Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje

Wraz z wiekiem oznaki zmian związanych z wiekiem pozbawiają wyrazistość rysów twarzy. Dla pływająca korekta owalu i transformację wyglądu, konturowanie nakłada się po usunięciu podwójnego podbródka. Dzięki metodom nowoczesnej chirurgii pozwala pozbyć się obwisłej skóry i skorygować owal dolnej części twarzy.

Konturowanie podbródka

Lekarze wykonują plastykę podbródkową (usunięcie) poprzez liposukcję lub bezpośrednią resekcję fałdów podbródkowych skóry i tłuszczu z jednoczesnym naprężeniem skóry szyjki macicy. Usunięcie podwójnego podbródka z jednoczesną korektą (mentoplastyką) wykonuje się w szpitalu.Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje

Po zanurzeniu pacjenta w stan uśpienia znieczulającego, chirurg koryguje ubytek zgodnie z planem wybranej techniki:

Opcje chirurgiczneIstota technologiiSzacowany koszt
Usunięcie z redukcją podbródkaOstateczny efekt uzyskuje się poprzez wypompowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą chirurgicznej liposukcji.30-85 tysięcy rubli.
Nadmierne nagromadzenie tłuszczu eliminuje się za pomocą plastyzmoplastyki z liftingiem.100 tysięcy rubli lub więcej.
Usunięcie z powiększeniem brodyPożądany efekt osiąga się, zakładając implanty po resekcji ubytku. Innym sposobem jest wstrzyknięcie własnego tłuszczu pacjenta.Ceny za implanty zaczynają się od 20 tysięcy, a koszt operacji - od 50 tysięcy rubli.

Ostateczny koszt tworzyw konturowych o dość długim i trudnym okresie rehabilitacji zależy od rodzaju operacji i stopnia skomplikowania jej wykonania. Na kształtowanie się ceny ma również wpływ kategoria przychodni, poziom kwalifikacji personelu medycznego. Ogólnie maksymalna liczba może osiągnąć 170 000 rubli.

Wskazania do

Obecność złogów tłuszczu w okolicy brody prowadzi do rozmycia owalu twarzy. W rezultacie człowiek wygląda na znacznie starszego niż jego wiek, a twarz traci szlachetną estetykę. W celu rozwiązania problemu zaleca się plastykę plastyki.

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjeW jakich przypadkach operacja jest wykonywana:

 • ze znacznym spadkiem napięcia mięśni szyjnych;
 • jeśli krawędzie poprzecznych struktur mięśniowych się rozchodzą;
 • gdy skóra zwisa na środku szyi i po obu stronach.

Konturowanie podwójnego podbródka jest wskazane dla pacjentów odczuwających subiektywne niezadowolenie z parametrów swojej twarzy. Dla uzyskania maksymalnej estetyki wyniku operację uzupełnia mentoplastyka, jeśli występują nierówności w proporcjach twarzy spowodowane niestandardowym kształtem podbródka (skośny, zbyt mały lub duży).

Chęć skorygowania wyglądu jest nie mniej ważna w przypadku asymetrii w okolicy brody, będącej następstwem wad anatomicznych lub nabytych zmian po urazach.

Typy operacji

Aby przewidzieć wyniki przed wyborem metody chirurgicznej chirurgii plastycznej, nowoczesne kliniki oferują usługę modelowania komputerowego. Procedura otwiera możliwość identyfikacji szeregu ukrytych wad wyglądu, które mogą zmniejszyć skuteczność operacji.

Jakie techniki stosuje się do chirurgicznego usunięcia podwójnego podbródka:

 • plastyzmoplastyka z uniesieniem w okolicy szyjki macicy;
 • liposukcja chirurgiczna, która niszczy warstwę tłuszczu.

Podczas plastyzmoplastyki chirurg otwiera dostęp do mięśnia szyi, plastyk znajduje się w strefie podbródka.

Lekarz rozwiązuje problem zwiotczenia struktur mięśniowych jedną z metod:

 1. Środkowy. Poprzez nakłucia pod dolną szczęką włókna mięśniowe są wyciągane na zewnątrz, usuwając nadmiar skóry.
 2. Boczny. Poprzez nacięcia za małżowiną uszną dochodzi do wewnętrznego rozciągnięcia mięśnia z utrwaleniem jego rozbieżnych krawędzi.
Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje
Środkowa metoda konturowania w celu wyeliminowania podwójnego podbródka

Chirurg uzyskuje wzrost napięcia mięśniowego poprzez usunięcie zwiotczałej plastyki i zamocowanie jej za małżowinami usznymi poprzez uprzednio wykonane nacięcia. Zabieg trwający nie dłużej niż 2 godziny wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, czas trwania rehabilitacji to 3 tygodnie.

Jeżeli w celu usunięcia podwójnego podbródka stosuje się liposukcję chirurgiczną, operację przeprowadza się metodą tumescencyjną. Strefa korekcji jest wypełniona specjalnym roztworem, który wstrzykuje się pod ciśnieniem. Efekt zwężenia naczyń ułatwia odsysanie warstwy tłuszczu z fałdu skórnego szyi.

Przy dużym ubytku tłuszcz w okolicy podwójnego podbródka jest niszczony laserem i ultradźwiękami. Z małym drugim podbródkiem stosuje się liposukcję strzykawkową.

Redukcja podbródka

Zbyt masywny podbródek, spowodowany czynnikami pourazowymi lub dziedzicznymi, powoduje dysproporcję twarzy.

Chirurg rozwiązuje problem odstającej szczęki, wykonując redukcyjną mentoplastykę na jeden z następujących sposobów:

 1. Osteotomia. Tworzywa sztuczne konturowe typu ślizgowego są wykonywane przez rozcięcie lub usunięcie części kości podbródka, a następnie ruch i mocowanie.
 2. Resekcja. Bezpośrednie przywrócenie prawidłowego kształtu żuchwy odbywa się poprzez usunięcie nadmiaru masy kostnej przez szczeliny nacięć zewnętrznych lub wewnątrzustnych.

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjeKorekta konturu tego typu jest uznawana za najtrudniejszą opcję usunięcia podwójnego podbródka przy redukcji wielkości żuchwy. W wyniku operacji fragment kości zostaje przesunięty do tyłu. Operacja trwa minimum 2 godziny, a rehabilitacja 2 tygodnie.

Zmiana kształtu

Zabieg operacyjny pozwala nie tylko skorygować kształt segmentu podbródka, ale także uzupełnić brakujące elementy szczęki po chirurgicznym usunięciu podwójnego podbródka.

Mentoplastyka augmentacyjna polega na zastosowaniu dwóch rodzajów implantów:

 • podkładki silikonowe o strukturze monolitycznej lub perforowanej;
 • wprowadzenie fragmentów własnej tkanki pod mostek kostny.

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjePowiększenie podbródka implantami gwarantuje pewne dopasowanie, a obecność perforacji znacznie obniża wagę endoprotezy przy dożywotnim fiksacji. Operacja małoinwazyjna wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym przez godzinę, a następnie miejsce nacięcia utrwala się bandażem ciśnieniowym.

Po 10 dniach od konturowania lekarz usunie szwy, a na trwały efekt trzeba będzie poczekać rok.

Złożony plastik

Lekarze uznają zabieg kompleksowej korekcji żuchwy za jeden z najtrudniejszych zabiegów chirurgicznych. Przyczyna związana jest z dodaniem operacji powiększania lub zmniejszania owalu brody z liposukcją, a także plastyką mięśni.

Aby rozwiązać problemy związane z podwójnym podbródkiem, chirurg ma możliwość:

 • usunąć zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej;
 • wycięcie fałdów skórnych, które pogarszają wygląd;
 • przekształcić i mocno zamocować tkankę kostną;
 • napnij obwisłe fragmenty skóry.

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjeZłożona technika zapewnia mocne utrwalenie fragmentu kości w wymaganej pozycji za pomocą wzmocnionych szwów.Operacja jest jednym z mało inwazyjnych zabiegów, które nie wymagają długotrwałej hospitalizacji. Jednak po operacji niezbędna jest kontrola lekarska, aby szybko zareagować na ewentualne powikłania pooperacyjne.

Procedura konturowania

W wyniku chirurgicznego usunięcia podwójnego podbródka zanika wiotkość i zmarszczki skóry szyi, a wada „szyjki indyka” zostaje zlikwidowana. Chirurgia plastyczna, która jest dozwolona tylko u dorosłych pacjentów, zapewnia harmonijne wyprofilowanie dolnej części twarzy. Po 3 miesiącach pełnej rehabilitacji możesz zapomnieć o drugim podbródku na 10 lat.

Trening

Konturowanie podwójnego podbródka po usunięciu wady w wyglądzie, jak każdy rodzaj operacji, wymaga od pacjenta czasu na przygotowanie się. Pomimo relatywnie niskiego urazu działań chirurga, plan działań przygotowawczych jest sporządzany z uwzględnieniem potrzeby znieczulenia ogólnego.

Co należy zrobić 2 tygodnie przed konturowaniem:

 • rzucić palenie, ponieważ wdychanie dymu tytoniowego prowadzi do skurczu naczyń z powodu problemów z dopływem krwi do tkanek;Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje
 • nie pij napojów alkoholowych, szkodzą sercu, obniżają odporność, spowalniają zdolności regeneracyjne;
 • przerwać leczenie lekami hormonalnymi, stosowanie środków antykoncepcyjnych, przyjmowanie witaminy E;
 • anulować terapię lekową antykoagulantami, aby wykluczyć zagrożenie krwawieniem.

Gdy do operacji plastycznej twarzy został tydzień, lekarz zaleca rezygnację z treningu sportowego i aktywności fizycznej, wizyty na basenie i saunie. Zabrania się również masażu dolnej części twarzy, depilacji, a na 3 dni przed zabiegiem chirurgicznym należy zaprzestać stosowania kosmetyków dekoracyjnych.

Lista wymaganych analiz

Aby wykonać podbródkową operację plastyczną ze zmianą konturów szczęki, pacjent musi przejść badanie.

Lekarz musi przedstawić wyniki następujących testów:

 • badania moczu i krwi (badania ogólne, biochemia);
 • badania krzepnięcia;
 • badanie grupy krwi, a także czynnik Rh;
 • kontrole pod kątem wszystkich typów zapalenia wątroby, kiły, HIV;
 • elektrokardiogram serca, fluorografia.

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjeNie należy spożywać pokarmu i wody wieczorem przed zabiegiem konturowania. Zaleca się umycie twarzy mydłem antybakteryjnym, oczyszczenie oczu z soczewek kontaktowych i ust od protez zębowych.

Postęp operacji

Zabieg chirurgiczny wykonywany jest w warunkach szpitalnych, rozpoczyna się po zanurzeniu pacjenta w stan uśpienia znieczulającego poprzez dożylne podanie leków znieczulających.

Plan dalszych działań chirurga:

 1. Zgodnie z wcześniej naniesionymi oznaczeniami chirurgicznymi nakłucia wykonuje się w uszach, a także pod szczęką (dolną).
 2. Przez nacięcia wprowadza się kaniulę lub elastyczne rurki, aby wypompować tłuszcz zniszczony laserem lub falami radiowymi.
 3. Usuwa złogi tłuszczu, likwiduje nadmiar warstw skóry, napina mięśnie twarzy.
 4. Pod koniec zabiegu należy założyć szwy kosmetyczne i opatrunek aseptyczny.

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjeKonturowanie podwójnego podbródka zajmie od 30 do 180 minut. Konkretny czas manipulacji określany jest na podstawie stopnia skomplikowania, a także potrzeby podłączenia dodatkowych procedur (podnoszenie, napinanie). Po wybudzeniu ze znieczulenia pacjent otrzymuje listę zaleceń dotyczących pielęgnacji operowanego miejsca w domu.

Okres pooperacyjny i rekonwalescencja

Po zakończeniu zabiegu pacjent pozostaje w szpitalu przez kilka godzin. Na szyję nakłada się bandaż utrwalający o właściwościach kompresyjnych za pomocą uchwytu pod brodą, który lekarz zdejmuje po 2-3 dniach.

Okres rehabilitacji potrwa do 2 tygodni, dlatego w domu konieczne jest zapewnienie:

 • spanie na wysokich poduszkach;
 • ochrona przed wysiłkiem fizycznym;
 • dieta z miękkimi pokarmami.

W ciągu tygodnia po konturowaniu pacjentka powinna przyjąć przepisane przez lekarza antybiotyki chroniące przed infekcją, a także leki łagodzące ból. Jeśli nadmiar tkanki tłuszczowej został usunięty przez nacięcia w jamie ustnej, podczas rehabilitacji zaleca się przepłukanie jamy ustnej roztworem dezynfekującym, a miejsca nakłuć należy nasmarować środkiem antyseptycznym.

Wyniki: zdjęcia przed i po

Rezultaty usunięcia podwójnego podbródka wraz z plastyką konturu pokazano na zdjęciu:

 • mentoplastyka ze zmniejszeniem dużego podbródka, a także ze wzrostem małego podbródka;

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje

 • korekta po resekcji nadmiaru struktur strefy podbródka;

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje

 • osteotomia brody z przemieszczeniem szczęki.

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjeKonturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjeKonturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzjeCo ciekawe, większość hollywoodzkich aktorów zaczynała swoją karierę od plastiku podbródka. Szczególną wyrazistość twarzy zapewnia kształt kości policzkowych i dolnej jednej trzeciej twarzy, a harmonia tych cech daje efekt „rodowodu”, co widać na zdjęciach znanych aktorów.

Możliwe komplikacje

Uczucie dyskomfortu podczas jedzenia i oznaki lekkiego obrzęku ustąpią po kilku dniach. Prawdopodobieństwo reakcji alergicznej, krwiaka lub blizny w miejscu szwu jest bardzo małe. Ostateczna ocena skuteczności podwójnej korekty podbródka będzie możliwa dopiero po trzech miesiącach.Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje

Jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo powikłań:

 • noszenie specjalnego bandaża pomoże uniknąć obrzęku szyi;
 • utrata wrażliwości jest wynikiem uszkodzenia zakończeń nerwowych;
 • gdy naczynia krwionośne są uszkodzone, zwiększa się ryzyko krwawienia.

Najpoważniejszym powikłaniem jest infekcja podczas operacji lub zmiany opatrunków. Antybiotyki przepisane przez lekarza mogą pomóc w zwalczeniu infekcji.

Zagrożenie odrzuceniem implantu jest minimalne, w przypadku naturalnej resorpcji wyściółek z własnej tkanki chrzęstnej ponowna korekta będzie wymagana po całkowitym przywróceniu zdrowia.

Przeciwwskazania

Konturowanie podwójnego podbródka zapewnia uzyskanie harmonijnych konturów dolnej części twarzy, uniesienie lub wymodelowanie okolicy brody w obecności widocznych defektów.

Jednak każdy wariant interwencji chirurgicznej na twarzy jest przeciwwskazany w następujących sytuacjach:

 • z nietolerancją środków znieczulających lub antybiotyków;
 • skłonność do krwawień i blizn na skórze;
 • z chorobami układu krążenia i cukrzycą;Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje
 • zaostrzenie przewlekłych patologii, podwyższona temperatura ciała;
 • z zakażeniem skóry, gruźlicą, AIDS.

Plastyczna korekcja okolicy podbródka jest przeciwwskazana u chorych na raka, osób z zaburzoną psychiką (w tym padaczka). Operacja nie jest wykonywana dla kobiet w ciąży, a także dla kobiet w okresie menstruacji. Tworzywa konturowe nie są zalecane dla młodzieży poniżej 18 roku życia ze względu na niekompletność procesu formowania szkieletu kostnego.

Opinie lekarzy i kosmetologów

Zdaniem chirurgów plastycznych plastykę można przypisać najbardziej niezawodnemu sposobowi przywrócenia idealnych proporcji, gdy kąt między szyją a twarzą nie przekracza 90 stopni.

Zaletą liposukcji chirurgicznej po usunięciu podwójnego podbródka jest szybka (tylko 20 minut) i duże doświadczenie medyczne. Warto jednak wziąć pod uwagę duże prawdopodobieństwo uszkodzenia struktur tkankowych tego typu konturowych tworzyw sztucznych.

Konturowanie twarzy od podwójnego podbródka. Zdjęcia przed i po zabiegu, cena, recenzje

Opierając się na praktyce medycznej, lekarze zauważyli, że mężczyźni zazwyczaj wolą chirurgię augmentacyjną, aby nadać twarzy męski wygląd. Zdaniem kosmetologów redukcja dolnej części twarzy jest częściej wybierana przez kobiety do odmładzania obrazu. Chirurdzy ostrzegają, że operacja u pacjentów powyżej 60. roku życia odbywa się z opóźnionym gojeniem się ran i ciężką rehabilitacją.

Wideo na ten temat: konturowanie podwójnego podbródka

Konturowanie podbródka:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy