Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Technika manicure „Rozbite szkło na paznokciach” drugi rok pozostaje na szczycie popularności. Projektowanie mody rozpoczęło swoją podróż w Korei Południowej, a dziś w Internecie można znaleźć zdjęcie tego manicure wykonanego przez fashionistki z całego świata.

Cechy tłuczonego szkła do manicure

Rozbite szkło to drobno pocięte kawałki folii (lub innego błyszczącego materiału), które nakłada się na powierzchnię paznokcia, a następnie utrwala lakierem lub lakierem żelowym.

Cechy manicure to:

 • łatwość implementacji pomimo pozornej złożoności;
 • różnorodność materiałów, dzięki którym wykonywany jest manicure, i ich niska cena;
 • możliwość wykonywania w domu na paznokciach o dowolnym kształcie i długości;
 • odpowiedni dla kobiet w każdym wieku.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Wśród różnych wariantów projektu każda fashionistka może z łatwością wybrać swoją idealną opcję.

Rzeczywiste kolory dla projektu tłuczonego szkła

Projekt potłuczonego szkła pojawił się po raz pierwszy w Korei Południowej, skąd jego podróż po studiach zdobienia paznokci rozpoczęła się poprzez sieci społecznościowe. Fashionistki na całym świecie, zainspirowane pomysłami, pospiesznie powtórzyły nowość. Aby pozostać modnym w 2020 roku, musisz zrobić manicure w zależności od sezonu.

W ciepłym sezonie są to:

 • żółty;
 • różowy;
 • lawenda;Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020
 • brzoskwinia;
 • niebieski.

W okresie zimowym kolory manicure stają się wyciszone:

 • wino;
 • ciemnozielony;Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020
 • Głęboki błękit;
 • śliwka;
 • Fioletowy;
 • brązowy.

Manicure pozostaje aktualny przez cały czas w:

 • czarny;
 • biały;
 • czerwone kolory.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Modne stają się różne odcienie z brokatem, które sprawdzą się nie tylko w manicure wieczorowym.

To:

 • złoto;
 • srebro;
 • różne odcienie chromu.

Aby paznokcie nie były zbyt błyszczące, możesz wykonać manicure w stylu nowojorskim, w którym jeden paznokieć, zwykle na palcu serdecznym, jest pomalowany na inny kolor.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Kształt paznokci może być owalny lub kwadratowy, w zależności od indywidualnych preferencji. Długie szpiczaste paznokcie wróciły do ​​mody, ale tylko ci, którzy lubią ten kształt, powinni je rozwijać i budować. W przeciwnym razie lepiej trzymać gwoździe krótkie, ponieważ ta długość nie straci swoich pozycji przez kilka następnych lat.

Jak przygotować paznokcie do manicure Broken Glass

„Rozbite szkło” na paznokciach, pomimo instrukcji na zdjęciu i filmie, może ulec uszkodzeniu, jeśli paznokcie nie są przygotowane do projektu, niezależnie od umiejętności mistrza manicure.

Aby przygotować się do manicure, musisz przestrzegać następujących wskazówek:

 • Usuń stary lakier. Jeśli jest to powszechne narzędzie, możesz użyć płynu bez acetonu, aby nie uszkodzić powierzchni paznokcia agresywnymi substancjami. Jeśli jest to lakier żelowy, w takim przypadku można użyć aparatu do usunięcia powierzchni żelu z paznokcia.Nie każdy ma specjalny aparat lub czas na wizytę u manikiurzystki. Dlatego możesz zaopatrzyć się w zwykłą folię, waciki, zmywacz do paznokci i cierpliwość. Najpierw nałóż płyn na waciki, każdy paznokieć owiń krążkiem, a następnie folią i odczekaj 3-5 minut. W tym czasie lakier hybrydowy zmięknie i będzie można go łatwo usunąć. Jeśli nie zadziałało za pierwszym razem, procedurę należy powtarzać, aż paznokcie zostaną wyczyszczone do końca.
 • Pielęgnacja dłoni. Piękny manicure wygląda na dłoniach o delikatnej skórze. Dlatego manicure to nie tylko nadanie paznokciom pięknego kształtu, ale także różnorodne kąpiele i maski na dłonie. Do kąpieli wlej ciepłą wodę do małej miski, wlej kilka łyżek. l. sól lub sól morska, olej z oliwek (lub sezamowy) i kilka kropli olejku cytrynowego. Ostatni składnik pomoże wybielić powierzchnię pożółkłych paznokci. Musisz trzymać ręce w wannie przez 10-15 minut.

 • Traktuj naskórek. Przydaje się do tego olej i pomarańczowy sztyft. Najpierw należy nasmarować paznokcie i skórki olejem, a następnie przesunąć patyczkiem do krawędzi paznokcia. Manikiurzy zdecydowanie odradzają odcinanie nadmiaru skóry. Jeśli nie ma sztyftu, poradzi sobie z tym szklany lub tekturowy pilnik do paznokci z zaokrągloną krawędzią. Eksperci są pewni, że do manicure nie należy używać metalowych pilników, ponieważ uszkadzają paznokieć i zaczyna złuszczać. Dlatego te opcje są najlepsze.
 • Uformuj paznokieć. W tym celu potrzebny jest szklany (lub tektura z drobnym materiałem ściernym) pilnik do paznokci, szczypce (lub nożyczki do paznokci) i tarcza (miękki pilnik w kształcie gąbki do pielęgnacji powierzchni paznokcia). Najpierw musisz skrócić długość paznokcia, jeśli jest za długi. Następnym krokiem jest kształtowanie za pomocą pliku. W przypadku krótkich paznokci zawsze istotne są owalne lub kwadratowe kształty, w zależności od indywidualnych preferencji. Za pomocą buffa musisz wyrównać powierzchnię paznokcia. W żadnym wypadku nie pomijaj ostatniego kroku, ponieważ lakier będzie lepiej pasował na płaskiej płycie. Po wszystkich manipulacjach musisz umyć ręce łagodnym mydłem i wytrzeć do sucha.

  Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020
  Manicure po tłuczonym szkle łatwo wykonać w domu, po przygotowaniu płytki paznokcia.
 • Nasmaruj dłonie kremem do rąk i po 30-40 minutach zacznij malować paznokcie. Wszystkie kroki można wykonać dzień wcześniej, a rano nakładać tylko lakier.

Jak zrobić manicure „Rozbite szkło”

„Rozbite szkło” na paznokciach (fot. Instrukcje poniżej) można wykonać na 2 sposoby - zwykły i żelowy.

 • Manicure zwykłym lakierem można wykonać za pomocą bazy, kolorowych, przezroczystych lakierów i pincety w swoim arsenale.

Aby wynik odniósł sukces, zdecydowanie powinieneś skorzystać z następujących instrukcji krok po kroku:

 1. Przygotuj materiał na potłuczone szkło. (Rodzaje materiałów i metody użycia omówiono poniżej).
 2. Zastosuj bazę.
 3. Po wyschnięciu bazy nałóż pożądany kolor lakieru.
 4. Nałożyć trzecią warstwę lakieru - transparentną. Na tym etapie ważna jest szybkość reakcji - do wyschnięcia ostatniej warstwy należy dołączyć materiał, aby uzyskać efekt „potłuczonego szkła”. Na przykład, jeśli jest to folia, przyklej ją pincetą. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, ponieważ ostatnia warstwa jest bardzo miękka i ważne jest, aby nie wykonywać niepotrzebnych ruchów podczas mocowania materiału. W przeciwnym razie przezroczysty lakier będzie się rozmazywał, a na powierzchni paznokcia pojawią się nierówności. To sprawi, że Twój manicure będzie wyglądał niechlujnie.
 5. Ponownie nałóż ostatnią bezbarwną warstwę.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Ta metoda manicure nie wymaga dużo czasu, specjalnych umiejętności, a narzędzia i lakiery można kupić w każdym sklepie kosmetycznym za niewielką cenę.

Ale ma też wadę - taki projekt nie potrwa dłużej niż 6-8 dni.

 • Manicure z lakierem żelowym zakłada obecność lampy UV, lakieru hybrydowego, lakieru bazowego i nawierzchniowego, materiału na „rozbite szkło”, ołówka i pincety.

Instrukcje krok po kroku pomogą Ci bez problemu wykonać manicure.

 1. Przygotuj materiały na „rozbite szkło” i odłóż na bok.
 2. Przykryj paznokcie bazą, nałóż kolorowy lakier hybrydowy o pożądanym kolorze i top coat. Po nałożeniu wysuszyć wszystkie warstwy w lampie UV przez 2 minuty.
 3. Ponownie zastosuj podstawę. Używając pincety lub ołówka, umieść kawałki „potłuczonego szkła” na paznokciu (lub paznokciach). Nałożyć top i utwardzić w lampie. W razie potrzeby usuń lepką warstwę.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Zaletami tej metody jest to, że taki manicure bez problemu wytrzyma minimum 3 tygodnie. Warto jednak wspomnieć o wadach - po lakierowaniu żelem paznokcie zdecydowanie wymagają odpoczynku, gdyż gęsta warstwa produktu może zepsuć strukturę paznokcia. Ponadto do jego wykonania potrzebna jest lampa UV i inne narzędzia.

Czy w domu można zrobić manicure z tłuczonego szkła?

Efekt „potłuczonego szkła” uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnej folii do manicure.

Oprócz tego można również zabrać ze sobą specjalne naklejki, folię i mikę.

 • Folia występuje w wielu różnych typach. Do „potłuczonego szkła” potrzebna jest zwykła cienka folia do manicure bez kleju na odwrocie. Może być sprzedawany w jednym kawałku lub już wycięty. Jeśli kawałek jest solidny, najlepiej przeciąć go na kawałku papieru. Taka taktyka pozwoli ci w łatwy sposób przykleić przyszłe „fragmenty” na gwoździu, a resztki bez problemu wsypać do jakiegoś pojemnika. Na przykład w pudełku zapałek.
 • Film (lub celofan)... To nie jest zwykła plastikowa torba, ale specjalna gruba folia, którą można pokroić na kawałki. Możesz go kupić w kwiaciarniach i różnych działach kreatywności.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020
 • Naklejki - są to cienkie tafle z podkładem samoprzylepnym z tyłu i wzorami „tłuczonego szkła” z przodu. W przeciwieństwie do innych materiałów przykleja się je do całkowicie wyschniętego paznokcia po nałożeniu lakieru zwykłego lub żelowego. Aby to zrobić, musisz losowo pociąć naklejkę na kawałki, oderwać warstwę ochronną i przykleić ją w żądanej kolejności. Jeśli materiał jest przyklejony do lakieru hybrydowego, należy nałożyć warstwę wierzchnią, a następnie wysuszyć w lampie i usunąć lepką warstwę.
 • Sztuczna mika - materiał imitujący naturalny, czyli posiadający perłową, opalizującą strukturę. Do manicure dostępny w postaci płynnej i suchej (sypkiej). Płynny materiał występuje w postaci lakierów i nakłada się pędzelkiem na pomalowany paznokieć. Aby nałożyć suchą mikę, potrzebujesz małego pojemnika z wodą, kropek (lub wykałaczki), pomarańczowego sztyftu i miki o pożądanym odcieniu. Kropkę lub wykałaczkę należy zanurzyć w wodzie, zaczepić o kawałek miki i przyłożyć do paznokcia, ustalając położenie miki pomarańczowym patyczkiem. Przed użyciem sztyft należy również zanurzyć w wodzie.

Nie ma znaczenia, jaki materiał zostanie użyty w projekcie. Aby naprawdę wyglądało jak odłamki, musisz zostawić przerwy między kawałkami i nie przyklejać ich z powrotem do tyłu.

Oprócz wskazanych miejsc możesz wybrać materiały w sklepach internetowych. Jakość nie jest gorsza od towarów w sklepie, a wręcz przeciwnie, ceny są znacznie niższe.

Szkło francuskie i potłuczone

"Rozbite szkło» na paznokciach, których zdjęcie prezentujemy poniżej, w połączeniu z żakietem, to tandem klasyki i trendu, który pozwala obu typom projektów lśnić nowymi kolorami.

Istnieje kilka sposobów na udekorowanie gwoździa odłamkami.

 • „Rozbite szkło” przykleja się do przerośniętej części zamiast białej krawędzi;
 • fragmenty mocuje się do jednego lub dwóch gwoździ (bezimiennych i indeksowych).Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Kolor bazowy - klasyczny pastel. Ale mistrzowie mówią, że jest to reguła, którą można spokojnie złamać w zależności od okoliczności i pomalować gwóźdź „tłuczonym szkłem” (lub w całości) na czerwono, biało, czarno, srebrno i złoto.

Aby wykonać kurtkę, potrzebujesz:

 1. Przygotuj „fragmenty” i przemyśl projekt - ich lokalizację.
 2. Pomaluj paznokcie na pożądany kolor lakierem zwykłym lub żelowym.
 3. Rozłóż elementy materiału w przemyślany sposób.
 4. Zabezpieczyć rysunek bezbarwnym lakierem do lakieru zwykłego i nawierzchniowym do lakieru żelowego. Osusz i usuń lepką warstwę z tego ostatniego.

Taki manicure ze względu na swoją wszechstronność będzie pasował do dziewcząt w każdym wieku. Ograniczeniem mogą być ograniczenia dotyczące stylu życia, takie jak ścisły kodeks ubioru w biurze.

Księżycowy manicure z tłuczonym szkłem

Podobnie jak w kurtce, w manicure księżycowym „rozbite szkło” może ozdobić dziurę lub 1-2 gwoździe. Ponieważ ten rodzaj wzoru nazywany jest kurtką ochronną, możesz bezpiecznie odejść od zwykłej palety kolorów i pomalować paznokcie na dowolny z aktualnych kolorów. Wybierając kolor, warto wziąć pod uwagę wiek i styl życia.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Jasne kolory będą pasować do młodych i wolnych dziewcząt, które nie są obciążone ścisłym kodeksem ubioru. Starsze kobiety powinny wybierać spokojne (np. Lawendowe) lub głębokie ciemne odcienie (np. Wino). Również przy wyborze koloru należy zwrócić uwagę na rodzaj koloru.

Aby wykonać manicure księżycowy, potrzebujesz:

 1. Przykryj paznokcie bazą i lakierem w kolorze wybranym do otworu. Jeśli jest to zwykły lakier, musisz poczekać, aż całkowicie wyschnie. Jeśli żel = lakier, wysuszyć każdą warstwę przez 2 minuty w lampie UV. Sprawdzone zestawienia kolorystyczne są idealne - czerwono-biały, czerwono-czarny, biało-beżowy, niebiesko-fioletowy. Ale możesz wybrać inną kombinację.
 2. Przyklej szablon kurtki do otworu, aby lakier pozostałej części paznokcia nie dostał się przypadkowo. Pomaluj paznokieć na drugi kolor. Poczekaj, aż całkowicie wyschnie.
 3. Przyklej pocięte kawałki szkła zgodnie z żądanym wzorem. Pokryj bezbarwnym lakierem lub topem (jeśli manicure wykonywany jest lakierem żelowym).

Streszczenie manicure z tłuczonym szkłem

Jeśli nie ma specjalnej folii lub folii na „rozbite szkło”, to zwykła taśma i lakier z efektem „metalicznym” będą idealnym rozwiązaniem.

Taki manicure idealnie wpasuje się w każdy wizerunek - zarówno na co dzień, jak i na wieczór.

 1. Manicure - Nałóż bazę i wybrany kolor. Jeśli jest to lakier żelowy, wysusz go pod lampą UV.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020
 2. Szeroką taśmę pociąć na cienkie paski (im cieńsza, tym lepiej) i przykleić ją do paznokci w przypadkowej kolejności. Ten wzór będzie wyglądał świetnie na wszystkich paznokciach, a nie indywidualnie.
 3. Pomaluj paznokcie innym kolorem lakieru. Wysuszyć w razie potrzeby i przykryć wierzchem.

Rozbite szkło w wolumetrycznej technice manicure

Manicure wolumetryczny to jeden z trendów w zdobieniu paznokci. Sam w sobie wygląda na kompletny i wydaje się, że nic nie można do niego dodać.

Ale użycie „potłuczonego szkła” da mu „drugi oddech”.

 1. Wytnij fragment folii, aby pasował do kształtu paznokcia. Pokroić w paski tak cienkie, jak to możliwe.
 2. Zastosuj bazę. Nałóż niebieski lakier na kciuk, palce wskazujące i środkowe, a na resztę lekko różowy. Suchy. Powtórz krok.
 3. Zakryj paznokcie topem. Na mokrej górze na palcach środkowym i serdecznym połóż połowę wyciętych pasków, pozostawiając między nimi odstęp. Osusz paznokcie.
 4. Ponownie nałóż wierzch i osusz.
 5. Za pomocą cienkiego pędzelka i przezroczystego wierzchu przykryj każdy pasek osobno warstwą wierzchu. Wysuszyć i powtórzyć proces i ponownie wysuszyć.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

W tej technice można wykonać każdy inny projekt. Na przykład kształty geometryczne.

Rysunki i rozbite szkło w manicure

„Potłuczone szkło” może być nie tylko chaotycznym przelewem, ale także służyć jako podstawa do rysunku. W takim przypadku kompozycja na dwóch sąsiednich paznokciach będzie dobrze wyglądać. Są to zwykle palce środkowe i serdeczne. Ten projekt jest odpowiedni dla każdego wieku. Jeśli chodzi o imprezy, wszystko zależy od koloru - jasne kolory z brokatem są odpowiednie na uroczystości, a spokojne na każdy dzień.

Oto przewodnik krok po kroku ze wzorem motyla:

 1. Narysuj małego (1-2 cm, w zależności od długości paznokcia) motyla na złożonej na pół kartce papieru.
 2. Narysuj motyla na tylnej warstwie naklejki z potłuczonym szkłem.
 3. Wytnij motyla i przetnij go na pół.
 4. Przykryj paznokcie bazą i wybranym kolorem. Jeśli jest to lakier żelowy, wysusz go.
 5. Przyklej starannie wycięte części motyli na sąsiednie paznokcie. Przykryj górę. Wysuszyć, jeśli jest to żel do polerowania.

Metoda naklejek jest najłatwiejsza z dostępnych dla początkujących. Jeśli masz doświadczenie, możesz tworzyć rysunki z elementów „potłuczonego szkła”.

Gradient w tłuczonym szkle

Efekt gradientu lub ombre wygląda bardzo nietypowo. Pastelowe kolory nadają się na romantyczne wyjścia i do biura, a jasne i bogate kolory nadają się na wieczorne imprezy.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

W tym celu należy zaopatrzyć się w co najmniej 2 kolory lakierów o podobnym kolorze oraz pędzel gradientowy (jest szeroki) lub inny dostępny pędzel.

Jeśli manicure jest wykonywany zwykłymi lakierami, możesz użyć gąbki.

 1. Nałóż lakier żelowy w kolorze podstawowym i podstawowym. Osusz obie warstwy pod lampą.
 2. Poleruj kroplami blisko podstawy paznokcia bez dotykania naskórka. Pędzelkiem „rozciągnij” krople lakieru. Po wyschnięciu przykryj topem i nałóż na niego „drzazgi”. Ponownie przykryj górę i osusz. Usuń lepką warstwę.

Wykonując manicure zwykłym lakierem, musisz:

 1. Na niewielkim kawałku gąbki nałóż trzy paski lakierów o podobnym kolorze.
 2. Gąbeczkę nałożyć na paznokieć z wcześniej nałożoną bazą.
 3. Wysuszyć warstwę i nałożyć przezroczysty utrwalacz. Przyklej „fragmenty”. Powtórz lakier bezbarwny.

Odłamki powinny zlewać się z podstawowym kolorem gradientu. W przypadku „szkła” w tym przypadku odpowiednia jest mika lub folia.

Rozbite szkło w matowym manicure

„Rozbite szkło” na paznokciach (zdjęcie z matowym manicure poniżej) wygląda bardzo stylowo w matowym manicure. Tutaj, jak w kurtce, możesz zakryć pojedynczy paznokieć lub całość - matowe tło idealnie podkreśli „fragmenty”.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Ten projekt będzie dobrze wyglądał z biurowym dress code (jeśli ozdobisz jeden paznokieć).

 1. Przygotuj kawałki „szklanki”.
 2. Pokryj paznokcie bazą i kolorem za pomocą matowego lakieru. Niektórzy fashionistki, jeśli nie ma takiego lakieru, używają zwykłego błyszczącego i suszą paznokcie parą.
 3. Załącz „fragmenty” w wymagany sposób. Jeśli jest to lakier żelowy lub środek do matowego manicure, to bez czekania na wyschnięcie. Jeśli paznokcie są wysuszone parą, nałóż przezroczystą warstwę i przymocuj do niej „szklankę”.
 4. Nakładaj top - transparentny do manicure zwykłego i topowego z żelem. W tym drugim przypadku każda warstwa jest suszona w lampie UV.

Czym różni się tłuczone szkło od kamifubuki?

Kamifubuki to kolejny sposób na zdobienie paznokci. Chociaż manikiurzy często porównują projekty z kamifubuki „tłuczonym szkłem”, nadal istnieją różnice.Potłuczone szkło na paznokciach. Zdjęcia, funkcje, jak to zrobić. Aktualne wiadomości 2020

Należy zauważyć, że technologia projektowania obu rodzajów manicure nie różni się.

 • Kamifubuki to gotowe elementy do manicure. Mogą to być koła, gwiazdy, kwiaty i inne kształty.
 • Elementy „tłuczonego szkła” różnią się kształtem i rozmiarem, ale mają ten sam kolor, ponieważ są dowolnie wycinane z tego samego materiału. Nie można tego powiedzieć o kamifubuki - kształt i rozmiar są takie same, ale kolory mogą być bardzo różne. Jedyną zasadą jest to, że należy je łączyć ze sobą i ewentualnie z kolorową powłoką.

„Rozbite szkło” na paznokciach to projekt, który zasłużenie podbił serca fashionistek. Dzięki instrukcjom fotograficznym i wideo mistrzów zdobienia paznokci przez długi czas nie opuszcza listy trendów, ponieważ zadziwia wyobraźnię i chcę od razu powtórzyć każdy projekt.

Projekt artykułu: Mila Friedan

Film o manicure na paznokciach typu „Potłuczone szkło”

Film o manicure żelowym Potłuczone szkło:

Oceń artykuł
Kosmetologia i chirurgia plastyczna dla kobiet. Korekta wyglądu. Sposoby, metody, zabiegi poprawiające sylwetkę i twarz
Dodaj komentarz

Twarz

Nogi

Włosy