Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosa

Korygowanie kształtu nosa to popularny zabieg estetyczny w chirurgii plastycznej.

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosaNiekiedy ze względu na jego słabą jakość może zaistnieć potrzeba korekty blizn keloidowych w celu wyeliminowania ewentualnych przykrych konsekwencji dla zdrowia i samopoczucia pacjenta. Takie manipulacje po korekcji nosa można wykonywać na różne sposoby.

Przyczyny blizn keloidowych po korekcji nosa

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosaKorygowanie kształtu nosa polega na wypreparowaniu tkanek w celu dalszej korekty ich położenia.

Po zakończeniu operacji miejsce nacięcia, które jest słabo przetworzone, ma tendencję do krwawienia, co może następnie powodować blizny na skórze właściwej. Po chwili w miejscu powstania blizny tworzy się blizna.

Najwcześniejszą przyczyną powstawania blizn jest źle wybrany chirurg z niewielkim doświadczeniem lub powtarzające się, nieskuteczne zabiegi korygowania kształtu nosa. Należy rozumieć, że tylko wysoko wykwalifikowany specjalista jest w stanie osiągnąć pożądany efekt estetyczny.

Kolejną pozycją na liście przyczyn pojawienia się blizn jest zignorowanie zaleceń lekarskich w okresie rehabilitacji i pominięcie rutynowego badania.

Pojawienie się blizny po korekcji nosa wynika z rodzaju operacji. Korekcja nosa jest typu otwartego i zamkniętego.

Korekcja nosa typu otwartego przeprowadzone przez zewnętrzne nacięcie okolicy nosa. Po zakończeniu interwencji chirurgicznej powstaje cienka blizna, która zgodnie z praktyką lekarską ustępuje po 1 roku.

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosa
Otwarta plastyka nosa

Zamknięta plastyka nosa przeprowadzane przez wewnętrzne nacięcie tkanek nosa. Operacja nie oznacza tworzenia szwów zewnętrznych jako takich. Przy tego typu korekcji nosa mogą pojawić się wewnętrzne blizny, które powodują dyskomfort w oddychaniu.

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosa
Zamknięta plastyka nosa

Martwica i zakażenie tkanek, powodujące tworzenie się blizn, pojawiają się stopniowo przez długi czas. Z negatywnymi konsekwencjami trzeba sobie radzić poprzez zastrzyki hormonalne, laserową odbudowę i mechaniczne oczyszczanie tkanek twarzy.

Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Kaniula - co to jest, jak jest używana w kosmetyce i medycynie.

Jak wyglądają blizny keloidowe

Blizny keloidowe są raczej nieestetycznym wynikiem plastyki nosa, co powoduje wiele niedogodności... Wykraczają poza granice cięcia i mają tendencję do powiększania się.

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosaPowstają z powodu nadmiernej proliferacji tkanek łącznych w miejscu naruszenia integralności skóry.

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosa
zdjęcie blizny keloidowej

Keloidy charakteryzują się ostrym wizualnym rozjaśnieniem na skórze, niebieskawym lub ciemnoczerwonym odcieniem.

Wielkość i kształt blizn zależy od powstawania fibroblastów, których funkcją jest regeneracja starej tkanki i tworzenie nowych.

Konserwatywna korekta blizn keloidowych

Blizny keloidowe są usuwane zarówno chirurgicznie, jak i terapeutycznie.

Konserwatywna (lecznicza) korekcja polega na przeniesieniu szorstkiej przerostowej postaci blizny na normotroficzną, gdy blizny stają się niewidoczne wizualnie.

Stosowanie kortykosteroidów

Istotą leczenia blizn jest woda środków hormonalnych (triamcynolonu (Kenalog-40) i zawiesina octanu hydrokortyzonu) w postaci zastrzyków w miejsca powstania blizny.

Terapia kortykosteroidami zapobiega tworzeniu się grudek. Po 1,5 miesiąca skóra pacjenta staje się gładka. Nawrotu można uniknąć, regularnie stosując kortykosteroidy.

Terapia immunomodulująca

Terapię przeprowadza się poprzez wstrzyknięcie interferonu alfa i interferonu beta. Jest przepisywany osobom, których blizny powstały po operacji.

Terapia immunomodulująca redukuje włókna kolagenowe, które przyczyniają się do bliznowacenia tkanek. Pierwsze podanie leków immunomodulujących przeprowadza się podczas pierwszej interwencji chirurgicznej.

Ponowne wprowadzenie przeprowadza się po 14 dniach, a następnie co 7 dni przez 16 tygodni.

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosaEnzymy rozkładające kwas hialuronowy

Enzym, który ma zdolność rozkładania kwasu hialuronowego, nazywany jest hialuronidazą.

W kosmetologii stosuje się 3 rodzaje:

 • ronidaza;
 • lidaz;
 • longidaz.

Ale wszystkie mają na celu rozbicie kwasu hialuronowego, który jest podstawą blizny keloidowej.

Korektę blizn keloidowych po korekcji nosa przeprowadza się za pomocą hialuronidazy jąder. Depolimeryzacja enzymu zatrzymuje tworzenie się kolagenu, zwiększa przepuszczalność tkanek skóry.

W wyniku działania enzymu zwiększa się elastyczność skóry właściwej, zmniejsza się kontur blizn i następuje ich resorpcja.

Enzym ten jest wprowadzany do organizmu w celu nasycenia go w komórkach cytoplazmy i macierzy zewnątrzkomórkowej. Dzięki wprowadzeniu enzymu zachowana jest optymalna równowaga kwasu hialuronowego w tkankach łącznych.

Aby zwizualizować pierwsze rezultaty wystarczy jeden zastrzyk, jednak aby całkowicie zlikwidować bliznę konieczne jest wykonanie cyklu iniekcji enzymatycznych w ilości od 8 do 25 wizyt.

Fizjoterapeutyczne metody korekcji blizn keloidowych

Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się blizny keloidowej, najlepszą opcją rozwiązania tego problemu jest jej usunięcie.

W tym celu kosmetolog może skorzystać z mikroprądów z maściami leczniczymi lub laseroterapią.

Mikroprądy z maściami lub żelami leczniczymi

Zabieg korekcji blizn keloidowych po korekcji nosa przebiega w 3 etapach:

 1. Indywidualny dobór produktów kosmetycznych w zależności od stanu i rodzaju skóry.
 2. Nałożenie cienkiej warstwy maści lub żelu do zabiegu (aplikacja „Kontraktubeksa”, „Mederma”, „Kelofibraza”, „Fermenkola”, „Zaderma” lub inna substancja kosmetyczna zalecona przez kosmetyczkę).
 3. Narażenie skóry na impulsy elektryczne. Kosmetyczka dostosowuje częstość tętna w zależności od wielkości blizny.

Po przejściu procedury aktywuje się duża liczba procesów wewnątrzkomórkowych. Przyspieszona regeneracja komórek poprawia strukturę skóry, nadając jej gładkość i elastyczność.

Należy zaznaczyć, że zabieg jest przeciwwskazany dla osób:

 • z ropnymi patologiami;
 • z chorobami onkologicznymi;
 • z padaczką;
 • których narządy wewnętrzne mają ciężką patologię.

Aby całkowicie usunąć bliznę keloidową, wymagany jest cykl od 10 do 15 zabiegów.

Koszt od 1000 do 3000 rubli. za 1 zabieg.

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosa
Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Laseroterapia blizn

Po korekcji nosa blizny keloidowe można korygować za pomocą laseroterapii.

Laseroterapia blizn jest możliwa na dwa sposoby:

 1. Narzędnik, podczas którego gruba tkanka jest usuwana przez odparowanie. Najbardziej skuteczny sposób walki z bliznami ma jednak długi okres rehabilitacji. Całkowite usunięcie blizn następuje po 6 zabiegach.
 2. Nieablacyjny, który uruchamia regenerację głębokiego nabłonka skóry. Bardziej delikatna, ale mniej skuteczna opcja dla skóry. Całkowite usunięcie blizn następuje po 12 zabiegach.

Z kolei ablacyjna korekcja laserowa przeprowadzana jest jako dwutlenek węgla (polecany osobom z cerą tłustą ze względu na fakt, że CO2 działa zwężająco na pory) i erb (delikatny, odpowiedni dla skóry suchej).

Korekty blizn keloidowych po nieskutecznej plastyce nosa nie powinny stosować osoby z padaczką, łuszczycą, zapaleniem skóry, niską krzepliwością krwi, matki w ciąży i karmiące.

Koszt zabiegu wynosi od 1500 do 8000 rubli.

Metody korekcji blizn keloidowych po korekcji nosa
Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Korekta bliznowców za pomocą zabiegów kosmetycznych

Źle wykonana korekcja nosa prowadzi do konieczności korekcji blizn keloidowych. Po 6 miesiącach zaleca się skorzystanie z zabiegów kosmetycznych.

Zabiegi peelingujące

Podczas usuwania blizn poprzez złuszczanie wierzchnia warstwa stwardniałej skóry i zagojonej tkanki ulega zniszczeniu. Zabieg przeprowadza się kwasem retinowym, fenolowym lub trichlorooctowym.

Peeling fizyczny i mechaniczny opiera się na następujących procesach:

 • Rozpuszczenie grubej tkaniny przeprowadza się za pomocą kwasu, a następnie szlifuje drobnym materiałem ściernym.
 • Podczas sesji peelingu aktywowane są procesy metaboliczne zdrowych komórek, normalizuje się tworzenie się włókien kolegijskich.
 • Złuszczanie blizn następuje wraz z wierzchnią warstwą skóry.
 • Po 10 dniach tworzy się nowa gładka skóra.

Zabieg peelingu jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią, indywidualnej nietolerancji składu peelingującego, nowotworach onkologicznych, niewydolności nerek i wątroby, chorobach serca, trądziku różowatym, nadciśnieniu, cukrzycy.

Koszt zabiegu wynosi od 5000 do 25000 rubli.

Głęboka dermabrazja

W przypadku starych lub dużych blizn peeling może nie poradzić sobie z zadaniem ich usunięcia. W takich przypadkach kosmetolodzy zalecają stosowanie dermabrazji skóry.

Głęboka dermabrazja służy do usuwania bardzo widocznych blizn. Uszkodzona tkanka znacznie unosi się ponad powierzchnię twarzy. Resurfacing odbywa się etapami, zrywając kolejno stwardniałe warstwy skóry. W rezultacie prowadzi to do porównania skóry i wyrównania koloru nabłonka.

Dermabrazja powinna mieć podejście kursowe, ale liczba operacji nie powinna przekraczać 3 operacji w odstępie 10 dni. Należy zaznaczyć, że ta metoda usuwania blizn jest dość bolesna i odbywa się pod wpływem znieczulenia.

Koszt zabiegu wynosi od 2000 do 8000 rubli.

Mezoterapia

Blizny o małej głębokości i rozmiarze zaleca się usuwać za pomocą mezoterapii.

Wstrzyknięcie leku powoduje regenerację skóry właściwej, aktywację metabolizmu komórkowego i wygładzenie blizny.

Bardzo ważne jest, aby wybrać wysoko wykwalifikowanego specjalistę zarówno do przepisywania zastrzyków, jak i do ich wykonywania.

Iniekcje służą do usuwania blizn np Restylane Vital (USA), Placentex Integro (Włochy), IAL System (Hiszpania), Revofil Aqua (Seul).

Procedura może być przeprowadzona ręcznie i sprzętowo. Należy zauważyć, że ręczne wstrzyknięcie jest dokładniejsze niż wstrzyknięcie sprzętowe.

Standardowy czas trwania kursu to 10 zabiegów, ale liczba ta może zmieniać się zarówno w górę, jak iw dół na polecenie kosmetologa.

Koszt zabiegu wynosi od 3000 do 12000 rubli. w zależności od producenta wtrysku.

Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Jak i dlaczego usuwa się żebra - skuteczność, zdjęcia przed i po zabiegu.

Chirurgiczna korekcja blizn keloidowych

Korekcja chirurgiczna jest uważana za jeden z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów usuwania blizn.

Zabieg wycięcia blizn pooperacyjnych przeprowadza się dopiero po całkowitym utworzeniu blizny, po co najmniej 3 miesiącach od jej powstania.

Po usunięciu blizny chirurg zakłada śródskórny szew kosmetyczny.

Proces chirurgicznego usuwania blizn keloidowych przeprowadzany jest zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym. Okres rekonwalescencji po operacji wynosi 3 tygodnie.

Koszt zabiegu wynosi od 6000 do 35000 rubli.

Korekta blizn keloidowych po korekcji nosa to dość skomplikowany zabieg. Ale jeśli skontaktujesz się z wysoko wykwalifikowanym specjalistą w odpowiednim czasie, wynik będzie zachwycał przez wiele lat.

Przydatny film o korekcji blizn keloidowych po korekcji nosa

Korekcja nosa - Korekcja zamknięta:

Pielęgnacja blizn po operacji plastycznej:

Jak nie uzyskać długiego nosa podczas korekcji nosa:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy