Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. Recenzje

Japoński masaż twarzy Asahi to jedna ze specjalnych technik masażu współczesnych kosmetologów, która w dość krótkim czasie jest w stanie przywrócić kobiecie młodość.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeTechnika opiera się na fakcie, że mistrz, zgodnie z określonym wzorem, naciska na pożądane punkty, dzięki czemu zwiększa się prędkość ruchu limfy. Ten płyn w ludzkim ciele porusza się z powodu skurczu mięśni. Przenosi limfocyty, które dostarczają krew do tkanek.

Dzięki jego aktywacji komórki regenerują się szybciej, a produkty rozpadu szybciej usuwane. Wszystko to w kompleksie prowadzi do tego kobieta staje się młodsza o około 10 lat po kilku sesjach.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeJeśli dotkniemy historii, to idea masażu drenażu limfatycznego pochodzi z Japonii i należy do kosmetologa Heroshi Hisashi. A stylista Tanaka Yukuko wprowadził już autorskie elementy do tej techniki, dzięki czemu procedura jest znacznie bardziej efektywna. Ten masaż ma kilka zalet:

 1. Poprawia się krążenie krwi i limfy.
 2. Niepotrzebne płyny i toksyny są usuwane spod skóry.
 3. Znika opuchlizna całej twarzy, znikają worki pod oczami.
 4. Skóra nabiera świeżości, na owalu twarzy pojawiają się wyraźne kontury.
 5. Zmarszczki zostają wygładzone i stają się mniej widoczne, aw niektórych przypadkach całkowicie wygładzone.
 6. Skóra w okolicy szyi zostaje napięta, a efekt podwójnego podbródka zostaje wyeliminowany.

Prawidłowa technika masażu Asahi Zogan według systemu japońskiej kosmetyczki Yukuko Tanaki, częste błędy

Sam schemat japońskiego masażu Asahi na twarz zbudowany jest w taki sposób, aby oddziaływać na mięśnie zlokalizowane zarówno powierzchownie, jak i głęboko. One z kolei aktywują przepływ limfy. Dlatego każdy dotyk zaczyna się bezpośrednio od węzłów chłonnych.

Masaż obejmuje tylko dwa palce prawej i lewej ręki. Może to być indeks i środek lub, w zależności od wygody masażysty, środek z bezimiennym.

Główna zasada jest taka wszystkie ruchy są wykonywane w kierunku strefy centralnej od obwodu, zgodnie z przepływem limfy. Od węzłów podżuchwowych do uszu, od ślinianki do płatów skroniowych.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeKontakt powinien być gładki, ale bez nacisku. Masaż fałdów nosowo-wargowych wykonywany jest w kierunku na boki, a zmarszczki na czole wygładzane są lekkimi ruchami od skroni.

Warto wiedzieć, że masaż wykonywany techniką Asahi ma szereg cech. Konieczne jest ścisłe rozróżnienie metod narażenia, w zależności od rodzaju osoby.

W przypadku cienkich, pełnych, okrągłych, kwadratowych lub owalnych wybiera się zupełnie inne systemy. Należy wziąć pod uwagę wszystkie właściwości tej procedury, aby nie spowodować niezamierzonej szkody.

Istnieje poważne błędy, z którymi borykają się nowicjusze:

 1. Nie jest możliwe rozpoczęcie masażu japońskiego twarzy Asahi bez wcześniejszej wiedzy o położeniu węzłów chłonnych zlokalizowanych na szyi i twarzy.
 2. Nieostrożne jest wykonywanie zabiegu bez uprzedniego oczyszczenia skóry.
 3. Masaż polecany jest dla osób z zaburzeniami przepływu limfy, ale nie powinien być wykonywany dla osób, które mają skłonność do przesuszania się.
 4. Zabieg ten jest przeciwwskazany u osób z wyraźną patologią naczyniową ze względu na to, że sama technika ma na celu zwiększenie przepływu krwi, a to może zwiększyć pojawianie się pajączków na skórze.
 5. Nie możesz wykonywać ćwiczeń bez zastosowania specjalnej bazy.
 6. W żadnym wypadku nie zaleca się używania siły podczas uciskania węzłów chłonnych.
 7. Masaż jest przeciwwskazany, jeśli skóra ma wyraźne procesy zapalne i jest opuchnięta.

Ignorowanie podstawowych zasad i nieostrożność podczas wykonywania masażu drenażu limfatycznego prowadzi do poważnych naruszeń. Niedbałe podejście do swojego organizmu może spowodować długotrwałe leczenie zamiast oczekiwanego rezultatu.

Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Masaż twarzy według systemu japońskiego lekarza Asahi Zogana.

Masaż drenaż limfatyczny Asahi Zogan na odmładzanie całej twarzy, leczenie obrzęków, odchudzanie policzków

Wiele, jeszcze młodych kobiet skarży się, że po śnie często puchnie im twarz, a policzki opuchnięte. Aby poprawić sytuację, musisz pracować z centralną częścią twarzy. Należy zacisnąć dłonie w pięść.

Cała praca będzie wykonywana zewnętrzną stroną palców wskazujących. Muszą ścisnąć dwa nozdrza, a następnie wykonać ruch w kierunku płatów skroniowych. To ćwiczenie należy wykonać 3 razy z rzędu.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeDrugie ćwiczenie ma na celu podniesienie twarzy. Łokcie i dłonie powinny być złączone tuż przed klatką piersiową. Następnie podnieś dłonie i otwórz dłonie. Umieść dłonie przed ustami. Ich podstawa znajduje się w centralnej części brody.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjePodnieś dłonie do nosa, ale zrób to z naciskiem, kładąc je na policzkach. Napraw tak przez dokładnie 3 sekundy, a następnie opuść twarz i zrób „uśmiech”, przyciągając go do uszu. Następnie przyłóż dłonie do płatów skroniowych i zakończ. To ćwiczenie jest również wykonywane w 3 seriach.

Korzyści:

 1. Obrzęk twarzy ustępuje.
 2. Skóra staje się jędrna i napięta.
 3. Eliminacja „policzków”.
 4. Pojawia się owal twarzy.

Japońska technika masażu Asahi Zogan dla kobiet przeciw obwisłym policzkom w 10 minut dziennie

Innym pilnym problemem jest zwiotczenie policzków. Aby temu zapobiec, Asahi proponuje następujące ćwiczenia. Dociśnij mocno palcem serdecznym i środkowym do środka podbródka.

Uciskając, należy wykonywać ruchy ślizgowe w zewnętrznych kącikach oczu. Bez przylegania do ust. Po zamrożeniu przez 3 sekundy obróć dłonie i przytrzymaj je przy skroniach.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeĆwiczenie drugie. Łokcie, podobnie jak dłonie, znajdują się w pozycji wyjściowej. Muszą być złożone, aby były trzymane przed sobą. Następnie otwórz dłonie do góry, tak aby znalazły się u nasady ust. Lekko naciskając, podnieś je do nozdrzy, tak aby policzki były zakryte.

W takiej turze pozostań przez 3 sekundy, po czym możesz złagodzić nacisk i rozłożyć dłonie na skroniach.

Korzyści:

 1. Skóra staje się jędrna.
 2. Nadmiar płynu jest usuwany.
 3. Oryginalny kontur powraca na twarz.

Odmładzający masaż na zmarszczki Asahi Zogan: minus 10 lat, technika japońska
Masaż mający na celu odmłodzenie skóry zajmuje pierwsze miejsce wśród potrzeb. Przede wszystkim jego ćwiczenia mają na celu likwidację zmarszczek na czole i bruzdach nosowo-wargowych.

Aby bruzdy na czole zniknęły, należy dwoma palcami wygładzić górną część znajdującą się bezpośrednio nad oczami lekkimi ruchami zygzakowatymi. Najpierw od prawej do lewej, potem odwrotnie, a potem znowu w tym samym kierunku.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeWażne jest, aby ruchy były delikatne, nie ma potrzeby przesuwania skóry.

W celu zapobiegania fałdom nosowo-wargowym stosuje się następujące ćwiczenie. Kciuki obu rąk należy umieścić pod brodą dokładnie pośrodku. W tym czasie pozostali wykonują obwód nosa.

Powinno się okazać, że nos znajduje się między dłońmi. Ręce są złożone w pozycji do modlitwy. Rozłóż dłonie na małżowinach usznych, jakbyś wykonywał „wykręcanie” twarzy. Zadanie należy powtórzyć trzykrotnie.

Korzyści:

 1. Skóra odzyskuje zdrowy i pełen witalności wygląd.
 2. Kobieta staje się znacznie młodsza niż jej wiek.
 3. Drobne zmarszczki i fałdy zostają wygładzone.

Skuteczność odmładzającego masażu twarzy Asahi Zogan w różnym wieku: pomaga lub nie

Oprócz częstotliwości wykonywania masażu japońskiego Asahi na twarz i profesjonalnych cech kosmetyczki, jest jeszcze jeden czynnik wpływający na efekt - jest nim wiek.

Im starsza kobieta, tym mniej aktywny będzie odpływ limfy, co oznacza przemijające starzenie się skóry, przedwczesne zwiotczenie, zmarszczki i obrzęki. Dlatego w pewnym wieku należy zwrócić uwagę na odpowiednie obszary problemowe.

W wieku 20 lat stosuje się neutralne techniki, aby zachować młodość i zachować urodę. W wieku 30 lat należy liczyć się z zapobieganiem workom pod oczami, cieniom i obrzękom twarzy.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeW wieku 40 lat konieczne jest zapobieganie pojawianiu się zmarszczek mimicznych, zwłaszcza na czole i bruzdach nosowo-wargowych. Utrzymaj ton dolnej części twarzy i zapobiegaj obwisłym policzkom.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeW wieku 50 lat ćwiczenia dobierane są tak, aby utrzymać napięcie mięśni w dolnej części twarzy i samej brodzie, co jest szczególnie ważne w tym wieku.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeW wieku 60 lat kobieta nie może przegapić okolic szyi, liftingu policzków i liftingu twarzy.

Samodzielny masaż w domu: krótka wersja przez 6 minut dziennie, schematy wykonania, lekcja zdjęć

Japoński masaż twarzy Asahi jest dobry, ponieważ nie wymaga specjalnego sprzętu, z wyjątkiem rąk kosmetyczki. Oznacza to, że można to zrobić w domu. Ale jeśli mówimy o jakości, to można uczciwie powiedzieć, że tylko wyszkolona osoba może wykonać masaż na wysokim poziomie.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeOto przybliżony diagram. Musisz zacząć od opanowania finału ćwiczenia, którymi powinna kończyć się każda sesja:

 1. Trzema palcami (bez użycia tylko kciuka i małych palców) należy nacisnąć punkt znajdujący się w pobliżu małżowin usznych w okolicy węzłów chłonnych.
 2. W tym przypadku dotyk nie jest wykonywany przez belki, ale przez palce na całej długości.
 3. W czasie trwa to około 2 sekund.
 4. Po tej przerwie należy płynnie przejść do obojczyków, zachowując intensywność dotyku. Jest to ruch podstawowy i należy go przede wszystkim opanować.

W okolicy czoła należy masować wskazanymi powyżej 3 palcami, dociskając do jego środka. A po 3 sekundach powoli przejdź do skroni. Obróć dłonie dokładnie o 90 stopni i zsuń się. Wykończenie tym samym ruchem wykańczającym.

Likwidując zmarszczki wokół oczu, należy dotykać zewnętrznych kącików palców opuszkami palców. A potem wślizgnij się do wewnętrznych zakamarków, do słynnego „punktu piękna”. Napraw tam przez trzy sekundy.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeNacisk należy nieco zwiększyć. Sam ruch wykonywany jest po okręgu, nieco niżej niż linia brwi. Zamocuj w zewnętrznych rogach i przytrzymaj przez 3 sekundy. Wróć do wewnętrznych kącików, wzdłuż dolnej powieki. I ponownie wykonaj zakończenie.

Kiedy przychodzi kolej na usta w japońskim masażu Asahi na twarz, to środkowy i serdeczny palec należy umieścić na środku podstawy twarzy, a następnie je nacisnąć i przytrzymać. Poruszaj nimi po okręgu, intensywnie naciskając. Zamocuj górną wargę i pozostań w tym stanie przez kilka sekund.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeMasując środkową część twarzy, należy przycisnąć trzema palcami środek podbródka i przesuwać w kierunku oczu. Naciskanie bez luzowania. Napraw w pobliżu oczu przez 3 sekundy i rozszerz dłonie, rozcieńcz do płatów skroniowych.

Jeśli podczas wykonywania tych ćwiczeń zauważysz, że skóra jest pokryta ranami lub pryszczami, to zdecydowanie przerwij sesję. Ten rodzaj japońskiego masażu twarzy Asahi jest u Ciebie przeciwwskazany.

Samo ciśnienie powinno być wystarczająco silne, ale nie powinno powodować bólu. Przed rozpoczęciem usiądź wygodnie, wyprostuj plecy, nic nie powinno odwracać uwagi od zabiegu.

Zaleca się wykonywanie ćwiczeń przed lustrem, aby mieć pewność, że robisz to poprawnie.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeJapoński masaż twarzy Asahi na twarz należy wykonywać w przygotowanym stanie. Bez negatywnych myśli, z pozytywnym nastawieniem.

Cechy wykonywania masażu twarzy Asahi Zogan w szczególnych przypadkach: opinia lekarza specjalisty

Dość często pojawia się pytanie, czy istnieją przeciwwskazania do jego stosowania po zabiegach kosmetycznych. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Po zastrzykach z botoksu

Po wstrzyknięciu botoksu obowiązuje ogólny zakaz jakiejkolwiek fizycznej interwencji skierowanej na twarz. Trwa około miesiąca. Ale po trzydziestu dniach takie ćwiczenia są dozwolone i zalecane. Ponieważ z ich pomocą możesz poprawić wygląd kobiety.

Ale zanim zaczniesz działać, musisz zasięgnąć porady eksperta.

Po wypełniaczach

Wypełniacze pozwalają kobietom na wykonanie plastyki konturu problematycznych obszarów ust, powiek, brody, bruzd nosowo-wargowych bez operacji.

Ale po tej procedurze nie wolno dotykać twarzy przez następne sześć godzin. Jeśli zalecenie zostanie naruszone, może wystąpić krwiak.

Ale o masażu nie trzeba mówić przez następne trzydzieści dni. Ale w niektórych przypadkach jest przepisywany specjalnie, aby równomiernie rozprowadzić pod skórą. W takim przypadku należy zasięgnąć porady specjalisty.

Po oczyszczeniu twarzy

W gabinetach kosmetycznych można znaleźć taką usługę jak oczyszczanie twarzy. Czy można łączyć tę procedurę z masażem Asahi? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zauważyć, że czyszczenie można przeprowadzić na różne sposoby: ręczne i mechaniczne, a także za pomocą prądu elektrycznego lub lasera ultradźwiękowego.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. RecenzjeW niektórych przypadkach kosmetyczki wykonują masaż po ręcznym oczyszczeniu. Stymuluje produkcję kolagenu. Substancja ta szybko naprawia uszkodzoną skórę. Ale przy głębokim czyszczeniu nie powinieneś uciekać się do tej usługi, ponieważ możesz uszkodzić te obszary skóry, na których pojawiła się mikrouraz.

Dlatego nie można obejść się bez dodatkowej konsultacji dotyczącej pozwolenia na wykonanie masażu po zabiegach kosmetycznych.

Ceny masażu Asahi Zogan w głównych miastach Rosji: od czego zależy koszt

Ta usługa jest bardzo popularna i jest oferowana w większości salonów. Koszt samego masażu uzależniony jest od poziomu gabinetu i czasu trwania sesji. Koszt usług kosmetycznych w Moskwie i Petersburgu jest w przybliżeniu taki sam. W ciągu 30 minut wahają się od 1500 do 2000.

Tak więc piętnastominutowa sesja w salonach Nowosybirska będzie kosztować około 300-400 rubli, podobnie jak w Jekaterynburgu. Tak więc piętnastominutowa sesja w salonach Nowosybirska będzie kosztować około 300-400 rubli, podobnie jak w Jekaterynburgu.

Jak często musisz wykonywać masaż Asahi Zogan w celu odmłodzenia: porady ekspertów

Eksperci zalecają wykonywanie masażu 2 razy dziennie. Na jedną sesję wystarczy 10-15 minut. A z pozytywnymi wynikami po pewnym czasie możesz przełączyć się na 2 lub 3 razy w tygodniu. Wszystko będzie zależało od stanu skóry i intensywności procesów regeneracyjnych.

Recenzje kosmetologów, wyniki, zdjęcia przed i po kursie masażu Asahi Zogan, jak zmienia się twarz

Japoński masaż twarzy Asahi na twarz jest dość skuteczny. Ale o ile, najlepiej o to zapytać ekspertów. Większość recenzji będzie pozytywna. Podczas masażu występuje wielopłaszczyznowy efekt, który można zaobserwować na poniższym zdjęciu.

Masaż twarzy Asahi Zogan. Lekcje wideo japońskiego masażu od Yukuko Tanaki 10 minut po rosyjsku. Recenzje
Ucząc się samodzielnego wykonywania japońskiego masażu twarzy Asahi, możesz znacząco poprawić swój wygląd.

Wynik masażu:

 1. Aktywowany zostaje proces oczyszczania skóry. Napalone łuski są usuwane, a wraz z nimi cząsteczki kurzu i mikroorganizmy zatykające pory.
 2. Poprawia się praca gruczołów łojowych.
 3. Uruchamia się krążenie krwi i przepływ limfy, skóra jest lepiej odżywiona, krew żylna nie ulega stagnacji.
 4. Skóra staje się aksamitna i elastyczna, uzyskuje zdrowy stan.
 5. Zwiększa się odporność na bodźce zewnętrzne.
 6. Skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna dzięki poprawie napięcia mięśniowego.
 7. Procesy metaboliczne przebiegają szybciej, znikają trądzik, trądzik i plamy starcze.
 8. Liczba zmarszczek na twarzy zostaje zauważalnie zredukowana.
 9. Kształt twarzy staje się wyraźniejszy i wyraźniejszy.
 10. Usunięto drugi podbródek.
 11. Tło emocjonalne poprawia się, powstaje hormon szczęścia.

Przydatne filmy w języku rosyjskim o masażu Asahi Zogan

Film demonstrujący zasady japońskiego masażu twarzy Asahi:

Japoński masaż Asahi do liftingu twarzy:

Japoński masaż twarzy Asahi (ZOGAN) od Yukuko Tanaka ma zauważalne działanie odmładzające: zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się bardziej elastyczna, gładka i elastyczna, owal twarzy jest napięty, znikają worki pod oczami i obrzęki.

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Tatyana

  Ciekawe ćwiczenia, warte wypróbowania, ale polecam zrobić to z wideo. Więc technika jest jaśniejsza i wyraźnie widoczna.

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy