Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Jak usuwa się żebra - informacja o tym ostatnio zyskała popularność wśród czytelników.

Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Wynika to z rosnącego zapotrzebowania na resekcję żeber, szczególnie w ramach chirurgii plastycznej. Jednak wśród specjalistów z zakresu chirurgii klatki piersiowej nadal istnieją spory co do korzyści i szkód z takiej operacji.

Dlaczego u mężczyzn i kobiet usuwa się żebra dolne? Zdjęcia przed i po

Zasadniczo kobiety, które marzą o seksownej i smukłej sylwetce, zadają sobie pytanie o resekcję żeber. Jednak teraz niektórzy mężczyźni również uciekają się do tej operacji, kierując się chęcią zadowolenia siebie lub jako ostatni etap operacji zmiany płci dla kobiet. Ten drugi przypadek jest również potrzebny, aby uzyskać kobiecą talię.

Poniżej zdjęcia kobiet i mężczyzn przed i po resekcji żeber.Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fotJak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Pomimo tego, że niektórzy wykonują tę operację, aby uzyskać pożądane formy, przede wszystkim jest to jednak procedura medyczna przepisywana zarówno mężczyznom, jak i kobietom z ciężkimi chorobami układu oddechowego.

Ściągacz do wąskiej talii

W XXI wieku kobiety nie muszą wyczerpać się dietami i chodzeniem na siłownie, aby uzyskać figurę klepsydry, która od wieków uznawana jest przez mężczyzn za standard urody i seksualności. Po prostu idą do kliniki i usuwają dolne żebra.Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Pomimo tego, że ta operacja jest bardziej plastyczna niż wellness, wymaga spełnienia pewnych warunków:

 • osoba nie powinna mieć nadwagi. Dla osób o zaokrąglonych kształtach i obecności złogów tłuszczowych, zwłaszcza w brzuchu i talii, eksperci zalecają rozpoczęcie liposukcji i nauczenie się, jak utrzymać prawidłową wagę ciała;
 • zabieg polecany dla osób o "prostokątnej" budowie ciała. Ponieważ przy tego typu sylwetce ludzie nie mogą uzyskać talii osy ani przy pomocy ćwiczeń w klubie fitness, ani żadnymi metodami domowymi i ludowymi;
 • również operację tę można polecić pacjentowi transseksualnemu, który przeszedł już operację zmiany płci z mężczyzny na kobietę, ale talii nie określono.

Istnieją również przeciwwskazania:

 • Operacja nie jest zalecana dla osób z zaburzeniami hormonalnymi, gdyż gwałtowny wzrost poziomu hormonów wpłynie na nadwagę, co przy braku dwóch żeber dolnych może wpłynąć na zdrowie kręgosłupa;
 • Z operacji należy zrezygnować również w przypadku osób poniżej 25 roku życia, ponieważ tworzenie wszystkich ważnych narządów kończy się w wieku około 25-27 lat.

Usunięcie żeber dla samozadowolenia

Obecnie seksuolodzy mówią o rosnącej popularności samozadowolenia we współczesnym społeczeństwie.

Samozadowolenie, inaczej zwane masturbacją, to akt seksualny wykonywany przez osobę w celu osiągnięcia szczytu przyjemności seksualnej, tj. orgazm.Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Kobiety w tej sprawie uciekają się do pomocy różnych przedmiotów i akcesoriów. U mężczyzn oprócz dodatkowych środków istnieje też taki sposób na samozadowolenie jak autofelacja.

Jednak ze względu na pewne cechy budowy męskiego ciała wielu mężczyzn nie jest w stanie wykonać autofelacji, dlatego decydują się na tak ekstremalny krok, jak usunięcie żeber dolnych.

Jest przykład takiego działania wśród celebrytów. Marilyn Manson w jednym z wywiadów przyznał, że usunął jedno dolne żebro, aby móc się samozadowolić.

Opinie lekarzy na temat tej metody samozadowolenia są niejednoznaczne. Niektórzy eksperci uważają, że w autofelacji nie ma nic niebezpiecznego, a to tylko sposób na złagodzenie stresu. Inni twierdzą, że autofelacja jest bezpośrednią drogą do narcyzmu i różnych zaburzeń układu nerwowego, chorób układu moczowo-płciowego i samotności emocjonalnej.

Usunięcie żeber podczas operacji płuc

Chirurgia żeber może być związana nie tylko z chirurgią plastyczną. Często tak złożona procedura może uratować życie osoby z chorobą płuc.Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Płuca to sparowany narząd wewnętrzny, którego główną funkcją jest wymiana gazowa między powietrzem wchodzącym do organizmu a układem krążenia.Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Kiedy konserwatywne metody leczenia nie radzą sobie z chorobą, do walki wkraczają metody operacyjne.

Chirurgia klatki piersiowej to dość rozpowszechniona dziedzina medycyny, której celem jest leczenie narządów klatki piersiowej: opłucnej, płuc i innych, głównie metodą operacyjną.

Najczęstsze przypadki uszkodzenia narządów klatki piersiowej, w których wymagane jest usunięcie żeber, eksperci obejmują:

 • złośliwe, łagodne nowotwory, guzy;
 • zaawansowane i przewlekłe procesy zapalne, takie jak ropniak opłucnej, ropień płuca;
 • wady rozwojowe i funkcjonowanie płuc;
 • choroby zakaźne, takie jak gruźlica lub zapalenie płuc.

Jednak nie zawsze chirurdzy klatki piersiowej podejmują decyzję o usunięciu żeber pacjenta podczas operacji. Jest to środek obowiązkowy, jeśli jedno z żeber lub oba obejmują dotknięty obszar płuca i nie jest możliwe usunięcie guza lub zobaczenie ogniska zapalenia.

Ponieważ żebra pacjenta są usuwane podczas tej operacji, jego organizm wymaga poważnej rehabilitacji. Lekarz rehabilitacyjny przepisuje pacjentowi kurację przeciwbólową i antybiotykową.

Jeśli po 6 miesiącach od operacji lekarz oceni stan pacjenta jako zadowalający, przepisuje mu kurację ruchową w celu całkowitego przywrócenia funkcji płuc. Ogólnie rzecz biorąc, powrót do zdrowia trwa od 1 do 2 lat, jeśli nie występują powikłania pacjenta.

Usunięcie żeber na gruźlicę

Gruźlica jest niebezpieczną i ciężką chorobą zakaźną narządów klatki piersiowej.Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Naukowcy udowodnili, że w ostatnich latach pałeczka Kocha, która jest przyczyną gruźlicy, uodporniła się na działanie nawet najsilniejszych antybiotyków. Dlatego jeśli farmaceutyki nie przynoszą poprawy pacjentowi, specjaliści sięgają po chirurgiczne metody leczenia, tj. usuń żebra.

Zwykle korektę chorego płuca przeprowadza się zarówno w sposób zaplanowany, jak i wyjątkowo, gdy pacjent jest w niebezpieczeństwie, a operacja może zapobiec śmierci.

Przyczyną interwencji chirurgicznej i późniejszego usunięcia żeber mogą być:

 • ciężka otwarta postać gruźlicy, której towarzyszy krwotok;
 • nieodwracalne zmiany morfologiczne w płucu dotkniętym wcześniej chorobą;
 • duże ogniska ropy w dotkniętym płucu;
 • wystąpienie stanów zagrażających pacjentowi ze skutkiem śmiertelnym.

Fitiatricians nie przepisują operacji osobom z patologiami układu krążenia, nerkami i wątrobą. Pacjenci ci narażeni są na ryzyko nieprzekazywania metod operacyjnych lub wystąpienia dodatkowych powikłań, aż do śmierci włącznie.

Każdy pacjent ma swój własny, niepowtarzalny przypadek, a chirurdzy są zainteresowani zachowaniem jak największej części tkanki w stanie nienaruszonym.Dlatego podczas operacji usuwa się część chorego płuca, a w celu zmniejszenia objętości klatki piersiowej usuwa się kilka żeber, zwykle od jednego do trzech.

Film pokazuje, jak usuwa się żebra z powodu choroby płuc.

Chirurgia plastyczna - jak usuwa się żebra. Ile to kosztuje. Zdjęcie. Wideo

Osoba, która zdecyduje się na operację usunięcia żeber, musi najpierw skonsultować się z chirurgiem plastycznym i terapeutą, a także przejść wszystkie niezbędne testy.Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot

Jak usuwa się żebra, dlaczego. Operacja usunięcia dolnych żeber, cienka talia damska, męska, cena, fot
Jak usuwa się żebra. Schemat

Pacjent musi być absolutnie zdrowy, co oznacza, że ​​konieczne jest wyleczenie wszystkich istniejących chorób, takich jak opryszczka, ostre wirusowe infekcje dróg oddechowych, próchnica i inne dolegliwości. Na miesiąc przed operacją należy rzucić palenie i pić alkohol, a także leki rozrzedzające krew, jeśli były wcześniej przyjmowane. Wśród nich są „heparyna”, „warfaryna”, „kurantyl”, „escuzan” itp.

Jeśli dana osoba pomyślnie przeszła etap przygotowania przedoperacyjnego i nie ma przeciwwskazań do resekcji żeber, wówczas przypisuje się jej datę operacji. Pacjentowi zaleca się przestrzeganie diety dzień przed operacją. Na 12 godzin przed operacją nie wolno karmić, dopuszcza się tylko niewielką ilość wody. Na godzinę przed operacją pacjent otrzymuje oczyszczającą lewatywę.

Procedura operacyjna:

 1. Wykonano znieczulenie ogólne;
 2. Okolice brzucha są traktowane środkiem dezynfekującym;
 3. Obecnie metoda endoskopowa jest najbardziej popularna podczas wykonywania operacji usunięcia żeber. W tej metodzie nacięcie wykonuje się w pępku i prowadzi do żeber;
 4. Chirurg wprowadza elastyczny endoskop (cienki przewód z kamerą na końcu) i instrument chirurgiczny;
 5. Zmniejsz żebra do wymaganego rozmiaru;
 6. Zakładane są szwy i sterylny bandaż.

Jak przebiega operacja, można zobaczyć na poniższym filmie.

Operacja trwa od 2 do 5 godzin w zależności od stopnia skomplikowania. Po udanym wyzdrowieniu pacjenta ze znieczulenia rozpoczyna się okres rehabilitacji.

Należy pamiętać, że ta operacja jest tolerowana przez organizm dość mocno, zwłaszcza przy osłabionym ciele i niskiej odporności. Żebra są usuwane człowiekowi, a organizm uważa to za zakłócenie jego funkcjonowania, poeta często zawodzi.

W okresie pooperacyjnym pacjent na pewno będzie musiał stosować środki przeciwbólowe oraz nosić specjalną bieliznę. Konieczne jest również, aby co tydzień odwiedzać rehabilitologa, aby wykluczyć rozwój powikłań.

Średni koszt operacji plastycznej usunięcia żeber w Rosji to 150 tysięcy rubli. Cena może się różnić w zależności od regionu, doświadczenia torakochirurga oraz kliniki, w której będzie wykonywany zabieg. Operacja medyczna będzie kosztować kilka razy taniej, średnia cena takiej operacji wyniesie od 20 do 40 tysięcy rubli, w zależności od ciężkości i objawów choroby.

Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Kaniula - co to jest, jak jest używana w kosmetyce i medycynie.

Konsekwencje i komplikacje po usunięciu żeber. Blizny po operacji

Ciało ludzkie to doskonała maszyna, a utrata jednego komponentu może doprowadzić do spadku lub utraty funkcjonalności innego. Po resekcji żeber powikłania takie jak:

 • deformacja klatki piersiowej;
 • wypadanie nerek;
 • zmiany w krążeniu krwi;
 • problemy z respiratorem;
 • ból w okolicy usuniętych żeber.

Naruszenie zaleceń terapeuty rehabilitacji, nagłe przerwanie zabiegów odtwórczych lub swoista reakcja organizmu - wszystko to może stać się przyczyną powikłań po operacji usunięcia żeber.

Blizny to kolejna nieprzyjemna konsekwencja operacji. Jednocześnie prawie wszyscy pacjenci stają przed nimi.

Mogą być zarówno drobne (widać na zdjęciu poniżej), jak i większe, do leczenia których krem ​​leczniczy, podobnie jak w pierwszym przypadku, nie wystarczy.Do ich skorygowania potrzebny jest kurs laseroterapii.

W każdym razie pacjent zainteresowany sposobem usunięcia żeber musi przede wszystkim skontaktować się z kliniką, gdzie otrzyma wyczerpujące informacje dotyczące jego konkretnego przypadku.

Filmy: Usunięcie żebra

Dziewczyny, które usunęły żebra. Jak i dlaczego:

Czy można uzyskać cienką talię bez operacji usunięcia żeber:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Valeryua

  Myślałem o tym temacie. Warto poczytać o przebiegu operacji, a chęć posiadania szczupłej talii bez diet i przemęczenia na siłowni jest kusząca.

  Odpowiedzieć
 2. Nikolay

  Ale jest też wielka szansa, aby być w krematorium zamiast na podium !!!!!
  Lepsze wyczerpujące treningi i jedz mniej bułek i przypalonych !!!!

  Odpowiedzieć
 3. Nikita

  A jeśli jestem androgyniczna i chcę, aby moja talia była bardziej kobieca, co powinienem zrobić?

  Odpowiedzieć
 4. Oleg

  Jestem 55-letnim mężczyzną - transwestytą, noszę wszystko dla kobiet. Naprawdę chcę usunąć dwa żebra, aby talia była cienka - kobieca. Powiedz mi, jak przeciwwskazany jest wiek?

  Odpowiedzieć
 5. Kolya

  Co za koszmar! Konieczne jest usunięcie żeber ze względu na cienką talię. To są jacyś masochiści ...

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy