Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Długi nos kobiety lub dziewczynki może zaburzyć proporcjonalność pozostałych rysów twarzy. Usługi chirurga plastycznego stosowany przez pacjentów niezadowolonych ze swojego wyglądu. W większości przypadków operacja jest dobrze tolerowana przez kobiety; w przypadku przestrzegania zaleceń lekarskich rzadko występują powikłania.

Kiedy nos jest naprawdę długi i wymaga korekty?

Wielu uważa długi nos dziewczyny za wadę estetyczną.... W większości przypadków rozmiar jest z góry określony genetycznie. Często kształt nosa zmienia się po urazie mechanicznym.

Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Długość zależy od wielu czynników:

 • wysokości organów;
 • siła i długość chrząstki bocznej;
 • długość przegrody.

Wizualnie nos wygląda nieproporcjonalnie, jeśli płytka chrzęstna jest długa. Przy kruchości chrząstki bocznej czubek nosa opada, co również jest uważane za wadę estetyczną.

Objawy nieproporcjonalnego nosa obejmują:

 • Przemieszczenie kąta nosowo-wargowego (poniżej lub powyżej 90 °). Zwisający lub odwrócony czubek nosa tworzy się, gdy kąt jest zwiększany i zmniejszany o 5-10 °.
 • Przesunięcie końcówki. Nos wygląda na dłuższy, jeśli końcówka opadnie zbyt mocno.

Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosaJeśli długość narządu od najniższego punktu do grzbietu nosa wynosi 1/3 długości twarzy, wówczas pacjent wymaga plastyki nosa.

Zalety i wady korekcji nosa długiego nosa u dziewcząt

W zależności od rodzaju chirurgia plastyczna ma szereg zalet i wad. Korekcja nosa typu zamkniętego przebiega dość szybko, podczas zabiegu czynność czynnościowa narządu nie zostaje zakłócona. Okres rekonwalescencji jest raczej krótki.

W przypadku zamkniętej plastyki nosa powikłania są niezwykle rzadkie, blizny i blizny na skórze nie powstają.

Otwarta plastyka nosa jest wskazana w trudnych przypadkach. Za główną zaletę operacji uważa się pełny dostęp do dotkniętego obszaru. Wadą zabiegu jest wysoka cena. Po plastyce otwartego nosa mogą powstać szorstkie, widoczne blizny.

Wskazania do plastyki nosa

Długiego nosa dziewczyny nie można uznać za bezwzględne wskazanie do operacji. Czasami interwencja przeprowadzana jest na życzenie klienta.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Warunkowo wskazania do korekcji nosa można podzielić na 2 kategorie:

 • medyczny;
 • kosmetyk.

Wskazania medyczne obejmują różne wady wynikające z urazu.... Korekcja nosa jest konieczna w przypadku tworzenia się guzów w jamie nosowej. Operacja jest wykonywana w celu przywrócenia oddychania z nabytą lub wrodzoną krzywizną przegrody.

Wskazania kosmetyczne oprócz długiego nosa to:

 • Krzywizna nosa. Aby przywrócić kształt narządu, zwykle stosuje się osteotomię kości nosowych i wyrostek czołowy. Po zabiegu specjalista nadaje organowi pożądany kształt.
 • Szerokie plecy. W takim przypadku przestrzeń między środkowymi nogami jest zwiększona. Jest wypełniony tkanką łączną. Podczas operacji odsłania się chrząstkę skrzydeł, wycina nadmiar tkanki.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • Gorbinka. Operacja jest wskazana w przypadku deformacji tkanki kostnej i chrzęstnej.Podczas zabiegu wykonuje się osteotomię, a następnie wygładza tkanki.

Korekcja nosa jest również przepisywana dziewczętom z nosem siodłowym. W przedniej części narządu powstaje wnęka, która powstała na tle zniszczenia kości i tkanki chrzęstnej. Implant zostaje wszczepiony pod skórę i organowi zostaje nadany właściwy kształt.

Przeciwwskazania

Operacja ma wiele przeciwwskazań. Jeśli istnieją bezwzględne ograniczenia, plastyka nosa nie jest wykonywana. Względne przeciwwskazania mogą zostać naruszone, jeśli życie pacjenta jest zagrożone.

Krewny

Wiek uważany jest za względne przeciwwskazanie do plastyki nosa.... Do 18 roku życia powstają kości i chrząstki, dlatego często u nastolatków kształt nosa zmienia się niezależnie. Dzieci są poddawane operacji w wyjątkowych przypadkach, na przykład po urazie lub ciężkich zaburzeniach oddychania.

Eksperci zalecają wykonanie korekcji nosa w przedziale od 20 do 32-35 lat. Najczęściej również starszym pacjentom odmawia się operacji. W ich organizmie procesy regeneracji są raczej powolne. Staje się podatny, co zwiększa ryzyko powikłań.

Absolutny

Ogólne czynniki terapeutyczne są przeciwwskazaniami bezwzględnymi.

Obejmują one:

 • choroby układu oddechowego (zapalenie oskrzeli, płuc, astma);Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • obecność łagodnych i złośliwych guzów (niezależnie od ich lokalizacji);
 • patologie autoimmunologiczne (tyreotoksykoza);
 • ostre i przewlekłe choroby wątroby (w tym niewydolność);
 • patologia serca i naczyń krwionośnych (w tym niewydolność, choroba wieńcowa serca, zawał serca i udar w historii);
 • choroby o etiologii zakaźnej;
 • cukrzyca.

W przypadku wykrycia ostrej infekcji wirusowej dróg oddechowych u pacjenta operacja zostaje odroczona. Do przeciwwskazań należą również choroby krwi (w tym zaburzenia krzepnięcia).

Jakie są zagrożenia i kiedy są uzasadnione?

Korekcja nosa, podobnie jak większość operacji plastycznych, wiąże się z pewnym ryzykiem. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo uszczerbku na zdrowiu pacjenta, należy konsultować się tylko z wykwalifikowanymi i doświadczonymi chirurgami.

Zagrożenia patologiczne obejmują:

 • Znieczulający... Prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest minimalne. Najczęściej chirurgia plastyczna wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Cała aktywność życiowa (w tym oddychanie) jest kontrolowana przez resuscytatora-anestezjologa. Pacjent jest podłączony do urządzeń wyświetlających pracę serca i płuc. Zatrzymanie oddechu jest możliwe, jeśli pacjent zlekceważył porady specjalistów i zażył alkohol lub silne środki uspokajające w przeddzień operacji. Przyczyną naruszeń układu sercowo-naczyniowego może być również alergia na lek podawany przed operacją.
 • Estetyczny... Należą do nich różne ubytki powstałe po operacji. Przy gwałtownym przejściu z chrząstki do kości i odwrotnie, w grzbiecie nosa może powstać zagłębienie. Garb powstaje, gdy nie obserwuje się symetrii skrzydeł, czubków i pleców.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Również po korekcji nosa mogą wystąpić powikłania natury medycznej. Najczęściej obserwuje się je u pacjentów, którzy nie przestrzegają zaleceń chirurga plastycznego w okresie rekonwalescencji po interwencji.

Istniejące metody korygowania wielkości nosa

Długi nos dziewczyny można skrócić na kilka sposobów. Różne kosmetyki (podkład, korektory, korektory) pomogą wizualnie skrócić narząd. Oprócz plastyki nosa istnieje kilka głównych metod zmiany kształtu nosa.

Obejmują one:

 • Nakładanie wypełniaczy... Zabieg pozwala skorygować ubytki (asymetrię, garb) lub obniżyć czubek nosa. Istnieje kilka głównych rodzajów narkotyków. Autologiczne zawierają tkankę tłuszczową, zapewniając efekt na całe życie. Lek zakorzenia się prawie całkowicie. Biodegradowalne wypełniacze nie mają przeciwwskazań i rzadko powodują skutki uboczne.Zawierają kolagen lub kwas hialuronowy. Efekt utrzymuje się przez 18-24 miesiące.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • Hormony. Leki, które mogą rozpuszczać tkankę łączną, są wstrzykiwane w dotknięty obszar. Z ich pomocą można zmniejszyć skrzydła i usunąć garb na grzbiecie nosa. Glikokortykosteroidy podaje się stopniowo, ściśle przestrzegając schematu dawkowania. Aby uzyskać pozytywny efekt, pacjent przechodzi kilka zabiegów.
 • Langets. Konstrukcja to zacisk plastikowo-gipsowy. Pomaga wyrównać grzbiet nosa, obniżyć czubek i zmniejszyć skrzydełka nosa. Efekt jest długotrwały, ale osiągany jest w ciągu 5-8 miesięcy od regularnego noszenia konstrukcji.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Nici są również wkładane pod skórę. Specjalista ciągnie je w wymaganym kierunku, nadając organowi normalny kształt. Nici są odnawiane po 12-18 miesiącach.

Środki ostrożności

Aby zminimalizować ryzyko powikłań, należy odpowiednio przygotować się do zbliżającego się zabiegu... Eksperci zalecają przestrzeganie tzw. „Diety chirurgicznej”. Podstawą diety w tym przypadku są świeże warzywa i owoce bogate w witaminy.

Konieczne jest całkowite wykluczenie z menu produktów, które mogą zmienić właściwości reologiczne krwi. Surowo zabrania się spożywania napojów alkoholowych na 10-14 dni przed proponowaną interwencją.

Etapy przygotowania do korekcji nosa

Po szczegółowym badaniu, długi nos dziewczynki zostaje skrócony. Przygotowanie obejmuje kilka etapów. Podczas pierwszej konsultacji specjalista dokładnie bada i pyta pacjenta o pożądane rezultaty.

W razie potrzeby za pomocą programu komputerowego specjalista modeluje kształt nosa, wyjaśnia klientowi możliwości korekcji nosa i możliwe konsekwencje. Przed operacją konieczne jest zdanie testów - pozwoli to na terminową identyfikację przeciwwskazań i zminimalizuje ryzyko powikłań.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Pacjent musi oddać krew w celu:

 • RW;
 • kreatynina;
 • bilirubina;
 • białko;
 • mocznik.

Do laboratorium trafia również mocz do analizy przed operacją. Przed operacją plastyczną pacjent musi przejść fluorografię i elektrokardiogram. Chirurg musi również przynieść prześwietlenie nosa.

Musisz przestać brać leki rozrzedzające krew 14 dni przed plastyką nosa... W przeciwnym razie ryzyko krwawienia podczas operacji jest dość wysokie. Musisz odmówić odwiedzenia solarium. Na tydzień przed operacją pacjentka powinna rozpocząć przyjmowanie kompleksów mineralnych i witaminowych, które pomagają wzmocnić organizm.

Konieczne jest odrzucenie kosmetyków dekoracyjnych na ten okres. Eksperci zalecają unikanie stresu i spokój w każdej sytuacji. Kobietom noszącym okulary zaleca się zmianę soczewek. 6-8 godzin przed proponowaną plastyką nosa nie należy jeść ani pić.

Jak idzie operacja

Długi nos kobiety lub dziewczynki jest redukowany podczas operacji. Korekcja nosa trwa 45-90 minut. (w zależności od tego, jaki rodzaj operacji wybrał pacjent i chirurg). Rzadko wykonuje się operację w znieczuleniu miejscowym. Aby zapobiec odczuwaniu strachu przez pacjenta, lek wstrzykuje się do żyły. Pacjent jest podłączony do respiratora.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Specjalista nakłada zmarszczki na skórę czarnym markerem i ocenia proporcje. Aby skrócić narząd, wycina się chrząstkę boczną. W trakcie tego ogonowa część przegrody ulega skróceniu, chirurg nadaje narządowi właściwy kształt i przystępuje do wycięcia tkanki pomiędzy środkowymi nogami. W razie potrzeby lekarz przeprowadza resekcję chrząstki w okolicy przegrody nosowej.

Szwy zakładane są na ostatnim etapie plastyki nosa. Pacjentka trafia na oddział, gdzie po znieczuleniu budzi się pod nadzorem personelu medycznego.

Okres rehabilitacji

Okres rehabilitacji po korekcji nosa trwa 3-5 tygodni.Konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

Pielęgnacja blizn

Aby zminimalizować ryzyko powstania blizny keloidowej po plastyce nosa, konieczne jest terminowe przeprowadzanie zabiegów higienicznych i dbanie o zraniony nos. Niemal natychmiast po operacji na narząd nakładany jest odlew gipsowy. Konstrukcja pomaga zachować i naprawić położenie kości i chrząstki.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Eksperci zalecają noszenie gipsu przez 10-14 dni. Skóry nie można leczyć wchłanialnymi żelami i kremami bez konsultacji z chirurgiem plastycznym. Różne maści, które pomagają wyeliminować obrzęki i zasinienia, nie są stosowane bez zgody specjalisty.

Po zdjęciu szwów konieczne jest regularne czyszczenie skóry i zmiana opatrunków. Szwy są czyszczone bezalkoholowym roztworem dezynfekującym. Możesz naprawić bandaż za pomocą plastra samoprzylepnego.

Aby przyspieszyć gojenie się ran, eksperci zalecają przestrzeganie specjalnej diety opartej na owocach bogatych w kwasy organiczne i witaminy. Zawierają składniki, które stymulują proces produkcji kolagenu. Świeże warzywa i owoce nie wymagają gotowania.

Co jest zabronione?

Musisz stopniowo powracać do normalnej diety. Lepiej jest zrezygnować z picia alkoholu na 2-3 miesiące. Eksperci również nie zalecają nadużywania wyrobów tytoniowych.

Konieczne jest ograniczenie aktywności fizycznej - nie można uprawiać sportów siłowych w okresie rehabilitacji po korekcji nosa. Lekarze zalecają regularne spacery na świeżym powietrzu.Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Jeszcze raz lepiej nie dotykać nosa. Konieczne jest zabezpieczenie narządu przed mechanicznym działaniem czynników zewnętrznych. Okulary, nawet z lekkimi plastikowymi oprawkami, należy wyrzucić. Jeśli kobieta ma problemy ze wzrokiem, musi udać się do okulisty, który wybierze najbardziej odpowiednie soczewki.

Trzeba też powstrzymać się od wizyty na plaży, solarium, łaźniach czy saunach. Nie można długo pozostawać w bezpośrednim świetle słonecznym. Najlepiej wyjść na ulicę w kapeluszu lub czapce z dużym daszkiem.

Jak długo trwa pełne wyzdrowienie?

Według opinii po operacji plastycznej organizm w pełni regeneruje się w ciągu 2-3 tygodni. Okres rehabilitacji po korekcji nosa wynosi 4-6 tygodni. W tym czasie krwiaki, obrzęki i inne powikłania pooperacyjne powinny ustąpić. Jeśli pacjent zastosuje się do wszystkich zaleceń lekarskich, nie będzie śladów operacji, nie powstaną żadne blizny.

Powikłania i działania niepożądane

Wyniki są niezadowalające, jeśli pacjent wybrał niedoświadczonego specjalistę. Powikłania występują najczęściej na tle nieprzestrzegania podstawowych zaleceń chirurga plastycznego.

Charakter blizny zależy bezpośrednio od indywidualnych cech ciała pacjenta. Statystyczne prawdopodobieństwo wystąpienia różnych wad po operacji wynosi 20-25%.

Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
Wynik plastyki nosa długiego nosa u dziewczynki

Najczęściej powikłania powstające podczas operacji przywracania nosa do prawidłowego kształtu można podzielić na 2 grupy:

 • funkcjonalny;
 • estetyczny.

Pierwsza kategoria obejmuje powikłania, które powodują upośledzenie oddychania pacjenta. Są to krwiaki, skrzywienie przegrody, silny obrzęk i naruszenie integralności kości sitowej.

Powikłania estetyczne obejmują nagłe zniekształcenie narządu. W takim przypadku naruszenie proporcji zwykle w żaden sposób nie zagraża zdrowiu pacjenta. Jeśli chirurg nie posiada odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, istnieje duże ryzyko uszkodzenia struktury chrzęstno-kostnej narządu.

Błąd medyczny jest obarczony tworzeniem się szorstkich zrostów lub blizn keloidowych. Aby wyeliminować wadę, wymagana będzie druga interwencja chirurgiczna. U pacjentów ze słabym krzepnięciem krwi podczas operacji może wystąpić krwawienie.Powikłanie jest zatrzymywane przez lek.

Skutki uboczne występujące w okresie rekonwalescencji:

 • Ból oczu i nosa. Każdej operacji towarzyszy uraz tkanki miękkiej. Dyskomfort zwykle ustępuje samoistnie, gdy skóra się goi.
 • Kostnina. Najczęściej tworzy się w okolicy grzbietu nosa. Zwykle ustępuje samoistnie.
 • Skoki temperatury. Jest to normalna reakcja organizmu na znieczulenie ogólne. Wskaźniki stabilizują się w ciągu 24-72 godzin.
 • Obrzęk i zasinienie. Występują również w wyniku urazów tkanek miękkich. Powikłaniom może towarzyszyć chwilowa asymetria narządu.

Dziewczyna ma długi nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosaW pierwszych godzinach po korekcji nosa nos zwykle drętwieje. Po przywróceniu krążenia powikłanie samo mija.

Jeśli pacjent zaniedbuje zasady aseptyki i antyseptyki, wówczas ryzyko infekcji dostającej się do rany jest dość wysokie. Mikroorganizmy chorobotwórcze mogą wywoływać ropienie, co prowadzi do martwicy chrząstki, kości i skóry. Jeśli szwy się rozchodzą, wymagana jest druga interwencja chirurgiczna.

Ceny korekcji nosa

Całkowity koszt plastyki nosa obejmuje znieczulenie, konsultacje z chirurgiem plastycznym, pobyt w szpitalu, leki wymagane w okresie rehabilitacji oraz koszt samego zabiegu. Operacja jest uważana za dość kosztowną.

Wiele zależy również od lokalizacji kliniki, kwalifikacji chirurga plastycznego i rodzaju operacji plastycznej:

Rodzaj proceduryKoszt
Zamknięta plastyka nosa55 000 - 80 000 rubli.
Otwarta plastyka nosa110000 - 170 000 rubli.
Korygowanie czubka nosa24 000 - 38 000 rubli

Na ostateczny koszt może wpłynąć złożoność pracy: jeśli podczas plastyki nosa konieczna będzie rekonstrukcja kości, wówczas cena usługi wzrośnie o 1,5-2 razy.

Długi nos kobiety lub dziewczynki można skrócić bez uciekania się do operacji... Aby to zrobić, musisz regularnie wykonywać zestaw ćwiczeń mających na celu przywrócenie prawidłowego kształtu narządu. Bardzo popularne są również wypełniacze i nici.

Filmy z korekcją nosa

Jak przyspieszyć rehabilitację po korekcji nosa:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy