Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości

Dziewczyny mają różne typy postaci różnią się znacznie. Można je klasyfikować według kilku kryteriów. Jest to konieczne, aby nauczyć się podkreślać piękno ciała odpowiednią odzieżą i ukrywać wady. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jakie są typy ciała, jakie są ich cechy i jak samemu określić rodzaj własnych form.

Rodzaje postaci u dziewcząt, cechy charakterystyczne

Sylwetki mogą być szczuplejsze, mocniejsze lub bardziej obszerne. Budowa ciała zależy od danych genetycznych, rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej, a także od procesu metabolicznego.

Jeśli dokładnie wiesz, jaki typ sylwetki ma dana dziewczyna, możesz wybrać dla niej piękne ubrania, które ukryją wady i podkreślą pozytywne cechy sylwetki. Ta wiedza pomoże Ci skorygować obszary problemowe, jeśli wybierzesz odpowiedni styl treningu. Każdy typ kobiecej sylwetki ma charakterystyczne cechy. W dalszej części artykułu możesz przeczytać szczegółowy opis każdego rodzaju kształtu z osobna.

Wpisz X („klepsydra”)

Jak wygląda sylwetka dziewczyny z tego typu figurą:

 • Biodra i ramiona są tej samej szerokości. Różnica może być niewielka, od 2 do 5 cm.
 • Talia jest wyraźnie widoczna, nawet jeśli kobieta ma linie ciężaru.
 • Dzięki szybkiemu przyrostowi masy tłuszczowej równomiernie rozprowadza się po całym ciele.
 • Ciało i długość nóg są proporcjonalne.
 • Klatka piersiowa jest duża lub średniej wielkości.

Ta konstrukcja ciała jest często nazywana najseksowniejszą, ponieważ objętość klatki piersiowej i bioder jest taka sama, a talia zawsze pozostaje wąska. Taka sylwetka wizualnie pasuje do standardów 90x60x90, nawet jeśli te liczby są wyższe lub niższe.Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości

Takie formy były szczególnie popularne między XVIII a XIX wiekiem w Anglii i Francji. Kobiety, chcąc mieć idealną sylwetkę, ściągały talię ciasnym gorsetem do tego stopnia, że ​​czasami mdlały z braku tlenu i krążenia w górnej części ciała.

Typ A („gruszka”)

Jakie są zarysy sylwetki „gruszki”:

 • Biodra są znacznie szersze niż ramiona.
 • Talia jest dobrze widoczna u szczupłych dziewcząt. U otyłych kobiet ta linia zatarła granice.
 • Kiedy dziewczyna przybiera na wadze, tkanka tłuszczowa nie rozkłada się równomiernie po całym ciele. Większość z nich osadza się w biodrach, a ramiona, barki i klatka piersiowa są lekko pulchne. Często dolna i górna część ciała różnią się o 1-2 rozmiary, co powoduje niedogodności przy wyborze garniturów i sukienek.
 • Klatka piersiowa jest mała do średniej wielkości.

Ważne jest, aby właściciele takiej sylwetki monitorowali swoją postawę. Wizualne pochylenie się sprawia, że ​​obszar brzucha jest pełniejszy.Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości

W dzisiejszych czasach ten typ sylwetki jest uważany za pożądany dla wielu dziewcząt. Ciężko pracują, aby powiększyć pośladki i uczynić je okrągłymi.

Typ V („trójkąt”)

Ten typ figury jest przeciwieństwem poprzedniego. Jakie są cechy „trójkąta”:

 • Wąskie biodra i szerokie ramiona.
 • Klatka piersiowa jest bujna, górna część ciała wygląda na mocną i obszerną.
 • Talia jest słabo zaznaczona, nawet u szczupłych kobiet, boki są prawie równe, bez zgięć.
 • Kiedy przybierasz na wadze, tłuszcz odkłada się głównie na barkach, klatce piersiowej i plecach.

Dziewczyny o takiej budowie ciała nie powinny podkreślać obszaru klatki piersiowej sukienkami z wysokim stanem. Znacznie zniekształcają sylwetkę i dodają wizualnej objętości brzucha. Powinni też zrezygnować z szerokich pasów, gdyż dodatki te „oddzielają” górną i dolną część ciała, a nieproporcjonalna sylwetka staje się jeszcze bardziej zauważalna.

Typ H („prostokąt”)

Charakterystyczne cechy takiej sylwetki:

 • Szerokość bioder i ramion jest taka sama lub nieco inna.
 • Talia nie jest wyrażona, podobnie jak „trójkąt”.
 • Ogólnie rzecz biorąc, górna część ciała ma kształt prostokąta. Przy szybkim przybieraniu na wadze brzuch staje się gruby, „uszy” rosną po bokach.Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości

Smukłe kobiety o tej figurze mają kanciaste i wydłużone sylwetki, podobne do nastoletnich konturów. Muszą nosić obszerne ubrania, aby wyglądać bardziej kobieco. Wady figury dobrze ukrywają puszyste sukienki z lejących się tkanin. Ponadto, aby wizualnie zwiększyć szerokość ciała, projektanci zalecają szczupłym kobietom noszenie ubrań w jasnych kolorach.

Typ O („jabłko”)

Jak wygląda dziewczyna z tym typem sylwetki:

 • Nieco inna szerokość ramion i bioder.
 • Talia prosta, bez załamań, słabo zaznaczona.
 • Kiedy przybierasz na wadze, figura nabiera zaokrąglonej sylwetki. Tłuszcz odkłada się równomiernie na wszystkich częściach ciała. Dodatkowe kilogramy są szczególnie widoczne na brzuchu, ramionach i biodrach.

Kobietom o takiej budowie ciała trudniej jest utrzymać ciało w dobrej formie. Z reguły mają nadwagę. Dziewczętom z formami w kształcie jabłka nie zaleca się noszenia obcisłych ubrań, ponieważ podkreśli wszelkie niedoskonałości ciała.

Typowanie metaboliczne form żeńskich

Liczby dziewcząt (gatunek można określić za pomocą różnych znaków) różnią się od siebie aktywną pracą różnych gruczołów w ciele. Ta klasyfikacja nazywa się metaboliczną.

Istnieją 4 główne typy nadwozia:

 • limfatyczny;
 • tarczyca;
 • jajnik;
 • nadnerkowy.

Gruczoły zlokalizowane w różnych częściach ciała są odpowiedzialne za dystrybucję tłuszczu i masy mięśniowej. Przysadka mózgowa znajduje się w obszarze między brwiami, tarczyca w gardle. Jajniki znajdują się w okolicy miednicy, a nadnercza, jak sama nazwa wskazuje, powyżej nerek.

Limfatyczny

Postać tego typu nabiera charakterystycznych cech dzięki aktywnej pracy przysadki mózgowej. Kształty ciała są podobne do typu „jabłko”. Uda i klatka piersiowa tej samej szerokości, talia słabo zaznaczona, kończyny skrócone. Metabolizm jest powolny. W tkankach zatrzymuje się dużo płynu, kobieta łatwo przybiera na wadze.

Z reguły skłonność do nadwagi objawia się w dzieciństwie i okresie dojrzewania.Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości Umięśniona budowa takich dziewcząt jest słaba i słabo rozwinięta, co utrudnia im uprawianie sportu. Profesjonalni trenerzy fitness są tego świadomi i zalecają kobietom o takiej budowie ciała zwracanie uwagi na czynności cardio, takie jak taniec czy bieganie.

Tarczyca

Kształt wygląda jak „trójkąt”. Te dziewczyny mają dobrą tarczycę. Zwykle ten typ nie jest pełny. Budowa ciała wygląda normalnie, czasami szczupła. Wąskie ramiona, długie ręce, nogi i wydłużone ciało przypominają nastoletnią sylwetkę.

Dzięki odpowiednio dobranemu systemowi treningowemu masa mięśniowa jest łatwa do zdobycia, a zbędne kilogramy są zrzucane. Wraz z wiekiem tempo przemiany materii nieznacznie spada i kobiety powyżej 35 roku życia muszą uważnie monitorować stan swojego ciała.

Jajnik

U kobiet o tego typu figurze jajniki działają dobrze. Ich kształty przypominają „klepsydrę” lub „gruszkę”. Mają duży lub średni biust, obszerne biodra i rozmytą talię.

Takie dziewczyny mają skłonność do nadwagi, ale kiedy przybierają na wadze, ich ciało wygląda proporcjonalnie. Większość tłuszczu gromadzi się na udach, pośladkach i piersiach.Talia pozostaje dobrze zaznaczona. Szerokie biodra pozwalają nosić i rodzić dzieci bez komplikacji.

Nadnerkowy

Ten typ budowy ciała jest często nazywany męskim. Sylwetką kształty ciał takich dziewcząt przypominają „prostokąt”. Mają szerokie, masywne ramiona i znacznie węższe biodra. Gruczoł odpowiedzialny za dystrybucję tłuszczu i masy mięśniowej - nadnercza. Gorset mięśniowy takich kobiet jest dobrze rozwinięty. Tkanka tłuszczowa tworzy się powoli, a dodatkowe kilogramy szybko znikają przy niewielkim wysiłku. Spódnice z falbanami oraz sukienki z puszystym dołem sprawiają, że figura jest wizualnie proporcjonalna.

Konstytucyjna klasyfikacja typów postaci kobiecych w zależności od wielkości kości

Liczby u dziewcząt (typy ciała u kobiet z nadwagą mogą mieć podobny wygląd) można podzielić na podstawie grubości kości. Aby rozróżniać typy ciała w ten sposób, wymyślił profesor Czernorutsky.

Zidentyfikował 3 główne typy:

 • asteniczny;
 • normosteniczny;
 • hipersthenic.

Należy pamiętać, że budowa ciała niektórych dziewcząt może różnić się od standardowego opisu. Wiele zależy od nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej i ogólnego stylu życia.

Asteniki

To dziewczyny o cienkich i lekkich kościach.Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości

Typowe objawy astenii:

 • cienkość;
 • długie kończyny;
 • wydłużone ciało;
 • kanciaste rysy twarzy;
 • wąskie ramiona i biodra;
 • cienka szyja;
 • małe piersi.

Średnio wzrost takich kobiet wynosi ponad 170 cm, ramka mięśniowa jest słaba i słabo rozwinięta. Talia ma rozmyte brzegi lub subtelne zaokrąglenia. Takie dziewczyny nie mają skłonności do nadwagi, mają dobry metabolizm. Nie tolerują ciężkiej pracy fizycznej, ale generalnie pozostają aktywni i lubią się poruszać.

Astenicy często mają problemy z ciśnieniem krwi. Zwykle jest poniżej normy. Często też brakuje im hemoglobiny i mają problemy z kręgosłupem (skrzywienie, osteochondroza, ucisk nerwów). Stawy mogą być hiperelastyczne, dlatego dziewczęta tego typu mają dobrą plastyczność.

Lekarze zalecają astenikom rozwijanie tych cech, których im brakuje, na przykład siły i wytrzymałości. Pomogą w tym ogólne ćwiczenia wzmacniające, pływanie i aerobik. Ważne jest również dla nich prawidłowe odżywianie i spożywanie dużej ilości białka (30% dziennej diety) i węglowodanów (50%).

Normostenics

Te kobiety mają kości o normalnej grubości.

Jak wygląda sylwetka normostenika:

 • smukłe i długie nogi;
 • dobrze zaznaczona talia;
 • szerokość ramion i bioder nieznacznie się różni, zwykle biodra są nieco szersze;
 • średniej wielkości piersi;
 • proporcjonalny korpus.

Wysokość dziewcząt tego typu jest średnia lub nieco niższa. Mięśnie są dobrze rozwinięte, więc takie kobiety są bardziej odporne niż asteniki. Łatwiej znoszą ciężką pracę fizyczną. Kiedy przybierasz na wadze, tłuszcz rozkłada się równomiernie w całym ciele. Normostenicy łatwo tracą zbędne kilogramy i szybko budują masę mięśniową w młodości, jednak z wiekiem utrzymanie ciała w dobrej formie staje się coraz trudniejsze.

Dietetycy zalecają kobietom o takiej budowie ciała mniej tłuszczu (15% dziennej diety). Aby utrzymać ciało w dobrej formie, możesz grać w koszykówkę, pływać lub w tenisa. Pomoże to jeszcze bardziej wzmocnić gorset mięśniowy, a także rozwinąć plastyczność.

Hipersthenika

Ten typ osoby ma szerokie i masywne kości.Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości

Jak wyglądają formy hipersthenic:

 • krótkie ręce i nogi;
 • szerokie ramiona;
 • masywna skrzynia;
 • płaskie mięśnie pośladkowe;
 • mocne i szerokie cielęta;
 • niewyrażona talia.

Wzrost takich kobiet wynosi poniżej 165 cm Metabolizm jest powolny, dlatego w tkankach gromadzi się płyn i występuje tendencja do tycia. Gorset mięśniowy jest słaby, ale można go wzmocnić dobrym systemem treningowym. Takie kobiety są odporne, dobrze znoszą ciężką pracę fizyczną. Dzięki specjalnej budowie miednicy łatwiej też rodzą duże dzieci (powyżej 3 kg).

Osoby z hipersteniką często cierpią na choroby układu krążenia, zapalenie tętnic i problemy z plecami.Lekarze zalecają uważne monitorowanie swojego zdrowia i prawidłowe odżywianie. Nie zaleca się spożywania dużej ilości tłuszczu (więcej niż 10% dziennej wartości). Lepiej jest preferować wolne węglowodany i pokarmy białkowe (30% dziennej diety).

Dziewczyny o takiej budowie ciała muszą rozwinąć elastyczność i plastyczność. Trenerzy fitness powinni zwracać uwagę na takie zajęcia, jak joga, aerobik i sztuki walki. Ta ostatnia opcja jest odpowiednia dla hipersteników, ponieważ są uważani za najbardziej odpornych z innych metabolicznych typów ciała.

Narodowe cechy kobiecej sylwetki

Postacie dziewcząt (typ ciała nie zawsze zależy od rasy) można podzielić na typy charakterystyczne dla określonych narodowości. W tabeli przedstawiono przykłady głównych odmian form żeńskich.

Wpisz imięCharakterystyka
azjatyckiKątowe, nastoletnie kontury. Wąskie biodra i ramiona. Małe piersi, cienkie ramiona i nogi. Dobrze zaznaczona talia.
europejskiKorpus proporcjonalny. Smukłe nogi, bujna klatka piersiowa. Krótka, ale wdzięczna szyja. Talia jest słabo zaznaczona.
afrykaninSzerokie biodra, wąskie ramiona. Rozmyta talia. Bujna klatka piersiowa, krótkie nogi. Istnieje tendencja do nadwagi.
orientalnyDobrze zaznaczona talia, smukłe długie nogi. Długość dolnej i górnej części ciała jest proporcjonalna. Dobrze rozwinięty szkielet mięśniowy.
SłowiańskaWysoki wzrost. Szerokie ramiona i biodra. Talia ma rozmyte brzegi. Średnia do dużej klatki piersiowej. Krótka szyja, ale długie kończyny.

Dziewczyny metisowe mają różne formy sylwetki. Typ ciała jest im przekazywany przez rodzica, którego geny były silniejsze.

Jak samodzielnie określić swój typ sylwetki?

Aby zrozumieć, do jakiego typu należy figura dziewczyny, musi dobrze przyjrzeć się sobie w lustrze. Możesz poprosić znajomego o zrobienie kilku pełnych ujęć w kostiumie kąpielowym, aby uczynić go wygodniejszym.Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości

Co jeszcze należy zrobić:

 • Zmierz talię, biodra i klatkę piersiową. Porównaj je.
 • Zmierz długość dolnej i górnej części ciała.
 • Określ swoje mocne i słabe strony (wytrzymałość, skłonność do nadwagi, elastyczność i inne).

Na podstawie tych punktów można już wyciągnąć wnioski. Trzeba też przyjrzeć się bliżej zdjęciu (widok z przodu iz tyłu). Wizualnie widać, że górna część ciała przypomina jakąś figurę geometryczną, na przykład „prostokąt” lub „klepsydrę”. Jeśli tak, to nazwa odpowiada typowi figury.

Jak określić typ sylwetki przy nadgarstku?

Postacie dziewcząt (typy niektórych sylwetek są trudniejsze do rozpoznania, ponieważ są mieszane) można określić na podstawie objętości nadgarstka. Będzie to wymagało taśmy pomiarowej. Nie trzeba go mocno naciągać. Ramię mierzone jest swobodnie, bez ściskania mięśni. Lepiej poprosić o pomoc inną osobę, ponieważ trudno jest to zrobić samemu.

Objętość nadgarstka mniejsza niż 15 cm wskazuje na asteniczną budowę ciała. Kości są cienkie, dłoń mała, a palce długie i wdzięczne.Dziewczyny mają figury. Rodzaje, typy, formy, zdjęcia narodowości

Obwód nadgarstka większy niż 16 cm wskazuje, że kobieta należy do magazynu normostenicznego. Kości mają normalną szerokość. Dłoń jest długa i szeroka. Palce są średniej długości, kości grzbietu dłoni są dobrze widoczne.

Jeśli wynik pomiaru przekracza 18 cm, kości takiej kobiety są ciężkie i szerokie. Oznacza to, że należy do grupy hipersteników. Dłonie takich dziewcząt są szerokie, palce krótkie i pełne.

Która postać kobieca jest najbardziej atrakcyjna?

Nie ma jednosylabowej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ standardy kobiecych form i ogólnego piękna ciągle się zmieniają. Na przykład figurki, które przetrwały epokę kamienia łupanego, mają wspaniałe kształty. Kobiety tamtych czasów uchodziły za piękne, jeśli miały wypukły brzuch, duże pośladki i muskularne biodra.

W epoce starożytnego Rzymu za standard urody uważano kobiety typu „prostokątnego”, ale bardziej krępego. Miały mieć szerokie ramiona i masywną klatkę piersiową.Miednica pozostała wąska, a talia słaba.

W XVI wieku pulchne sylwetki z okrągłymi brzuchami, szerokimi biodrami i bujnymi piersiami znów stały się atrakcyjne. Tendencja ta utrzymywała się do XIX wieku. Wtedy standard kobiecej sylwetki stał się zauważalnie mniejszy i szczuplejszy.

We wczesnych latach 90-tych modne były dziewczęta z prostokąta. Wielu mężczyzn pociągały chude kobiety o nastoletnich kształtach. Pod koniec 2005 roku preferencje społeczeństwa ponownie się zmieniły. Teraz ludzie zwracali większą uwagę na dziewczyny o pięknych, atletycznych proporcjach.

10 lat temu wszyscy piękniejsi płci marzyli o tym, by mieć „trójkątną” sylwetkę. W tamtych czasach modny był zdrowy tryb życia i doceniano dobrze rozwinięte mięśnie. Dziewczyny próbowały podkręcić mięśnie brzucha kostkami. Chcieli wyglądać krępo, silnie i atletycznie.

Teraz popularna stała się figura „gruszki”. Dziewczyny poświęcają dużo czasu na ćwiczenie mięśni pośladkowych. Powinny być szersze niż klatka piersiowa, okrągłe i dobrze widoczne.

Dziewczyny mają różne typy postaci i nie można dokładnie zdecydować, co jest piękne, a co nie. Wiele zależy od genetyki, stylu życia i aktywności fizycznej. Dodatkowo kształty ciał wyróżniają kobiety od siebie, a znając ich typ sylwetki, każda z nich może jeszcze bardziej podkreślić swoją indywidualność, dobierając odpowiednie ubrania.

Filmy o typach ciała

Sprawdź swój typ sylwetki:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy