Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Skuteczny zabieg w kosmetologii tzw fonoforeza, służy do delikatnego odmładzania i przywracania zdrowego wyglądu skóry. Z jego pomocą przy zastosowaniu energii ultradźwiękowej można zwiększyć przepuszczalność skóry do wchłaniania składników odżywczych oraz aktywować własne zasoby organizmu, aby przywrócić integralność wewnętrznych warstw skóry.

Metoda fizjoterapii za pomocą ultradźwięków jest uniwersalna, skuteczna, pozwala rozwiązać szereg problemów kosmetologicznych poprzez nieinwazyjne podawanie różnych preparatów i leków.

Przed poddaniem się kursowi fonoforezy należy ocenić stan skóry, wziąć pod uwagę szereg wskazań i przeciwwskazań, a także zapoznać się ze specyfiką stosowania różnych leków.

Istota technologii i mechanizm działania

Fonoforeza to zabieg kosmetyczny wykorzystujący fale ultradźwiękowe, który ma kompleksowe działanie lecznicze na wewnętrzną i powierzchniową warstwę skóry.

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje
Fonoforeza - zabieg delikatnego odmładzania i przywracania skórze zdrowego wyglądu

Istota technologii polega na tym, że za pomocą aparatu do fonoforezy możliwe jest przeprowadzenie całych cząsteczek, dostarczając je przez powierzchniowe warstwy skóry do głównych tkanek i krwiobiegu. Dzięki działaniu drgań ultradźwiękowych - specjalnej transmisji fal na poziomie komórek organizmu, korzystnie wpływa na niektóre patologie i wady zewnętrzne.

Aby uzyskać jak najbardziej pozytywny efekt, stosuje się szereg leków - koktajle witaminowe, związki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Wnikając na głębokość 6 cm następuje intensywne nagrzewanie tkanek ultradźwiękami, a także wzrost aktywności białych i czerwonych krwinek.

Cechą tej techniki jest stosowanie różnych preparatów medycznych, których substancje czynne są w stanie przeniknąć do wnętrza za pomocą fal ultradźwiękowych, zapewniając potężny efekt estetyczny lub terapeutyczny.

Technologia fonoforezy znajduje zastosowanie nie tylko w kosmetologii, ale także w celach medycznych przy leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Na podstawie istniejącego problemu specjalista wybiera jedną lub drugą kompozycję terapeutyczną, która może rozwiązać kilka problemów jednocześnie, zapewniając działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne lub przeciwalergiczne.

Podczas zabiegu fonoforezy, w celach kosmetycznych, najpierw usuwa się warstwę rogową naskórka, aby zwiększyć przepuszczalność skóry i poprawić wchłanianie leku. Po podgrzaniu przez aparat zwiększa się szybkość dostarczania użytecznych elementów.

Fonoforeza może być stosowana w 3 wariantach:

Typ fonoforezyUżywana częstotliwośćFunkcje aplikacjiGłębokość penetracji, cm
Wysoka częstotliwość3000 kHzSłuży do stref twarzy w celu aktywnej odbudowy i odmładzania naskórkaDo 3
Średnia częstotliwość800 kHzSłuży do niszczenia złogów tłuszczu, likwidacji cellulitu, usuwania blizn i blizn4 do 6
Niska częstotliwość22 kHzSłuży do łagodzenia ciężkich wewnętrznych stanów zapalnych8 do 10

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Główną zaletą tej techniki jest jej przedłużone działanie. Dobroczynne substancje, dostając się do rozgrzanych tkanek, przez długi czas aktywnie oddziałują na obszary problemowe, dodatkowo nasycając tlenem komórki i tkanki.

Po zakończeniu zabiegów eliminowane są wszystkie wewnętrzne procesy zapalne, obrzęki, skóra odzyskuje elastyczność, ujędrnia, odmładza i wygładza.

Pozytywnie wpływa na skórę

Fonoforeza jest aktywnie wykorzystywana w kosmetologii i medycynie.

Ta procedura ma pozytywny wpływ na skórę i pomaga rozwiązać szereg problemów estetycznych:

 • przywrócić elastyczność utraconą na skutek zmian związanych z wiekiem lub pod wpływem zewnętrznych negatywnych czynników;
 • likwidować blizny, ślady potrądzikowe, drobne blizny o różnej etiologii, rozstępy;
 • przywrócić nawilżenie tkanek i naskórka, eliminując łuszczenie i suchość skóry;
 • wyeliminować trądzik, stany zapalne, oczyścić pory z sebum;
 • przywrócić napięcie, eliminując oznaki wczesnej opadania powiek miękkich tkanek twarzy;
 • dokręcić spuchnięty owal twarzy, wyeliminować fafle, podwójny podbródek;
 • wyeliminować zaburzenia lipidowe, złogi tłuszczu, cellulit w etapach 1-4;
 • przywrócić skórze zdrową cerę, niwelując matowość i ślady przebarwień.

Przebieg fonoforezy jest wskazany dla pacjentów po operacjach plastycznych i agresywnych zabiegach kosmetycznych w celu aktywizacji regeneracji. Do celów medycznych sprzętowa technologia terapii falami ultradźwiękowymi jest również wykorzystywana w leczeniu przepuklin, systematycznych bólów głowy, bólów mięśni i stawów, skręceń, chorób przewodu pokarmowego, owrzodzeń troficznych.

Przeciwwskazania do stosowania fonoforezy

Technika fonoforezy jest uniwersalna, szeroko stosowana w różnych dziedzinach medycyny, kosmetologii, lecznictwie i rehabilitacji. Przed skorzystaniem z techniki sprzętowej fali ultradźwiękowej konieczne jest zapoznanie się z szeregiem przeciwwskazań do stosowania.

Nie zaleca się stosowania fonoforezy:

 • w okresie laktacji i ciąży (narażenie jest szczególnie niebezpieczne w 1-2 trymestrze ciąży);
 • w obecności złośliwych nowotworów;
 • z chorobami ogólnoustrojowymi o charakterze grzybiczym lub bakteryjnym;
 • jeśli istnieją neurologiczne patologie nerwu twarzowego;
 • w obecności ektopowych spiral, metalowych protez, rozrusznika;
 • jeśli istnieją patologie układu sercowo-naczyniowego i hormonalnego;
 • z zaburzeniami krążenia, epilepsją, zaburzeniami autoimmunologicznymi;
 • jeśli występują oznaki anoreksji, niedobór masy ciała;
 • ze skłonnością do zaburzeń wegetatywno-naczyniowych, kamicy moczowej.

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Kosmetolodzy i fizjoterapeuci również nie zalecają stosowania terapii ultradźwiękowej na obszarach twarzy po założeniu implantów dentystycznych, wypełniaczy lub liftingu nici. Doraźnymi przeciwwskazaniami są ogniskowe stany zapalne w okolicy zabiegowej oraz niedawne operacje twarzy.

Surowo zabrania się wykonywania zabiegów fonoforezy z indywidualną nietolerancją, a także wysokim ciśnieniem.

Czy można przeprowadzić zabieg w domu

Fonoforeza to zabieg kosmetologiczny, który zyskał opinię bezpiecznej i wszechstronnej metody leczenia. Dziś technika ta może być równie skutecznie stosowana do użytku domowego.

Korzyści obejmują:

 • niski koszt finansowy metody w porównaniu z zabiegami salonowymi;
 • możliwość zakupu urządzenia przenośnego z niezbędną funkcjonalnością;
 • możliwość jednoczesnego rozwiązania kilku problemów medycznych lub estetycznych w dogodnym dla siebie czasie.

Technika jest łatwa w użyciu, ale dla większego efektu zaleca się konsultację z profesjonalnym kosmetologiem lub fizjoterapeutą, odbycie specjalnych kursów oraz zapoznanie się ze specyfiką doboru produktu leczniczego.

W domu fonoforeza jest łatwa, musisz przestrzegać algorytmu działań krok po kroku:

 1. Zajmij wygodną pozycję krzesła.
 2. Wybierz optymalną moc urządzenia i przygotuj kompozycję leczniczą.
 3. Nałożyć podgrzany żel aksonowy na problematyczny obszar, a także na powierzchnię rękojeści ultradźwiękowej.
 4. Ustaw optymalne ustawienie posuwu fali.
 5. Traktuj cały obszar manipulatorem, stopniowo zwiększając intensywność.

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzjeAby procedury fonoforezy domowej przyniosły oczekiwany efekt, należy dobrać odpowiednie urządzenie i dobrać optymalny skład leku, który będzie oddziaływał na obszar problemowy.

Aparat do zabiegu w domu

Wybór aparatu do fonoforezy stosowanego w domu jest głównym zadaniem dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. Należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i moc zasilania fal ultradźwiękowych.

Ważne jest, aby zrozumieć, że istnieją 2 rodzaje intensywności fal:

 • Puls. Takie fale działają na powierzchni naskórka, nie są w stanie wniknąć głęboko i dostatecznie rozgrzać wewnętrznych tkanek. Tryb pulsacyjny można stosować do bardzo wrażliwych obszarów, delikatnych i delikatnych zabiegów. Schemat jest bezbolesny, łatwo tolerowany przez pacjentów w każdym wieku, nie powoduje dyskomfortu i może być stosowany w terapii pediatrycznej.
 • Stały. Taki tryb falowy jest bardziej intensywny, pozwala wniknąć głęboko do wnętrza i intensywnie rozgrzać tkanki. Schemat stosowany jest w celu likwidacji blizn i blizn, rozstępów, krwiaków, złogów lipidowych, a także w leczeniu szeregu poważnych zaburzeń czynnościowych i chorób.

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Wybierając urządzenie do użytku domowego, zaleca się zwrócenie uwagi na następujące modele:

Nazwa urządzeniaPakiet i aplikacjaKoszt
Venus ultra 3Urządzenie wyposażone jest w trzy transundery, a także nasadki do zabiegów różnych okolic twarzy i ciała. Działa z częstotliwością ultradźwięków 1,1 MHz i natężeniem ekspozycji 0,2-2 W / cm2. Urządzenie znajduje zastosowanie zarówno w profesjonalnych gabinetach, jak i do użytku domowego.

Od 10000 rubli.

Venko E + 08Przenośny aparat do fonoforezy o częstotliwości drgań ultradźwiękowych 1 MHz i mocy naświetlania do 1 W / cm2. Posiada 3 tryby działania: do odżywiania skóry, korekcji owalu i mikromasażu likwidującego obrzęki.

Od 3600 rub.

UMS-04Urządzenie łączy w sobie funkcje fonoforezy i krioterapii, co pozwala na mikromasaż i oczyszczanie naskórka, zwiększając elastyczność skóry, likwidując przebarwienia, łagodząc obrzęki, podrażnienia i stany zapalne.

Od 7500 rub.

Delta AUZT

 

Przenośne urządzenie wielofunkcyjne z kilkoma trybami, które można wykorzystać do celów kosmetycznych i medycznych. Wyposażony w timer, a także w trzy poziomy mocy wyjściowej o stosunku 30%, 40%, 50%.

Od 15000 rubli.

Delta Combi AUZTPrzenośne urządzenie do domowej fizjoterapii. Łączy w sobie funkcje neurostymulatora i generatora ultradźwięków. Z jego pomocą można przeprowadzić lekową i bezlekową terapię ultrasonograficzną, a także przezskórną elektrroneurostymulację.

Od 19000 rubli.

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Kosmetolodzy i fizjoterapeuci zalecają dobór urządzeń do użytku domowego, biorąc pod uwagę początkowe problemy i uzyskanie pożądanych efektów estetycznych i terapeutycznych. Podczas aplikacji ważne jest ścisłe przestrzeganie instrukcji krok po kroku, pomoże to w przyszłości uniknąć uszkodzenia organizmu i rozwoju negatywnych skutków ubocznych.

Narkotyki

Fonoforeza to zabieg, którego skuteczność wzrasta wraz ze stosowaniem różnych leków. Skład dobierany jest indywidualnie, zgodnie z istniejącym problemem.

Najczęściej stosowana terapia ultradźwiękowa z:

 • Kwas hialuronowy;
 • hydrokortyzon;
 • kontraktubex;
 • fermenkol;
 • lidaza;
 • karipain.

Substancje czynne preparatów leczniczych pomagają pozbyć się pewnych wad estetycznych, mają na celu odbudowę tkanek wewnętrznych, nasycenie użytecznymi substancjami, przyspieszenie procesów regeneracji i aktywację metabolizmu komórkowego.

Z kwasem hialuronowym

Hialuronian to substancja, która pozwala przywrócić równowagę wodną i odporność skóry, zapobiega występowaniu niedoborów wilgoci, wspomaga syntezę nowych włókien kolagenu i elastyny ​​oraz spowalnia naturalne procesy starzenia.

Cechy procedury:

 • Przed obróbką obszaru problemowego wibracjami ultradźwiękowymi nakłada się hialuronian.Po podgrzaniu pod wpływem fal kwas przenika do głębokich warstw skóry.
 • Technika służy do głębokiego oczyszczania porów i leczenia trądziku.
 • Nie zaleca się wykonywania zabiegu na szczególnie wrażliwych obszarach przy użyciu trybów intensywnych, mogą powstawać oparzenia.
 • W przypadku stosowania fonoforezy z kwasem hialuronowym w celu likwidacji cellulitu, po nałożeniu kompozycji i rozgrzaniu okolicę pokrywamy filmem, aby stworzyć efekt sauny.

Technika pozwala na lokalne leczenie obszarów problemowych, co pozwala osiągnąć pożądany rezultat w kilku sesjach.

Z hydrokortyzonem

Hydrokortyzon zawiera wysokie stężenie hormonu kortyzolu. Jego brak w organizmie powoduje wysuszenie, odwodnienie, aw efekcie wczesny rozwój zmarszczek, utratę elastyczności i matową cerę. Głównym celem zabiegów fonoforezy z hydrokortyzonem jest zatrzymywanie wilgoci w warstwach skóry właściwej i naskórka.

W wyniku przebiegu zabiegów dochodzi do wzrostu ruchu molekularnego i wzrostu temperatury tkanek, przez co:

 • lokalny przepływ krwi wzrasta;
 • aktywowana jest synteza kolagenu;
 • występuje rozluźnienie mięśni;
 • zespół bólowy jest wyeliminowany;
 • następuje aktywacja enzymu.

Zabiegi z udziałem fal ultradźwiękowych i hydrokortyzonu zapewniają silne działanie przeciwzapalne, łagodzą obrzęki, zmniejszają miejscowe przekrwienie i hipertermię skóry. Z reguły ta metoda jest stosowana w leczeniu urazów, skurczów mięśni.

W medycynie estetycznej zasada ta stosowana jest w celu aktywacji procesów metabolicznych i lipidowych w organizmie, redukcji tkanki tłuszczowej oraz likwidacji cellulitu. W kosmetycznych programach anti-age takie zabiegi są tymczasowe.

Z kontrutubexem

Kierunek leczenia kontrutubeksem to likwidacja blizn pooperacyjnych i pooparzeniowych, blizn, rozstępów. Lek jest stosowany w medycynie i kosmetologii do zabiegów fonoforezy. Urządzenie ultradźwiękowe nagrzewa uszkodzone tkanki wewnętrzne, zapewniając głębszą penetrację składników terapeutycznych i przywrócenie integralności od wewnątrz.

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje

W celach estetycznych zabiegi fonoforezy z kontrutubeksem:

 • blizny i blizny są usuwane;
 • wykonuje się ultradźwiękowe czyszczenie skóry;
 • cellulit, miejscowe złogi tłuszczu są eliminowane;
 • normalizacja cery, likwidacja przebarwień.

Zabiegi fonoforezy w okresie poporodowym wykazały dużą skuteczność w walce z rozstępami i szorstkimi bliznami.

Z fermenkolem

Fermencol, w syntezie z fonoforezą, zapewnia dostawę enzymów kolagenolitycznych do głębokich warstw skóry.

Procedury pozwalają na:

 • wyrównuje ulgę skóry;
 • pozbyć się blizn i blizn;
 • wyeliminować przebarwienia.

Przed sesją zmieniony bliznami obszar naskórka myje się ciepłą wodą z mydłem lub specjalnym balsamem kosmetycznym. Następnie cienką warstwą nakłada się fermenkol i aplikuje fale ultradźwiękowe. Czas trwania sesji - 3-5 minut, czas trwania kursu - co najmniej 10 zabiegów.

Z karipainą

Krem zawiera kwas hialuronowy, papainę i chlorowodorek glukozaminy. Działanie leku zapewnia działanie antyseptyczne i przeciwzapalne.

Fonoforeza z karipainą umożliwia:

 • spowolnić proces starzenia;
 • przywrócić równowagę hydrauliczną;
 • poprawić mikrokrążenie;
 • dostarczają tlen do komórek i tkanek;
 • złagodzić zespół bólowy.

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje

Jako terapia terapeutyczna, zabiegi pomagają w leczeniu przepuklin, dyskogennego zapalenia korzonków nerwowych, choroby zwyrodnieniowej stawów.

Z lidazą

Lidaza jest sfermentowanym specyficznym substratem. Służy do resorpcji krwiaków, poprawy ruchomości stawów, redukcji i eliminacji kontaktów. Ultrafonoforeza z hialuronidazą to skuteczna technika przyspieszonego zmiękczania tkanki bliznowatej. Głęboka penetracja leku wpływa na tkankę łączną, niszcząc ją.

Cechy procedur:

 1. Akcja jest udostępniana lokalnie.
 2. Siła i głębokość fonoforezy z lidazą zależy od wybranej mocy aparatu.
 3. Służy do wchłaniania blizn, śladów po trądziku i pozostałości po trądziku.

Kosmetolodzy zalecają kurację fonoforezy z lidazą u pacjentów z wyraźnymi defektami skóry w celu ich wyeliminowania i wyrównania ulgi.

Technika wykonania

Fonoforeza to zabieg kosmetologiczny, prosta i niedroga technika poprawy kondycji skóry i niwelowania niedoskonałości. Pomaga głęboko oczyścić skórę z warstwy rogowej naskórka, przyspieszyć metabolizm komórkowy. Metoda stosowana w programach odmładzających, likwidujących obrzęki, pozbywających się złogów tłuszczu i cellulitu.

Głównym zadaniem fonoforezy jest zwiększona penetracja użytecznych składników leków do tkanek i komórek za pomocą fal ultradźwiękowych.

Aby osiągnąć skuteczny efekt estetyczny, należy postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku:

 1. Na etapie przygotowawczym identyfikuje się obszary problemowe, dobiera się odpowiedni skład leku.
 2. Obszar zabiegowy jest oczyszczony z brudu, kosmetyków dekoracyjnych, produktów gruczołów łojowych. Do czyszczenia używaj ciepłej wody z mydłem lub wody micelarnej.
 3. Oczyszczone obszary są dezynfekowane, aby zapobiec przedostawaniu się infekcji do małych ran.
 4. Na skórę nakłada się cienką warstwą bioaktywną kompozycję - hialuronian, kontrtubeks, hydrokortyzon lub inny lek dobrany zgodnie z problemem estetycznym.
 5. Efekt miejscowy wykonywany jest ruchem okrężnym za pomocą manipulatora ultradźwiękowego. Czujnik jest naprzemiennie przenoszony na leczony obszar, w każdym miejscu jest opóźniony nie więcej niż 15 sekund.

Fonoforeza. Jaka jest ta procedura, zdjęcia przed i po, cena, recenzje

W miarę postępu ekspozycji moc można zwiększać lub zmniejszać, wszystko zależy od czułości strefy. Po sesji fonoforezy skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Uspokój leczone obszary odżywczym serum lub kremem.

W wyniku ekspozycji ultradźwiękowej następuje przyspieszona regeneracja komórek i tkanek, nasycenie tlenem, odżywienie. Po przebiegu zabiegów skóra uzyskuje jednolity odcień, świeżość, sprężystość, niwelowane są ślady trądziku, stany zapalne, przebarwienia.

Jak często można wykonać fonoforezę

Zabiegi fonoforezy mają na celu jednoczesną aktywację naturalnych procesów i zapobieganie niepożądanym reakcjom, procesom zapalnym.

Ponieważ skóra nie jest uszkodzona podczas sesji, technikę można łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi:

 • terapia parafinowa;
 • mezoterapia;
 • technicy masażu;
 • elektroforeza;
 • maski kosmetyczne.

W połączeniu terapia da pozytywny efekt odmłodzenia, który jest zauważalny po 2-3 zabiegach. Skóra zostaje wygładzona, matowa, opuchnięta, zlikwidowane ślady przebarwień i trądziku, staje się jędrna i elastyczna. Współczynnik fonoforezy obliczany jest indywidualnie. Aby uzyskać trwały efekt estetyczny, potrzeba średnio 7-12 sesji z przerwą 3-7 dni.

W przerwie między zabiegami i po zakończeniu kursu składniki aktywne nadal działają korzystnie, aktywując procesy biologiczne. Skuteczną techniką w kosmetologii jest fonoforeza. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny, przy regularnym stosowaniu, skóra jest w pełni zadbana.

Film o procedurze fonoforezy

Co to jest fonoforeza i jak to zrobić:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy