Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Bakterie żyjące na włosach w pachwinie mogą powodować wysypkę i ciężkie infekcje. Dermatolodzy zalecają usuwanie włosów jednorazową maszynką do golenia lub woskiem. Depilacja okolic intymnych kremem to rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają niski próg bólu oraz dbają o higienę i estetykę.

Krem do depilacji: wady i zalety

Chemikalia do usuwania włosów zabijają również żyjące na nich bakterie. Krem nie wymaga wstępnego przygotowania skóry, a proces depilacji trwa maksymalnie 15 minut.

Krem usuwa nie tylko widoczną część włosa, ale także milimetr jego części podskórnej. Górny koniec włosów pozostaje zaokrąglony, a nie spiczasty, jak podczas używania maszynki do golenia. Kiedy takie włosy odrastają, są mniej zauważalne i odczuwalne przy dotknięciu. Ta metoda nie prowadzi do skaleczeń ani ran. Ryzyko podrażnienia jest bardzo małe.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Główną zaletą depilacji kremem jest bezbolesność. Wadą jest to, że eksperci nie zalecają stosowania go w pobliżu błon śluzowych. Włosy odrastają szybciej niż po woskowaniu, ale wolniej niż po goleniu.

Jak działa krem ​​do depilacji okolic intymnych?

Krem do depilacji okolic intymnych rozpuszcza włosy z tioglikolanem potasu lub wapnia. Alkalia i emulgatory pomagają penetrować niszczący składnik. Zmiękczają włosy i odtłuszczają skórę.

Pierwsze kremy do depilacji powstały w Azji Środkowej w XVI wieku na bazie rozcieńczonego w wodzie trującego arsenu i wapna. Jeszcze kilka lat temu produkty tego typu zaczęły zawierać bezpieczne składniki, nawilżające z zapachami.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży
Jak działa krem ​​do depilacji okolic intymnych?

Oleje i naturalne składniki zmiękczają skórę po depilacji preparatami chemicznymi. Nowoczesny krem ​​bezboleśnie niszczy strukturę włosa, czyli keratynę w łodydze włosa i nie uszkadza skóry. Przy odpowiednim doborze środków depilacja nie powinna powodować zaczerwienień i podrażnień skóry.

Przeciwwskazania do stosowania

Zabrania się stosowania kremu do depilacji okolic intymnych o przekroczonym terminie przydatności do spożycia, spowoduje to podrażnienia lub oparzenia. Krem nie powinien również zawierać składników, które mogą powodować alergie u użytkownika. Negatywny wpływ mogą również wynikać z użytecznych składników produktu, które producent dodał, aby ukoić i odżywić skórę.

Dermatolodzy zalecają przetestowanie interakcji skóry z lekiem na dzień przed nałożeniem kremu:

 • potraktuj okolice łonowe (2-3 cm) kremem;
 • poczekaj 15 minut;
 • zmyć krem ​​ciepłą wodą.

Jeśli podczas testu nie było nieprzyjemnych wrażeń i pieczenia, a po oczyszczeniu wodą nie ma śladów podrażnienia na łonach, krem ​​ten nie wywołuje negatywnej reakcji.Jeśli skóra zaczyna szczypać i palić, natychmiast kończy się test, spłukuje krem ​​i odmawia użycia go w przyszłości. Warto dokonać wyboru na korzyść innego producenta i produktu o innym składzie.

Nawet jeśli produkt nie wywołał reakcji alergicznej, nie wolno używać go do woskowania.

Stosowanie kremu nie jest zalecane osobom:

 • z niezdrową skórą;
 • z naruszeniami skóry;
 • właściciele pieprzyków, brodawek;
 • kobiety w ciąży.

Jak dobrać krem ​​do rodzaju skóry

Dermatolodzy zalecają kupowanie kremu do depilacji okolic intymnych wyłącznie w aptekach i specjalistycznych sklepach kosmetycznych. Producent musi wskazać na pudełku lub tubie, że produkt jest przeznaczony do okolic bikini.

Twórcy tych kremów zawierają w formule dobroczynne składniki, które nawilżają skórę okolicy łonowej. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników o suchej skórze.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Oleje, a także witaminy E i B muszą być po prostu obecne w formule produktu, jeśli wybierze je użytkownik z problematyczną skórą. Produkty te mają mniej traumatyczne działanie i przyczyniają się do wczesnej odbudowy powierzchni skóry.

Dla wrażliwej skóry odpowiedni jest produkt firmy „Sawpill”. Zawiera witaminy A, B i E, ma delikatny skład wykluczający alergie. Jest oferowany przez dermatologów właścicielom skóry wrażliwej do częstego stosowania. Zmniejszenie ryzyka podrażnień powinno być składnikiem takim jak aloes.

Instrukcja stosowania kremu do depilacji

Przed zabiegiem należy za pomocą peelingu usunąć martwy naskórek. Zapobiegnie to tworzeniu się wrastających włosków.

Instrukcje:

 1. Pamiętaj, aby wziąć prysznic, a następnie osuszyć ciało ręcznikiem.
 2. Unikając ekspozycji na błonę śluzową, kompozycję nałóż równomierną warstwą na okolice łonowe i łonowe.
 3. Nie wcierać kremu w skórę, najprawdopodobniej doprowadzi to do podrażnienia.
 4. Traktuj skórę dokładnie przez tyle minut, ile producent zalecił na pudełku lub tubie.
 5. Oczyść z produktu skórę wraz z włosami za pomocą specjalnej szpatułki.
  Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży
 6. Pozostały krem ​​delikatnie spłucz letnią wodą.
 7. Traktuj obszar pozbawiony włosów produktem pielęgnacyjnym.
 8. Peeling użyj 3 dni po depilacji.

Czy krem ​​do depilacji można stosować w ciąży?

Krem do depilacji okolic intymnych nie jest polecany kobietom w ciąży. Zwiększa się ryzyko alergii w czasie ciąży. Ponadto zapach produktu może wywołać niepożądaną reakcję u kobiety w pozycji.

Dlatego depilację specjalnym kremem dla kobiet w ciąży zaleca się przeprowadzać w pomieszczeniu o dobrej wentylacji. Po depilacji koniecznie wybierz się na spacer na świeżym powietrzu.

Wybierając krem, który usuwa owłosienie, kobieta w ciąży powinna dokładnie zapoznać się ze składem produktu. Lepiej jest, jeśli produkt jest pozbawiony aromatycznych dodatków, stworzony z naturalnych składników, zawierający elementy nawilżające skórę.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Przed zakupem należy zapoznać się z załączoną instrukcją producenta. Jeśli ciąża nie jest wskazana w kolumnie „przeciwwskazania”, produkt można stosować, przestrzegając wszystkich zasad stosowania produktu.

Recenzja kremu Veet

Właścicielka każdego rodzaju skóry będzie mogła wybrać krem ​​do depilacji marki Veet. Produkty dla skóry wrażliwej, normalnej, suchej i mieszanej ze skłonnością do przesuszania z masłem shea są specjalnie opracowane dla konsumentów. Do opakowania dołączona jest szpatułka do usuwania kremu.

Krem Veet charakteryzuje się dużą szybkością działania. W zaledwie 3 minuty. usunie niechciane owłosienie z okolic intymnych. W przypadku produktów z linii przeznaczonej do skóry wrażliwej czas działania wynosi 5 minut.

Oprócz zwykłego kremu do depilacji w linii znajduje się krem ​​w sprayu i krem, których można używać pod prysznicem bez obawy, że zostaną zmyte wodą.

Kremowy spray Veet. Sprzedawane w puszkach po 150 ml. W zestawie plastikowa szpatułka.Producent produkuje dwa rodzaje sprayów: z aloesem i masłem shea. Spray Aloe Vera jest przeznaczony dla osób o wrażliwej skórze, natomiast spray z olejkiem jest odpowiedni dla osób o suchej skórze. Utrzymanie kremu do depilacji w sprayu na skórze zajmuje od 3 do 5 minut.

Krem pod prysznic Veet ma wyjątkowy wodoodporny skład. Krem prezentowany jest w 3 modyfikacjach:

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

 • do skóry normalnej;
 • na suchy naskórek;
 • dla połączonego rodzaju powłoki.

Wraz z tubką 150 ml nie ma szpatułki, ale specjalna gąbka.

To urządzenie powinno nie tylko zmywać krem ​​ze skóry, ale także go nakładać. Warto usunąć krem ​​przeciw porostowi włosów.

Skład kremu Veet jest uważany za bardzo agresywny, ponieważ ma krótki czas działania. Zabrania się przechowywania na skórze kremu do depilacji okolic intymnych „Veet” dłużej niż 3-5 minut wskazanych przez producenta.

Aksamit

Produkcja kremu Velvet znajduje się w Federacji Rosyjskiej. Aksamitne produkty do depilacji są uważane za hipoalergiczne, nawilżające i przeciw wrastaniu. Aksamitny krem ​​radzi sobie z szorstkimi włosami. Ponadto pod względem składu jest delikatny, agresywne składniki silnie działające w formule są minimalne.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

W ten sposób producent zmniejszył prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej praktycznie do zera, jednocześnie zwiększając czas potrzebny kremowi na efekt - do uzyskania efektu musi upłynąć 20 minut.

Aby zminimalizować szkodliwe działanie kremu, zawiera rumianek i werbenę.

Velvet jest w stanie spowolnić wzrost włosów. Substancje chemiczne niszczą mieszek włosowy, a po ponownym użyciu osłabiają i rozjaśniają włosy. Linia włosów zaczyna przypominać puch.

Producenci marki Velvet oferują linię kremów 2 w 1:

 • z miętą;
 • z ekstraktem z owoców tropikalnych;
 • z jaśminem;
 • z proszkiem perłowym;
 • z kwiatostanami polnymi;
 • z aloesem.

Do każdego pudełka kremu dołączona jest szpatułka.

Batyst

Dziewczęta stosujące ten krem ​​zwracają uwagę, że aby osiągnąć efekt, trzymaj go na skórze dłużej niż czas podany przez producenta. Na opakowaniu zaznaczono, że czas działania kremu to 5 minut. W rzeczywistości krem ​​usuwa włosy w 10-15 minut. Do zalet produktu należy walka z przebarwieniami, które po goleniu pozostają w okolicach intymnych.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Regularne stosowanie kremu Baptiste prowadzi do tego, że tempo wzrostu włosów jest zauważalnie zmniejszone. Produkt zawiera ekstrakt z aloesu, ale eksperci zalecają, aby po zabiegu nałożyć na skórę środki nawilżające.

Evelyn

Produkty tej marki są szeroko rozpowszechnione nie tylko w Rosji, ale także poza granicami kraju. Krem 8 w 1 wyróżnia się w linii. Producent deklaruje ultraszybki czas akcji.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Aby usunąć owłosienie, wystarczy nałożyć cienką warstwę kremu na okolice pachwiny tylko na 3 minuty. Produkt zawiera dużą ilość składników alkalicznych, dlatego trzymaj go na skórze dłużej niż podane 3 minuty. zabroniony. Krem niszczy nie tylko same włosy, ale także ich cebulkę. Dlatego wzrost po depilacji spowalnia.

Krem zawiera ekstrakty z ogórka i melona, ​​które nawilżają skórę. Zaleca się stosowanie tego środka nie więcej niż 2 razy w miesiącu.

Do usuwania owłosienia z miejsc intymnych linia Evelyn oferuje specjalny krem. Pod względem składu jest mniej agresywny, ale czas działania środka zalecanego przez producenta to tylko 3 minuty. Szkodliwe działanie na skórę minimalizuje zawarte w nim masło Tahiti i Shea. Kaptur mango ma przypisaną funkcję nawilżającą.

Faberlik

Dodany do kremu Faberlik:

 • liście papai;
 • chmiel;
 • ekstrakt z szałwii.

Składniki te pozwalają bezpiecznie i trwale pozbyć się owłosienia okolic intymnych. Aby zapobiec wysuszeniu skóry w okolicach bikini, krem ​​zawiera aloes i ogórek. Zabrania się używania produktu rok po otwarciu opakowania.

Niektóre niuanse korzystania z produktu:

 • po trzymaniu produktu w okolicy bikini przez 5 minut, usunąć produkt z niewielkiej powierzchni skóry szpatułką i spryskać to miejsce wodą;
 • jeśli produkt nie podzielił wszystkich włosów, warto go trzymać jeszcze przez 5 minut;
 • Właścicielom grubych i szorstkich włosów producent zaleca trzykrotne nałożenie kremu z pięciominutową przerwą, a następnie usunięcie produktu po 5 minutach od ostatniej aplikacji.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Zabieg należy zakończyć nawilżeniem okolicy bikini. W tym celu istnieje specjalny produkt w linii produktów Faberlik. Występuje w postaci kremu-żelu i ma na celu zmniejszenie dyskomfortu, a mianowicie: alantoina i bisabolol zapobiegają podrażnieniom skóry, a aloes nawilża skórę. Krem-żel nadaje się do codziennego użytku.

Lowa lowa

Producent ten opracował zestaw produktów, w skład którego wchodzi nie tylko krem ​​do depilacji, ale także produkt pielęgnacyjny, który należy nałożyć po zabiegu. Każda tuba zawiera 100 ml produktu.

Niewątpliwym plusem produktu jest to, że zawiera tylko naturalne substancje:

 • Mennica;
 • olejek eteryczny;
 • aloes;
 • pantenol;
 • rumianek;
 • nagietek;
 • olej jojoba.

Dzięki temu produktowi niechciane owłosienie ciała można usunąć w mniej niż 3 tygodnie. Na początku włosy będą rosły wolniej, a następnie całkowicie znikną ze skóry. Zestaw do depilacji będzie kosztował 1000 rubli. Producent podkreśla, że ​​produkty są przebadane dermatologicznie i posiadają atest.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Porady dotyczące użytkowania: krem stosować wyłącznie na suchą i czystą skórę. W przeciwnym razie ze względu na wilgoć produkt będzie miał problem z równomiernym rozprowadzeniem na obszarze bikini.

Środki przeciwbólowe do depilacji

Niektóre produkty do depilacji zawierają składniki uśmierzające ból. Ale dla większości musisz najpierw zastosować kompleksy znieczulające.

Spray z lidokainą

Spray należy nanieść na obszar przed depilacją co najmniej 3 godziny wcześniej. Pamiętaj, aby trzymać skórę pod folią.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Lek „zamraża” powierzchnię skóry. Alergia na produkt jest możliwa.

„Emla”

Krem zawiera lidokainę i prylokainę. Substancje działają nie tylko na powierzchnię skóry, ale także na jej głębokie warstwy. Do leczenia okolic intymnych eksperci zalecają zakup 2 tubek produktu po 5 g każda. „Emla” układa się na skórze grubą warstwą i jest pokryta folią. Depilację można rozpocząć za godzinę.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Po zastosowaniu produktu skóra może chwilowo blednąć lub wręcz przeciwnie, zaczerwienić. Niektórzy użytkownicy odczuwali pieczenie i swędzenie. Lek może powodować wstrząs anafilaktyczny.

„Light Dep”

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Produkt posiada kremowo-żelową strukturę. Na bazie wody. Kompozycja zawiera anestodermę, która zapewnia dobre uśmierzenie bólu podczas depilacji.

Efekt uzyskuje się w ciągu godziny od nałożenia preparatu i utrzymuje się do 4 godzin.

Inne fundusze

Inne środki przeciwbólowe i ich koszt:

 • "Doctor Namb", od 450 rubli.
 • „Depilflax”, od 700 rubli.
 • „AneStop”, od 1200 rubli.
 • „Złota Róża”, 1700 rubli.
 • „Menovazin”, 18 rubli.
 • „Deep Numb”, 550 rubli.

Metody domowe:

 • gotowanie na parze;
 • Kompresja;
 • chłodzenie;
 • napięcie skóry;
 • masaż lokalny;
 • szorowanie.

Różnice między kremem do depilacji dla kobiet i mężczyzn

Preparaty do depilacji dla kobiet zawierają mniej substancji aktywnych niszczących włosy, niż potrzeba do usunięcia męskich włosów. W związku z tym główną różnicą między lekami dla mężczyzn i kobiet jest stężenie składników alkalicznych.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

W sklepach kosmetycznych nie ma zbyt wielu ofert dla mężczyzn. Krem Cliven Young od dawna jest liderem sprzedaży. Ma optymalny stosunek ceny do jakości. Zawiera oleje roślinne, dzięki czemu nie podrażnia skóry. Narzędzie dla mężczyzn zostało również stworzone przez twórców „Veeta”. Krem należy trzymać na skórze przez 6 minut. Może być używany pod prysznicem. Użytkownicy zauważają przyjemny zapach tego produktu.

Ceny kremów do depilacji

Nazwa funduszyCena w MoskwieCena w PetersburguCena w regionach
Veet o aksamitnym zapachu róży i olejkach eterycznych328 RUB300 RUB266 r
Aksamit129 RUB134 rRUB 87
BatystRUB 103RUB 9677 RUB
Evelyn132 RUB199 RUB140 RUB
Faberlik229 r229 r229 r
Lowa lowa990 RUB990 RUB990 RUB
Cliven młody310 RUB260 RUB260 RUB

Pielęgnacja skóry po depilacji

Depilacja okolic intymnych kremem nie powinna kończyć się prysznicem. Po zabiegu należy na miejsce uwolnione z owłosienia zastosować nawilżający produkt pielęgnacyjny. Dermatolodzy zalecają robienie tego nie natychmiast po depilacji, ale po 15 minutach.

Producenci oferujący produkty do pielęgnacji po depilacji z funkcją opóźniającą wzrost włosów:

 • Velena Eva pro;
 • Delica;
 • Lady Perfection;
  Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży
 • Silk & Soft;
 • ItalWax.

Po depilacji można również nałożyć maseczkę z kurkumą. Rozcieńczyć ciepłą wodą i nałożyć na skórę na 20 minut. Środek jest skuteczny w przypadku podrażnień.

Jako kuracja po chemicznej depilacji odpowiedni jest domowy krem ​​na bazie oleju. Wymieszaj równą ilość (po 3 łyżki) oleju migdałowego z wodą i dodaj masło Shea (7 łyżek).

Jak uniknąć oparzeń podczas depilacji i sposoby ich leczenia

Depilacja kończy się oparzeniami w następujących przypadkach:

 1. Skóra jest klasyfikowana jako delikatna. Nie znosi narażenia chemicznego. Depilacja jest możliwa tylko przy pomocy specjalisty.
 2. Nieprawidłowy wybór produktu. Krem do depilacji należy dobierać biorąc pod uwagę charakterystykę skóry i obszaru ciała, który ma być depilowany.
 3. Nieprawidłowe użycie narzędzia. Zabrania się utrzymywania kremu na skórze dłużej niż przez okres określony przez producenta.
 4. Podrażnienie skóry podczas zmywania produktu. Oparzenia, podrażnienia i zaczerwienienia mogą pojawić się, jeśli krem ​​zostanie zmyty twardą ściereczką.

Przestrogi dotyczące oparzeń:

 1. Warto zapomnieć o peelingach i peelingach. Producenci kremów do depilacji zalecają usuwanie martwych komórek skóry kilka dni po zabiegu. Pomaga to uniknąć wrastania włosków. Jednak w przypadku oparzeń warto o tym zapomnieć przynajmniej na tydzień. W przeciwnym razie istnieje ryzyko pogorszenia stanu uszkodzonej skóry.
 2. Konieczne jest porzucenie syntetyków i wybranie bielizny wykonanej z naturalnych materiałów. Pot i łój wydłużają czas regeneracji skóry po oparzeniu chemicznym.
  Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży
 3. Trzeba zrezygnować z chodzenia do łaźni i opalania się. Ciepło i światło ultrafioletowe pogarszają uszkodzoną skórę.

Leczenie oparzeń:

 1. Specjalna maść. W aptece należy kupić „Bepanten” lub „Ratownik” przed oparzeniami. Regularne stosowanie produktu pomoże skórze zregenerować się w ciągu tygodnia.
 2. Maska. Będziesz potrzebował zimnego mleka i kurkumy. Maska działa przez 15 minut.
 3. Aloes. Do leczenia oparzeń należy używać tylko dorosłej rośliny i tylko dolnych liści.
 4. Rokitnik zwyczajny. Olejek roślinny należy nakładać na dotknięty obszar skóry dwa razy dziennie.
 5. Rumianek. Dużą liczbę kwiatów rumianku należy gotować na małym ogniu, dodać miętę. Dotknięty obszar należy leczyć schłodzonym bulionem.

Recenzje kobiet na temat skuteczności i bezpieczeństwa kremów.

Dziewczęta i mężczyźni pozytywnie reagują na depilację okolic intymnych kremem. Jest wygodny, bezbolesny i szybki.

Krem do depilacji na okolice intymne. Co jest lepsze, jak działa lek przeciwbólowy, mężczyzna, w czasie ciąży

Zabieg można przeprowadzić w domu, a koszt będzie dużo niższy niż depilacja w salonie kosmetycznym.

Projekt artykułu:Lozinsky Oleg

Film o kremie do depilacji okolic intymnych

Jak prawidłowo stosować krem ​​do depilacji:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy