Depilacja strefy bikini w domu - shugaring, wosk, laser do głębokich stref

Sposobów na uzyskanie gładkiej skóry okolic intymnych jest wiele. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Po zapoznaniu się z niuansami i techniką zabiegu depilację w okolicy bikini można łatwo przeprowadzić samodzielnie w domu.

Co to jest depilacja?

Depilacja - usuwanie owłosienia z cebulki poprzez działanie na mieszki włosowe... Zabieg można wykonać na wiele sposobów na profesjonalnym poziomie lub w domu.

W przeciwieństwie do maszynek do golenia i kremów depilacja niszczy strukturę włosów, czyniąc je cieńszymi i lżejszymi. Wybierając jedną z metod depilacji, możesz przez długi czas zachować gładkość i piękny wygląd skóry.

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji powinieneś zdecydować, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Intymny zabieg można przedstawić w trzech kierunkach:

 • klasyczny - depilacja wzdłuż linii bielizny;
 • Brazylijski lub głęboki - wąski pas włosów pozostaje w okolicy łonowej;
 • Hollywood - niechciane włosy są całkowicie usuwane z okolic łonowych i pośladków.

Specjaliści radzą, aby używać tylko wysokiej jakości materiałów i urządzeń do samodzielnej utylizacji włosów na ciele.

Funkcje depilacji w głębokim obszarze bikini

Jest to dość niewygodne, ale możliwe jest samodzielne depilowanie głębokiego bikini.

Procedura zachwyci Cię wynikami, jeśli zastosujesz się do zaleceń kosmetologów:

 • znaleźć wygodną pozycję;
 • uważnie obserwuj, czy preparaty kosmetyczne nie dostają się na błony śluzowe;
 • nie zapominaj o czasie - nie możesz prześwietlić kompozycji;
 • depilację można powtórzyć nie więcej niż 3 razy w jednym miejscu;
 • opuszczać miejsca publiczne w pierwszym dniu po zabiegu, aby uniknąć infekcji.

Z każdym zabiegiem struktura włosa staje się bardziej miękka, cieńsza, lżejsza, aw niektórych miejscach całkowicie przestaje rosnąć.

Czy potrzebujesz ulgi w bólu?

Depilacja jest niemożliwa bez najmniejszego bólu. Zakończeń nerwowych w okolicach intymnych jest dużo, a włosy są dużo grubsze i grubsze niż na nogach. Z reguły usuwaniu włosów towarzyszy silny ból, podrażnienie, a nawet uraz.

Depilacja może się powieść, jeśli zostanie spełnionych kilka warunków:

 • włosy o długości 1-3 mm są łatwiejsze do usunięcia;
 • skóra okolic intymnych powinna być nienaruszona;
 • zabieg wykonywany w połowie cyklu miesiączkowego przynosi mniej bólu i dyskomfortu.

Z czasem dyskomfort znika, a zabieg staje się prawie bezbolesny.

Jak obniżyć próg bólu

Istnieją sposoby zmniejszania bólu za pomocą leków i bez leków.

Domowa depilacja strefy bikini - słodzik, wosk, laser do głębokich stref

Jeśli leki mogą powodować skutki uboczne i mają wiele przeciwwskazań, technika nielekowa jest odpowiednia dla każdego, bez wyjątku:

 • Gorąca kąpiel lub prysznic naparowały skórę, otwierając pory i ułatwiając usuwanie niechcianych włosów;
 • wstępne oczyszczenie peelingiem oczyści skórę z martwych komórek, otwierając mieszek włosowy;
 • skórę należy trzymać lub lekko pociągnąć;
 • relaks i pozytywne nastawienie.

Istnieje teoria, że ​​stosowanie lodu podczas depilacji okolic bikini zmniejsza ból. W praktyce wszystko jest zupełnie inne.Pod wpływem zimna, w kontakcie z naskórkiem, naczynia krwionośne i pory ulegają zwężeniu.

W wyniku tej reakcji depilacja jest bardziej bolesna i drażniąca.

W domu można znieczulić okolicę bikini, jeśli kobieta ma pewność, że nie ma reakcji alergicznych i wystąpienia alergii na leki.

Biorąc pod uwagę przeciwwskazania i bezpieczeństwo leków, z powodzeniem stosuje się tabletki niesteroidowe - ibuprofen, ketonal.

Fundusze mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Maksymalne stężenie leków we krwi osiągane jest po 1,5 godziny. Przyjmowanie jednej dawki leku przed depilacją pomaga złagodzić stan podczas zabiegu. Przyjmowanie ibuprofenu i ketonalu z ostrożnością przeprowadza się z chorobą wrzodową przewodu pokarmowego, nadciśnieniem i chorobami wątroby.

Domowa depilacja strefy bikini - słodzik, wosk, laser do głębokich stref

Bezpieczniejszym sposobem jest spray Lidokaina... Aerozol tłumi ból, zmniejszając przewodzenie impulsów wzdłuż zakończeń nerwowych. Efekt znieczulający zaczyna się w ciągu 5 minut.

Produkt nakładany miejscowo na kilka godzin przed zabiegiem depilacji nakłada się na wybrany obszar i pokrywa folią spożywczą dla najlepszego efektu. Zwykle wystarczą 1-3 kliknięcia sprayu.

Aby zapewnić piękno kobietom przy mniejszym wyrzeczeniu, producenci oferują specjalne kremy znieczulające.

Najdelikatniejszą opcją jest krem ​​Emla.

Środek znieczulający zawiera lidokainę i prylokainę, które są aktywnymi składnikami grupy środków miejscowo znieczulających. Krem wnikając w głębokie warstwy skóry działa przeciwbólowo. Preparat nakłada się cienką warstwą na głębokie okolice bikini i pozostawia na 1-2 godziny.

Zabrania się nakładania kremu na uszkodzoną powierzchnię., a także unikać kontaktu z błonami śluzowymi okolic intymnych. Nie stwierdzono skutków ubocznych leku. W trakcie badań klinicznych nie należy wykluczyć rozwoju pokrzywki, obrzęku i podrażnienia skóry.

Nawet biorąc pod uwagę wszystkie środki ostrożności i przeciwwskazania dotyczące leków, lepiej rozpocząć procedurę bezpiecznymi metodami. Jeśli masz wątpliwości co do bezpieczeństwa któregoś z produktów, skonsultuj się ze specjalistą.

Rodzaje zabiegów w domu

Depilacja pastą cukrową (shugaring)

Usuwanie owłosienia lub shugaring to najdelikatniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania nadmiaru roślinności z organizmu.

Metoda ma wiele zalet:

 • łatwość procedury;
 • odpowiedni dla wrażliwej skóry;
 • naturalne składniki są nieszkodliwe dla zdrowia;
 • niskie koszty finansowe.

Pastę cukrową do depilacji bikini można łatwo zrobić w domu. 10 łyżek cukier miesza się z 1 łyżką. woda i sok z cytryny wyciskane z połowy cytryny. Składniki należy dobrze wymieszać i podgrzać na małym ogniu. Masę gotuje się przez około 10 minut.

Jednolita konsystencja kompozycji i złocistobrązowy kolor wskazują na gotowość produktu. W procesie chłodzenia odpowiednio przygotowana masa nabierze lepkości i plastyczności.

Proces depilacji gotowym „toffi” odbywa się etapami:

 • za pomocą łyżki lub szpatułki nałożyć masę na okolice włosów przeciw porostowi;
 • bawełnianą szmatkę nakłada się na równomiernie nałożoną warstwę;
 • kiedy materiał się przyklei, należy gwałtownie pociągnąć materiał wzdłuż linii włosów;
 • pozostałe składniki spłucz wodą.

Jeśli to konieczne, możesz powtórzyć procedurę. Jednak w okolicy bikini skóra jest nadwrażliwa i nieprawidłowo wykonany ból i silne podrażnienia będą przez kilka dni przypominać o nieudanych czynnościach.

Domowa depilacja strefy bikini - słodzik, wosk, laser do głębokich stref
Pasta cukrowa do depilacji bikini jest łatwa do wykonania w domu.

Dosładzanie ma znacznie mniejszy poziom bólu niż woskowanie, co pozwala zapomnieć o nieznośnym bólu podczas głębokiej depilacji i włosach na prawie miesiąc. Jednocześnie „roślinność” w miejscach intymnych za każdym razem się zmniejsza, włosy nie stają się grubsze w porównaniu z goleniem i stają się cieńsze.

W przypadku reakcji alergicznych zabieg należy ograniczyć. Ponadto depilacja pastą cukrową jest kategorycznie przeciwwskazana u kobiet cierpiących na cukrzycę, choroby skóry i nadciśnienie.

Woskowanie

Woskowanie lub woskowanie okolic bikini to skuteczny sposób na usuwanie nadmiaru włosów w domu. Aby zabieg przyniósł jak najbardziej pożądany efekt, zaleca się zapuszczenie włosów o długości 3-5 mm. Odpowiednia długość pozwoli dobrze przylegać woskowi i zejść wraz z włosami.

Domowa depilacja strefy bikini - słodzik, wosk, laser do głębokich stref

Kobieta musi najpierw przygotować skórę, odtłuszczając ją specjalnym balsamem. W przypadku delikatnych obszarów zaleca się stosowanie gorących mieszanek w krążkach lub brykietach.

Najpopularniejsze są markowe kosmetyki Veet Salon z olejkami eterycznymi.

Naturalne składniki nawilżają skórę i skutecznie usuwają szorstkie włosy. Szpatułką nakłada się wymaganą ilość podgrzanego wosku na okolice intymne w kierunku wzrostu włosa. Pod wpływem wysokich temperatur skóra dobrze się nagrzewa, rozszerzają się pory i mieszki włosowe.

Leczony obszar zamyka się paskiem i lekko dociska. Po całkowitym ostygnięciu wosku pasek odrywa się ostrym ruchem, przeciwdziałając porostowi włosów. Po zabiegu mogą wystąpić lekkie stany zapalne i zaczerwienienia. Dyskomfort szybko zniknie, jeśli nasmarujesz delikatną skórę kojącym olejem lub kostkami lodu.

Kosmetolodzy zalecają stopniowe leczenie obszarów wrażliwej skóry... Podczas zabiegu nie potrzeba dużo wosku. Efekt gładkiej i aksamitnej skóry zachwyci nawet 4-5 tygodni.

Wosk i cukier są z powodzeniem stosowane przez kosmetologów w salonach oraz kobiety w domu. Wysoka skuteczność bioepilacji to efekt długotrwały, ale pożądanemu efektowi towarzyszą nieprzyjemne doznania. Ci, którzy nie tolerują bólu, powinni wybrać inną metodę depilacji.

Depilacja fitożywicą

Kolejną naturalną metodą usuwania nadmiaru roślinności jest usuwanie owłosienia fitożywicą, która opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach.

Żywica sosnowa, miód i mielone orzechy włoskie to skuteczne połączenie zabiegu:

 • miód nawilża skórę, nasyca ją użytecznymi pierwiastkami i sprawia, że ​​jest aksamitna;
 • orzech ma niszczycielską moc, niszcząc nie tylko włosy, ale także samą cebulkę;
 • żywica skutecznie rozszerza pory, ułatwiając usuwanie owłosienia.

Popularne gotowe preparaty „Ayuna” można kupić w specjalistycznym sklepie. Fito-żywica jest całkowicie gotowa do użycia. Profesjonalny produkt o dużej elastyczności, niskim zużyciu i dobrej lepkości. Delikatna metoda jest szczególnie istotna przy leczeniu miejsc intymnych.

Istnieją dwie metody usuwania owłosienia fitożywicą: praca ręczna i technika bandażowania.

W pierwszej metodzie biorą kawałek kompozycji, trochę podgrzewają w dłoniach i szpatułką nakładają na skórę głowy przeciw porostowi włosów. Aplikacja wykonywana jest na suchą skórę przy niewielkim wysiłku. Po minucie fito-żywica rozpada się. Zabieg można powtarzać z tym samym składem, aż kawałek straci swoje właściwości elastyczne.

Depilacja strefy bikini w domu - shugaring, wosk, laser do głębokich stref

Technika bandażowania polega na aplikacji fitożywicy za pomocą wałka. Wstępnie delikatną kompozycję z kaset podgrzewa się w kuchence mikrofalowej do 45 stopni, a następnie nakłada w zależności od wzrostu roślinności. Przykryj paskiem tkaniny na górze, a następnie oderwij go ostrym ruchem.

Po depilacji ani jeden włos nie pozostaje na miejscach intymnych, a skóra cieszy się swoją miękkością i gładkością.

Depilator mechaniczny

W domu jednym z szybkich i wygodnych sposobów depilacji okolic bikini jest domowy elektryczny depilator. Urządzenie wyposażone jest w mechaniczną pęsetę, której działanie polega na gwałtownym wyrwaniu niechcianego włoska. W związku z tym, że skóra w miejscach intymnych jest bardzo delikatna, zabiegowi towarzyszy pewna bolesność.

Depilacja strefy bikini w domu - shugaring, wosk, laser do głębokich stref

Producenci depilatorów ulepszają swoje produkty, aby depilacja była wygodniejsza.

Nowe modele urządzeń wyposażone są w specjalne nasadki i nasadki, które rozluźniają skórę, redukując ból:

 • z formami - jest napełniany wodą, umieszczany w zamrażarce w celu wytworzenia lodu, a następnie mocowany do urządzenia;
 • wyposażony w małe krążki - dociskają skórę, co również zmniejsza ból;
 • z nasadkami do masażu - uelastyczniają skórę, ułatwiając depilację;
 • woda - modele umożliwiające depilację w wannie lub pod prysznicem.

Gdy ból się zmniejsza, możesz przejść bez gwałtownych ruchów i lekko przytrzymując skórę. Efekt po zabiegu utrzymuje się do 4 tygodni. Prostota i dostępność metody jest dość atrakcyjna, a co najważniejsze urządzenie jest zawsze pod ręką.

Zabieg nie ma przeciwwskazań i można go wykonać w dowolnym momencie.

Dziewczynom, które nie znoszą bólu, zaleca się samodzielne rozpoczęcie depilacji od niewielkiego obszaru i wzdłuż linii bielizny. Początkowo niezbyt przyjemny zabieg, który z każdą próbą przyniesie mniej bolesny efekt zachęca.

Główną wadą mechanicznego usuwania owłosienia jest wrastanie włosów i podrażnienie skóry.

Aby temu zapobiec, należy 1-2 razy w tygodniu szorować okolice bikini i używać kosmetyków. Zabrania się takiego zabiegu kobietom w ciąży oraz osobom cierpiącym na żylaki.

Laserowe usuwanie włosów

Jeśli istnieje potrzeba profesjonalnej depilacji okolic bikini, w domu można zastosować domowy depilator laserowy. Urządzenie jest w stanie usunąć włosy o dowolnej grubości i kolorze, z wyjątkiem jasnych.

Domowa depilacja strefy bikini - słodzik, wosk, laser do głębokich stref

Zakup dobrego depilatora laserowego pozwoli znacznie zaoszczędzić na wizytach w salonach kosmetycznych. Urządzenie jest proste i łatwe w obsłudze. Ponadto po 10 zabiegach możesz na zawsze zapomnieć o pojawieniu się nowych włosów.

Aby depilacja przebiegła pomyślnie, zaleca się zapuszczenie włosów o długości 1-3 mm.

W momencie zabiegu skóra musi być czysta i sucha. Ze względu na delikatną i wrażliwą skórę okolic intymnych, po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie. Kojący krem ​​lub lód zawinięty w ręcznik złagodzi podrażnienia i ukoi skórę.

Depilacja strefy bikini w domu - shugaring, wosk, laser do głębokich stref

Po depilacji laserowej warto przez tydzień powstrzymać się od opalania i wizyty na basenie.

Ta metoda jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna, z wyjątkiem poważnych chorób.

Przeciwwskazaniami do depilacji laserowej są:

 • zapalne i zakaźne choroby skóry;
 • cukrzyca;
 • nowotwór skóry.

Rezultat uzyskuje się poprzez niszczące działanie wiązki na mieszek włosowy, który zabija cebulkę.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Włosy w miejscach intymnych pełnią funkcję ochronną. Zapobiegają przenikaniu drobnoustrojów do błon śluzowych, zachowując przy tym naturalną równowagę mikroflory. Po depilacji w okolicach bikini ryzyko infekcji wzrasta kilkakrotnie.

Codzienne zabiegi higieniczne z użyciem odpowiednich kosmetyków pomogą zachować błony śluzowe i zachować zdrowie. Po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz kąpieli i prysznica. Pierwszego dnia należy unikać odwiedzania basenu czy sauny, a także pływać w jeziorze lub morzu.

Depilacja strefy bikini w domu - shugaring, wosk, laser do głębokich stref

Aby skóra była jak najdłużej gładka, po zabiegu można zastosować specjalny krem ​​spowalniający wzrost włosów.

Czołowe pozycje zajmuje Caramel... Kosmetyki zawierają ekstrakty olejowe, witaminy, proteiny jedwabiu i inne składniki odżywcze, które chronią skórę przed zaczerwienieniem i stanami zapalnymi.

Polski producent Eveline prezentuje produkty stworzone według specjalnej formuły. Produkty po depilacji są nie tylko bogate w oleje roślinne i przeciwutleniacze, ale także działają na mieszki włosowe. Kremy spowalniają wzrost niechcianych włosów i działają kojąco na skórę.

Po depilacji delikatnego obszaru bikini w domu ważne jest, aby dokładnie nawilżyć skórę dobrym kremem.

Eksperci twierdzą, że nawilżanie powinno odbywać się w sposób ciągły, aby uniknąć podrażnień i wrastania włosków.

Usunięcie owłosienia z części cebulkowej, poprzez zaburzenie pracy aparatu mieszków włosowych i odpowiednia pielęgnacja skóry po depilacji, daje nadzieję na zahamowanie wzrostu niechcianych włosów na długi czas.

Film o depilacji bikini:

Depilacja w głębokim bikini w domu, zobacz wideo:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

 1. Christina

  Kiedy mam pieniądze, to depilację laserową, a kiedy nie, to shugowanie. I myślę, że skóra też musi odpocząć od skutków promieniowania laserowego, więc łączę to. Nawet nie użyłem wosku, nie wiem, w czym ta metoda jest dobra.

  Odpowiedzieć

Twarz

Nogi

Włosy