Sprawność przeciwko botoksowi. Gimnastyka Eleny Karkukli. Ćwiczenia przeciwzmarszczkowe na twarz

Dzięki treningom i ćwiczeniom ciało może nabrać świetnej formy. Twarz też! Dzięki specjalnej gimnastyce, bez drogich leków i operacji, całkiem możliwe jest zaciśnięcie owalu twarzy, spłycenie zmarszczek i ujędrnienie mięśni.

Pozytywny wpływ gimnastyki twarzy

Zmiany związane z wiekiem wpłyną na każdego. A jeśli niektórych stać na wydanie dużych pieniędzy na chirurgię plastyczną, zabiegi przeciwdziałające efektom starzenia lub kremy, większość z nich przekracza ich możliwości.

Sprawność przeciwko botoksowi. Gimnastyka Eleny Karkukli. Ćwiczenia przeciwzmarszczkowe na twarz
Elena Karkukli i magazyn FaceDay

Ale jest świetne rozwiązanie: fitness twarzy kontra botoks! Elena Karkukli w swoim klubie odnowy biologicznej Faceday proponuje ćwiczenia, których możesz użyć, aby osiągnąć doskonałe rezultaty. Dużo chęci i trochę czasu - i naprawdę można stracić kilka lat.

Bez zastrzyków kosmetycznych i cudownych interwencji sprzętowych, których wpływ na zdrowie nie został jeszcze zbadany. Bez żadnych kosztów finansowych. To bardzo ważne w obecnym kryzysie.

Warto jednak pamiętać, że wszelkie treningi są skuteczne tylko wtedy, gdy wykonuje się je regularnie.... Wystarczy kilka minut dziennie, aby zobaczyć efekt.

Efektem tego wszystkiego będzie świeży wygląd, poprawiony koloryt skóry, powrót młodości. Na ludzkiej twarzy jest 57 mięśni! I nadają się do treningu równie dobrze jak mięśnie ciała. Chodzi o system i systematyczność.

Promowany przez Elenę Karkukli system „fitness twarzy przeciwko botoksowi” pomógł tysiącom kobiet znaleźć młodość.

Cechy wykonywania fitness twarzy Eleny Karkukli

Fitness twarzy kontra botoks! Trenerka gimnastyki twarzy Elena Karkukli jest gotowa wygrać tę bitwę z pewnością siebie! W końcu ćwiczenia są dobre, ponieważ można je wykonywać w każdym wieku. Dla dziewcząt, które nie czuły jeszcze czasu na swoich pięknych twarzach, ta technika posłuży jako doskonała profilaktyka i wydłuży okres młodości.

Sprawność przeciwko botoksowi. Gimnastyka Eleny Karkukli. Ćwiczenia przeciwzmarszczkowe na twarz

W przypadku kobiet w bardziej dojrzałym wieku sprawność twarzy pomoże poradzić sobie z istniejącymi problemami. Oznacza to, że rozpoczęcie wieku 22-23 lat jest całkiem normalne: przy regularnym treningu wiek nie będzie ci dłużej przeszkadzał. Ponadto zasadą tej techniki jest pełne bezpieczeństwo.

Nie bój się, że skóra na Twojej twarzy się rozciągnie, a nie ściągnie. Chodzi o odpowiednie ćwiczenia. Dzięki nim naprawdę możesz poprawić każdy obszar twarzy. Na przykład na ćwiczenia poprawiające kształt twarzy i postawę potrzeba tylko 2 minuty. Nieco mniej niż pięć zajmie kompleksowe podniesienie powiek, wygładzenie zmarszczek na czole.

Jeszcze kilka minut zajmie 2 ćwiczenia, które pomogą unieść kości policzkowe i wzmocnić policzki. Możesz wykonywać te ćwiczenia osobno lub w połączeniu, które można wykonać w ciągu 10-15 minut. Jeśli ten czas nie jest dostępny, pomoże kompleks ekspresowy. To zajmie tylko 7 minut.

Może pojawić się naturalne pytanie: ile razy w tygodniu ćwiczyć? Aby zobaczyć wyniki - każdego dnia. Jeśli zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu, efekt również będzie widoczny. Ale przy codziennym treningu pożądane rezultaty osiąga się szybciej. Co więcej, nie zajmuje to dużo czasu.

Przeciwwskazania do sprawności twarzy

Pomimo swojej prawie całkowitej wszechstronności, technika ta ma szereg przeciwwskazań:

Sprawność przeciwko botoksowi. Gimnastyka Eleny Karkukli. Ćwiczenia przeciwzmarszczkowe na twarz
Nadciśnienie tętnicze jest przeciwwskazaniem
 • Choroby skórne. Obejmuje to zarówno ciężką egzemę, grzyby, brodawki, jak i drobne krosty. Nie wiadomo, gdzie mogą wystąpić te problemy.
 • Zapalenie nerwów twarzowych, choroby laryngologiczne, neuropatia. Gimnastyka twarzy może pogorszyć stan.
 • Problemy z układem limfatycznym. Dzięki niemu możliwe jest przenoszenie bakterii. A to będzie miało bardzo godny ubolewania wpływ na całe ciało.
 • Upośledzone krążenie krwi w mózgu.
 • Nadciśnienie stopnia 3. Jednak wszyscy pacjenci z nadciśnieniem tętniczym powinni ostrożnie stosować kondycję twarzy Eleny Karkukli przeciwko systemowi botoksu, ponieważ ciśnienie to poważna sprawa.
 • Ogólny zły stan zdrowia.
 • Każda choroba w aktywnej postaci lub w stadium zaostrzenia.

Kompleks fitness twarzy od Elena Karkukli

Twarz fitness przeciwko botoksowi Eleny Karkukli To tylko 6 ćwiczeń, które mogą zmienić twarz, pomóc kobietom odzyskać pewność siebie, zająć około 15 minut i przywrócić lata!

Osiowa przyczepność kręgosłupa

Powstaje naturalne pytanie: czy kręgosłup jest połączony z mięśniami twarzy? Kręgosłup to rama, z którą połączone są wszystkie mięśnie ciała. Reguluje również pozycję głowy. A wyćwiczenie jej prawidłowej pozycji pozwoli skorygować linię żuchwy, przywrócić owal twarzy, uczynić szyję bardziej elegancką i wyższą. Okazuje się, że to połączenie jest bardzo ważne.

Ćwiczenie nie jest trudne. Wystarczy wyobrazić sobie magnes na czubku głowy przyciągający całe ciało do sufitu. Przy tym ćwiczeniu plecy powinny być wyprostowane, łopatki powinny być złączone, ramiona lekko opuszczone.

Korona rozciąga się maksymalnie w górę. Jednocześnie nie powinno być dyskomfortu w mięśniach. Idealnie, zawsze w tej pozycji, gdyż przyczynia się ona do korekty postawy, co z kolei prowadzi do rozluźnienia mięśni odcinka szyjnego kręgosłupa.

Poruszająca się skóra głowy lub „wyrywanie włosów”

Ćwiczenie to ma na celu zmniejszenie obrzęku twarzy, nadanie twarzy rozkwitającego wyglądu oraz ujędrnienie jej górnej części.

Dziwne ćwiczenie na pierwszy rzut oka. Konieczne jest podzielenie włosów na duże sekcje. Chwyć dużą część włosów u nasady i delikatnie pociągnij najpierw do góry, a następnie na boki. Powtarzaj, aż pasma się skończą. Należy go ciągnąć ostrożnie i ostrożnie, bez wywoływania bolesnych lub nieprzyjemnych wrażeń.

Ćwiczenie „Chochla”

Doskonałe ćwiczenie sprawności twarzy, które służy jako przykład przeciwko botoksowi zmniejszyć podwójny podbródek, przywróć wyraźną linię żuchwy, aby całkowicie rozluźnić podbródek i szyję.

Elena Karkukli wyjaśnia, nie ma znaczenia, jak to zrobić: siedzieć czy stać. Najważniejsze jest to, że ciało jest dokładnie pionowe, a plecy proste. Rozciągnij szyję jak w ćwiczeniu „osiowe wyprostowanie kręgosłupa”.

Odwróć głowę lekko w bok, podbródek lekko uniesiony i konieczne jest lekkie naciśnięcie dolnej szczęki. W takim przypadku powinno być przyjemne uczucie rozciągnięcia mięśni brody i szyi. To po prostu przyjemne. W przeciwnym razie ćwiczenie zostanie wykonane nieprawidłowo.

Przez 20 sekund musisz delikatnie poklepywać brodę. Następnie odwróć głowę w drugą stronę i powtórz ćwiczenie. Nie zapomnij monitorować prawidłowej pozycji głowy. Szczególną uwagę należy zwrócić na mięśnie brody: nie powinny się obciążać.

Nie zaleca się wykonywania tego ćwiczenia w przypadku problemów ze szczęką: zwichnięcia, jakiejkolwiek choroby szczęki, a także przy kliknięciu szczęki.

"Czapka"

Cudowne ćwiczenie, ponieważ może zwiększyć objętość ust (a także je rozluźnić), pozbyć się nawyku ich szczypania, co pomaga zredukować ilość zmarszczek wokół ust, które mogą świadczyć o prawdziwym wieku ich właścicielki.

Do ust należy włożyć mały plastikowy korek (np. Do wina) lub nakrętkę. Jednocześnie usta powinny być rozluźnione, a zęby zamknięte (ale nie zaciśnięte).

Czapka powinna pasować tylko między wargami. W takim przypadku wokół ust nie powinno być fałd. Musisz przytrzymać czapkę przez około pół minuty. Jeśli ćwiczenie zostanie wykonane poprawnie, na jego końcu w ustach powinna pojawić się lekkość.

Unoszenie skroni i kącików oczu

Ćwiczenie mające na celu uniesienie skroni, zewnętrznej części powiek górnych oraz zmniejszenie jam skroniowych. Doskonałe ćwiczenie przeciwstarzeniowe. To właśnie z takimi problemami ludzie często próbują sobie radzić przy pomocy chirurgii plastycznej.

Sprawność przeciwko botoksowi. Gimnastyka Eleny Karkukli. Ćwiczenia przeciwzmarszczkowe na twarz
„Sprawność przed botoksem” Elena Karkukli pokazuje ćwiczenie „podnoszenie skroni”

Wykonanie nie jest trudne. Musisz przyłożyć dłonie do skroni, podciągnąć je kilka milimetrów do korony. Następnie, puszczając jej ręce, musisz powoli otworzyć, a następnie zamknąć usta. Powtórz co najmniej 20-30 razy. Jeśli zrobisz to poprawnie, ruch mięśni powinien być wyczuwalny pod dłońmi.

Ćwiczenia z łyżeczką do podnoszenia policzków

Jest to również bardzo ważne ćwiczenie „starzejące”, ponieważ pomaga redukować bruzdy nosowo-wargowe, powiększać usta, a także pomaga unieść kości policzkowe. W prosty sposób - usuń „leciał”.

Potrzebny jest tu zapas: lekka łyżeczka z szerokim płaskim końcem. Aby poprawnie wykonać to ćwiczenie, powinieneś spróbować podwinąć usta tak, aby znalazły się za zębami. Następnie musisz włożyć łyżkę do ust. Ponadto, trzymając łyżkę, musisz powoli uśmiechać się szeroko.

Ważne jest, aby kąciki ust poruszały się do góry podczas uśmiechu, ale nie na boki.

Ćwiczenie to należy wykonać co najmniej 20 razy, po czym usta powinny być uśmiechnięte przez około pół minuty.

Następnie należy rozluźnić usta, nie wyjmując łyżki z ust, jednocześnie klepiąc palcami po policzkach. Wykonaj 1-3 zestawy. Lepiej jest wykonywać je przed lustrem: upewnij się, że nie tworzą się zmarszczki. Jeśli zostanie znaleziony, delikatnie przytrzymaj skórę rękami.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, że nie ma napięcia mięśni szyi ani podbródka. Żuchwa również nie powinna się poruszać.

Sprawność przeciwko botoksowi. Gimnastyka Eleny Karkukli. Ćwiczenia przeciwzmarszczkowe na twarz

Te ćwiczenia nie są trudne do wykonania. Rezultat jest niesamowity! Sprawność twarzy Eleny Karkukli przeciwko botoksowi zapewnia jędrną, świeżą twarz bez oznak zmęczenia. Sekret młodości nie jest już tajemnicą. Najważniejsze jest regularność i konsekwencja, a wynik to minus kilka lat na twarzy.

Filmy o fitness twarzy od Eleny Karkuli

Jak Elena Karkuklina walczy z boteksem dzięki swojej technice fitness twarzy:

Fitness twarzy od Eleny Karkukli:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Anjelika

  Początkowo po ćwiczeniach mięśnie bolały, potem przestały, zaczęły bardziej obciążać. Miesiąc później moja twarz stała się bardziej stonowana, po kolejnych dwóch koledzy mnie nie rozpoznali ...)) Polecam wszystkim

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy