Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Fotoodmładzanie twarzy to nowoczesny zabieg kosmetyczny wykorzystujący intensywne pulsujące światło o takim natężeniu, że oddziałuje na warstwy skóry, odpowiednio je zmieniając, aby uzyskać efekt oczyszczenia i odmłodzenia naskórka.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Technologia Intensive Pulse Light lub IPL jest stosowana w praktyce kosmetycznej i medycznej do pracy ze skórą w celach estetycznych i terapeutycznych.

Początkowo maszyny IPL były stworzone do fotoepilacji, ale bardziej imponujące rezultaty osiągnięto w dermatologii:

 • pozbycie się piegów;
 • rozjaśnianie plam starczych;
 • usuwanie pajączków;
 • leczenie trądziku.

Czym jest fotoodmładzanie

Istotą zabiegu jest zastosowanie silnych błysków światła, które wnikają w warstwy skóry właściwej i nagrzewają wybrane elementy aż do ich zniszczenia. Długość fali jest kontrolowana przez wbudowany komputer i mieści się w widzialnym zakresie widmowym od 400 do 1200 nm.

Ustawienia urządzenia zależą od ostatecznego celu zabiegu: przy depigmentacji niszczona jest melanina w strukturze skóry, a przy usuwaniu naczyń włosowatych oksyhemoglobina w naczyniach krwionośnych - długość fali i moc fali w tych przypadkach będą różne.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena
Fotoodmładzanie twarzy; co to jest, mechanizm działania procedury

Odmładzanie laserowe również wykorzystuje światło do ogrzewania i niszczenia celu, ale długość fali lasera jest stała, co oznacza, że ​​głębokość jego działania jest ograniczona. Aby rozjaśnić pigmentację i usunąć naczynia krwionośne, potrzebne będą różne sesje laserowe.

Jak wygląda procedura

Fotoodmładzanie, dzięki szerokiemu spektrum promieni, pozwala na 1 sesję, aby rozwiązać kilka problemów w różnych warstwach skóry.

Aby uzyskać zauważalny efekt, potrzebujesz 3-6 zabiegów miesięcznie przy minimalnym widocznym uszkodzeniu skóry. Elementy mogą znacznie ciemnieć przed złuszczaniem, ale nie są zbyt widoczne dla innych.

To odmładzanie twarzy trwa od 30 minut do 1 godziny, oczywiście jest wygodne dla zapracowanych osób. Pacjent kładzie się na kanapie i chroni oczy przed promieniami specjalnymi okularami. Wypukłe pieprzyki i tatuaże są przyklejane małymi plastrami.

Lekarz nakłada na skórę żel chłodzący, aby zapobiec poparzeniom i leczy niezbędne miejsca za pomocą aparatu.W zależności od głębokości ekspozycji zabieg przeprowadza się bezkontaktowo lub lekko dotykając skóry szklaną końcówką.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Głównym przedmiotem prac są obszary ze zmianami koloru, które aparat IPL rozjaśnia, ujednolicając i wyrównując ogólny koloryt skóry. W efekcie twarz promienieje i wygląda młodziej, ale należy pamiętać, że zabieg ten nie wpływa na zmarszczki.

Przyjemnym efektem ubocznym jest zwiększona produkcja kolagenu w komórkach skóry, co również nie redukuje istniejących zmarszczek, ale zapobiega powstawaniu nowych.

Kiedy możesz wykonać procedurę. Wskazania

Idealnym kandydatem do fotoodmładzania jest osoba o jasnej, niesparzonej skórze po 40 roku życia. Jeśli jesteś opalony lub o naturalnie ciemnej karnacji, najlepiej omówić inne zabiegi z lekarzem. Wskazaniem do zabiegu są następujące niedoskonałości:

 • ślady oparzeń;
 • plamy starcze;
 • bielactwo;
 • piegi;
 • przebarwienia;
 • rozszerzone pory;
 • sieć naczyniowa;
 • płytkie ślady trądziku;
 • rozstępy na ciele.

  Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena
  Przebarwienia to jedno ze wskazań do zabiegu fotoodmładzania skóry
Nie przegap najpopularniejszego artykułu w kolumnie: Masaż twarzy według systemu japońskiego lekarza Asahi Zogana.

Fotoodmładzanie w domu

Zalety i wady

Fotoodmładzanie twarzy to prosty zabieg, który można wykonać samodzielnie w domu, jeśli posiadasz domową wersję urządzenia IPL. Takie urządzenia są szeroko rozpowszechnione w sklepach kosmetycznych, wyróżniają się małą mocą, zwartością i łatwością użytkowania.

Korzyści z wykonania zabiegu w domu:

 • oszczędność czasu na pójście do salonu;
 • korzyść finansowa;
 • niewielki procent skutków ubocznych;
 • minimum bolesnych doznań podczas zabiegu.

Przy średnim koszcie zabiegu w salonie 2000 rubli zakup wersji domowej zwróci się po 6 zabiegach, co sprawia, że ​​domowe fotoodmładzanie jest nie tylko wygodnym, ale także niedrogim rodzajem pielęgnacji skóry.

Wadą tej metody jest niemożność pracy przy poważnych problemach skórnych (duże blizny i blizny), wymagających aparatury dużej mocy i kontroli dermatologa.

Jakie urządzenie wybrać do odmładzania zdjęć w domu

Urządzenie do fotoodmładzania М22 lumenis oparte na IPL

Urządzenie Lumenis M22 łączy w sobie wszystkie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie dermatokosmetologii. Działa nie tylko w oparciu o technologię IPL, ale posiada również trzy dodatkowe moduły laserowe rozwiązujące dodatkowe problemy: likwidację blizn, naczyń wielkopowierzchniowych, tatuaży i blizn.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena
Fotoodmładzanie twarzy za pomocą urządzenia M22

Moduł fotoodmładzania posiada funkcję głębokiego chłodzenia skóry dla maksymalnego komfortu pacjenta podczas zabiegu. Uniwersalna rączka zawiera 9 filtrów, które pozwalają na zmianę długości fali od 400 nm do 1200 nm.

Trzy lekkie nasadki pozwalają na pracę zarówno z mikroobszarami na twarzy, jak i przy dużym dekolcie:

 • 6 mm;
 • 8 mm * 15 mm;
 • 15 mm * 35 mm.

Przełączanie się między filtrami zajmuje minimum czasu, zwiększając efektywność każdej sesji. Najlepiej sprawdza się w miejscach z przebarwieniami, śladami liszaja posłonecznego, pękającymi naczynkami i trądzikiem różowatym.

Może być używany do fotoepilacji. Nadaje się tylko do użytku w salonie.

Cena detaliczna - 70 000 USD, kraj pochodzenia - Izrael.

Fotoodmładzanie z DEKA Synchro Replay

Urządzenie włoskiej firmy DEKA o nazwie Synchro Repla: y łączy w sobie aleksandrytowy laser fotograficzny i klasyczną technologię laserową. Nazywany jest najszybszym urządzeniem na rynku - częstotliwość błysków na poziomie 3 Hz jest półtora raza wyższa od standardowej. Moc 125 W jest również o 25% większa niż standardowa.

Praca nie wymaga drogich materiałów eksploatacyjnych: w rączce wbudowany jest system chłodzenia, który można łączyć z zewnętrznym systemem zimnego powietrza. Zapewnia to podwójny komfort pacjenta i zmniejsza potrzebę stosowania dodatkowych sprayów i masek po zabiegu.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Cechą szczególną Synchro Repla: y jest równomierne rozłożenie energii świetlnej na całym obszarze ekspozycji. W tradycyjnych urządzeniach cała energia jest skoncentrowana w centralnym punkcie wiązki, a jej intensywność maleje w kierunku krawędzi leczonego obszaru. Prowadzi to do zmniejszenia przewidywalności wyniku i sprawia, że ​​procedura jest mniej wygodna.

Długość fali można zmieniać za pomocą 5 filtrów od 500 nm do 1200 nm dla pacjentów z różnymi typami skóry. Średnica wiązki od 2,5 do 24 mm regulowana jest specjalnym programem i nie wymaga wymiany dyszy - zabieg można przeprowadzić na różnych partiach ciała.

Chociaż urządzenie to jest dostarczane do gabinetów i gabinetów estetycznych, doświadczeni użytkownicy zabiegów fotoodmładzania mogą go również używać w domu do fotoepilacji, usuwania naczynek i plam starczych.

Cena detaliczna - 40 000 USD, kraj pochodzenia - Włochy.

Aparat do fototerapii Ilegant

Z urządzenia Llegant można korzystać nie tylko w domu, ale także podczas podróży służbowych i podróży. Wykonany w formie małego okrągłego krążka, waży 130 gi wygląda jak kompaktowy puder.

Istnieją dwie możliwości fototerapii: zielone i żółte widmo fali świetlnej LED, które naświetlają skórę twarzy z odległości 2-3 cm.Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Diody emitują zielone światło o długości fali 520 nm. Działa na komórki melanocytów odpowiedzialne za syntezę melaniny i koloryt skóry. W wyniku minutowej codziennej ekspozycji następuje wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie powierzchownych plam starczych oraz efekt wybielenia po 2 miesiącach.

Żółte światło o długości 590 nm jest emitowane w postaci błysków i działa na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Zmniejszona zdolność do produkcji kolagenu wpływa na gęstość i napięcie skóry i jest wynikiem złej ekologii, promieni UV oraz wieku.

Minuta domowej kuracji przez miesiąc zapobiegnie pojawieniu się nowych zmarszczek i ujędrni skórę.

Cena detaliczna - 80 USD, kraj pochodzenia - Chiny.

Aparat Silk'n Reju

Przenośne urządzenie do fotoodmładzania Silk'n Reju oparte jest na 24 diodach LED o długości fali 635nm. Kierunek stosowania - domowe zabiegi odmładzające, rozjaśniające cerę i zmniejszające pory.

Fale czerwonego światła wnikają na głębokość 2 mm, pobudzając komórki odpowiedzialne za regenerację skóry oraz produkcję elastyny ​​i kolagenu. Nie ma dyskomfortu podczas zabiegu, a dla ochrony przed przegrzaniem czy poparzeniem skóry zastosowano funkcję automatycznego wyłączania.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Każda strefa jest traktowana przez 5 minut metodą kontaktową 3 razy w tygodniu. Aby utrzymać efekt po miesiącu wystarczy używać urządzenia raz w tygodniu.

Widoczne wyniki w badaniach klinicznych uzyskano po 9 tygodniach regularnych zabiegów u 90% użytkowników, a 69% z nich odnotowało również redukcję zmarszczek mimicznych.

Cena detaliczna - 180 USD, kraj pochodzenia - Izrael.

Maszyna do fotoodmładzania Lumenis Quantum

Quantum od Lumenis istnieje na rynku laserów od 2002 roku i od dawna jest liderem wśród urządzeń do fotoodmładzania twarzy. Co to jest, możesz zrozumieć, jeśli połączysz dwie technologie - światło i napromienianie laserowe, ta sama zasada jest stosowana w urządzeniu jego następcy M22.Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Długość fali światła waha się od 695nm do 1200nm, dzięki czemu idealnie nadaje się do fotoepilacji, usuwania powierzchownych sieci naczyniowych i świeżych piegów. Aby pozbyć się głębokich plam starczych, potrzebne są krótsze fale, które są poza zakresem Quantum.

Wielkość plamki świetlnej nie jest regulowana i wynosi 8 * 34 mm, co jest wygodne w leczeniu skóry szyi i dekoltu, dużych obszarów na twarzy. Wyższa precyzja, np. Wokół ust, wymaga doświadczenia i pewnej ręki profesjonalisty.

Brak możliwości regulacji odstępu między błyskami sprawia, że ​​urządzenie to nadaje się tylko do użytku w salonie - istnieje duże ryzyko poparzenia, jeśli skóra nie zostanie wystarczająco schłodzona.

Cena detaliczna - poza produkcją, używana od 10.000 USD, kraj pochodzenia - Izrael.

Urządzenie z prądami galwanicznymi m775 firmy Gezatone

Urządzenie kosmetyczne Beauty Spa m775 francuskiej firmy Gezatone łączy w sobie prądy galwaniczne, światło podczerwone oraz funkcje masażu.Głównym kierunkiem stosowania jest deklarowana pielęgnacja przeciwstarzeniowa w domu. Posiada 4 tryby użytkowania:Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

 • oczyszczanie i odtruwanie skóry;
 • masaż wibracyjny;
 • odżywianie poprawiające penetrację substancji aktywnych;
 • podnoszenie prądami galwanicznymi.

Polecany do stosowania od 25 roku życia w zależności od gęstości skóry i jej kondycji. Charakterystyczną cechą urządzenia jest możliwość przeprowadzania jonoforezy z regulacją mocy od niskiej do maksymalnej.

Zabieg jest bezbolesny, w ustach odczuwalne jest lekkie mrowienie i metaliczny posmak. Czas trwania około 10 minut, cykl 15 zabiegów powtarza się 3-4 razy w roku.

Cena detaliczna - 50 USD, kraj pochodzenia - Tajwan.

Laserowe urządzenie odmładzające Skin Laser firmy Iluminage

Skin Laser firmy Iluminage łączy skuteczność zabiegu w salonie z bezpieczeństwem w domu. To jeden z pierwszych laserów dopuszczonych do użytku bez nadzoru dermatologicznego. Długość fali wiązki lasera wynosi 1440 nm i jest optymalna do produkcji kolagenu i wygładzania drobnych zmarszczek.

Powierzchnia ekspozycji wynosi 7 m2. mm pozwala na precyzyjne użycie urządzenia w okolicach oczu i ust. Zabiegi zaleca się wieczorem 5 razy w tygodniu.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Pierwsze efekty pojawiają się po dwóch tygodniach stosowania i wyrażają się poprawą cery i zmniejszeniem głębokości zmarszczek mimicznych. Po 12 tygodniach badań klinicznych 95% pacjentów zakończyło się sukcesem.

Jednak stała wartość długości fali nie pozwala na użycie urządzenia do eliminacji innych niedoskonałości skóry.

Cena detaliczna - 1000 USD, kraj pochodzenia - Izrael.

Aparatura laserowa YACHROMA-MED

Urządzenie YACHROMA-MED działa w dwóch widmach - żółtym i zielonym, o długościach odpowiednio 511nm i 578nm. Fale o żółtym widmie wnikają w głąb skóry właściwej niwelując „gwiazdy”, sieci kapilarne, zaczerwienienia o etymologii naczyń.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Zielone światło jest przeznaczone do powierzchownego wybielania przez piegi, świeże blizny i plamy starcze.

Urządzenie otrzymało swoją nazwę ze względu na zasadę działania - wiązka laserowa emitowana jest przez opary miedzi podczas ich przechodzenia z jednego stanu w drugi. Zastosowanie tej technologii pozwala nie tylko rozwiązywać problemy kosmetyczne, ale także usuwać brodawki, pieprzyki i tatuaże.

Główne wady rosyjskiego aparatu to wysoka przewodność cieplna i długi czas rozruchu. W małych pomieszczeniach ciągła praca urządzenia znacznie podnosi temperaturę powietrza, a na pełnoprawną pracę kosmetyczka musi odczekać 30 minut od momentu jego włączenia.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Cena detaliczna - 10000 USD, kraj pochodzenia - Federacja Rosyjska.

Jak prawidłowo używać urządzeń przeciwstarzeniowych w domu

Urządzenia do fotoodmładzania dopuszczone do użytku poza salonem wyróżniają się bezpieczeństwem i łatwością użytkowania. Ogólnie procedura domowa obejmuje następujące kroki:

 1. Oczyszczanie skóry... Przed wykonaniem fotoodmładzania twarzy ważne jest dokładne oczyszczenie i osuszenie skóry. Co to jest i dlaczego jest tak ważne: Woda, makijaż i sebum utrudniają przejście wiązki światła i zmniejszają skuteczność zabiegu. Wytrzyj twarz do sucha po zastosowaniu łagodnego mycia twarzy.
 2. Włączanie i konfigurowanie urządzenia. Doprowadź urządzenie do stanu używalności i ustaw parametry odpowiednie do rodzaju skóry i charakteru problemu. Jeśli dozwolone jest dostosowanie mocy, ustaw wartość minimalną.
 3. Kontrola pulsu. Znajdź miejsce na wewnętrznej stronie dłoni wolne od włosów, zadrapań i pieprzyków i delikatnie dotknij go końcówką urządzenia. Zwiększ moc, aż poczujesz się komfortowo. Podczas sprawdzania dopuszczalne jest odczucie rozgrzania skóry, lekkiego mrowienia i zaczerwienienia. Wszelkie nieprzyjemne objawy, ból, jaskrawoczerwone ślady wskazują na nieprawidłowe ustawienia lub awarię urządzenia.
 4. Ochrona... Jeśli instrukcje wymagają ochrony okolicy oczu, musisz nosić specjalne okulary. Wypukłe znamiona, skaleczenia, zmiany skórne należy uszczelnić nieprzezroczystym plastrem i ominąć podczas ruchu aparatu. Nałożyć żel chłodzący lub serum, jeśli instrukcja urządzenia nie pozwala na użycie na suchą skórę.
 5. Procedura. Wybrane obszary skóry są traktowane punktowo wzdłuż linii masażu. Aby uniknąć poparzeń, przemierzaj każdy obszar tylko raz. Konieczne jest również przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących czasu ekspozycji. O ile nie wskazano inaczej, niepożądane jest przetwarzanie obszaru wokół oczu i ust.
 6. Opieka. Dotknięte obszary należy zwilżyć. W tym celu użyj odżywczego kremu lub balsamu regenerującego, delikatnie wbijając je w skórę opuszkami palców.

Wyniki, zdjęcia przed i po fotoodmładzaniu według stref

Fotoodmładzanie z pigmentacji. Zdjęcia przed i po

Barwione plamy wyraźnie rozjaśniają się po trzecim zabiegu. Świeże ślady po słońcu, piegi zanikają, duże głębokie plamy (plamy starości, bielactwo, przebarwienia) stają się niewyraźne, mniej intensywne i zauważalne.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Fotoodmładzanie szyi. Zdjęcia przed i po

Cienka skóra szyi nie zmienia swojej struktury pod wpływem promieni świetlnych. Natomiast likwidacja sieci naczyniowej wieku, plam starczych, trądziku różowatego optycznie rozjaśnia ten obszar i daje wizualny efekt odmłodzenia.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Fotoodmładzanie twarzy. Zdjęcia przed i po

Na twarzy zabieg daje najbardziej zauważalny i trwały efekt: drobne naczynka, czerwone plamy, obszary z pigmentacją są prawie niewidoczne. Ogólny koloryt skóry jest wygładzony, rozjaśniony, a twarz wygląda świeżo i wypoczętą.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena
Fotoodmładzanie twarzy urządzeniem m22

Fotoodmładzanie skóry wokół oczu. Zdjęcia przed i po

Fotoodmładzanie praktycznie nie wpływa na głębokie zmarszczki w okolicy oczu. Niewielkie zmiany są zauważalne w miejscach z drobnymi zmarszczkami mimicznymi - dzięki stymulacji termicznej ulegają wygładzeniu i wyglądają na bardziej nawilżone. Widoczny jest również efekt rozjaśnienia ciemnej skóry pod oczami.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Fotoodmładzanie dłoni. Zdjęcia przed i po

Skóra dłoni na kolejnym zdjęciu jest gładsza, gładsza, jaśniejsza. Brak pigmentacji, zaczerwienienia, wieniec na powierzchni sprawiają, że dłonie wyglądają na zadbane i młodzieńcze. Głęboka ulga skóry u starszych pacjentów pozostaje niezmieniona.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Fotoodmładzanie ciała. Zdjęcia przed i po

Obszary ciała z najbardziej widocznymi efektami fotoodmładzania to dekolt, ramiona, nogi do kolan. W dekolcie i na ramionach widoczna jest likwidacja zaczerwienień spowodowanych problemami z naczyniami krwionośnymi, piegami i plamami posłonecznymi.

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena

Na nogach zlikwidowano wszystkie defekty kosmetyczne - gwiazdy, pajęczyny naczyniowe, miejsca z przebarwieniami. Wypukłe żyły w nogach pozostały niezmienione.

Czy jest prawdziwy wynik i jak długo to trwa

Maszyny IPL, wprowadzane od lat 90. XX wieku, dobrze radzą sobie w wielu różnych procedurach. Rosyjscy marketerzy popełnili błąd na początkowym etapie, prezentując na rynku kosmetologicznym fotoodmładzanie twarzy: czym jest taki uniwersalny środek cofający czas.

W rzeczywistości wyraźny wynik jest zauważalny podczas pracy z płytkimi pajączkami i plamami starczymi. Efekt pojawia się po 4-6 zabiegach, ma tendencję do kumulacji i zaniku w ciągu jednego roku.

Przeciwwskazania

Zabieg odmładzania twarzy jest zaprojektowany w taki sposób, że nie jest odpowiedni dla osób o ciemnej i opalonej skórze. Będą potrzebować porady dermatologa specjalizującego się w IPL typu ciemnego.

Dodatkowo należy mieć na uwadze inne przeciwwskazania do zabiegu:

 • stosowanie Accutane® i przez co najmniej sześć miesięcy po zakończeniu leczenia;
 • ciąża;
 • zaostrzenie chorób przewlekłych;
 • ciepło;
 • aktywna postać opryszczki;
 • choroby krwi;
 • uszkodzenie skóry;
 • rozrusznik serca, protezy, metalowe płytki w ciele;
 • choroby onkologiczne;
 • przyjmowanie antybiotyków.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa zabiegu, skonsultuj się nie tylko z dermatologiem, ale także lekarzem.

Uczucia podczas zabiegu

Odczucia pacjenta zależą od progu jego wrażliwości: gorąco, pieczenie, mrowienie, bolesne kliknięcia - intensywność może się zmieniać nawet w ramach tego samego przebiegu zabiegów. Profesjonalizm lekarza wpływa również na ból zabiegu.

Niektóre urządzenia mają wbudowane elementy chłodzące, które zmniejszają dyskomfort. Po zabiegu kosmetyczka może zaproponować chłodzące spraye, maseczki i płyny zmniejszające zaczerwienienia i ból.

Okres rehabilitacji

Powrót do zdrowia po zabiegu jest bardzo szybki, co jest odpowiednie dla osób z napiętym harmonogramem pracy. Zaraz po zabiegu skóra staje się tylko różowawa, dlatego fotoodmładzanie twarzy nie jest powodem do niezwykłych wakacji.

Po chwili pigmentowane miejsca zmienią się w intensywnie ciemny odcień, a następnie złuszczą się, pozostawiając skórę zrewitalizowaną i rozświetloną.

Efekty uboczne są niewielkie i często są spowodowane nieprzestrzeganiem protokołu zabiegu lub indywidualną nietolerancją. W rzadkich przypadkach możliwe jest zaczerwienienie, łuszczenie się, obrzęk skóry, oparzenia i pęcherze, wypadanie włosów, zasinienie.

Należy przestrzegać następujących ograniczeń i zasad:

 • unikać światła słonecznego przez co najmniej dwa tygodnie przed i po zabiegu;Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest, plusy i minusy, zdjęcia przed i po, cena
 • przy intensywnym zaczerwienieniu stosować żele na oparzenia;
 • codziennie używaj kremu przeciwsłonecznego o wysokim współczynniku ochrony;
 • nie kąpać się w łaźniach, saunach, gorących źródłach przez trzy dni;
 • nie odwiedzaj basenów zewnętrznych;
 • zrezygnować ze wszystkich rodzajów opalania;
 • nie używaj peelingów, kwasów, gum i rolad;
 • dokładnie nawilżaj skórę dwa razy dziennie.

Czy fotoodmładzanie odbywa się przy trądziku różowatym

Couperosis - sieć naczyń widocznych na powierzchni skóry - jest wynikiem uszkodzenia naczyń, co oznacza, że ​​znajduje się na liście bezpośrednich wskazań do zabiegu fotoodmładzania.

Gdzie wykonać zabieg fotoodmładzania

Ponieważ licencjonowanie i kontrola w zakresie kosmetologii estetycznej faktycznie nie jest przeprowadzana, należy zapytać, gdzie specjalista studiował fotoodmładzanie twarzy, co to jest w jego rozumieniu i jakich ustawień będzie używał.

Wskazane jest, aby lekarz był kosmetologiem estetycznym, a nie tylko lekarzem ogólnym lub pielęgniarką. Nie jest trudno przestudiować protokół zabiegu, ale aby zmniejszyć ból i zminimalizować skutki uboczne, ruchy specjalisty powinny być precyzyjne i dokładne.

Niewłaściwe użytkowanie urządzenia może spowodować oparzenia

Najbezpieczniejsze miejsca do zabiegu to przychodnia lekarska, gabinet chirurga plastycznego oraz gabinet kosmetologa. Gabinety kosmetyczne, które spopularyzowały usługę fotoodmładzania, często nie mają w swoim personelu dermatologów, co nie gwarantuje oczekiwanego efektu.

Koszt zabiegu w klinikach

Zabiegi kosmetyczne laserem IPL w Moskwie przeprowadzane są w ponad 2 tysiącach klinik i salonów kosmetycznych. Cena za napromieniowanie jednej strefy uzależniona jest od urządzenia, kwalifikacji lekarza oraz obszaru miasta. Dla porównania oferujemy fotoodmładzanie twarzy:

 • salon kosmetyczny „Marina” m. Orekhovo - 5000 rubli;
 • klinika chirurgii plastycznej dr Grishkyan m. Kievskaya - 5000 rubli;
 • salon kosmetyczny „Fortante” metro Dostojewskaja - 9 270 rubli;
 • centrum kosmetologii „Virsavia” metro Kitay-Gorod - 6000 rubli;
 • salon piękności "Astoria" metro Domodiedowskaja - 2500 rubli.

W Petersburgu wybór nie jest tak szeroki - tylko około 100 adresów, ale rozpiętość cen za fotoodmładzanie twarzy jest znikoma:

 • centrum „Laser Aesthetic” m. Chernyshevskaya - 4800 rubli;
 • klinika "Doctor laser" m. Novocherkasskaya - 4500 rubli;
 • salon kosmetyczny „NanoEsthetic” stacja metra Vosstaniya - 4900 rubli;
 • salon kosmetyczny "Doctor Time" m. perspektywa Komendantsky - 5000 rubli;
 • centrum kosmetyczne "NjMed" metro Petrogradskaya - 3,990 rubli.

Fotoodmładzanie twarzy urządzeniami gospodarstwa domowego jest tak proste do wykonania, że ​​nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami i środkami ostrożności. Wraz ze wzrostem wydajności domowego IPL zniknie potrzeba udawania się do gabinetu kosmetycznego na ten zabieg.

Przydatne materiały wideo o fotoodmładzaniu twarzy: co to jest, jak przebiega zabieg, dla kogo jest przeznaczony

Jak przebiega procedura odmładzania twarzy? Relacja wideo:

Fotoodmładzanie twarzy i ciała. Co to jest:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Victoria S.

  Wraz z wiekiem efekty oparzeń słonecznych zaczęły pojawiać się w postaci piegów, które ostatecznie zamieniają się w plamy starcze. Będziesz musiał kupić urządzenie do użytku domowego.

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy