji tkanki podskórnej. Świadczą o tym pozytywne opinie pacjentów.

Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje

Zabieg przeprowadzany jest w klinikach plastycznych i specjalistycznych placówkach medycznych, które posiadają zezwolenia na świadczenie tego typu usług. Zabieg laserowej liposukcji brzucha przeprowadzany jest przez chirurga plastycznego posiadającego specjalistyczne wykształcenie, odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie.

Średni koszt usunięcia nadmiaru tłuszczu z brzucha różni się w zależności od obszaru ciała poddawanego zabiegowi laserowemu. Jeśli 1-2 obszary ciała zostaną poddane liposukcji po bokach, wówczas cena za tę usługę waha się od 15000 do 30000 rubli. Koszt liposukcji laserowej od 2 do 8 stref brzucha z całkowitym usunięciem tkanki tłuszczowej waha się od 30000 do 120000 rubli.

Zalety i wady

Liposukcja laserowa jamy brzusznej to prosta operacja plastyczna wykonywana w sterylnych warunkach w gabinecie zabiegowym. Recenzje dotyczące pozbycia się złogów tłuszczu za pomocą tego zabiegu wskazują na wysoki stopień skuteczności lipolizy przy użyciu sprzętu laserowego. Mimo to liposukcja tego typu ma następujące pozytywne i negatywne aspekty.

Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje

Zaletyniedogodności
Operacja usunięcia złogów tłuszczu za pomocą lasera przeprowadzana jest pod wpływem znieczulenia miejscowego lub przy pomocy leków, pacjent zanurza się we śnie polekowym. Dzięki temu proces leczenia przebiega bezboleśnie, a organizm pacjenta regeneruje się 2-3 razy szybciej.W przypadku, gdy liposukcja laserowa została wykonana na ciele z luźną i rozciągniętą skórą, może być wymagana druga operacja. Jednocześnie odbudowa tkanek nabłonkowych nie nastąpi tak szybko. Dlatego wszyscy pacjenci muszą przejść wstępne badanie zewnętrzne przez dermatologa.
Przed rozpoczęciem liposukcji laserowej wykonuje się minimalne nacięcia skóry, nie większe niż 1-2 mm. Następnie sondę laserową wprowadza się do przestrzeni podskórnej. Uszkodzenie tkanki nabłonkowej jest minimalne. Można uniknąć krwotoków i powstawania dużych krwiaków.Początek końcowego pozytywnego efektu liposukcji laserowej obserwuje się po 2-3 miesiącach. tyle czasu potrzeba na równomierne wygładzenie powierzchni skóry, jak również odbudowę tkanki podskórnej.
Zastosowanie lasera umożliwia równomierne usuwanie tłuszczu, a także eliminuje prawdopodobieństwo powstawania podskórnych pustek i jamek. Po zakończeniu lipolizy powierzchnia brzucha staje się gładka i równa, co nie zawsze jest możliwe do osiągnięcia za pomocą klasycznej liposukcji metodą pompowania tłuszczu.W okresie pooperacyjnym należy przestrzegać szeregu istotnych ograniczeń.Na przykład regularnie nosić specjalną odzież uciskową, która zapobiega rozstępom skóry i przyspiesza proces skurczu rozciągniętych tkanek nabłonkowych.
Podczas korzystania ze sprzętu laserowego nie jest dozwolone urazowe uszkodzenie zakończeń nerwowych i naczyń krwionośnych. Dzięki temu można uniknąć dużej liczby powikłań pooperacyjnych.Podczas gojenia i naprawy tkanek może być konieczne przyjmowanie środków przeciwbakteryjnych. Zwłaszcza jeśli infekcja została wprowadzona podczas procesu lipolizy. Zawsze istnieje ryzyko zakażenia tkanek mikroorganizmami bakteryjnymi. Zwłaszcza jeśli zabieg jest wykonywany przez specjalistę o niskich kwalifikacjach zawodowych.
Zastosowanie metody liposukcji laserowej stymuluje produkcję kolagenu. Powierzchnia skóry brzucha, która została wystawiona na działanie sondy laserowej, napina się 2-3 razy szybciej, a także jak najszybciej uzyskuje taką samą elastyczność. Po 2 miesiącach. wszystkie oznaki interwencji chirurgicznej znikają.Podobnie jak w przypadku liposukcji klasyczną metodą chirurgiczną, wprowadzenie sondy laserowej może skutkować perforacją jamy brzusznej. Wystąpienie takiej sytuacji jest możliwe na skutek błędu medycznego lub awarii sprzętu.
Usuwanie złogów tłuszczu za pomocą sprzętu laserowego jest równie skuteczne zarówno z boków, jak iz przodu brzucha. Sonda, która jest umieszczana w przestrzeni podskórnej, może przyjmować różne kąty nachylenia.Sztuczne usuwanie złogów tłuszczu to stres dla całego organizmu, który może wywołać zaburzenia metaboliczne. Nie wyklucza się rozwoju odwrotnej sytuacji, gdy po liposukcji laserowej dochodzi do ponownego nagromadzenia tkanki tłuszczowej.

Wszystkim pacjentom poddawanym liposukcji laserowej wyjaśniamy zalety i wady tej procedury. Tradycyjne usuwanie złogów tłuszczu metodą klasycznej liposukcji przy użyciu sprzętu chirurgicznego powoduje cięższe urazy tkanek nabłonka i przestrzeni podskórnej.

Wskazania

Głównym wskazaniem do laserowej liposukcji brzucha jest obecność nadmiernej ilości złogów tłuszczu zlokalizowanych po bokach iz przodu ciała.

Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje

Potrzeba tej procedury może powstać w związku z przyrostem masy ciała po urodzeniu dziecka, w wyniku zachwiania równowagi hormonów płciowych, nadużywania pokarmów bogatych w tłuszcze zwierzęce, a także szybkich węglowodanów. O obecności bezpośrednich wskazań do liposukcji laserowej powinien zdecydować lekarz.

Przeciwwskazania

Liposukcja laserowa brzucha (opinie o zabiegu wskazują na jego wysoką skuteczność i szybką odbudowę tkanek) to operacja usuwania złogów tłuszczu, która ma następujące przeciwwskazania do wykonania.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • stan ciąży i laktacji noworodka przy piersi;
 • choroby krwi i układu krwiotwórczego, które powodują zmianę jej składu komórkowego, biochemicznego, naruszenie procesu krzepnięcia;
 • obecność cukrzycy wszystkich typów;
 • przepuklina pachwinowa lub pępkowa;
 • zmniejszone funkcje ochronne układu odpornościowego;
 • nowotwory złośliwe, niezależnie od narządu i rodzaju ich lokalizacji;
 • ostra lub przewlekła niewydolność nerek;
 • ciężka choroba wątroby;
 • ogniska przewlekłej infekcji lub chorób zapalnych;
 • choroby serca.

Przeciwwskazaniem do liposukcji laserowej jest również wcześniejsza operacja rany na powierzchni skóry brzucha, noszona rozrusznik serca. Na podstawie wyników badania wstępnego lekarz prowadzący może znaleźć inne przesłanki wykluczające możliwość lipolizy.

Jakie badania należy wykonać

Liposukcja laserowa brzucha (recenzje tej metody leczenia otyłości wskazują na bezpieczeństwo tego zabiegu) to zabieg małoinwazyjny, wymagający wstępnej diagnozy organizmu.

Pacjent chcący pozbyć się tkanki tłuszczowej laserem musi przejść następujące rodzaje badań:

 • pomiar ciśnienia krwi - wykluczone jest ryzyko nadciśnienia i niestabilnego stanu naczyń krwionośnych;
 • badanie palpacyjne brzucha - w celu szybkiego wykrycia przepukliny;
 • krew włośniczkowa - jest pobierany z wiązki palca serdecznego w celu przeprowadzenia badania klinicznego;
 • Odtleniona krew - podlega analizom biochemicznym pod kątem ewentualnego określenia zaburzeń równowagi hormonalnej, chorób zakaźnych organizmu;
 • EKG - do określenia stanu zdrowia serca.

Chirurg plastyczny, który będzie wykonywał lipolizę laserową, może wymagać dodatkowej diagnostyki pacjenta. Na przykład, jeśli dana osoba ma współistniejące choroby narządów wewnętrznych, które mogą przekształcić się w stan zaostrzenia.

Trening

Liposukcja laserowa brzucha (opinie o zabiegu operacyjnym są pozytywne) to zabieg medyczny, który wymaga przestrzegania zasad przygotowania.

Zwój:

 • ostatni posiłek powinien nastąpić nie później niż 8 godzin przed wyznaczonym terminem interwencji chirurgicznej;
 • Na 3 dni przed terminem lipolizy nie wolno pić alkoholu;
 • w ciągu 30 minut przed rozpoczęciem procesu usuwania złogów tłuszczu za pomocą lasera można pić nie więcej niż 200 ml wody;
 • ostatniego papierosa należy wypalić nie później niż 40 minut. przed rozpoczęciem liposukcji laserowej;
 • Na 3 dni przed planowaną operacją należy zaprzestać przyjmowania leków lub powiadomić lekarza prowadzącego o terapii lekowej;
 • Na 48 godzin przed liposukcją laserową unikaj dużego wysiłku fizycznego i napięcia nerwowego.

Optymalny okres do laserowej lipolizy brzusznej to poranny okres od 08-30 do 11-00 godzin. W okresie przygotowań do zabiegu laserowego lekarz prowadzący może sporządzić dodatkową listę zaleceń, których realizacja zminimalizuje ryzyko wystąpienia negatywnych konsekwencji i powikłań.

Jak przebiega procedura

Po zakończeniu przygotowań do lipolizy laserowej pacjent zgłasza się do ośrodka medycznego lub poradni chirurgii plastycznej, która świadczy takie usługi.

Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje

Procedura usuwania złogów tłuszczu jest następująca:

 1. Pacjent przybywa do kliniki za 30 minut. do wyznaczonego czasu na liposukcję laserową, a następnie trafia do pomieszczenia, w którym zostanie przeprowadzona operacja małoinwazyjna.
 2. Anestezjolog poda pacjentowi środek miejscowo znieczulający w postaci chlorowodorku lidokainy lub innego leku. Można również zastosować metodę wprowadzenia pacjenta w stan snu polekowego. Znieczulenie miejscowe wskazane jest do liposukcji 1-2 stref brzucha z boków. W celu usunięcia dużych ilości tłuszczu stosuje się znieczulenie ogólne.
 3. Po rozpoczęciu znieczulenia chirurg plastyczny wykonuje niewielkie nacięcie na powierzchni skóry brzucha, którego wielkość nie przekracza 1-2 mm.
 4. Kaniulę z sondą laserową wprowadza się przez nacięcie do przestrzeni podskórnej. Lekarz aktywuje laser i rozpoczyna proces usuwania złogów tłuszczu.
  Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje
 5. W razie potrzeby wykonuje się stymulację problematycznych obszarów brzucha, aby zapewnić szybsze i lepsze niszczenie tkanki tłuszczowej.
 6. Po zakończeniu zabiegu kaniulę z laserem wyjmuje się z jamy przestrzeni podskórnej, a przecięty obszar skóry traktuje roztworem antyseptycznym. Następnie na operowany brzuch zakłada się jałowy opatrunek.

Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje

Po małoinwazyjnej operacji pacjent może samodzielnie opuścić mury kliniki lub przebywać na oddziale stacjonarnym na 1-3 dni. Wszystko zależy od złożoności zabiegu chirurgicznego, ogólnego stanu zdrowia człowieka, a także ilości tkanki tłuszczowej, którą usunięto laserem. Średni czas trwania lipolizy wynosi od 1 do 2 godzin.

Odzyskiwanie po

Bezpośrednio po zakończeniu liposukcji laserowej, gdy pacjent opuszcza placówkę medyczną lub klinikę chirurgii plastycznej, otrzymuje szereg praktycznych wskazówek. Wszystkie powinny przyspieszyć naprawę tkanek, a także zapobiec rozwojowi powikłań.

Aby utrzymać pozytywny wynik i szybkie gojenie się operowanego obszaru ciała należy wykonać następujące czynności:

 • nosić codziennie specjalną bieliznę uciskową, która zapobiegnie powstawaniu rozstępów i zwiotczeniu skóry po usunięciu dużej ilości złogów tłuszczu;
  Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje
 • przez następne 15 dni nie chodzić do saun, łaźni parowych, publicznych pryszniców i basenów (wykluczone jest ryzyko krwawienia, zakażenie tkanek infekcją bakteryjną);
 • codziennie zmieniać opatrunek antyseptyczny, a także wykonywać zabiegi przeciwbakteryjne na obszarze ciała, w którym wykonano nacięcie;
 • unikaj dużego wysiłku fizycznego (mówimy o uprawianiu sportu, a także o pracy);
 • ubierać się stosownie do warunków pogodowych, aby nie dopuścić do hipotermii i nagłych zmian temperatury ciała.

Średni czas trwania okresu rekonwalescencji wynosi co najmniej 15 dni. W przypadku infekcji bakteryjnej, zaczerwienienia tkanek wokół nacięcia, bólu w warstwie podskórnej, wzrostu temperatury ciała należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc do lekarza.

Może być konieczne przyjmowanie leków przeciwbakteryjnych, które dobiera się z uwzględnieniem rodzaju patogennej mikroflory.

Jak długo będzie trwał wynik

Komórki tłuszczowe w postaci złogów podskórnych, które zostały usunięte za pomocą lipolizy laserowej, a ich całkowita masa nie przekraczała 3 kg, są metabolizowane w wątrobie i naturalnie wydalane z organizmu. W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Od dnia zabiegu następuje proces gojenia się tkanek i wytworzenie atrakcyjnej estetycznie sylwetki.

Pozytywny wynik uzyskany podczas liposukcji laserowej utrzymuje się do końca życia.

Liposukcja laserowa brzucha. Zdjęcie, rehabilitacja, konsekwencje, cena, recenzje

Odzyskanie nadmiernej masy ciała z tworzeniem się złogów tłuszczu w talii i ścianie przedniej jest możliwe, ale tylko pod warunkiem, że dana osoba nie monitoruje jakości diety.

Spożywanie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, słodyczy, napojów gazowanych, półproduktów, fast foodów może zneutralizować pozytywny wynik lipolizy laserowej. W takich okolicznościach w ciągu następnych 5-7 miesięcy może dojść do ponownego zasiedlenia tkanki tłuszczowej.

Możliwe komplikacje

Liposukcja laserowa to zabieg małoinwazyjny. Dlatego ryzyko wystąpienia negatywnych konsekwencji i powikłań jest minimalne. Większość stanów patologicznych rozwija się po błędzie medycznym, naruszeniu zasad przygotowania do zabiegu lub rekonwalescencji pooperacyjnej.

Lekarze nie wykluczają rozwoju następujących powikłań:

 • perforacja jamy brzusznej kaniulami podczas wprowadzania lasera lub wycinania złogów tłuszczowych (w większości przypadków powikłanie to występuje u osób z ciężką otyłością lub z obecnością przepukliny);
 • uszkodzenie naczyń i obfita utrata krwi (zagrożeni są pacjenci ze słabym krzepnięciem krwi);
 • zakażenie tkanek infekcją bakteryjną, która występuje w czasie operacji lub na etapie rekonwalescencji pooperacyjnej, co będzie wymagało przebiegu terapii przeciwdrobnoustrojowej;
 • naruszenie procesu metabolicznego, co doprowadzi do jeszcze szybszej rekrutacji utraconej tkanki tłuszczowej (jest ochronną reakcją organizmu na ostrą utratę lipidów);
 • powstawanie zrostów i ropnych ropni, których eliminacja wymaga wielokrotnej interwencji chirurgicznej, ale ma już na celu wyeliminowanie tych powikłań.

Liposukcja laserowa jamy brzusznej nie jest skomplikowaną, według współczesnych standardów, operacją chirurgiczną, która zapewnia minimalny uraz tkanek nabłonkowych organizmu.

Recenzje na jej temat są w większości pozytywne, a pacjenci, którzy stracili nadmiar tkanki tłuszczowej, odnotowują długotrwały pozytywny efekt.

W celu laserowej korekcji problematycznych obszarów brzucha wykonuje się nacięcie o szerokości 1-2 mm, przez które wprowadza się kaniulę z sondą i laserem. Czas trwania interwencji chirurgicznej nie przekracza 1-2 godzin, a sam zabieg wykonywany jest pod wpływem znieczulenia.

Film o liposukcji laserowej

Jaki rodzaj liposukcji jest najlepszy:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Julia

  świetny! Chcę!

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy