Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo

Według silnej połowy ludzkości naturalne loki to najbardziej kobieca fryzura. Styliści od dawna ujawnili wszystkie sekrety tworzenia luksusowych loków, aby właściciele prostych włosów mogli spełnić swoje marzenia nawet w domu.

Przed zrobieniem loków należy umyć włosy i wysuszyć, najlepiej w naturalny sposób. Jeśli jednak istnieje limit czasu, możesz użyć suszarki do włosów. W fazie suszenia nałóż na włosy preparat termoochronny, a także urządzenie do modelowania loków, które pozwoli na dłuższą stylizację.

Jak tworzyć loki za pomocą lokówki

Aby stworzyć loki za pomocą klasycznego narzędzia - lokówki, musisz:

 1. Oddziel pasmo od całej masy włosów i przeczesz je.
 2. Wybrane pasmo należy rozgrzać na całej długości, tak aby włosy przyzwyczaiły się do temperatury lokówki.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 3. Następnym krokiem jest bezpośrednie owinięcie pasma od czubka do nasady.
 4. Średni czas trzymania to 7-10 sekund, jednak nowoczesne lokówki ze względu na swoją moc znacznie skracają czas nagrzewania pasma do 5 sekund.
 5. Ostrożnie wyjmij pasmo z lokówki i nie dotykaj go, dopóki całkowicie nie ostygnie, aby nie uszkodzić loków. W ten sposób nawiń całą masę włosów i lekko spryskaj włosy lakierem.

Z żelazkiem

Instrukcje tworzenia loków za pomocą żelazka obejmują następujące punkty:

 1. Musisz oddzielić czubek włosów i przypiąć je.
 2. Ustaw temperaturę żelazka: tutaj należy wziąć pod uwagę stan włosów. W przypadku cienkich i martwych włosów odpowiednia jest temperatura 155 - 165 stopni, jednak właściciele grubych i grubych włosów, aby uzyskać trwałe loki, powinni wybrać temperaturę 170 - 190 stopni.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 3. Wybierz cięgno z masy całkowitej.
 4. Uruchom żelazko na całej długości pasma, aby włosy przyzwyczaiły się do temperatury.
 5. Następnie należy zacisnąć pasmo u nasady, odsuwając się nieco od skóry głowy, aby się nie poparzyć, i obrócić żelazko o 180 stopni od twarzy lub w jej stronę, nie puszczając pasma. Rozciągnij żelazko do końca pasma za pomocą ruchów obrotowych.
 6. Należy pamiętać, że jeśli włosy są gęste, nie należy zbyt szybko rozciągać żelazka.
Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Modne kolory włosów w tym roku. Zdjęcia i trendy we fryzjerstwie.

Lokówki

Nowoczesne lokówki dzielą się na elektryczne i zwykłe.

Etapy tworzenia loków za pomocą lokówek elektrycznych (termo) są następujące:

 1. Najpierw musisz podłączyć lokówki do wylotu, aby zostały podgrzane do wymaganej temperatury. Średni czas nagrzewania wynosi 9-15 minut, ale obecnie istnieją modele, które nagrzewają się w ciągu 2-5 minut.
 2. Ponadto, zaczynając od tyłu głowy, oddzielając pasmo po pasmach, konieczne jest nawinięcie całej masy włosów na lokówki. Należy pamiętać, że między lokówkami a skórą głowy musi być co najmniej 2 cm odstępu, w przeciwnym razie możliwe jest poparzenie. Ważne jest również, aby wiedzieć, że im cieńsze jest pasmo, tym łatwiej będzie się zwijać i tym dłużej się nie rozpadnie.
 3. Podczas zwijania należy zwrócić szczególną uwagę na czubek pasma, ponieważ jeśli okaże się, że jest zepsuty, może to zrujnować całą fryzurę.
 4. Następnie musisz poczekać pewien czas. Różne modele lokówek mają swój własny czas. Zwykle zajmuje to od 10 do 30 minut.
 5. Po upływie tego czasu należy ostrożnie zdjąć lokówki i wygładzić loki palcami lub grzebieniem, w zależności od tego, jak wymaga tego Twoja fryzura.

Włosy należy nawijać na zwykłe lokówki w ten sposób:

 1. Najpierw musisz rozczesać włosy i ułożyć przedziałek. Należy pamiętać, że po wyjęciu lokówek trudniej będzie układać pasma, dlatego podczas zwijania należy je układać w kierunku, w którym będą leżeć bezpośrednio w fryzurze.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 2. Aby loki były mocne, styliści zalecają zwijanie mokrych włosów.
 3. Aby wybrać pasmo z całkowitej masy włosów i jakby lekko je pociągając, nawiń je.
 4. Zalecana kolejność nawijania na zwykłe lokówki: grzywka, korona, tył głowy, skronie.
 5. Po wyschnięciu włosów możesz zacząć zdejmować lokówki. Strzelanie należy wykonywać w odwrotnej kolejności.
 6. Spokojnymi ruchami ostrożnie odwijaj pasmo po paśmie. W żadnym wypadku nie należy zrywać lokówek, może to spowodować zerwanie loków;
 7. Nie należy od razu czesać włosów, na ich regenerację trzeba poczekać kilka minut.

Z suszarką do włosów

Aby zrobić loki za pomocą suszarki do włosów, potrzebujesz okrągłego grzebienia, środka utrwalającego. Może to być lakier, pianka lub pianka i bezpośrednio sama suszarka do włosów.

Procedura wygląda następująco:

 1. Niewielką ilość utrwalacza nanieść na wilgotne włosy.
 2. Dla wygody możesz naprawić całą masę włosów za pomocą spinki do włosów i na przemian wybrać z niej pasma. Kosmyk włosów jest nakręcony na grzebień od czubka do czubka głowy i podgrzewany suszarką do włosów.
 3. Gdy pasmo wyschnie, ostrożnie wyjmuje się je z grzebienia i posypuje lakierem, nie trzeba go czesać. W ten sposób cała masa włosów jest nawinięta.
 4. Po zakończeniu możesz łatwo pokonać loki palcami.

Krótkie włosy

W przypadku krótkich włosów styliści zalecają tworzenie loków za pomocą lokówki. Aby zwinąć loki za pomocą lokówki, musisz podzielić całą masę włosów na 2 części: górną i dolną. Dalej, zaczynając od dołu, pasmo wiatru po paśmie.

Ale za pomocą żelazka lub suszarki do włosów i okrągłej szczotki możesz stworzyć objętość korzenia i lekko przekręcić końcówki. Stworzy to romantyczny obraz bajkowej wróżki leśnej. Styliści nie zalecają kręcenia krótkich włosów lokówkami, ponieważ w takim przypadku na głowie może pojawić się efekt „baranka”.Jak zrobić loki w domu.10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo

Dla właścicieli krótkich fryzur najmniej odpowiednie są małe loki.

Średniej długości włosy

Styliści bardzo lubią pracować z włosami średniej długości, ponieważ lepiej trzymają styl i pozwalają tworzyć loki o dowolnej wielkości i stosować różne metody kręcenia. Jednak najpopularniejszą metodą jest nadal prasowanie, ponieważ pozwala tworzyć loki w krótkim czasie.

Aby stworzyć loki za pomocą żelazka, musisz:

 1. Nałóż na włosy środek chroniący przed ciepłem.
 2. Podziel włosy na pasma.
 3. Weź pasmo i poprowadź je na całej długości żelazkiem.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 4. Ściśnij pasmo u nasady i obróć żelazko o 180 stopni od lub w kierunku twarzy.
 5. Przytrzymaj, nie puszczając pasma, do końca. Im szybszy ruch, tym bardziej miękkie będą loki.

Długie loki

Wielu ekspertów od włosów twierdzi, że długie włosy są bardzo trudne do skręcenia. Ale niech tak będzie, nadal można zrobić loki w domu na tego rodzaju włosach. W tym celu lepiej wybrać lokówkę o dużej średnicy.

Procedura nawijania jest taka sama, jak w przypadku zwykłej lokówki:

 1. Najpierw podziel całą masę włosów na części, a następnie nawiń pasmo po paśmie.Należy jednak pamiętać, że nie należy zwijać włosów na lokówkę w wielu warstwach, aby lokówka okazała się nierówna.
 2. Po zakończeniu owijania włosy należy pozostawić w spokoju na 10 minut, aby ostygły. Wtedy naprawiacz wykona swoją pracę lepiej.

Nie jest konieczne posiadanie specjalnych urządzeń, aby pięknie podkręcić włosy. Możesz stworzyć luksusową fryzurę za pomocą dostępnych narzędzi.

Folia do tworzenia pięknych loków

Aby stworzyć loki za pomocą folii, musisz:

 1. Włącz prostownicę do włosów, aby nagrzała się do wymaganej temperatury.
 2. Wytnij 5-10 kawałków folii o długości około 30 cm, ilość zależy od grubości włosa i pożądanej wielkości loków.
 3. Złóż kawałki jeden po drugim i pokrój na 4 równe części.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 4. Świeżo umyte i wysuszone włosy podziel na dwie części. Przypnij górną część, aby nie przeszkadzała.
 5. Pozostałe włosy podziel na kilka części w zależności od grubości.
 6. Weź jedno pasmo, posyp je lakierem i przekręć na palcu.
 7. Ostrożnie zdejmij palec z pasma i zawiń powstałe „zawinięcie” folią. Takie manipulacje należy wykonywać na pozostałej masie włosów.
 8. Zawinięty w folię „lok” dociśnij rozgrzanym żelazkiem i odczekaj kilka sekund. Powtórz to samo dla wszystkich loków.
 9. Poczekaj, aż folia ostygnie i ostrożnie zdejmij ją z pasm. Lepiej zacząć od dołu.
 10. Po zakończeniu zabiegu należy spryskać włosy lakierem, aby pewnie utrwalić loki.

Paski z tkaniny

Ta metoda kręcenia jest uważana za jedną z oszczędnych, ponieważ wyklucza efekty termiczne na włosach.

Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
Używanie pasków z tkaniny to idealny sposób na tworzenie loków bez uszkadzania włosów

Etapy pracy:

 1. Na początek musisz wyciąć małe paski materiału, najlepiej z bawełny lub lnu, ale jeśli ich nie ma, możesz użyć gazy, wstążek, a nawet bandaży. Długość, szerokość i liczba pasków zależy od długości i grubości włosa.
 2. Następnie czyste i lekko wilgotne włosy należy podzielić na pasma.
 3. Następnie musisz wziąć pasmo, położyć końcówkę na środku paska tkaniny i nawinąć ją na wymaganą wysokość. Takie zawinięcie pozwala wykonać loki od nasady, od środka pasma lub zawinąć tylko końcówkę.
 4. Po osiągnięciu wymaganej wysokości zawiąż końce tkaniny kokardą.
 5. Po zwinięciu całej masy włosów należy owinąć głowę ręcznikiem lub szalikiem, aby zapobiec odwijaniu się, jeśli loki zostaną zrobione w nocy.
 6. Aby uzyskać mocne loki, musisz poczekać co najmniej 5 godzin. Po upływie tego czasu gładko rozwiń włosy i trochę odpocznij.
 7. Następnie możesz lekko puchnąć włosy palcami, posypać lakierem lub ułożyć fryzurę.
Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Modna fryzura bob bob na krótkie włosy. Zdjęcie, widok z przodu iz tyłu.

Z ćwiekami

Dzięki tej metodzie kręcenia loków uzyskuje się bardzo małe loki, a fryzura przypomina „lwią grzywę”.

Aby zrobić taką fryzurę w domu za pomocą spinek do włosów, potrzebujesz:

 1. Całą masę świeżo umytych, suchych włosów podziel na pasma i potraktuj je środkami utrwalającymi, jakby unosząc włosy u nasady, aby nadać im objętość.
 2. Weź spinkę do włosów i rozciągnij ją jak najbliżej nasady pasma.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 3. Następnie należy owinąć pasmo ósemki wokół końcówek spinki i naprawić powstały „lok” niewidoczny.
 4. Ponadto istnieją dwie możliwości rozwoju wydarzeń. Możesz zostawić „loki” na chwilę: od 3 do 5 godzin. Ale jeśli chcesz uzyskać loki w krótkim czasie, styliści zalecają rozgrzanie „loków” żelazkiem.
 5. Po ostygnięciu włosów, jeśli używano żelazka lub po chwili, należy je usunąć niewidocznym, a następnie spinki do włosów.
 6. Powstałe loki można ostrożnie zdemontować palcami i utrwalić lakierem. Aby stworzyć obszerną fryzurę, możesz rozczesać włosy grzebieniem o szerokich zębach.

Z gumką

Ta metoda jest również delikatna dla włosów, ponieważ nie wymaga stosowania wysokich temperatur do tworzenia loków.

Aby więc uzyskać loki w domu za pomocą gumki, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Noś gumkę sportową na świeżo umyte i suche włosy.
 2. Następnie pasemko po pasemku musisz owinąć włosy wokół gumki. Powinieneś zacząć od boków i stopniowo przechodzić do tyłu głowy.
 3. Następnie możesz zawiązać szalik lub ręcznik na głowie, aby konstrukcja nie rozpadła się podczas snu.
 4. Po upływie czasu gumkę należy jednym ruchem zdjąć i delikatnie wyprostować loki palcami, układając fryzurę według własnych upodobań.

Jak zrobić loki przez splatanie

Możesz również tworzyć loki za pomocą zwykłych warkoczy. Jednak ta metoda ma jedną wadę: w miejscu, w którym zacznie się warkocz, możliwy jest niezbyt estetyczny pokój. Dlatego ta metoda nadaje się do tworzenia fryzury z lokami.

Ale jeśli stylizacja obejmuje tylko piękne loki, lepiej nie stosować tej metody. Cała metoda polega na splataniu warkoczy w nocy lub przez kilka godzin po południu. W razie potrzeby można użyć środków mocujących, takich jak pianka lub pianka.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo

Liczba warkoczy zależy od grubości włosów i pożądanego efektu. Im więcej warkoczy, tym wspanialsza będzie fryzura.

Nie zaleca się zaplatania warkoczyków na wilgotnych włosach, gdyż splecione ze sobą włosy mogą po prostu nie wyschnąć i nie będzie to bardzo przyjemny moment, bo podczas suszenia suszarką loki mogą się rozpaść.

Możesz również zwijać loki w ten sposób:

 1. Nałóż środek utrwalający na umyte włosy.
 2. Podziel włosy na pasma, liczba pasm zależy od gęstości włosa.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 3. Skręć każde pasmo w ciasny warkocz.
 4. Tworzyć wiązki ze skręconych pasm i mocować u nasady.
 5. Po 5-8 godzinach można odwinąć bułeczki i uformować pożądaną fryzurę.

Duże fale loków

Aby uzyskać duże fale, żelazko jest idealne:

 1. Konieczne jest podgrzanie żelazka do wymaganej temperatury.
 2. Następnie całą masę włosów podziel na dwie części, górną część zabezpiecz elastyczną opaską lub spinką do włosów tak, aby nie przeszkadzała w pracy.
 3. Wybierz pasmo i zaciśnij je żelazkiem u nasady i płynnymi ruchami opuść żelazko na całej długości, obracając je po półkolu. W ten sposób przetworzyć całą masę.
 4. Gdy włosy ostygną, można delikatnie rozebrać palcami powstałe fale i posypać je lakierem.

Małe loki

Małe loki, inaczej zwane afro-lokami, można zrobić w domu za pomocą warkoczy. Aby to zrobić, z całej masy włosów należy przez kilka godzin splatać cienkie warkocze, a następnie delikatnie je odkręcać i za pomocą żelu uformować pożądaną fryzurę, ponieważ żel wygładzi puszyste włosy.

Im więcej warkoczy, tym wspaniała fryzura okaże się. Aby uzyskać efekt lwiej grzywy, możesz rozczesać włosy po rozplątaniu.

Loki Hollywood

Niesamowite loki w stylu Hollywood są łatwe do wykonania.

Aby to zrobić, potrzebujesz stożkowej lokówki:

 1. Podłącz lokówkę, aby się rozgrzać.
 2. Świeżo umyte suche włosy podziel na średnie loki i ułóż przedziałek.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 3. Następnie przyłóż lokówkę jak najbliżej nasady i nawiń pasmo na lokówkę ruchem okrężnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na końcówkę: należy ją ostrożnie docisnąć do lokówki, aby również była skręcona. Nie podgrzewaj nici dłużej niż 7 sekund.
 4. Gdy cała masa włosów jest zwinięta, można je posypać lakierem i lekko uderzać palcami, aby nadać im objętość.

Pionowe loki

Aby stworzyć pionowe loki, istnieją specjalne lokówki spiralne. Te lokówki wyglądają jak kij z haczykiem na końcu w etui wykonanym z miękkiego materiału.

Kroki tworzenia pionowych loków:

 1. Na umyte lekko wilgotne włosy nałóż produkt do stylizacji i podziel na średnie pasma.
 2. Szydełkiem złap pasmo u nasady i rozciągnij je w miękki futerał.Kiedy pasmo jest w etui, przybiera kształt spirali, a pasmo zostanie w nim zamocowane.Jak zrobić loki w domu. 10 najlepszych sposobów na uzyskanie pięknych loków. Zdjęcia, instrukcje wideo
 3. W ten sposób zwinąć całą masę włosów i wysuszyć suszarką do włosów. Możesz zostawić trwałą na noc, loki będą gotowe za 5-6 godzin.
 4. Po upływie czasu ostrożnie zdejmij okładki, starając się nie rozciągać loków. Następnie możesz ukształtować pożądaną fryzurę i naprawić wszystko lakierem.

Super kręcone włosy

Piękne loki można uzyskać w bardzo prosty sposób.

Aby to zrobić, potrzebujesz tylko gumki i „pączka”:

 1. Za pomocą gumki musisz zawiązać ogon na samym czubku głowy.
 2. Przewlecz końce ogona w „pączek” i przekręć na nim cały ogon do podstawy.
 3. Z taką bułeczką możesz iść do łóżka, a jeśli potrzebujesz fryzury wieczorem, możesz chodzić z nią przez cały dzień.
 4. Po usunięciu „pączka” na głowie pozostaną piękne loki, które dobrze prezentują się zarówno w ogonie, jak iw luźnej formie.

Wskazówki stylisty dotyczące tworzenia loków

Jeśli chcesz stworzyć luksusowe loki bez uszkadzania włosów, zwróć uwagę na kilka zaleceń:

 1. Styliści nie zalecają kręcenia loków, jeśli włosy są mocno zniszczone lub osłabione, ponieważ nawet metody bez ekspozycji termicznej, takie jak lokówki lub spinki do włosów, mogą zranić już zniszczone włosy.
 2. Wybór odpowiedniego szamponu, który pasuje do Twojego rodzaju włosów, jest ważny podczas kręcenia loków. Bo jeśli włosy po umyciu pozostaną tłuste, loki nie zostaną uwieńczone sukcesem.
 3. Nie używaj nadmiernej ilości produktów do stylizacji, ponieważ spowoduje to nienaturalny wygląd włosów.
 4. Powinieneś także ostrożnie wybierać urządzenia do tworzenia loków w domu, ponieważ złej jakości powłoka na żelazku lub lokówce może sprawić, że włosy będą łamliwe i uszkodzone.

Fryzury z lokami nigdy nie wyjdą z mody, dlatego każda dziewczyna powinna znać jak najwięcej sposobów, aby szybko i pięknie zrobić loki w domu. Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w naszym artykule pomogły Ci znaleźć niewiarygodnie oryginalny i naturalny 😉 nowy wygląd!

Projekt artykułu: Olga Pankevich

Film o tym, jak robić loki

Jak zrobić piękne loki bez loków i lokówek:

Magiczne loki w domu są proste i szybkie:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Luba

  Bardzo wygodny sposób na tworzenie loków w paski z tkaniny. Spać z nimi wygodnie, a loki są luksusowe.

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy