Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Duży nos u dziewcząt można zmniejszyć lub poprawiła jego formę przy użyciu nowoczesnej metody chirurgicznej zwanej plastyką nosa. Kierunek terapii plastycznej to wykonanie operacji polegającej na wycięciu części tkanki chrzęstnej przegrody nosowej i zszyciu skóry.

Korektę kształtu i długości dużego nosa metodą korekcji estetycznej przeprowadza się w warunkach sterylnych na oddziale chirurgicznym. Podczas zabiegu pacjent znajduje się pod wpływem znieczulenia ogólnego.

Kiedy nos jest naprawdę duży i wymaga korekty?

Duży lub mały nos u dziewczynki podlega korekcie w przypadkach, gdy występują oznaki jego nieprawidłowej budowy.

Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
Duży nos dziewczynki można korygować metodami chirurgicznymi i niechirurgicznymi. Zdjęcia przed i po korekcie

Na przykład, jeśli po wstępnym badaniu pacjenta stwierdzono naruszenie proporcjonalności układu oddechowego w stosunku do innych segmentów twarzy.

W takim przypadku chirurg świadczący usługi plastyki nosa może zalecić korekcję przegrody nosowej techniką operacyjną.

Zalety i wady plastyki nosa dla dziewcząt z dużym nosem

Duży nos dziewczynki może skorygować wykwalifikowany chirurg, który ma wystarczające doświadczenie w wykonywaniu operacji.

Korekcja nosa ma następujące zalety:

 • przystępna okazja, aby zrobić schludny średniej wielkości nos, który nie będzie miał żadnych charakterystycznych cech;
 • korekta towarzyszących wad przegrody nosowej, przez co dziewczyna była mniej atrakcyjna (np. wrodzone skrzywienie przegrody nosowej, tworzenie się chrząstki na powierzchni grzbietu nosa);Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • stworzenie niepowtarzalnego obrazu wyglądu, gdy dziewczyna wraz z chirurgiem dobiera długość i kształt nosa;
 • przywrócenie pełnego oddychania kanałami nosowymi, jeśli wentylacja nosogardzieli i zatok przynosowych była upośledzona z powodu nieproporcjonalnie dużego nosa.

Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Terminowa korekcja nosa pozwala rozwiązać nie tylko estetyczny wygląd dziewczyny, ale także zapobiega rozwojowi dużej liczby chorób zapalnych górnych dróg oddechowych.

Jednocześnie należy pamiętać o następujących wadach chirurgicznej korekcji nadwymiarowego nosa:

 • w pierwszym dniu po zakończeniu operacji chirurgicznej pojawiają się wyraźne odczucia bólowe, których stłumienie wymaga użycia środków przeciwbólowych;
 • na etapie gojenia się operowanej okolicy twarzy mogą wystąpić problemy z oddychaniem przez nos, co staje się niezwykle trudne;
 • w ciągu kilku tygodni trzeba będzie przestrzegać szeregu ograniczeń, przyczyniających się do szybszego powrotu do zdrowia operowanych tkanek;Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • w przypadku, gdy w trakcie zabiegu chirurgicznego doszło do uszkodzenia tkanki kostnej grzbietu nosa, wówczas przez kolejne 1-2 tygodnie dziewczynka będzie musiała nosić opatrunek gipsowy;
 • będziesz musiał na chwilę zrezygnować z noszenia okularów, a także nakładania kosmetyków na powierzchnię skóry twarzy, ponieważ działania te mogą powodować komplikacje, a także wydłużać czas gojenia się tkanek.

Po zakończeniu korekcji objętości nosa metodą chirurgii plastycznej możliwa jest zmiana ogólnego wyglądu pacjenta.

Dlatego bardzo ważne jest, aby dziewczyna była psychicznie gotowa na zmiany, które ją czekają. Jeśli porównamy zalety i wady plastyki nosa, to zalety tego obszaru terapeutycznego są znacznie większe niż aspekty negatywne.

Wskazania do plastyki nosa

Duży nos dziewczynki można korygować metodami chirurgii plastycznej.

Istnieją wskazania do plastyki nosa:

 • nos, który jest zbyt długi;
 • obszerny garb znajduje się z tyłu nosa, co zmniejsza estetyczny wygląd;Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • dziewczyna ma wyraźny nos siodłowy;
 • zbyt długi czubek nosa;
 • pojawiają się oznaki zgrubienia nosa;
 • skrzywienie przegrody nosowej z częściowym lub całkowitym zamknięciem jednego z kanałów nosowych;
 • zbyt obszerne tkanki nosa, które są nienormalnie duże, naruszając proporcjonalny związek z innymi częściami tarczy twarzowej.

Wskazania do plastyki nosa u dziewcząt, które mają zbyt obszerny lub długi nos, ustala bezpośrednio chirurg plastyczny na podstawie wyników badania zewnętrznego i instrumentalnych metod diagnostycznych.

Przeciwwskazania

Duży nos dziewczyny nie jest krytyczną wadą jej wyglądu. Istnieją względne i bezwzględne przeciwwskazania do stosowania tego typu leczenia operacyjnego.

Krewny

Podczas wykonywania zabiegu plastyki nosa można odmówić pacjentom w różnym wieku, jeśli występują następujące względne przeciwwskazania:

 • choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze, które są w ostrej lub przewlekłej postaci kursu (w tym przypadku będziesz musiał przejść kurację lekową mającą na celu przywrócenie normalnych funkcji organizmu, a dopiero potem zastosować metodę korekcji nosa);
 • okres rekonwalescencji organizmu po ciężkich urazach i innych uszkodzeniach nabłonka, kości lub tkanki łącznej;
 • niedobór witamin i sezonowe osłabienie funkcji ochronnych układu odpornościowego.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Charakterystyczną cechą względnych przeciwwskazań do plastyki nosa jest to, że dziewczynka może powrócić do kwestii chirurgicznego zmniejszenia objętości nosa po wyeliminowaniu powyższych czynników.

Absolutny

Bezwzględne przeciwwskazania do wykonania plastyki nosa dotyczą dziewcząt, które mają następujące problemy zdrowotne:

 • choroby hematologiczne związane z naruszeniem fizjologicznego procesu krzepnięcia krwi;
 • cukrzyca typu 1 lub 2;
 • nowotwory nowotworowe, niezależnie od ich lokalizacji w organizmie człowieka.

Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Chirurgiczne zmniejszenie rozmiaru nosa nie jest wykonywane u pacjentów w wieku poniżej 18 lat. Nieprzestrzeganie przeciwwskazań do plastyki nosa może prowadzić do rozwoju ciężkich powikłań, a także do przedłużonego gojenia operowanych tkanek.

Jakie są zagrożenia i kiedy są uzasadnione?

Wykonanie operacji chirurgicznej na tkankach twarzy to duża odpowiedzialność zarówno dla lekarza wykonującego te zabiegi, jak i dla dziewczynki, która zdecydowała się na plastyczną korektę długości lub objętości nosa.

Korekcja nosa wiąże się z następującymi potencjalnymi zagrożeniami dla wyglądu i zdrowia pacjenta:

 • wystąpienie powikłań na etapie operacji chirurgicznej lub gojenia już operowanych tkanek;
 • popełnienie błędu przez chirurga plastycznego;Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • nie uzyskanie wyniku, na który dziewczyna początkowo liczyła;
 • naruszenie proporcjonalnej równowagi relacji między nosem a innymi częściami ciała.

Każda dziewczyna przed podjęciem decyzji o poddaniu się korekcji nosa powinna zrozumieć potencjalne zagrożenia, jakie mogą ją spotkać na etapie leczenia operacyjnego i pooperacyjnego gojenia się tkanek.

Istniejące metody korygowania wielkości nosa

Poniższa tabela przedstawia główne techniki chirurgiczne zmniejszania rozmiaru nadwymiarowego nosa:

Metody korekcji nosaCecha leczenia chirurgicznego
SeptoplastykaSeptoplastyka jest jedną z metod chirurgicznej korekcji, w której wyrównuje się przegrodę nosową. Na przykład, jeśli nos dziewczyny wydaje się zbyt duży i estetycznie nieatrakcyjny po wcześniejszym urazie lub chorobie zakaźnej.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
Zamknięta plastyka nosaKorekcja nosa typu zamkniętego wymaga od chirurga wykonania kilku nacięć w kanałach nosowych. Następnie skóra jest oddzielana od kości i tkanki chrzęstnej pacjenta. Dzięki tej technice chirurg plastyczny uzyskuje dostęp do odsłoniętej ramy nosowej. Poprzez usunięcie pewnej ilości tkanki chrzęstnej i nabłonkowej lekarz osiąga swoje cele, aby stworzyć kształt nosa, który byłby satysfakcjonujący dla dziewczyny.
Otwarta plastyka nosaCharakterystyczną cechą tej techniki plastyki nosa jest to, że operacja obejmuje jednocześnie tkankę chrzęstną, nabłonkową i kostną. Aby uzyskać dostęp do wszystkich segmentów nosa, chirurg wykonuje nacięcia wewnątrz kanałów nosowych, a także rozcina tkanki miękkie w okolicy kolumny. Jest to pionowy fałd skóry, który oddziela nozdrza. Następnie podejmuje się działania mające na celu nadanie pożądanego kształtu nosa.

Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

W przypadku powikłań lub braku założonych początkowo celów interwencji chirurgicznej istnieje możliwość wykonania wtórnej plastyki nosa. Ta metoda terapii ma na celu korektę tych drobnych niedociągnięć, które nie zostały wyeliminowane pod koniec pierwszego etapu leczenia.

Środki ostrożności

Przestrzeganie podstawowych środków ostrożności dotyczących plastyki nosa w celu zmniejszenia zbyt dużego nosa polega na przestrzeganiu następujących zasad i zaleceń:

 • Poddaj się kompleksowemu badaniu całego ciała pod kątem możliwej obecności bezwzględnych lub względnych przeciwwskazań do interwencji chirurgicznej.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • Przestrzegaj zasad przygotowania do operacji.
 • Aby przejść kurację w przypadku przewlekłych chorób narządów wewnętrznych, a także wyeliminować ogniska przewlekłej infekcji w organizmie.
 • Nie naruszaj zasad rehabilitacji pooperacyjnej.
 • Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami lekarza prowadzącego, niezależnie od tego, na jakim etapie leczenia wchodzą.

Aby uniknąć powikłań, aby przyspieszyć proces gojenia się tkanek, zaleca się monitorowanie ogólnego stanu zdrowia swojego organizmu, zapobieganie hipotermii tkanek twarzy, zmęczeniu fizycznemu i psychicznemu.

Etapy przygotowania do korekcji nosa

Duży nos dziewczynki można skorygować operacyjnie, ale tylko wtedy, gdy przestrzegane są wszystkie etapy przygotowania.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Badanie przedoperacyjne ciała

Na tym etapie przygotowań dziewczynka musi przejść następujące rodzaje diagnostyki laboratoryjnej i sprzętowej:

 • analiza krwi włośniczkowej pod kątem ogólnych wskaźników;
 • wskaźnik czasu krzepnięcia krwi;
 • ogólne badanie moczu;
 • analiza krwi żylnej pod kątem biochemii;
 • poziom glukozy we krwi;
 • fluorografia w celu wykluczenia czynnika utajonej gruźlicy;
 • badanie immunologiczne krwi żylnej pod kątem szczepów mikroorganizmów wirusowych (HIV, zapalenie wątroby itp.);
 • MRI kości twarzy;
 • indeks protrombiny dla zapewnienia dobrego krzepnięcia krwi;
 • EKG serca i pomiar ciśnienia krwi.

Przejście przez pacjenta tego etapu przygotowań do plastyki nosa pozwala chirurgowi i anestezjologowi uzyskać kompleksową informację o stanie zdrowia dziewczynki, a także minimalizuje ryzyko powikłań.

Przedoperacyjna zmiana stylu życia

Na tym etapie przygotowań do plastyki nosa dziewczyna jest zobowiązana do wykonania następujących czynności:

 • przerwać jakąkolwiek aktywność fizyczną na 2-3 dni przed planowaną operacją;
 • powstrzymać się od zabiegów kosmetycznych, które dotykają powierzchni skóry twarzy;
 • zaprzestać przyjmowania leków, których właściwości farmakologiczne wpływają na krzepnięcie krwi, wrażliwość tkanek na ból;
 • przestać pić napoje alkoholowe i palić;
 • całkowicie wykluczyć z diety dodatki do żywności o etiologii chemicznej;
 • zaprzestać przyjmowania leków opartych na syntetycznych hormonach, w tym doustnych środków antykoncepcyjnych.

Na tydzień przed planowanym terminem operacji dziewczynka musi zbilansować dietę. Surowo zabrania się nadużywania diety, ograniczania organizmu do żywności zawierającej białka i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.

Jak idzie operacja

Operacja redukcji nadwymiarowego nosa przeprowadzana jest przez chirurga plastycznego o odpowiednim poziomie umiejętności zgodnie z następującym algorytmem działania:

 1. Pacjent przechodzi do sterylnych warunków sali operacyjnej, a następnie kładzie się na powierzchni stołu operacyjnego.
 2. Anestezjolog wstrzykuje dziewczynie lek, który daje efekt znieczulenia ogólnego.
 3. Chirurg plastyczny skalpelem i innymi narzędziami wykonuje nacięcia tkanek miękkich wewnątrz kanałów nosowych, a także na zewnętrznej stronie tej części twarzy.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 4. W zależności od tego, jaki wynik chce uzyskać pacjent, lekarz przeprowadza czynności wycięcia określonej ilości tkanki chrzęstnej, kostnej lub nabłonkowej.
 5. Po zakończeniu tych zabiegów nakłada się szew i bandaż mocujący, aby zapewnić efekt ucisku na operowane obszary twarzy.

Wszystkie powyższe działania lekarza mają na celu zmniejszenie objętości nosa pacjenta. W takim przypadku tę metodę można zastosować do skorygowania długości i szerokości tego narządu układu oddechowego.

Okres rehabilitacji

Odpowiednio zorganizowany okres rehabilitacji pooperacyjnej pozwala na jak najszybsze wyleczenie operowanych tkaneka także zminimalizować ryzyko powikłań.

Pielęgnacja blizn

Opieka nad operowanymi obszarami ciała polega na przestrzeganiu zasad higieny osobistej oraz regularnym odkażaniu powierzchni rany. Aby to zrobić, co najmniej 2 razy dziennie, należy przetrzeć szwy robocze nadtlenkiem wodoru.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

W razie potrzeby lekarz prowadzący może przepisać stosowanie maści przeciwzapalnej na bazie składników przeciwbakteryjnych. Zabiegi korekcji blizn nosa powinny być wykonywane przez specjalistów poradni, w której był wykonywany zabieg. Ponadto usługi te są świadczone do czasu usunięcia szwów.

Co jest zabronione?

Na etapie rehabilitacji pooperacyjnej surowo zabrania się wykonywania następujących czynności:

 • stosować kosmetyki nakładając je na powierzchnie operowanych miejsc;
 • pozwolić na hipotermię skóry twarzy;
 • umyj twarz zbyt gorącą wodą;
 • pozwolić na zanieczyszczenie skóry nosa;
 • kontakt z osobami, które mają objawy SARS;
 • nosić okulary lub wywierać inny ucisk na tkanki nosa.

W zależności od złożoności operacji lekarz może zalecić inne zasady i ograniczenia, aby zachować zdrowy nos.

Jak długo trwa pełne wyzdrowienie?

Pacjenci, u których podczas plastyki nosa zostały uszkodzone tylko tkanki miękkie, będą potrzebować co najmniej 1 tygodnia, aby w pełni wyzdrowieć.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Dziewczęta, u których usunięto część chrząstki lub tkanki kostnej podczas korekcji nosa, poddawane są rehabilitacji przez 2-3 tygodnie.

Powikłania i działania niepożądane

W trakcie i po korekcji nosa zbyt dużego nosa nie można wykluczyć powikłań i negatywnych konsekwencji:

 • reakcja alergiczna na lek stosowany jako środek znieczulający;
 • trudności z oddychaniem przez nos z powodu rozległego obrzęku tkanek;
 • rozprzestrzenianie się krwiaków w okolicy oczodołu;Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa
 • zmniejszona wrażliwość tkanek znajdujących się w obwodzie górnej wargi;
 • infekcja operowanego obszaru osoby;
 • tworzenie głębokich blizn;
 • naruszenie zmysłu węchu.

Jednym z najniebezpieczniejszych powikłań plastyki nosa jest perforacja tkanki kostnej przegrody nosowej, a także postępujący rozwój procesów zanikowych w okolicy lokalizacji stawów chrzęstnych.

Ceny korekcji nosa

Średni koszt plastyki nosa wynosi od 90 000 do 200 000 rubli.

Sposoby zmniejszenia nosa bez operacji. Porównanie skuteczności metod

Istnieje kilka niechirurgicznych technik korygowania nosa. Jednocześnie nie pozwalają na osiągnięcie takiego samego efektu, jak wykonanie operacji pasków.

Terapia botulinowa

Korekcja nosa z zastosowaniem terapii botulinowej polega na zastosowaniu preparatów Botox.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Zasada korekcji nosa tą metodą polega na wykonywaniu zastrzyków z toksyną botulinową, która unieruchamia określone mięśnie twarzy, zmienia ich kształt i wygląd. Jednak to narzędzie nie jest w stanie zmniejszyć objętości nosa.

Zastrzyki wypełniające („niechirurgiczna plastyka nosa”)

Za pomocą wypełniaczy iniekcyjnych można uzyskać efekt wygładzenia kącików w okolicy skrzydełek nosa, zmniejszenie ostrości jego czubka oraz przywrócenie symetrii względem pozostałych elementów tarczy twarzowej.

Zastosowanie lipolitów

Stosowanie leków lipolitycznych ma na celu zmianę kształtu nosa poprzez niwelowanie jego nierówności i wypukłości.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Wstrzyknięcia kosmetyczne z tej grupy wstrzykuje się w tkanki czubka nosa, jego skrzydełek i okolicy nadczubka.

Technologia żarnika

Korekcja nosa ze szwami korekcyjnymi Aptos pozwala na uzyskanie efektu uniesienia czubka nosa i jego boków... W takim przypadku samo wprowadzenie filamentu odbywa się za pomocą specjalnych nakłuć, które wykonuje lekarz.

Ta technika nie jest zbyt popularna ze względu na duże ryzyko powikłań i bliznowacenia tkanek.Dziewczyna ma duży nos. Zdjęcia przed i po korekcji nosa

Dziewczęta, które uważają, że ich nos jest za duży i chcą poddać się chirurgicznej korekcji jego kształtu, powinny zdawać sobie sprawę z dużego ryzyka powikłań. Korekcja nosa to zabieg leczniczy polegający na urazie tkanki chrzęstnej, nabłonkowej i kostnej nosa.

Zmniejszenie objętości tego narządu układu oddechowego następuje w wyniku wycięcia części przegrody nosowej z dalszym nałożeniem materiału szwu.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu ogólnym.Okres rehabilitacji pooperacyjnej wymaga antyseptycznej pielęgnacji okolicy twarzy, która została poddana korekcji. Czas do całkowitego wyzdrowienia tkanek nosa wynosi od 1 do 3 tygodni, pod warunkiem braku powikłań w postaci procesu infekcyjnego lub zapalnego.

Film dotyczący redukcji nosa

Jak zmniejszyć nos bez operacji:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy