Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Wzory kropek to najprostszy sposób na urozmaicenie codziennego jednolitego koloru. Najczęściej rysuje się je ornamentami kropkowymi, geometrycznymi, kwiatowymi lub koronkowymi. Kropki do stylizacji paznokci są używane nie tylko w salonach, ale także do samodzielnego wykonania manicure.

Co to są kropki

Kropki do projektowania paznokci (jak używać, opisane poniżej), lub kropka to narzędzie do tworzenia rysunków na paznokciach. Wygląda jak długopis zakończony małą metalową kulką.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Najczęściej kropki są dwustronne, z dwoma kulkami o różnych średnicach na różnych końcach.

Do czego to jest potrzebne

Kropki zostały pierwotnie stworzone do wykonywania manicure w kropki. Świadczy o tym nazwa. W końcu „kropka” w tłumaczeniu z angielskiego oznacza „punkt”. Oprócz punktów wygodnie jest im rysować proste i zakrzywione linie, rysować kontury i malować znajdującą się w nich przestrzeń.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Kropki są łatwe w użyciu do stylizacji paznokci wojskowych lub lampartów. Z należytą zręcznością rysują na paznokciach ażurową koronkę i inne skomplikowane wzory.

Różnorodność narzędzi

Jedyną istotną cechą kropek jest średnica końcówki kulki. Od tego zależy rozmiar obrazu.

Wszystkie kropki są podzielone na trzy grupy:

 1. Z małą piłką. Pozwoli ci to przedstawić cienkie linie, narysować kontur lub umieścić mały punkt.
 2. Ze średnią piłką. Służy do narysowania różnych szczegółów obrazu: środka kwiatów, loków, średnich kropek.
 3. Z dużą piłką. To narzędzie jest przydatne do wypełniania ścieżki kolorem lub do rysowania dużego groszku.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Początkującym lepiej jest zacząć od dwóch kropek: dużej i średniej. Najczęściej kropki są dwustronne. Dlatego wystarczy zakupić tylko jedno narzędzie, dobierając najbardziej odpowiednie średnice końcówek.

Najlepsza ocena

Dotter to bardzo proste narzędzie. Dlatego marka nie odgrywa żadnej roli. Narzędzie zamówione za pośrednictwem dobrze znanego chińskiego źródła będzie działać tak samo, jak narzędzie zakupione w sklepie z paznokciami.

Poniżej znajduje się ocena siedmiu wiarygodnych sprzedawców kropek w dobrze znanym źródle zaopatrzenia:

 1. Shop3187002 Store.
 2. Sklep z kosmetykami.
 3. Stylowy sklep Bueaty.
 4. MiętaNdz.
 5. Pięknie sklep.
 6. Born Pretty Co., Ltd.
 7. BeautyLadyNailArt Store.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaDla tych, którzy dopiero zaczynają malować na paznokciach, wystarczy jedna dwustronna kropka z kulkami o różnych rozmiarach. Ci, którzy chcą osiągnąć perfekcję w zdobieniu paznokci, będą potrzebować zestawu kilku narzędzi.

Zazwyczaj zestaw zawiera 5 kropek z różnymi końcówkami, od najmniejszej do największej. Różnorodne rozmiary pozwolą ożywić najbardziej skomplikowane wzory.

Jak używać kropek: instrukcje krok po kroku

Kropki do projektowania paznokci (jak używać do wykonania spektakularnego rysunku, wyjaśnia instrukcje krok po kroku) ma zastosowanie w domu:

 1. Aby narysować punkt, należy ostrożnie nanieść lakier na metalową kulkę i docisnąć ją do płytki paznokcia.
 2. Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena
 3. Aby narysować linię, musisz narysować kropki we właściwym kierunku wzdłuż paznokcia.Lakier należy ostrożnie zebrać, aby nadmiar nie utworzył plam. Lepiej zacząć od prostych linii. Po kilku eksperymentach możesz przejść do fal, zygzaków, kroków. Na końcu linia zawsze zanika, ponieważ na piłce jest mniej lakieru. Im wolniej poruszają się kropki, tym mniejsze jest tłumienie. Przy spokojnym rysunku farba zużywa się bardziej równomiernie.
 4. Najwygodniej jest wypełnić przestrzeń wewnątrz konturu pociągnięciami, rysując równoległe linie znajdujące się blisko siebie. Stworzy to równą i jednolitą teksturę.
 5. Podczas malowania należy regularnie przecierać końcówkę miękką szmatką lub wacikiem, aby usunąć cząsteczki wysychającego lakieru.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Rysowanie kropek jest podobne do rysowania zwykłym piórem. Wystarczy monitorować ilość lakieru na piłce. Jeśli jest go za mało, wzór nie będzie widoczny. Nadmiar może prowadzić do brzydkich plam.

Grubość linii i wielkość punktów zależą od średnicy kulki. Aby uzyskać piękny manicure, wymagane są kropki o co najmniej dwóch rozmiarach.

Dla małych wygodnie jest rysować linie i małe kropki, a dla dużych wygodnie jest zrobić duży groszek i wypełnić duże obszary wewnątrz konturu.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Zanurzenie kropek w butelce lakieru jest niewygodne. Tak trudno jest dostosować ilość zebranego lakieru. Dodatkowo istnieje duże ryzyko poplamienia rączki, a potem wszystkich przedmiotów leżących w pobliżu. Wygodniej jest używać palety. Możesz zrobić to sam z kawałka papieru lub kawałka folii lub kupić w sklepie papierniczym.

Rysując kropki nie należy zapominać o następujących zasadach:

 • przed rozpoczęciem manicure należy zdecydowanie nałożyć bazę;
 • jeśli plany nie przewidują mieszania kolorów, każda warstwa powinna dobrze wyschnąć;
 • po zakończeniu rysunku należy przykryć go blatem.

Za pomocą kropek możesz wykonać wzór kropki - analog ombre.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Wystarczy ułożyć groszek w rzędzie, stopniowo zmieniając ton lakieru z jasnego na ciemny lub odwrotnie. Najłatwiej to zrobić, rozcieńczyć wybrany odcień białym lakierem.

Jak narysować proste wzory kropek za pomocą kropek

Najprostszym wzorem, jaki można wykonać za pomocą kropek, są kropki lub groszki. Będzie to wymagało co najmniej dwóch odcieni lakieru: do lakieru bazowego i do rysunku. Kropki mogą być wielokolorowe, ale początkujący nie powinni używać więcej niż 3-4 kolorów. Bardzo trudno będzie ładnie i starannie narysować kropki.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena
Nieskomplikowany projekt paznokci, podczas którego najwygodniej jest używać kropek

Kolory mogą być:

 1. Kontrastujące. Najbezpieczniejszą opcją jest biel z dowolnym modnym odcieniem.
 2. W jednej kolorystyce. Wtedy jeden lakier powinien być pastelowy, a drugi jasny. Na przykład pastelowy i jasnożółty, pudrowy róż i fuksja, błękitny i niebieski, brzoskwiniowy i jasny pomarańczowy.

Kropki do stylizacji paznokci (sposób użycia do stworzenia manicure punktowego opisano szczegółowo poniżej) nadają się do tworzenia dowolnego obrazu:

 1. Traktuj paznokcie: przesuń naskórek, nadaj kształt, wypoleruj.
 2. Nałóż podkład w jednej warstwie, pozostaw do wyschnięcia.
 3. Nałożyć lakier bazowy w jednej lub dwóch warstwach. Dobrze wysusz każdą warstwę.
 4. Nałóż kroplę lakieru na paletę, aby pomalować kropki. Zanurz czubek kropek w lakierze i delikatnie dociśnij go do paznokcia. Powtórz dla każdego planowanego groszku.
 5. Niech rysunek wyschnie.
 6. Na wierzch z warstwą wierzchnią.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Punkty mogą mieć takie same lub różne rozmiary. Aby uzyskać identyczny groszek, za każdym razem musisz zbierać lakier. Jeśli narysujesz kilka elementów z rzędu, każdy kolejny punkt będzie nieco mniejszy niż poprzedni. Tak wygodnie jest narysować „zanikający” rząd. Najłatwiejszym sposobem zmiany wielkości grochu jest pobranie kropek o różnych rozmiarach.

Inne wzory kropek

Opcje wzoru:

 • "Linie". Ustaw punkty w jednej linii. Mogą być podłużne (wzdłuż płytki paznokcia), poprzeczne lub ukośnie.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena
 • "Gwiazda". Zrób „promienie” wychodzące z jednego punktu.
 • "Plamisty". Losowo narysuj groszek o tych samych lub różnych rozmiarach.W tym wzorze musisz spróbować, aby punkty znajdowały się w przybliżeniu w tej samej odległości od siebie.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

 • "Kwiat". Ułóż kropki w kształcie kwiatu: jeden pośrodku i 5-6 wokół niego.
 • "Francuski manicure". Narysuj linię grochu równolegle do otworu lub krawędzi gwoździa. Ta odmiana kurtki zostanie szczegółowo omówiona poniżej.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

 • "Odwrócenie". Najważniejszym punktem tego manicure jest wymiana głównego lakieru na jednym lub dwóch palcach. Na przykład, jeśli wzór ma być niebiesko-biały, to trzy palce dłoni będą miały niebieskie kropki na białym tle, a pozostałe dwa, przeciwnie, białe na niebiesko.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

 • "Konfetti". Jest to wzór kropek o różnych kolorach i rozmiarach, częściowo zachodzących na siebie.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Sukces będzie zależał wyłącznie od wyboru odpowiedniego wzoru. Zacznij od prostych ozdób. Na przykład z jedną podłużną linią kropek, gwiazdek lub „nakrapiany” manicure. Po zdobyciu doświadczenia możliwe będzie wykonanie bardziej złożonego obrazu.

Konfetti

Kropki mogą narysować oryginalny wzór przypominający wielokolorowe konfetti. Wymaga lakieru bazowego i kilku lakierów w dopasowanych kolorach do jasnych plam.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Sekwencjonowanie:

 1. Pielęgnuj, modeluj i poleruj paznokcie. Nałóż podkład i wysusz.
 2. Nałożyć 1 lub 2 warstwy lakieru bazowego. Wysusz dobrze.
 3. Nałóż kroplę dekoracyjnego lakieru na paletę. Pierwszym jest wybranie koloru dla punktów, które będą nakładać się na resztę.
 4. Delikatnie podnieś lakier na kropkach i narysuj kropki żądanego rozmiaru. Wysuszyć warstwę.
 5. Zastosuj inny kolor do palety. Posmaruj je i wysusz. Punkty drugiej warstwy powinny być nieco mniejsze niż poprzedniej, a ich powinno być trochę mniej. Pierwsza warstwa powinna być dobrze widoczna.
 6. Powtarzaj, aż wszystkie kolory lakieru zostaną użyte. Do pierwszego manicure wystarczą 2-3 kolory, aby zrozumieć zasadę umieszczania groszku. Następnie z doświadczeniem możesz poszerzyć paletę i tworzyć niesamowite wzory.
 7. Dobrze wysusz wszystkie warstwy i nałóż wierzch.

Kwiaty

Kropki do zdobienia paznokci (jak rysować kwiatek, opisane poniżej) można wykorzystać do rysowania letnich wzorów.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Technika wykonania najprostszej opcji:

 • umieść duży lub średni punkt na płytce paznokcia - środek;
 • umieść wokół niego 5 lub 6 płatków.

Płatki mogą być tego samego rozmiaru co środek lub nieco większe. W razie potrzeby można je rozciągnąć, rozciągając lakier od środka do krawędzi. Odbywa się to za pomocą małych kropek lub wykałaczki. W tej technice możesz narysować lilie, rumianki lub liście, aby ozdobić kompozycję.

Druga opcja jest trochę bardziej skomplikowana. Odpowiedni dla tych, którzy opanowali już wstępną technikę rysowania:

 • umieść 5 punktów płatków, aby nieznacznie zachodziły na siebie;
 • pozwól wyschnąć;
 • narysuj punkty środkowe w kontrastowym kolorze;
 • aby kwiaty wyglądały naturalnie, narysuj loki - łodygi.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaTrzecia metoda jest dla tych, którzy od dawna rysują kropkami na paznokciach i doskonale opanowali proste wzory:

 • tarcza czarna lub inny ciemny lakier na kropce o małej średnicy, który zostanie użyty do narysowania konturu;
 • narysuj okrąg - środek;
 • narysuj płatki zakrzywionymi liniami;
 • niech kontur wyschnie;
 • weź średnie lub duże kropki i lakiery do malowania;
 • równomiernie wypełnij przestrzeń wewnątrz konturów pożądanymi kolorami;
 • pokrywa z góry.

francuski manicure

Wykonanie kurtki w kropki jest bardzo łatwe. To jeszcze łatwiejsze niż klasyczna metoda pasków do manicure. Dwie opcje zostaną opisane krok po kroku poniżej.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Opcja pierwsza - uśmiech z kropek:

 1. Pokryj paznokieć lakierem bazowym w 1 lub 2 warstwach, pozostaw do wyschnięcia.
 2. Wybierz biały lakier na średnio kropki i umieść kropki w linii, która dokładnie powtarza zagięcie krawędzi płytki paznokcia. Uśmiech powinien oddalać się od krawędzi paznokcia w odległości mniej więcej równej średnicy szpikulca.
 3. Pozostaw do wyschnięcia, przykryj górną częścią.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Opcja druga - uśmiech i kropki:

 1. Pokryj paznokieć kolorem podstawowym.Suchy.
 2. Kropki z bliska do malowania uśmiechu za pomocą białego lakieru.
 3. Weź średnią kropek. Za pomocą białego lakieru wykonaj linię kropek równolegle do uśmiechu.
 4. Pozostaw do wyschnięcia, przykryj górną częścią.

Manicure francuski można połączyć z manicure księżycowym, okrążając nie uśmiech, ale dziurę u nasady płytki paznokcia.

Jak zrobić francuskie kropki:

Sznurówka

Najtrudniejszym, ale i najpiękniejszym malowaniem jest imitacja koronki na paznokciach. Jest dobra zarówno solo, jak i jako element całości kompozycji. Tak więc uśmiech lub dziura są często podkreślane koronkowym wzorem lub nakładane na 1-2 paznokcie, tworząc kurtkę na pozostałych palcach.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

W sumie istnieje 5 sposobów na zobrazowanie najlepszego wzoru:

 1. Rysowanie pędzlem lub kropkami.
 2. Rysowanie igłą.
 3. Przenieś wzór za pomocą suwaka lub naklejki.
 4. Cechowanie.
 5. Używając prawdziwej koronki.

Instrukcje krok po kroku, jak używać kropek do projektowania koronkowych paznokci:

 1. Przygotuj wcześniej schemat rysowania. Główne elementy to siatka rombów, pięciokątów i sześciokątów, półkoliste łuski i swobodne loki. Większe elementy: zagzagi, kropki i półkola. Środek kompozycji może stanowić romb, kropla lub okrąg. Ale rysowanie dużego szczegółu nie jest konieczne, zwłaszcza jeśli uśmiech we francuskim manicure jest ozdobiony koronkowym malowaniem.
 2. Traktuj paznokcie, nadaj im kształt, wypoleruj, nałóż bazę i bazę. Pozwól dobrze wyschnąć.
 3. Wzory należy nakładać od dużych do małych. Najpierw umieść główne akcenty dużymi kropkami. Następnie mniejszą kulką narysuj kropki i loki. Ostatnim akcentem będzie stworzenie siatki lub małych kropek z najcieńszą kropką. Przed narysowaniem nowych elementów należy upewnić się, że poprzednie są suche.
 4. Wysuszyć, przykryć górą.

Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Najbardziej elegancko prezentuje się koronka wykonana z akrylu. Prawie się nie rozprzestrzeniają i pozwalają na wykonanie najdelikatniejszego obrazu. Zwykły lakier dobrze współgra z wzorami kropek, siatką rombów, różnymi lokami, liniami i okręgami.

Inne wzory

Poniżej znajduje się kilka innych elementów, które można łatwo narysować za pomocą kropek. Łącząc je, możesz uzyskać oryginalne wzory.

Wzory:

 1. Serce. Za pomocą dużej kropki umieść dwa punkty w niewielkiej odległości od siebie. Następnie połącz je małą kulką lub wykałaczką i rozciągnij lekko w dół, tworząc róg.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków.Najlepsza ocena
 2. Przecinek. Umieść duży punkt kulką o dużej lub średniej średnicy. Następnie zrób ogon cienkim narzędziem.
 3. Wskaż punkt. Narysuj duży groszek, pozwól mu wyschnąć. Umieść mniejszy punkt na środku w innym kolorze.
 4. Pierścień. Łatwo jest narysować okrąg z kropkami. Bardzo ciekawa kombinacja okazuje się, gdy taki pierścień częściowo zachodzi na zwykłą kropkę.
 5. Kokarda. Do wykonania zdjęcia potrzebny jest lakier w 2 pasujących kolorach. Za pomocą lakieru pierwszego koloru umieść dwa duże groszki w niewielkiej odległości od siebie. Pomiędzy nimi narysuj 2 mniejsze kropki. Połącz wszystkie 4 punkty cienkimi kropkami lub wykałaczką i dostosuj kształt. Gdy obraz wyschnie, możesz zakreślić łuk wzdłuż konturu lakierem w dowolnym kontrastowym kolorze z małą kropką.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocenaKropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Wszystkie powyższe rysunki można przedstawić samodzielnie lub w połączeniu ze sobą. Możliwości kropek ogranicza tylko wyobraźnia fashionistki.

Jak wymienić instrument w domu

Alternatywę dla kropki możesz wybrać z artykułów gospodarstwa domowego. Może to być dowolny przedmiot z małą, zaokrągloną końcówką: wykałaczka, wacik, igła, oko oka, zapałka, igła dziewiarska lub szydełko, spinka do włosów, długopis, na którym skończył się atrament.Kropki do stylizacji paznokci. Jak używać do manicure, rysunków. Najlepsza ocena

Skutecznym i niedrogim narzędziem są kropki, które są wygodne w użyciu w domu do tworzenia oryginalnych wzorów paznokci. Chociaż można go zastąpić improwizowanymi środkami, wzory są dokładniejsze za pomocą kropki.

Malowanie na paznokciach lepiej zacząć od prostego manicure punktowego, stopniowo przechodząc do bardziej złożonych kompozycji - geometrycznych wzorów, kwiatów lub koronek.

Projekt artykułu: Svetlana Ovsyanikova

Wideo na ten temat: jak używać kropek do projektowania paznokci

Jak używać kropek w stylizacji paznokci:

Skuteczna i szybka stylizacja paznokci w kropki:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, procedury poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy