Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

Cienkie nogi podkreślają smukłość sylwetkiwizualnie sprawiają, że dziewczyna jest wyższa, młodsza i bardziej atrakcyjna. Bardzo silna chudość spowodowana nadużywaniem pokarmów dietetycznych lub indywidualną cechą konstytucyjną nie dodaje piękna kobiecemu ciału, aw niektórych przypadkach ma nawet oznaki bolesnego stanu organizmu.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawićMłode dziewczyny mają zbyt chude nogi - to częsty problem, którego rozwiązaniem są regularne ćwiczenia, dobre odżywianie i przyjmowanie witamin.

W co się ubrać

Dziewczyny, które mają zbyt cienkie nogi, muszą jak najbardziej poważnie podchodzić do wyboru wszystkich elementów ubioru. Idealną opcją jest wybór sukienek, spódnic i sukienek maxi o luźnym kroju, aby wyeliminować czynnik ciasnego dopasowania kończyn dolnych. W takim przypadku kolory należy dobrać jak najjaśniejsze i najjaśniejsze, aby efekt zwiększenia objętości nóg powstał wizualnie. W połączeniu z tymi elementami ubioru, bluzka powinna być dobrana monochromatycznie i bardzo spokojnie.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

W takim przypadku będzie można uniknąć uzyskania zbyt „kolorowego” obrazu, a jednocześnie podkreślić krągłość dolnej części ciała. Spódnice i sukienki powyżej kolan można nosić tylko zimą i poza sezonem. Ponadto należy je łączyć z ciepłymi rajstopami lub legginsami w innym odcieniu niż czarny. Krótka spódniczka lub sukienka noszona na cienkich nogawkach dobrze komponuje się z legginsami i golfem. Ten element ubioru zapewni dodatkową objętość w dolnej części ciała, a także ogrzeje ciało w zimnych porach roku.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

Ciepłe rajstopy lub legginsy można również połączyć z tunikami lub długimi sukienkami. Górę najlepiej podkreśla krótka kurtka w ciemnych kolorach.

Dziewczyny o bardzo cienkich nogach powinny całkowicie unikać obcisłych dżinsów i spodni, które tylko podkreślają zwiększoną chudość kończyn dolnych. Zaleca się unikać zbyt szerokich i krótkich sukienek, spódnic, bo gruba odzież tylko podkreśla tę wadę sylwetki. Konieczne jest preferowanie rozkloszowanych spodni, które mają szeroki krój. Legginsy świetnie prezentują się na cienkich nogawkach, a także jegginsach wykonanych z grubej tkaniny i pomalowanych na bogatą kolorystykę. Zaleca się noszenie sukienek sięgających do kolan i poniżej.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

Wybierając buty, należy zwrócić uwagę na baleriny, botki i półbuty, które są wykonane w oparciu o zgrabny koturn lub eleganckie szpilki. Niepożądane jest noszenie butów z wysoką podeszwą, ponieważ stworzą one jeszcze większy efekt smukłości, a nogi będą wyglądały na jeszcze cieńsze. Buty i buty z szeroką cholewką są również surowo zabronione.

Podstawowe zasady doboru butów na cienkie nogi to jak najmniejszy obcas i część podeszwowa oraz ciasne dopasowanie podudzia. Kolor butów, butów lub balerinek powinien być czerwony, brązowy, niebieski lub inny jasny odcień. Nie zaleca się noszenia czarnych butów.

Tworząc swoją codzienną garderobę, dziewczyna o cienkich nogach musi przestrzegać następujących podstawowych zasad:

 1. Odzież dopasowana do dolnej części ciała powinna być wykonana z teksturowanych materiałów o bogatej kolorystyce.
 2. Zimą i poza sezonem przy wyborze ubrań zaleca się preferować legginsy wielowarstwowe, golfy, ciepłe legginsy i rajstopy.
 3. Nigdy nie noś zbyt szerokich i jednocześnie krótkich sukienek, sukienek, spódnic.
 4. Nie noś sukienek, spódnic, sukienek i rajstop w ciemnych kolorach.
Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić
Nie można podkreślić cienkich nóg dziewczyny, ważne jest, aby wybrać odpowiedni strój.

Dodatkową objętość cienkim nogawkom nadają spodnie, na których powierzchni naniesiony jest jasny nadruk, hafty, nity, a także różnego rodzaju elementy dekoracyjne. W razie potrzeby w proces tworzenia garderoby może zaangażować się stylista, który stworzy indywidualny wizerunek i wybierze rzeczy harmonijnie połączone ze zbyt cienkimi nogami.

Pomocne wskazówki

Cienkie nogi dziewczyny są tymczasową wadą jej sylwetki, którą można łatwo skorygować przy pomocy regularnej pracy nad sobą. Aby nadać ciału atrakcyjny wygląd estetyczny, powiększyć nogi, zbudować masę mięśniową i podskórną tkankę tłuszczową, należy przestrzegać poniższych zaleceń.

Zwój:

 • zbilansuj swoją dietę, nasycając ją tylko produktami wartościowymi biologicznie, zawierającymi zwiększone stężenie pożytecznych węglowodanów, optymalną ilość tłuszczów i białek;
 • monitorować proporcję godzin odpoczynku i ciężkiej pracy umysłowej lub fizycznej (przepracowanie i chroniczne zmęczenie nie pozwoli Ci na zwiększenie masy ciała i sprawi, że nogi będą bardziej pulchne)
 • unikać siedzącego trybu życia, więcej się poruszać i chodzić pieszo, aby przeprowadzać ciągły trening układu mięśniowego kończyn dolnych;
 • przestać pić napoje alkoholowe, palić i zażywać narkotyków;
 • poddać się badaniu przez lekarza pierwszego kontaktu, gastroenterologa, endokrynologa, wykonać badanie krwi żylnej na poziom żeńskich hormonów płciowych i stężenie glukozy w celu wykluczenia czynnika zaburzeń metabolicznych w organizmie;
 • rozpocząć uprawianie sportu wykonując ćwiczenia izolujące, mające na celu rozwinięcie mięśni nóg oraz mięśnia pośladkowego maksymalnego (trening może odbywać się na sali fitness lub w domu);
  Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić
 • do zbadania przez parazytologa pod kątem możliwej obecności robaczycy, której czynniki sprawcze zapobiegają gromadzeniu się masy mięśniowej i tłuszczowej, dzięki czemu nogi są bardzo cienkie;
 • uprawiając sport, weź udział w kursie przyjmowania witamin i suplementów diety, które stymulują przyrost masy ciała i poprawiają stan kończyn dolnych.

Przestrzeganie powyższych zaleceń przyspieszy proces pozbycia się zwiększonej chudości nóg, a także sprawi, że ciało dziewczyny będzie bardziej atrakcyjne. Obecność dziedzicznej predyspozycji do niskiej masy ciała przy cienkich nogach utrudnia przybranie na wadze i zwiększenie objętości tkanki tłuszczowej podskórnej.

Główny zestaw ćwiczeń

Cienkie nogi dziewczyny mogą być bardziej zaokrąglone i obszerne, pod warunkiem, że ćwiczy regularnie. Istnieje wiele ćwiczeń fizycznych mających na celu zwiększenie masy mięśniowej kończyn dolnych. Proces treningowy można łatwo zorganizować w domu lub udać się prosto na siłownię po fitness.

Przysiady

Przysiad ze sztangą to jedno z najtrudniejszych, ale jednocześnie efektywnych ćwiczeń, które pozwala na zwiększenie objętości mięśni nóg i pośladków. W przypadku dziewcząt, które wcześniej nie spotkały się z takim sprzętem sportowym, wystarczy podczas treningu użyć drążka o wadze 15-20 kg. We wszystkich innych przypadkach ciężar roboczy sztangi dobierany jest indywidualnie w zależności od możliwości każdego organizmu.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

Wykonanie tego ćwiczenia wygląda następująco:

 1. Konieczne jest rozstawienie stóp na szerokość barków i solidne zamocowanie ich na powierzchni podłogi.
 2. Umieść drążek lub sztangę przed palcami kończyn dolnych.
 3. Weź sprzęt sportowy i załóż go za głowę, kładąc go na linii obręczy barkowej, trzymając jednocześnie rękami.
 4. Podczas wdechu musisz kucać, trzymając plecy tak prosto, jak to możliwe.
 5. Podczas wydechu dziewczyna powinna wrócić do pozycji wyjściowej.

Aby uzyskać pozytywny wynik w zestawie masy mięśniowej kończyn dolnych i zlikwidować nadmierną chudość nóg wystarczy wykonać 3 serie przysiadów ze sztangą po 10-12 powtórzeń raz w tygodniu. Gdy tylko ciężar roboczy sprzętu sportowego stanie się zbyt mały, należy dołożyć do drążka 5-10 kg i kontynuować trening.

Rzuca się do przodu

Wypady do przodu to proste ćwiczenie, które można wykonać w domu lub na siłowni. Aby pobudzić wzrost masy kończyn dolnych, stosuje się ciężar własnego ciała lub hantle.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

Ćwiczenie to wykonywane jest zgodnie z następującym algorytmem działań:

 1. Konieczne jest przyjęcie pozycji wyprostowanej ze stopami rozstawionymi na szerokość barków.
 2. Ręce należy przymocować do pasa, a jeśli ćwiczenie wykonuje się z dodatkowymi ciężarkami, weź w dłoń hantle o wadze 2 kg każdy.
 3. Podczas wdechu zrób szeroki krok jedną nogą, zginając ją w kolanach i wypychając ciało do przodu.
 4. Konieczne jest pociągnięcie przedniej nogi tak, aby jej staw biodrowy był prostopadły do ​​podłogi.
 5. Podczas wydechu ciało należy przywrócić do pierwotnej pozycji.
 6. Następnie wykonaj podobną czynność drugą nogą.

Dla każdej kończyny dolnej musisz wykonać 15-20 powtórzeń w 3-4 seriach. Ćwiczenie to pompuje wszystkie partie układu mięśniowego kończyn dolnych, eliminuje oznaki chudości, sprawia, że ​​są one bardziej zaokrąglone i stymuluje wzrost masy mięśniowej.

Przysiady na jednej nodze

Przysiady na jednej nodze to kolejny łatwy sposób, który pozwoli dziewczynie samodzielnie pozbyć się nadmiernej szczupłości dolnej części ciała.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

Aby ukończyć to ćwiczenie, należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Zamknij pięty i palce u nóg, stawiając stopy jak najbliżej siebie.
 2. Wolną ręką chwyć dowolny obiekt otoczenia, który może służyć jako punkt podparcia dla utrzymania równowagi.
 3. Podnieś jedną nogę, wyprostuj ją i przytrzymaj przed sobą.
 4. Podczas wdechu, nadal stojąc na nodze podpierającej, należy usiąść jak najgłębiej.
 5. Następnie przy wydechu powinieneś wrócić do pozycji wyjściowej.

Na każdej kończynie dolnej musisz usiąść co najmniej 10-12 razy w 3 zestawach. W przypadku dziewcząt, które wcześniej nie uprawiały sportu, możesz ograniczyć się do 6 powtórzeń w 3 podejściach, ponieważ ćwiczenie to jest bardzo trudne i energicznie wymagające.

Łatwa w prowadzeniu

Wolny jogging na krótkie dystanse stymuluje rozwój mięśni kończyn dolnych, pozwala zlikwidować nadmierną chudość nóg bez odkładania się nadmiernej ilości tłuszczu podskórnego. Aby to zrobić, musisz biec 2-3 km 2 razy w tygodniu, utrzymując jak najwolniejsze tempo. Kod ubioru powinien być zawsze lekki, aby zapobiec przegrzaniu ciała i nadmiernemu poceniu się.

W przeciwnym razie możesz osiągnąć odwrotny efekt w postaci utraty wagi. Zaleca się bieganie spokojnie na świeżym powietrzu, aby krew i tkanki narządów wewnętrznych były nasycone tlenem. Bezpośrednio po zakończeniu treningu należy spożywać wysokokaloryczne potrawy, które uzupełnią utracone rezerwy energii organizmu. Jogging powinien odbywać się wieczorem, ale nie później niż 4 godziny przed snem.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

Poniższa tabela przedstawia tygodniowy harmonogram treningu mający na celu wyeliminowanie cienkich nóg:

Dzień tygodniaĆwiczenia i regeneracja
poniedziałekW poniedziałek, który jest pierwszym dniem szkolenia, zaleca się wykonanie ćwiczenia siłowego w formie przysiadu ze sztangą, zapewniającego maksymalne obciążenie kończynami dolnymi.
wtorekWe wtorek mięśnie nóg powinny całkowicie odpocząć. Dziewczyna ma sen i zwiększone odżywianie.
środaW środę należy powstrzymać się od aktywnej aktywności fizycznej, ponieważ kończy się faza rekonwalescencji kończyn dolnych z kucania sztangą. Dozwolone są niespieszne spacery na świeżym powietrzu.
czwartekW czwartek konieczne jest zapewnienie stymulacji do aktywnego przyrostu masy ciała kończyn dolnych, wykorzystując własną masę ciała. W tym celu zaleca się wykonanie ćwiczenia w postaci wypadów do przodu lub przysiadów na jednej nodze.
piątekPiątek należy poświęcić na wzmożone odżywianie i odpoczynek w ciągu dnia, aby zapewnić odbudowę mięśni nóg.
sobotaW sobotę zaleca się spokojny bieg na świeżym powietrzu na dystansie nie dłuższym niż 2-3 km. Podczas lekkiego joggingu musisz zapewnić organizmowi dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu i utracie wilgoci.
niedzielaNiedziela to zwieńczenie cotygodniowych treningów pobudzających do bardziej aktywnego rozwoju zbyt chudych nóg. W ciągu dnia należy spożywać wysokiej jakości i wysokokaloryczne jedzenie, a także odpoczywać, prowadzić normalne życie.

Wraz z nadejściem poniedziałku cotygodniowy kurs szkoleniowy zostaje wznowiony w tym samym trybie. Pozytywny wynik uprawiania sportu w zakresie nabierania masy kończyn dolnych możliwy jest tylko przy regularnym wykonywaniu tych ćwiczeń.

jedzenie

Cienkie nogi dziewczynki to cecha budowy organizmu, którą można łatwo wyeliminować, dobierając odpowiednie produkty spożywcze, które dostarczą organizmowi wystarczającą ilość witamin, minerałów, tłuszczów, białek i zdrowych węglowodanów. Możesz samodzielnie stworzyć codzienne menu lub zaangażować w ten proces wykwalifikowanego dietetyka.

Dieta dziewczyny, która chce przybrać na wadze i pozbyć się zbyt cienkich nóg, powinna zawierać następujące pokarmy:

 • owsianka zbożowa;
  Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić
 • chude mięso w postaci cielęciny, kurczaka, indyka, królika;
 • świeże owoce i warzywa;
 • twarożek, śmietana, twardy ser;
 • kurze jaja;
 • ryby oceaniczne i morskie;
 • makarony i produkty piekarnicze;
 • świeże jagody i zioła.

Główną zasadą żywienia w celu wyeliminowania nadmiernej chudości nóg jest dostarczenie organizmowi nadmiaru kalorii. Poniżej znajduje się przykładowe menu na tydzień, z którego może skorzystać dziewczyna, która chce, aby jej cienkie nogi były grubsze i bardziej obszerne.

poniedziałek

 • Pierwsze śniadanie - kasza ryżowa z gotowaną dynią i jabłkami (porcja 150 g), jogurt z bułką.
 • Lunch - puree ziemniaczane z plastrem smażonego morszczuka (porcja 250 g), herbata ziołowa z ciasteczkami.
 • Obiad - barszcz ze śmietaną, wołowiną i białym pieczywem (porcja 250 g).
 • Popołudniowa przekąska - zapiekanka twarogowa z rodzynkami (porcja 150 g), szklanka galaretki jagodowej.
 • Obiad - kotlet z kurczaka z surówką z białej kapusty.

wtorek

 • Pierwsze śniadanie - kasza gryczana z 2 kotletami wieprzowymi (porcja 200 g), szklanka tłustego kefiru.
 • Lunch - smażone ziemniaki z grzybami i ziołami (porcja 150 g), filiżanka zielonej herbaty z 20 g miodu.
  Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić
 • Obiad - bogata zupa rybna gotowana z makrelą (porcja 250 g), białe pieczywo z masłem, galaretka w bułce.
 • Popołudniowa przekąska - mus jabłkowy (porcja 150 g).
 • Obiad - filet z kurczaka pieczony w piekarniku z warzywami (porcja 200 g), białe pieczywo, filiżanka herbaty ziołowej z ciasteczkami.

środa

 • Pierwsze śniadanie - pilaw z jagnięciną porcja 250 g), pieczywo białe, szklanka tłustej śmietany.
 • Lunch - kasza gryczana z mięsem króliczym (porcja 200 g), galaretka z bułką.
 • Obiad - bogaty barszcz z wieprzowiną (porcja 250 g), białe pieczywo, herbata z ciasteczkami.
 • Popołudniowa przekąska - szarlotka (porcja 150 g) z galaretką jagodową.
 • Obiad - makaron z kawałkami wołowiny w kremowym sosie (porcja 200 g), szklanka tłustego kefiru.

czwartek

 • Pierwsze śniadanie - owsianka pszenna z 2 kotletami wieprzowymi, doprawiona cebulą i marchewką smażona na oleju słonecznikowym (porcja 250 g), herbata ziołowa z miodem.
 • Lunch - pilaw z kawałkami jagnięciny i surówką z ogórków, pomidorów, cebuli (porcja 200 g);
 • Obiad - barszcz z wołowiną (250 g), białe pieczywo, kubek galaretki jagodowej z bułeczką.
 • Popołudniowa przekąska - zapiekanka twarożkowa z suszonymi morelami i śliwkami (porcja 150 g), czarna herbata z ciasteczkami.
 • Obiad - pierogi z mieloną wieprzowiną, szklanka tłustej śmietany.

piątek

 • Pierwsze śniadanie - puree ziemniaczane z 2 kawałkami smażonej makreli (porcja 250 g), czarna herbata z ciasteczkami.
 • Lunch - kasza gryczana z gulaszem z królika (porcja 200 g), herbata ziołowa z 20 g miodu.
 • Obiad - zupa z grzybami na stromym bulionie drobiowym (porcja 200 g), białe pieczywo, 1 kotlet z kurczaka (100 g).
 • Popołudniowa przekąska - 3 naleśniki z chudą wieprzowiną (porcja 150 g), szklanka gęstej śmietany.
  Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić
 • Obiad - spaghetti z serem (porcja 250 g), filiżanka herbaty ziołowej z ciasteczkami.

sobota

 • Pierwsze śniadanie - omlet z dojrzałymi pomidorami, koperkiem, zieloną cebulą i pietruszką (porcja 250 g).
 • Lunch - pilaw z jagnięciną (porcja 200 g), szklanka tłustego kefiru.
 • Obiad - barszcz z wołowiną i śmietaną (porcja 250 g), białe pieczywo, herbata ziołowa z 20 g miodu.
 • Popołudniowa przekąska - 3 pasty z wieprzowiną (porcja 200 g), szklanka śmietany.
 • Obiad - puree ziemniaczane z 2 kawałkami makreli (porcja 200 g), galaretka jagodowa z bułką.

niedziela

 • Pierwsze śniadanie - spaghetti i knelli z kurczaka (porcja 250 g), herbata ziołowa z 20 g miodu.
 • Lunch - kasza gryczana z wątróbką wołową, duszona z cebulą i marchewką (porcja 200 g), szklanka kefiru.
 • Obiad - zupa grzybowa (porcja 250 g), białe pieczywo z masłem, słodka herbata z ciasteczkami.
 • Popołudniowa przekąska - zapiekanka twarogowa z truskawkami (porcja 150 g), szklanka galaretki jagodowej.
 • Obiad - makaron z 2 kotletami wieprzowymi, sałatka z pomidorów, ogórków i cebuli (porcja 250 g), szklanka kefiru.

Witaminy

Cienkie nogi dziewczyny można zwiększyć, włączając w codzienną dietę następujące rodzaje kompleksów multiwitaminowych:

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

 • kwas foliowy z dodatkiem witamin B12 i B6, którego cena wynosi 100 rubli. na 40 tabletek;
 • cynk w połączeniu z witaminą C, średni koszt to 140 rubli. na 50 tabletek;
 • kompleks minerałów i witamin Effex, którego cena mieści się w granicach 535 rubli. na 60 kapsułek;
 • multiwitaminy Fruttilar, średni koszt to 440 rubli. na 30 żelków;
 • kompleks witaminowo-mineralny Eva, którego cena wynosi 2255 rubli.

Przyjmowanie wyżej wymienionych leków zawierających witaminy i minerały niezbędne do rozwoju masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej podskórnej w nogach należy uzgodnić z terapeutą.

Kiedy spodziewać się efektu

Eliminacja nadmiernej chudości nóg jest możliwa po 2-3 miesiącach. zwiększone odżywianie, któremu towarzyszą ćwiczenia rozwijające mięśnie kończyn dolnych. Jeśli te warunki zostaną spełnione, po określonym czasie będzie można zobaczyć bardziej zaokrąglone i obszerne tkanki nóg, które nie wyglądają na zbyt cienkie, ale jednocześnie dziewczyna nie straci dawnej harmonii swojej sylwetki.

Dziewczyna ma cienkie nogi. Zdjęcie, co robić, nosić, jak naprawić

Cienkie nogi to cecha budowy ciała, która występuje najczęściej u dorastających i młodych dziewcząt. Przyczyną nadmiernej chudości kończyn dolnych może być siedzący tryb życia, nadużywanie diety, niezrównoważone odżywianie, genetyczne predyspozycje do powolnego tycia oraz zaburzenia metaboliczne w organizmie. Aby nadać nogom dodatkową objętość i stymulować rozwój ich tkanek, zaleca się spożywanie wysokokalorycznych potraw, częste, ale małe porcje i regularne ćwiczenia. Przyjmowanie kompleksów witaminowo-mineralnych przyspieszy proces pozbycia się nadmiernej chudości nóg.

Film o tym, jak pompować cienkie nogi

Jak pompować nogi w domu:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy