Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłania

W arsenale współczesnej medycyny estetycznej istnieje wiele metod i technik, które pozwalają na rozwiązywanie intymnych problemów człowieka. Podobnie jak inne operacje plastyczne, operacje intymne mają na celu poprawę jakości życia kobiety.

Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłaniaUwalnia kobietę nie tyle od problemów fizycznych, co od dolegliwości psychicznych. Jedną z gałęzi chirurgii intymnej jest zabieg naprawy błony dziewiczej, medycznie nazywany „hymenoplastyką”.

Hymenoplastyka - operacja przywracania błony dziewiczej

Hymenoplastyka (zdjęcia przed i po) to zabieg medyczny mający na celu przywrócenie błony dziewiczej poprzez zszycie jej pozostałości. Założone szwy rozpuszczą się z czasem, nie pozostawiając w ten sposób śladów interwencji chirurgicznej.

Po raz pierwszy tego rodzaju operacja została wykonana na początku lat 60. ubiegłego wieku przez włoskiego ginekologa Bernoulliego. Pierwszym pacjentem była jego własna córka.

Udany eksperyment pozwolił około 35 tysiącom kobiet na odtworzenie błony dziewiczej w ciągu zaledwie 1 roku, co było nową rundą w ówczesnej estetycznej chirurgii intymnej.

Techniki hymenoplastyki, ich cechy i różnice

Ginekologia estetyczna ma 2 główne techniki: prostsza zapewnia krótkotrwałą odbudowę błony dziewiczej, a bardziej złożona - długotrwałą.

Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłaniaPierwsza technika charakteryzuje się krótkim okresem zachowania błony dziewiczej (nie dłużej niż 2 tygodnie). Długotrwałej hymenoplastyce towarzyszy niezawodny i naturalny efekt, aż do naturalnego procesu zerwania błony dziewiczej podczas intymnego kontaktu.

Krótkotrwała hymenoplastyka

Technika ta opiera się na zasadzie łączenia pozostałości błony dziewiczej (brodawki błony dziewiczej). Proces łączenia brodawek tworzy swoistą barierę chroniącą pochwę przed infekcją.

Refleksja krótkotrwała jest uważana za drobną operację i charakteryzuje się następującymi zaletami:

 • Brak urazu podczas hymenoplastyki, którego zdjęcia przed i po przedstawiono poniżej.
 • Prawie całkowity brak utraty krwi.
 • Szybki okres rekonwalescencji, któremu towarzyszy brak obrzęku i bólu.

Ten proces ma jedną wadę - jest efektem krótkotrwałym.

Zrozumiałe jest, że jeśli krótkotrwała hymenoplastyka daje krótkotrwały efekt, to długotrwała utrzymuje się aż do stosunku płciowego.

Długoterminowy

Technika ta polega na rekonstrukcji błony dziewiczej z tkanek nabłonka pochwy. Podczas operacji mały kawałek tkanki jest uwalniany, a następnie transportowany do części żeńskich narządów płciowych.Jest to konieczne do odtworzenia błony dziewiczej w jej pierwotnej formie.Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłania

Ostatnim etapem jest zszycie tkanin specjalnymi nićmi o działaniu chłonnym. Ten rodzaj interwencji nazywany jest trójwarstwową hymenoplastyką.

Technika ma następujące zalety:

 • Długotrwałe zachowanie integralności błony dziewiczej aż do stosunku płciowego.
 • Najbardziej naturalny efekt estetyczny.

Pomimo oczywistych zalet trójwarstwowa hymenoplastyka ma kilka wad, w tym:

 • W porównaniu z pierwszą metodą, trójwarstwowy hymenolastic powoduje znaczny uraz tkanek pochwy.
 • Długi okres rekonwalescencji (od 7 dni).
 • Wczesny okres pooperacyjny charakteryzuje się obecnością obrzęku, dyskomfortu i bólu.

Wiele kobiet obawia się o naturalność efektu końcowego. Nowoczesna hymenoplastyka charakteryzuje się zastosowaniem wchłanialnych materiałów szewnych.

Jeśli chodzi o ślady pooperacyjne, to ich nie ma. Sztucznie utworzona błona dziewicza niczym nie różni się od naturalnej. Warto zauważyć, że w trakcie stosunku kobieta czuje to samo, co w momencie pierwszego doświadczenia seksualnego.

Hymenoplastykę można wykonywać wielokrotnie. Zdjęcia przed i po zabiegu potwierdzają skuteczność zabiegu.

Wskazania do operacji

Decydując się na zabieg, kobieta może kierować się zarówno poglądami religijnymi, jak i moralnymi.Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłania

Według statystyk najczęściej decyduje się na długoterminową hymenoplastykę:

 • 40% kobiet - na zbliżający się ślub;
 • 20% - po napaści na tle seksualnym;
 • 25% - aby przywrócić ostrość życia seksualnego w małżeństwie;
 • 15% - odpowiednio z powodów religijnych i etnicznych.

Czynniki będące podstawą operacji:

 • chęć przywrócenia błony dziewiczej;
 • utrata dziewictwa przez zaniedbanie;
 • konieczność przywrócenia błony dziewiczej po kontuzji sportowej;
 • wymagania dla niektórych narodów.

Procedura jest wykonywana tylko za zgodą kobiety.

Przeciwwskazania

Jak każda inna interwencja chirurgiczna, hymenoplastyka ma wiele ograniczeń.

Przeciwwskazania są następujące:

 • patologia narządów wewnętrznych, zapalenie.
 • dusznica;
 • ARVI;
 • choroby onkologiczne;
 • zaburzenia psychiczne psychiki;
 • podwyższona temperatura ciała;
 • patologia serca i naczyń krwionośnych;
 • okres laktacji i ciąża;
 • słaba krzepliwość krwi.

Oprócz powyższych przeciwwskazań, przywrócenie błony dziewiczej nie jest przeprowadzane w fazie cyklu miesiączkowego.

Jakie testy należy wykonać

Ta operacja nie należy do listy trudnych, ale przygotowanie charakteryzuje się dokładnym podejściem. Wynika to z faktu, że brak etapu przygotowawczego może mieć nieprzewidywalne konsekwencje. Z tego powodu badanie przedoperacyjne ma ogromne znaczenie.Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłania

Zaleca się wcześniejszą wizytę u ginekologa. Podczas badania lekarz wykrywa lub nie wykrywa patologii. Po badaniu specjalista omawia niuanse zbliżającej się operacji, a mianowicie:

 • Najbardziej odpowiedni moment na operację.
 • Rodzaj hymenoplastyki.
 • Koszt operacji.

Pacjentowi przypisuje się badanie przedoperacyjne, które obejmuje:

 • Konsultacja z terapeutą i innymi specjalistami.
 • Wykonywanie radiografii, elektrokardiogramu i kolpografii wideo.
 • Dostarczanie moczu i badań krwi.
 • Test krzepnięcia krwi.
 • Należy przeprowadzić analizę na obecność wirusa HIV, kiły i zapalenia wątroby.
 • Ta lista obejmuje również dostawę rozmazu z mikroflory.

Listę zabiegów można uzupełnić o dodatkowe procedury laboratoryjne i instrumentalne. W razie potrzeby należy skonsultować się ze specjalistami o wąskiej specjalizacji.

W przypadku wykrycia problemów, chorób operacja jest odkładana do momentu usunięcia.Idealnie, hymenoplastykę wykonuje się 7 dni przed rozpoczęciem miesiączki.

Badanie przedoperacyjne ma na celu zmniejszenie ryzyka powikłań oraz prawidłowy dobór rodzaju znieczulenia.

Po zakończeniu badania, zdaniu testów, specjalista decyduje o możliwości operacji.

Przygotowanie do operacji

Na kilka tygodni przed planowaną datą operacji lekarze zalecają kobietom ograniczenie spożycia alkoholu i papierosów. Ponadto należy odmówić przyjmowania leków, które negatywnie wpływają na funkcję układu krzepnięcia krwi.

Jak idzie operacja. Etapy i czas

Operację przeprowadza się na kilka dni przed rozpoczęciem cyklu miesiączkowego. Jeżeli konieczne jest znieczulenie ogólne, lekarz wprowadza kobietę w przebieg sprawy i opisuje wybrany rodzaj znieczulenia. Rodzaj znieczulenia dobierany jest zgodnie z wybraną techniką. Ponadto na wybór mają wpływ również wskazania ogólne pacjenta. Czas pracy waha się od 10 do 15 minut.Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłaniaHymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłania

Z reguły po operacji pobyt pacjenta w klinice ograniczony jest do 3-4 godzin.

Po zabiegu przez pewien czas kobieta jest zobowiązana do przestrzegania zaleceń lekarskich i przestrzegania schematu.

Rehabilitacja i powrót do zdrowia

Na podstawie opinii wielu pacjentów można stwierdzić, że operacja ta charakteryzuje się prostotą i szybkim powrotem do zdrowia. W okresie rekonwalescencji lekarze dostosowują dietę kobiety. Wykluczają z diety przyprawy, warzywa, owoce i czarny chleb. Wszystkie te pokarmy powodują wzdęcia i zaparcia. Ponadto po operacji zabroniona jest aktywność fizyczna.

Rzadko, ale zdarzają się przypadki, w których dochodzi do fuzji odrestaurowanej błony dziewiczej. To z kolei jest obarczone blokowaniem płynu w środku. Ten rodzaj problemu charakteryzuje się bólem w okresie menstruacyjnym.

Aby usunąć te objawy, lekarze stosują metodę chirurgicznego defloracji wraz z całym szeregiem środków, których działanie ma na celu wyeliminowanie płynu. Aby uniknąć wystąpienia procesów zapalnych, lekarze zalecają leczenie miejsc środkami antyseptycznymi.

Dobre samopoczucie po operacji

Po zabiegu z reguły kobieta czuje się dobrze, więc może wrócić do domu i prowadzić normalne życie.

Co jest możliwe, a co nie

Po hymenoplastyce kobieta powinna przestrzegać prostych zasad. Podstawową zasadą jest dokładna i regularna pielęgnacja okolic intymnych.Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłania

Okres abstynencji od seksu różni się w zależności od metody operacji. Po krótkiej hymenoplastyce możesz już następnego dnia uprawiać seks. Długotrwały stosunek nastąpi za kilka miesięcy. Długotrwała hymenoplastyka zabrania stosowania tamponów.

Ponadto długotrwała hymenoplastyka zabrania stosowania czopków dopochwowych i tamponów. Po zabiegu dostosowuje się dietę, co pozwala opóźnić wypróżnianie. Aktywność fizyczna, nagłe ruchy i długotrwałe siedzenie są zabronione.

Możliwe powikłania i skutki uboczne

Nie można jednak wykluczyć powikłań i skutków ubocznych po hymenoplastyce. Zwykle efektem ubocznym są problemy, takie jak drobne siniaki, łagodne krwawienie, dyskomfort i drętwienie w okolicy operacji.Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłania

Jednak tego rodzaju zjawisko uważane jest za naturalną reakcję kobiecego ciała na interwencje.

Krwawienie i zasinienie wymagają pomocy specjalisty. W większości przypadków stan, taki jak drętwienie, jest odpowiedzią organizmu na znieczulenie. W przypadku przedłużającego się drętwienia zaleca się wizytę u specjalisty.

Na złożoność okresu pooperacyjnego wpływają cechy kobiecego ciała. Jeśli kobieta zaufała nowoczesnej klinice w połączeniu z najnowszym sprzętem, przestrzeganiem recept, to ryzyko powikłań będzie minimalne.

Gdzie jest wykonywana hymenoplastyka?

W Moskwie można wykonać hymenoplastykę, której wynik można zobaczyć na zdjęciu przed i po, w wielu placówkach medycznych. Jednak wybierając placówkę medyczną, należy wziąć pod uwagę pewne niuanse.Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłania

Pierwszym ważnym niuansem jest gwarancja poufności.

Drugi niuans to profesjonalizm lekarza i wysoki poziom usług. Wysoki koszt operacji w Moskwie może wskazywać, że kobieta płaci nie tylko za samą operację, ale także za dodatkowe usługi.

Jednocześnie niski koszt powinien być niepokojący, ponieważ najprawdopodobniej operację wykona niedoświadczony lekarz.

Wybierając chirurga, należy kierować się recenzjami konkretnego specjalisty.

Koszt operacji w Moskwie i Sankt Petersburgu, w regionach Rosji

Operacja przywrócenia błony dziewiczej jest jedną z ogólnie dostępnych. Na koszt tego rodzaju zabiegu operacyjnego wpływa stan i lokalizacja poradni, doświadczenie lekarza.

Cena za przywrócenie błony dziewiczej waha się od 10 do 35 tysięcy rubli. Koszt operacji zależy od wybranej techniki. Na przykład trójwarstwowa hymenoplastyka jest droższa, ponieważ wymaga bardziej złożonych manipulacji. Ponadto długotrwałe odtworzenie błony dziewiczej charakteryzuje się nieograniczonym zachowaniem wyniku.

Cena hymenoplastyki krótkoterminowej wynosi 10-12 tysięcy rubli, a koszt trzywarstwowej zaczyna się od 20 tysięcy rubli.

Co jest ważne, aby wiedzieć o hymenoplastyce

Czy operacja boli?

Decydując się na hymenoplastykę, kobiety boją się odczuwać ból. W większości przypadków operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu.

W jakim znieczuleniu jest wykonywane

Operacja przywracania błony dziewiczej wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W większości przypadków lekarz stosuje znieczulenie miejscowe, które pozwala pacjentowi pozostać przytomnym i nie odczuwać bólu, a jedynie dyskomfort.

Trwałość efektu operacji

Trwałość wyniku zależy od rodzaju operacji. Krótkotrwała hymenoplastyka jest skuteczna przez 2 tygodnie, a długotrwała hymenoplastyka latami.

Czy można przeprowadzić po porodzie?

Nawet po porodzie możliwa jest skuteczna hymenoplastyka. Proces odzyskiwania w tym przypadku będzie trudniejszy. Ponadto do operacji ciało kobiety musi w pełni wyzdrowieć.

Co to jest hymenoplastyka laserowa?

Technika taka jak hymenoplastyka laserowa, której efekt widoczny jest na zdjęciach przed i po, polega na zastosowaniu lasera. Za pomocą lasera izoluje się fragmenty tkanek błony pochwy, a następnie zszywa.

Hymenoplastyka - co to jest, zdjęcia przed i po, etapy operacji, wyniki, rehabilitacja i możliwe powikłaniaZastosowanie lasera pozwala na wykonanie operacji bez utraty krwi. Dzięki temu operacja jest mniej traumatyczna, eliminuje blizny i przyspiesza proces rekonwalescencji.

Nowoczesna metoda przywracania błony dziewiczej pozwala kobiecie normalizować swój wewnętrzny świat i nadal cieszyć się życiem.

Filmy: hymenoplastyka

Hymenoplastyka - co to jest. Zdjęcie. Czy można przywrócić dziewictwo za pomocą tworzyw sztucznych:

Jak przebiega hymenoplastyka:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Ksenia

  Naprawdę chciałem wypróbować tę metodę. Ktoś już tego próbował? Sądząc po opisie, w porządku.

  Odpowiedzieć
 2. Olga

  Nie wiem… wszystko tam zredukowałem po porodzie do banalnych ćwiczeń z intymnymi symulatorami! Mam zestaw z Secret Fitness (Women's Power Kit) 10 minut dziennie a potem na kursach i od pół roku mam tam takie mocne mięśnie, wszystko się zwęziło tak, że mój mąż po prostu piszczy ze szczęścia!

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy