Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Gładkie ciało całkowicie pozbawione włosów - to nie jest modny trend naszych czasów, jak wielu uważa. Od tysięcy lat ludzie praktykowali różne sposoby usuwania niechcianych włosów. Pierwsze informacje o technikach depilacji sięgają starożytności, kiedy kobiety za pomocą nitki pozbywały się włosów na ciele, owijając je wokół włosa, a następnie wyrywając je za nasadę.

Do depilacji stosowano również napary ziołowe, specjalne mieszanki produktów naturalnych i roślin, działające podobnie jak nowoczesne kremy do depilacji. Za modą na gładkie ciało podążały egipskie kapłanki, rzymskie matrony i średniowieczne damy. W dzisiejszych czasach pojawiły się różne metody usuwania włosów, z których każda ma swoje cechy, zalety i wady. Wybierając jedną z nich, warto porównać chociażby najpopularniejsze metody i środki.

Używanie brzytwy

To dobra opcja dla tych, którzy lubią robić wszystko własnymi rękami - szybko i łatwo. O każdej porze dnia i nocy możesz zdjąć i zgolić zbędne włosy, nie musisz w swoim grafiku wchodzić na wycieczkę do salonu kosmetycznego i wykonywać zabiegi przygotowawcze. Ponadto oszczędzasz pieniądze, rezygnując z nowatorskich technik na rzecz starego, dobrego golenia.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Producenci dzielą maszynki do golenia na mężczyzn i kobiety. Jeśli próbowałeś golić się w domu i zdecydowałeś, że to nie dla Ciebie, ponieważ maszynka do golenia nie usuwa wszystkich włosów, powinieneś wypróbować wersję męską.

Według opinii, maszyny męskie golą się czystsze i wolniej stępione, ponieważ zostały pierwotnie zaprojektowane do pracy z twardszym włosiem. Bez względu na rodzaj wybranej maszyny do późniejszej pielęgnacji skóry używaj żeli do golenia, a także kremów i balsamów. Minimalizują nieprzyjemny efekt zerwania górnej warstwy skóry, odżywiają ją użytecznymi substancjami, zamieniając proces golenia w rodzaj peelingu.

Warto wypróbować produkty z ekstraktem z drzewa herbacianego, uważa się, że są najbardziej skuteczne:

 • Koszt metoda - od 150 rubli. za zestaw maszyn.
 • Przeciwwskazania: pieprzyki, brodawczaki, stany zapalne skóry.

Kremy, żele, maści do depilacji

Kremy, żele, specjalne maści to kolejny sposób na szybkie pozbycie się niepotrzebnej roślinności w domu własnymi rękami. Wśród nich najpopularniejsze są produkty specjalne, takie jak Rivanol-Dep, Rivanol solution czy żel do depilacji Veet.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposobyWiększość kremów zawiera w swoim składzie kwas tioglikolowy, który niekorzystnie oddziałuje na włosy, rozpuszcza ich strukturę, czyniąc je kruchymi. Po pewnym czasie wystarczy, że potraktujesz skórę szpatułką lub strumieniem wody, aby pozbyć się pozostałych włosów.

Nie zaleca się trzymania kremu na skórze dłużej niż 10 minut, w przeciwnym razie może wystąpić podrażnienie.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby
Jak usunąć owłosienie ciała? Możesz użyć kremu do depilacji.

Działanie kremów do depilacji ma tendencję do kumulacji. Przy regularnym stosowaniu kosmetyków szybko zauważysz, że nowe włosy rosną powoli, stają się cieńsze i bardziej łamliwe. Jednak dotyczy to tylko dziewcząt typu europejskiego, Azjatki i piękności z południa mają naturalnie grubsze włosy, więc nie każdy krem ​​do depilacji jest w stanie sobie z nimi poradzić.

Cechy:

 • Koszt: od 150 rubli.na tubkę kremu do depilacji.
 • Przeciwwskazania: reakcja alergiczna, zapalenie skóry i inne choroby skóry.

Depilacja nicią

Jak wspomniano wcześniej, wśród osób, które starały się zachować odpowiednią higienę ciała, metoda ta uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych od czasów starożytnych. Usunięcie w ten sposób niechcianych włosów pozwoli Ci na długo zapomnieć o tym problemie. Stosowanie nici jest bardzo powszechne od wielu stuleci na Bliskim Wschodzie iw Azji. Eksperci są zgodni, że ta metoda jest prosta, bezpieczna i jedna z najtańszych. Ze względu na prostotę i szybkość zabiegu nić do depilacji stała się ostatnio bardzo popularna na Zachodzie.

W przeciwieństwie do innych metod, takich jak wosk i pęseta, dokładniejsze wyniki można uzyskać za pomocą nici dentystycznej. Metoda zasadniczo polega na użyciu bawełnianej nici, która jest skręcona i owinięta wokół niechcianych włosów, aby wyciągnąć je z mieszków włosowych. W przeciwieństwie do pęsety, nić wyrywa rząd włosów, pozostawiając czystszą linię. Jest świetny dla tych, którzy chcą idealnych brwi. Poza skutecznością metoda ta jest higieniczna. To tylko bawełniana nić, która wchodzi w kontakt ze skórą i po użyciu zostaje wyrzucona.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Metoda nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych, dzięki czemu jest idealna dla osób, które na przykład przyjmują leki lub przechodzą leczenie. Depilacja nicią dentystyczną może być stosowana przez osoby, które stosowały inne metody depilacji, np. Wosk.

Procedura gwintowania wymaga odpowiedniego ruchu. Ale jeśli dostosujesz się i zrozumiesz, co i jak zrobić, usuwanie włosów następuje szybko, co sprawia, że ​​ta metoda jest bardzo wygodna.

Ważną zaletą tej metody jest to, że przy dłuższym stosowaniu włosy całkowicie przestaną rosnąć. To daje ludziom długoterminowe rezultaty. Ale ta metoda ma również swoje wady. Pierwsza to długość włosów wymagana do tego, aby metoda była skuteczna. Oznacza to, że osoby o bardzo krótkich włosach nie mogą go używać. Aby bawełniana nić była ciasno owinięta wokół włosów, musi mieć określoną długość - co najmniej 2-3 cm.

Kolejną wadą jest to, że jeśli nie starasz się, nie rozumiesz, co i jak zrobić, metoda nie przyniesie pożądanego rezultatu. Kolejną wadą jest ograniczony zakres użytkowania. Zasadniczo tę metodę stosuje się na twarzy, aby poprawić brwi. W innych częściach ciała ta metoda może być trudna do zastosowania szybko i skutecznie. Dla niektórych ta metoda jest dość bolesna.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Aby proces nie powodował dyskomfortu i bólu, przed zabiegiem zaleca się znieczulenie, miejsce na ciele należy leczyć specjalną maścią znieczulającą, sprayem znieczulającym, a także koniecznie zastosować ciepły kompres rozluźniający mieszki włosowe. Ułatwi to ich wyciąganie. Wraz z innymi metodami kosmetolodzy dają tej metodzie prawo do istnienia, ponieważ jest dość skuteczna. A także ma wiele pozytywnych recenzji od ludzi. Dlatego warto zwrócić na niego uwagę.

Korzystanie z depilatora

Niezależnie od producenta większość depilatorów jest zaprojektowana na podobnej zasadzie. Sercem mechanizmu jest metalowy bębenek z małymi klipsami, które obracając się chwytają włosy i wyciągają je z cebulek. Czas trwania efektu od jednego użycia depilatora zależy od indywidualnej gęstości włosów i tempa ich wzrostu. Zwykle gładkość skóry utrzymuje się od kilku tygodni do miesiąca.

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś depilatora, poszukaj modeli z dwoma trybami obrotu bębna, z niską i dużą prędkością. Przy niskich prędkościach depilacja jest mniej bolesna, a początkującym łatwiej jest obsługiwać maszynę.Wraz ze wzrostem Twojego doświadczenia i zmniejszeniem wrażliwości skóry będziesz w stanie przyspieszyć i szybciej ukończyć procedurę.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Niska prędkość jest idealna do trudno dostępnych wrażliwych obszarów skóry, takich jak bikini i pachy. Wielu producentów produkuje do tych obszarów specjalne nasadki do depilacji; istnieje również nasadka do usuwania wąsów twarzy.

Używanie depilatora jest niezwykle bolesne, dlatego wielu producentów stosuje różne sztuczki, aby zwiększyć popularność swoich produktów: tryb zmiany prędkości, specjalne nasadki, masaż podczas depilacji, chłodzenie skóry. Ale w rzeczywistości wszystkie te środki mogą tylko częściowo złagodzić ból. Jeśli masz wrażliwą skórę, przed sesją zbierz znieczulenie.

Cechy:

 • Koszt: od 3000 rubli za depilator.
 • Przeciwwskazania: choroby skóry, pieprzyki i brodawczaki, żylaki nóg.

Woskowanie (woskowanie)

Ta metoda jest uważana za bardzo bolesną, ale gładkość skóry po zabiegu utrzymuje się nawet do miesiąca. Istnieją dwie metody woskowania: na gorąco i na zimno. Podczas woskowania na gorąco stopiony wosk nakłada się na skórę, uciska na wierzchu paskiem papieru lub tkaniny i pozostawia do stwardnienia. Jak tylko to się stanie, pasek jest usuwany jednym szybkim i ostrym ruchem wraz z niepotrzebnymi włosami. Towarzyszą temu dość bolesne odczucia, ale jeśli zabieg jest wykonywany regularnie, ból stopniowo ustępuje niewielkiemu dyskomfortowi.

Pamiętaj, że paski należy nakładać tylko w zależności od wzrostu włosów, a wręcz przeciwnie, usuwać w kierunku ich linii wzrostu.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Aby całkowicie bezboleśnie usunąć owłosienie gorącym woskiem, należy umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym. Kosmetyczka przygotuje skórę do depilacji, zaproponuje znieczulenie oraz szybko i profesjonalnie woskuje, aby w pełni uniknąć dyskomfortu. Skład wosku salonowego jest bardzo miękki, ale jednocześnie wytrzymały, bezbolesny, ale skutecznie depiluje tak delikatne obszary jak dekolt i bikini.

Woskowanie w domu jest wygodniejsze metodą na zimno. Jednak nie ryzykujesz poparzenia lub poplamienia odzieży i mebli przez rozlanie gorącego wosku. Do depilacji wystarczy nałożyć na skórę pasek papieru z woskiem z fabrycznego zestawu, odczekać kilka sekund, a następnie oderwać ostrym ruchem. Po depilacji zaleca się nałożenie balsamu przeciw podrażnieniom, aby uniknąć pojawienia się czerwonych plam.

Cechy:

 • Koszt: od 1000 rub. na 1 sesję w salonie kosmetycznym lub zestaw do depilacji woskiem w domu.
 • Przeciwwskazania: choroby skóry, brodawczaki, brodawki, znamiona, żylaki, niski próg bólu.

Depilacja cukrowa (shugaring)

Ta technika pochodzi ze wschodu, inaczej nazywana jest woskiem perskim. Technika zabiegu jest podobna do depilacji woskiem, jednak jako środek otulający włosy stosuje się pastę cukrową, którą można wykonać z improwizowanych składników w domu.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Pasta cukrowa zawiera składniki występujące w każdej kuchni: miód, cukier, wodę i sok z cytryny. Więcej informacji o tym, jak odbywa się shugowanie w domu i jak przygotować pastę do depilacji cukrowej, można znaleźć w odpowiednim artykule na naszej stronie internetowej. Należy pamiętać, że shugowanie jest uważane za mniej bolesne niż woskowanie, więc każdy może przynajmniej raz wypróbować tę metodę.

Cechy:

 • Koszt: od 600 rubli przy zakupie składników na pastę cukrową od podstaw, od 1000 rubli za sesję w salonie kosmetycznym.
 • Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja cukru, choroby skóry, brodawczaki, brodawki, znamiona.

Laserowe usuwanie włosów

To innowacyjna technika w dziedzinie usuwania włosów. Oddziaływanie na mieszki włosowe i trzony włosowe następuje za pomocą fali świetlnej. Depilacja laserowa to całkowicie bezpieczny i nowoczesny zabieg.Jeśli urządzenie jest poprawnie skonfigurowane, a proces jest monitorowany przez specjalistę, nie możesz obawiać się oparzeń i innych komplikacji. Zabieg laserowy można wykonać tylko pod nadzorem specjalisty w gabinecie kosmetycznym. Nie wynaleziono jeszcze urządzeń laserowych do samodzielnego usuwania włosów w domu.

Za najbezpieczniejszą uważa się depilację za pomocą urządzeń ELOS. Po prawidłowo wykonanym zabiegu nie ma wrastających włosków i czerwonych plam, ale skóra pozostaje gładka nawet przez rok. Wiązka lasera działa przede wszystkim na melaninę pigmentu we włosach. Dlatego, jeśli włosy są zbyt jasne, to niestety konieczne jest wybranie innej metody ich usunięcia.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Drugą wadą zabiegu jest czas jego trwania. Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa czas obróbki laserowej skóry jest ograniczony. Ponadto nie wszystkie włosy są usuwane podczas sesji, a tylko te w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego do salonu będziesz musiał iść od 3 do 8 razy, żegnając się z każdą wizytą porządną sumą. Po każdej sesji należy w ciągu 2 tygodni przestrzegać specjalnych zasad pielęgnacji skóry. Ostatnio coraz popularniejsze staje się depilacja laserem diodowym.

Cechy:

 • Koszt: od 4000 do 7000 rubli. na 1 sesję w gabinecie kosmetycznym. Wymaga od 3 do 8 sesji.
 • Przeciwwskazania: choroby skóry, żylaki, cukrzyca, miesiączka, ciąża, opryszczka, nadciśnienie, onkologia.

Elektroliza

Ta procedura jest wykonywana za pomocą specjalnej igły, do której doprowadzany jest przemienny prąd elektryczny. W rezultacie igła się nagrzewa, a pod wpływem wytwarzanego ciepła mieszki włosowe ulegają zniszczeniu. Elektrolizie towarzyszy silny ból, dlatego przed rozpoczęciem sesji wymagane jest znieczulenie w salonie kosmetycznym, najpopularniejszymi lekami są lidokaina i nowokaina. Pozbycie się każdego włosa zajmuje około dwóch minut, dlatego dla idealnego efektu konieczne jest również kilkakrotne odwiedzanie salonu.

Jak usunąć owłosienie z twarzy, klatki piersiowej, nóg, ciała, okolic intymnych. Najbardziej efektywne sposoby

Cechy:

 • Koszt: od 1000 rub. na 1 sesję w zależności od czasu trwania zabiegu. Uśmierzenie bólu zwiększa koszt.
 • Przeciwwskazania: choroby skóry, żylaki i inne choroby układu krążenia, miesiączka, ciąża, choroby psychiczne, cukrzyca, onkologia.

To, jaki rodzaj depilacji jest najskuteczniejszy, zależy od indywidualnych cech skóry i włosów. Możesz wypróbować różne metody depilacji, a następnie wybrać jedną lub udać się do kosmetyczki, aby znaleźć najbardziej odpowiednią opcję. Należy pamiętać, że efekt depilacji zależy od jakości użytych urządzeń i materiałów oraz doświadczenia osoby wykonującej zabieg.

Filmy do usuwania włosów

8 sposobów na usuwanie owłosienia z ciała:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy